Автор Тема: Новолуние 11 ноември 2015г.  (Прочетена 18820 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние 11 ноември 2015г.
« Отговор #15 -: Ноември 05, 2015, 02:14:07 pm »
Той се беше отказал да гледа в джобса - едни и същи, безперспективни обяви, за него различни от това, което търси. В началото аз гледах всеки ден, после виждайки липсата на интерес у него - се бях поотказала и един път месечно - влизах да видя - какво се случва. Така попаднах на тази обява, прецених, че може да му хареса и у я пратих :)

По-скоро бях с нагласата, че пак ще си намира причини да се противопостави :)

Замислям се дали може да се види някъде в картата му, че е имало побутване по темата от мен :) Гледам, че на датата, на която му казах - Венера му е бил ана К6  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

poli_z

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 136
Re: Новолуние 11 ноември 2015г.
« Отговор #16 -: Ноември 05, 2015, 04:50:16 pm »
Това Новолуние ми съвпада точно с натален Уран в 4 дом, който е У7 :)Нещо в къщи, с мъжа може би....дано да е за добро :)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Новолуние 11 ноември 2015г.
« Отговор #17 -: Ноември 09, 2015, 12:28:54 am »
При мен новолунието е на К11 и прави широк съвпад с нат. Плутон и широк квадрат към Меркурий (У6 и У9) във втори дом. Аспектите са с орбис около 6 градуса.
По това време диспозитора на новолунието - Плутон, ще направи последният от трите точни квадрата към Венерата ми (У10 и У5). Имам едни идеи предимно по 10 и малко по 5 дом - най-много да вземе да се случи развитите там.
Квадратът нали давал динамика и действие, ще видим.
« Последна редакция: Ноември 09, 2015, 12:30:39 am от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Новолуние 11 ноември 2015г.
« Отговор #18 -: Ноември 09, 2015, 11:20:03 am »
При мен това Новолуние е в 3 дом и от вчера вече усещам темите за комуникация как излизат на преден план. Тр Меркурий, който е в близост до мястото на лунацията е в опозиция на нат.Марс. Засега касаят само личните взаимоотношения, но и в работата нещата също, може би, ще се раздвижат. Асц на Новолунието заедно с тр.Фортуна попадат в 10 дом, а МЦ - в 7 дом, в точен съвпад с наталната Фортуна. Надявам се по двете теми да има хармонизиране и развитие.  :72:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Новолуние 11 ноември 2015г.
« Отговор #19 -: Ноември 09, 2015, 10:55:48 pm »
Аз намазвам тр. ♀ върху нат. ♂ :) Настроил съм се очаквателно.

Happy58

  • Гост
Re: Новолуние 11 ноември 2015г.
« Отговор #20 -: Ноември 10, 2015, 08:47:33 am »
Хайде и аз да се включа :)
Новолунието е в сходящ съвпад с Нептун, в 5 дом, У5, в секстил с Уран в 3 дом, У8, тригона със Сатурн не знам дали да го отчитам ... Точно на 19гр се намират и прогр Венера, прогр Слънце. Нали в книжките пише, че лунациите отключват прогресивни аспекти ....
Е, има си и разходящ съвпад с ЮЛВ и квадрат с нат Марс, секстил с нат Венера/Плутон.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 11 ноември 2015г.
« Отговор #21 -: Ноември 10, 2015, 01:53:30 pm »
Марс е анаретен като управител на лунацията и Меркурий изгорен в рецепция с първия- Фалстарт за "състезателите ",които не са успели да предвидят тънкостите, детайлите в предстоящото им препускане, както и липса на ориентация в "тъмното", ако не се концентрират само в една писта.
Разбиране,  в търсене смисъла за новото, инициитивата по Слънчевото затъмнение от 13.09. ( лунацията е в същия градус със секстил) като възможност за възраждане на скрити желания с целенасочено развитие и разширяване в активираните сфери, области от затъмнението.
Всички, които имат точки , планети в 18-20 * по натал и прогресия, ще усетят "късмета" на транзитен Юпитер, защото Новолунието го активира. Разбира се , с предимство ще са нативите със засилено влияние на Риби, Стрелец, Рак и Слънчевите Деви.


И все пак, се колебая около действието на Меркурий в това новолуние в Скорпион, много интересно е поставен, ако някой реши да коментира ще е полезно ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Новолуние 11 ноември 2015г.
« Отговор #22 -: Ноември 11, 2015, 08:51:21 am »
.............................................


И все пак, се колебая около действието на Меркурий в това новолуние в Скорпион, много интересно е поставен, ако някой реши да коментира ще е полезно ?

да коментирам не мога, но мога да споделя случки :)
- моята племенница най-накрая събра смелост да каже на един млад мъж, че е влюбена в него (не че нещо ще се случи, но поне го каза), а пък аз ... тази сутрин се скарах на един човек и после се наложи да се обаждам и да се извинявам :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Новолуние 11 ноември 2015г.
« Отговор #23 -: Ноември 11, 2015, 08:57:42 am »
Интересно за племенницата ти, Хепи - какво й аспектира новолунието в натала?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние 11 ноември 2015г.
« Отговор #24 -: Ноември 11, 2015, 09:04:43 am »
Аз коментирах в транзитите - при мен считам, че се изяви - получих много смело, красиво, директно и откровено предложение за интимност ...и много неочаквано. Новолунието е върху моите Венера и СЛВ в Скорпион, в 8 дом. Започна, когато Слънцето застана върху Венера и Меркурий на градуси след него. Натален и тр. Меркурий в секстил. Не мисля, че е било спонтанно, по-скоро добре обмислено. Човекът не искаше да ме стресне, но аз загубих говор и картина направо.

И други аспекти имаше -  тр. Марс, Венера и СЛВ в квадрат със Слънцето - това е за дискомфорта, който изпитах - шокирах се, останах безмълвна и умувам как да изляза от ситуацията, защото персоната ми е колега.

Участието на Меркурий виждам в начина, по който беше оформено - като изказ, подбор на думи, аргументация ... Красиво е, но няма как да се случи. А не искам да бъда груба. Ще се справя, но ще ми е тъпо :(
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Новолуние 11 ноември 2015г.
« Отговор #25 -: Ноември 11, 2015, 09:10:37 am »
Интересно за племенницата ти, Хепи - какво й аспектира новолунието в натала?
Предполагам, че Меркурий в картата ѝ има твърд аспект в момента към Марс, Уран или Сатурн.
При опозицията на Меркурий към натален Марс в неделя, аз също изказах нещо, което стоеше като проблем. Даже не съм "събирала" смелост, а стана спонтанно.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Happy58

  • Гост
Re: Новолуние 11 ноември 2015г.
« Отговор #26 -: Ноември 11, 2015, 09:12:26 am »
Интересно за племенницата ти, Хепи - какво й аспектира новолунието в натала?

точен съвпад с К5 :)

тя от 2 год се мъчи с това несподелено чувство, а на мен вече ми омръзна да обяснявам, подкрепям, успокоявам :) и вчера ми се обади да ми каже, че си бил в БГ, пък не й се обадил и .... пак сълзи /сополи. И аз й предложих да вземе да му се обади и вече да му каже всичко, пък тя вика "недей, че ще го направя наистина" :) - и го е направила снощи ... но как ... :) - срещнали се, говорили, разхождали ... той я попитал даже, дали не е увлечена по него, а тя "ааа, не, не" ... и когато си тръгнал, след 1-2 часа му звъннала по телефона и му казала - още не знам какво точно е казала, защото всъщност на нея се скарах, че уж заради това го е извикала да се видят, а пак си е замълчала ... много ми е мъчно за нея, но вече не знам какво да направя ... Но, новолунието дано да направи нещо - нещо да се случи - каквото и да е, да размъти малко тази тиня там ... :)

ето картата, за да не се чудите кое къде е :)

Всъщност, аз споделих случката заради чуденката на Рени за участието на Меркурий в картата на Новолунието.

« Последна редакция: Ноември 11, 2015, 09:15:17 am от Happy58 »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Новолуние 11 ноември 2015г.
« Отговор #27 -: Ноември 11, 2015, 09:20:42 am »
А, той след като е питал дали не е увлечена по него, значи и той може да има някакви чувства. Освен това по картата й виждам достатъчно индикации за любовна връзка :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Новолуние 11 ноември 2015г.
« Отговор #28 -: Ноември 11, 2015, 09:22:59 am »
А, той след като е питал дали не е увлечена по него, значи и той може да има някакви чувства. Освен това по картата й виждам достатъчно индикации за любовна връзка :)

не, няма - той си е дошъл в БГ без въобще да й се обади. А и после й е казал, че няма смисъл ... били далеч един от друг и разни други неща в смисъл, че не могат да са заедно.
Нали знаеш, че ако един мъж иска, той намира начин да се "върти" около девойката. Тук не е така, за съжаление ....

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние 11 ноември 2015г.
« Отговор #29 -: Ноември 11, 2015, 09:24:14 am »
Определено не мисля, че ако е увлечен - ще е така пасивен, пък и ще я пита нея. По-скоро се колебае за нейното отношение и иска да е наясно.
Над силата е само умението да я владеем!