Автор Тема: Виртуалната представа  (Прочетена 122714 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Виртуалната представа
« Отговор #120 -: Ноември 01, 2015, 08:26:47 pm »
Хубу де. Да ви зачеша малко. Който е пропуснат — преднамерено е, по една или друга причина :) Първо господата, че са по-малко.



.....................

Има някои хора, които усещам, но ми е сложно да прекарам през рационалното и да напиша нещо смислено за тях. Примерно Рени, Хепи, Гаури, Флора, Пърпъл… Хеле пък за Рени :012:



Късно стана, ако ми дойде муза, ще си кажа.

Аз ще чакам, интересно ми е :) - може пък и да ти дойде музата и току-виж си ни разкрил :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Виртуалната представа
« Отговор #121 -: Ноември 01, 2015, 08:51:12 pm »
Чакам рени да скицира, ама дали :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Виртуалната представа
« Отговор #122 -: Ноември 01, 2015, 08:54:34 pm »
Чакам рени да скицира, ама дали :)

вода на вода нож не вади,огън не гори и не се дави,само дозата ги разбива

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Виртуалната представа
« Отговор #123 -: Ноември 01, 2015, 09:00:16 pm »
вода на вода нож не вади,огън не гори и не се дави,само дозата ги разбива

Ами ти какво се спотайваш-тъкмо да се посмеем малко :)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Виртуалната представа
« Отговор #124 -: Ноември 02, 2015, 02:01:28 am »
Темата наподобява онази с цветята. Харесва ми. Мой ред е да пиша. Беше ми интересно да прочета за всеки един какво сте писали. В някои неща виждам, че имаме еднакви "очи". В други сме усетили различно.
Ще карам азбучно и навярно избирателно.

Алена - в нея виждам желание за успех във всяко начинание, което захване. Има методичност, сякаш чете и си повтаря до момента на научаване на новата информация. Нужда да успява и да се себедоказва. Перфекционист към себе си.

Акрукс - като препечен хляб - твърда кора, но под нея мекота. Понякога си остра в изказа си, вероятно събираш не особено добри спомени, които ти нагарчат. Но в теб е поезия - друга вселена. В миговете на усамотение се свързваш повече със себе си, по-нежната, чувствена жена.

Делфи - много обрана с хората, сякаш споделяш телеграфно за изживяванията си. Не влагаш емоциите, които изпитваш. А ти си богата на чувства, дори да са малко вулканични понякога. На което не ставаме свидетели. (една след друга две пълнолунни дами, определено усещам в тях тази дуалност). Извън тази привидна премереност - интуитивно напипваш много неща, сякаш имаш своите усети, които сама изследваш все още.

Дияна - умее да облича знанията си в точните думички. Винаги на място, нищо излишно. Премерена, но дълбоко в нея усещам топлинка, която не винаги успява да покаже. Много обичам да те чета, Диянка, чудесно чувство за хумор.

Енигма - в началото ми беше много... енигматична, не винаги правилно те усещах, Нигме. Губех се в твоя хаос от много думички и много усети. След време ми беше поглъщаща по хубавия начин - със своята емпатия и усет успяваш да повлечеш другите. Малко си наркотична - опияняваш, успокояваш, понякога без думи. Много силно присъствие, дори да отстъстваш.  :-*

Флора - винаги ми навяваш усещане за пролет, когато те чета. Сякаш има очакване на пробуждане, всеки миг ще пукнат пъпките на дърветата. Носиш лекота. И оптимистичност засичам в теб. Бих те сравнила с много нежен флорален парфюм. От онези, които не обсебват вниманието ти веднага. Но когато задминеш ъгъла, все още те човърка мисълта и спомена за аромата.

Гаури - навярно ми звучиш мистична, защото те свързвам с ведическата астрология - мистика е за мен.  :012: Но ми прави много хубаво впечатление как съчетаваш в себе си познания от миналото в съвремието ни. Явно умееш да правиш плавни преходи, когато има толкова различни неща за съчетаване. В мир със себе си - това е моето усещане за теб.

Грег - нежна душа. Лута и се търси в своите лични страхове и в очите на другите. Закеркенечи ли се за нещо, трудно ще смени посоката. Дали е някакъв инат, неумение да се адаптира към нови обстоятелства - не знам.

Хепи - много обичаш да прекарваш през математиката и числата всичко. Дори нещата, които не влизат толкова лесно в този калъп. Но това е особена форма на обяснение на живота, търсиш непознатото в познатите ти точки, за да го изследваш. На пръв поглед се вижда аналитичност. На втори и по-дълбок - аналитичността ти помага да сложиш в ред емоциите в теб. Това е твой метод. Отворена си за помощ към другите. Понякога прекалено много мислиш как да помогнеш на другите. А за теб, Хепи?  :38: Кога ще помислим за теб?  :72: :38:

Клер - ще ми се да имах повече впечатления. Но май това е твоята политика - участваш в дискусии, които ти харесват. Допускаш хора, които харесваш. По-скоро те усещам предпазлива за личното пространство. Но не и затворена.

Лили - за теб ми е трудно да дам еднопосочно мнение. Защото самата си изтъкана от различни материи. Обичаш фините неща, фин човек. В живота ти е имало повече изпитания, които са те закалили. Но все пак си оставаш чувствена и ранима душа, която има своите копнежи. До някаква степен самодостатъчна. И малко своеволна. Търсеща - добри възможности, добри хора. И разочароваща се, когато действителността се разминава с усещането ти за правилно. Не смея да напиша, че си перфекционист. Макар да ми се вижда особена форма на същото.

Мирабела - другото момиче, което ухае на пролет.  :38: Участвай по-често, за да осветляваш с непринуденост. По непретенциозен начин излагаш знанията си. Оставяш усещане, че си в мир със себе си и околните.  :38:

Папи - нали се разбрахме?  ;D Генералисимус.  ;D Чудя се защо ти излезе това име, Папи.  :012: В теб не виждам това, дори ми е малко забавно, че всяваш страх. Аз видях в теб едно голямо желание да разбереш и погледнеш ситуацията от всеки възможен ъгъл. Преди да кажеш своята дума. И без претенция, че е последна. Умееш да поемаш отговорности, дори това да отнема от лекотата на ежедневието ти, от имиджа ти. Но го правиш за някаква кауза. Дълбоко вярваш или търсиш доброто във всеки, способна си да даваш шансове, когато другите са се отказали. Но търпението ти изчерпа ли се, тогава си категорична. Сякаш тези процеси остават скрити за другите, което оставя убеждението, че си крайна. Но според мен те си клокочат в теб непоказани - процесите. Не отделяш време за безсмислени неща, по-целенасочена си сякаш.

Пърпъл - тук впечатленията ми са по-лични. В такива ситуации е трудно описанието за пред масовата публика. Все пак - много силна чувственост, но обърната навътре. Ранимостта е скрита зад привидна хладина.  :-* Ти си от онези поеми, които четем насаме в кръстопътни времена. И ни разтърсват до последната клетка, отронват сълзи, пречистват. Между жена и дете.

Рептил - добро чувство за хумор, премерено. Обичаш удоволствията на живота, стремиш се към идеалните моменти, хора, събития, чувства - усет за красивото и стилното.

Романтика - името само говори за теб. Трудно е човек да те види в друга светлина, защото си дала заявка за себе си с избора на форумно име. Голяма част от хората имаме своите разбирания за романтика, но едно е свързващото - търсим я. Предполагам, че умееш да се впишеш по-лесно в различи среди, ако го пожелаеш. Защото знаеш как да заявиш себе си по начин, който да носи усмивки и усещане за лекота. Ненатрапчиво спечелваш другите. И мен така.  :012:

Санти - усещането ми за теб е, че си голям сладострастник. Обичаш да се забавляваш, но умееш да бъдеш отговорен, когато ситуацията го изисква.  :012: На косъм съм да те обвиня на усет в донжуанство.  :85: Ти ще кажеш вярно ли е.  :012:

Сатин - жена на дуалностите. Понякога рязка и първосигнална. Но в теб има много цветове и красиви картини. Не ги споделяш с всеки, навярно си по-мнителна от необходимото. Но това е следствие на ранимостта ти. Ти си като парче стъкло - може да порежеш някой. Но също така лесно може да се пръснеш на парченца. Навяваш ми усещане за крехко създание, което трябва да се закриля. Но борбеността ти би отблъснала такива желания в околните.

Стар - още помня аватарчето ти с красивите обувки.  :72: Много силен усет за красивото. Бутиков човек си ти. Не си за всеки. Знаеш каква е твоята стойност и би се почувствала обидена, ако някой предположи по-ниска такава или помисли за имитация. Самата ти искаш да си различна, което може малко да те откъсва от другите. Имаш голяма цедка за хората. Дали не се крие нещо много чувствително зад всичко това?  :72: Така го усещам аз.

Стреличка - аз бих сложила тук Генералисимус.  :012: Навяваш ми усещане, че умееш да контролираш ситуациите, че и хората. Може би ти се е налагало да го правиш, отдава ти се. Малко пиперливо чувство за хумор, но на мен ми допада. Знаеш да погалиш, но и да се скараш. Много ми е хубаво, когато споделяш снимки от маршрутите ви в планината. Дълбоко ти се радвам и възхищавам. Планинарите са хубави хора.  :38: Имам усещането, че връзката ти с природата е много силна. Не само като място за разходки. А и място, от което черпиш знания, следиш знаци, достигаш до по-скрити неща.

Тери - изкушавам се да те сравня с огнена земя. Звучиш малко заземено, но в теб е по-огнено и темпераментно. И малко идеалистично. Заради избор на аватар си мисля, че си много борбена жена, готова да преминеш през големи предизвикателства. Донякъде се оприличаваш на Скарлет, намираш себе си в образа й.  :58:

Единствена - непримирима и много женствена. Голяма комбинация е това - умееш да омайваш, всеки път по различен начин. Понякога със своята твърдост. Друг път с мекота. Първо действаш по начин, който смяташ за правилен и ти се иска да наложиш на всеки. След време дълбаеш и ставаш търсеща. Държиш на класата.

Тренди - детенце, много неопетнено, с чиста душа, своите идеали. Много си ми мила в своята невинност. Впечатлителна като децата, при теб няма скрити чувства и преднамереност. Заради това на моменти може да изглеждаш по-първосигнална.

Уран - бистър ум, а зад него цяла уранична вселена.  :38: Уране, много си ми на сърце, трудно ми е да те коментирам. Не липсвай често. Усеща се. Умението ти да погледнеш мащабно или да приемеш различното, да не осъдиш човек - възхитително.  :-*

Весо - идеалист си, Весо. Може би заради идеалите си страдаш. Раним човек, търсещ, но малко догматичен.

Витхце -  :38: И ти си от жените, които се чудят кой образ по-напред да покажат - с вампирските зъби или с опашка на русалка. Мечтателка и ефирна си ти. Но знаеш и да хапеш.

Ребека - понякога имам усещането, че зад тази фриволност и хумор се крие нещо повече. Зад маската на несериозните думички - приемаш ни като експеримент, който да следиш. Говориш много, показваш малко. Потайна си, но не и с лоши намерения.  :012:

Рени - беше ми трудна за разбиране. Ти си огън, който върви по пътя си и осветлява другите, пали ги. Започнах да те разбирам, когато негласно ти позволих да ме запалиш и отместиш от моето положение, сложих твоите очила и видях по-различно. Жена муза си, Рени.  :-*

Скорпионче - и тук ми е трудно да пиша, защото имам повече лични наблюдения.  :-*




I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Виртуалната представа
« Отговор #125 -: Ноември 02, 2015, 08:29:18 am »
 :38:


Витхце, това съм аз. Така е.  :58:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Виртуалната представа
« Отговор #126 -: Ноември 02, 2015, 08:41:59 am »
Пропуснала съм Драката. Без да искам, не е преднамерено. За нея специален и отделен пост. То нещата си идват на място, няма случайни неща.

Дракси, много държиш на своето първо място във всичко. Имаш малко категорични мнения, но ти самата си такава. Искаш да споделяш повече от себе си, но си сложила голямата бариера. Заради предпазливост, положение - ти си знаеш. На моменти виждам моето седмодомие в теб, голяма прилика сте. Начин, по който си обяснявате нещата. Опитвате през огнената си призма да прекарате водата. Ще ме разбереш. Неуморна в своите убеждения и налагането им. Не се задоволяваш с малко, искаш всичко. Дори да си остра, категорична, в теб няма натрупана злоба. Не таиш негативното. Светла душа си, колкото и бодли да си накачила на себе си.
Да попитам, че ми е интересно - по какъв начин споделяш на живо своите убеждения? При теб Меркурий не е в Овен - по спомен. Но с толкова овнешко - вземаш думата и заглушаваш останалите?
На моето седмодомие Меркурий му е в Овен. И в 5 дом. Превзема ефир, когато заговори.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Виртуалната представа
« Отговор #127 -: Ноември 02, 2015, 09:06:28 am »
Emma  :58: брилянтна си :-*
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Виртуалната представа
« Отговор #128 -: Ноември 02, 2015, 09:14:23 am »
Така ви завиждам (благородно, естествено), че можете така сладко и точно да усещате и пишите .... аз с моя неаспектиран Меркурий .... стелиума е в 3. дом, в Дева - искам толкова много да кажа, а не мога да го изразя с думи.  ??? Хем през Мерка минаха и Уран, и Плутон ... нали трябваше да е променен вече ...

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Виртуалната представа
« Отговор #129 -: Ноември 02, 2015, 09:18:07 am »
То заради това сме различни, Хепи. Аз си представям ти как би ни виждала - през числата.  :08:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Happy58

  • Гост
Re: Виртуалната представа
« Отговор #130 -: Ноември 02, 2015, 09:21:37 am »
То заради това сме различни, Хепи. Аз си представям ти как би ни виждала - през числата.  :08:

обикновено, след известен контакт, неволно си представям, кой какви цифри притежава :) - но докато не потвърдя предположенията си, не давам мнение :)

Ако не забравя, утре ще копирам едно мнение от книжката "Китайска астрология" - за комбинацията на Кон с Везни :) - толкова наподобяващо твоето определение за мен. :) - става въпрос за цифрите :) - самата аз бях много учудена, когато го прочетох.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Виртуалната представа
« Отговор #131 -: Ноември 02, 2015, 09:22:12 am »

Стреличка - аз бих сложила тук Генералисимус.  :012: Навяваш ми усещане, че умееш да контролираш ситуациите, че и хората. Може би ти се е налагало да го правиш, отдава ти се. Малко пиперливо чувство за хумор, но на мен ми допада. Знаеш да погалиш, но и да се скараш. Много ми е хубаво, когато споделяш снимки от маршрутите ви в планината. Дълбоко ти се радвам и възхищавам. Планинарите са хубави хора.  :38: Имам усещането, че връзката ти с природата е много силна. Не само като място за разходки. А и място, от което черпиш знания, следиш знаци, достигаш до по-скрити неща.


до сега усещах,че ми растяха крилца ,ти добави и пагони на раменете да ме заземяват,благодаря,Емс  :38:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Виртуалната представа
« Отговор #132 -: Ноември 02, 2015, 09:24:09 am »
Happy58, на мен ми харесва как пишеш :) Важното е, че посланията стигат до правилното място  :)  Когато си се обръщала към мен - винаги съм имала чувството, че присядаш до мен, погалваш ме, както би погалила дете, спокойно казваш каквото имаш предвид и поглеждаш с топли очи :) Ако не съм разбрала - повтаряш :)

Да внасяш топлина също е умение :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Виртуалната представа
« Отговор #133 -: Ноември 02, 2015, 09:27:48 am »
Happy58, на мен ми харесва как пишеш :) Важното е, че посланията стигат до правилното място  :)  Когато си се обръщала към мен - винаги съм имала чувството, че присядаш до мен, погалваш ме, както би погалила дете, спокойно казваш каквото имаш предвид и поглеждаш с топли очи :) Ако не съм разбрала - повтаряш :)

Да внасяш топлина също е умение :)

Благодаря, това е интересна ОВ :) - може би моя Асц Рак говори при теб :)

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Виртуалната представа
« Отговор #134 -: Ноември 02, 2015, 10:23:20 am »
Друго ми хрумна- да взема да се разтърся из анимационните филмчета или пък сериали и да напиша всеки на кого ми прилича, ама голяма играчка ми се струва  :012: