Автор Тема: Юпитер и Сатурн  (Прочетена 6002 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Юпитер и Сатурн
« Отговор #15 -: Ноември 07, 2015, 02:10:00 pm »
Класически пример за човек от ниска социална класа, разбито семейство, който се стреми да изглежда успял и успешен в очите на обществото. Не успя да стане VIP, но животът ѝ навлезе в доста по-стабилно русло след сключване на брак.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Юпитер и Сатурн
« Отговор #16 -: Ноември 07, 2015, 02:14:32 pm »
И аз като Уич111 никога не съм се оплаквал или самосъжалявал,това е предполагам когато и Луната е замесена с аспекти предполагам .Ако съм се поставял в ,,обувките на онеправдания,, е било защото следвам свое темпо,ритъм,методичност .Гледам другите като дойде шеф се скъсват от натягане,удвояват темпото,в казармата имаше такова нещо- команда,,шашкай се,,-не ми е в стила,изобщо не ми пука следвам моето темпо-както при маратон,ергономично .

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Юпитер и Сатурн
« Отговор #17 -: Ноември 07, 2015, 02:22:11 pm »
Класически пример за човек от ниска социална класа, разбито семейство, който се стреми да изглежда успял и успешен в очите на обществото. Не успя да стане VIP, но животът ѝ навлезе в доста по-стабилно русло след сключване на брак.

Тъкмо си мислех по картата, че това "социално положение" ще е свързано с партньори и 7ми дом.  :012: Слънцето на дсц, У1, юпитер във венерин знак. Важно и е обществото да я вижда по телец, знак на мц-материална стабилност, финанси, демонстрация на лукс и придобивки.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Юпитер и Сатурн
« Отговор #18 -: Ноември 07, 2015, 02:27:50 pm »
Мисля, че квадратът Юпитер/Сатурн би трябвало да дава по-изразена тенденция за разлика от хармоничния аспект. На дневен ред излиза стремежът да се "надскочат" предпоставките на средата. Среща се при хора, които успяват да разчупят някоя семейна/поколенческа тенденция - както в посока на издигане, пробив към по-високите нива в социалната йерархия, така и обратното, т.е. символичен отказ от привилегиите, които предполага произходът/семейната среда.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Юпитер и Сатурн
« Отговор #19 -: Ноември 07, 2015, 02:32:22 pm »
Тъкмо си мислех по картата, че това "социално положение" ще е свързано с партньори и 7ми дом.  :012: Слънцето на дсц, У1, юпитер във венерин знак. Важно и е обществото да я вижда по телец, знак на мц-материална стабилност, финанси, демонстрация на лукс и придобивки.

Не, не става въпрос за брак, осигуряващ високо социално положение. А по-скоро стабилност, спокойствие вместо непрекъснато себедоказване и борба за оцеляване. Съпругът не е от висока класа. Имала е връзки с такива мъже /с цел извличане на облаги/, но бракът ѝ не беше сключен с такъв човек.

Родителската среда е много проблемна.

МС е в Овен, но Юпитер е в 10 знак от Асцендента, в мундо-квадрат със Сатурн.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Юпитер и Сатурн
« Отговор #20 -: Ноември 07, 2015, 02:42:39 pm »
Мисля, че квадратът Юпитер/Сатурн би трябвало да дава по-изразена тенденция за разлика от хармоничния аспект. На дневен ред излиза стремежът да се "надскочат" предпоставките на средата. Среща се при хора, които успяват да разчупят някоя семейна/поколенческа тенденция - както в посока на издигане, пробив към по-високите нива в социалната йерархия, така и обратното, т.е. символичен отказ от привилегиите, които предполага произходът/семейната среда.

След 10 год ще тегля чертата да видя дали съм успяла.  :012: Само аз го имам от семейството, при сестра ми например липсва аспект между двете планети. При мен това се изразява на по-мащабно ниво, надскачане не на средата , а  надскачане  на условията. Един вид Бг никога не ми е била достатъчна, чувствала съм от малка, че трябва да "надскоча" евентуалния, предполагаем  успех там някъде в чужбина. Там, където нещата се случват на световно ниво. Все още не ми се получава , но от години работя по въпроса.  :012: :012: Да видим дали накрая сатурн ще даде награда. Точно предпоставките на средата, но юпитер при мен е в 9ти, много показателно.

Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Юпитер и Сатурн
« Отговор #21 -: Ноември 07, 2015, 02:44:48 pm »
Цитат
Родителската среда е много проблемна.

МС е в Овен, но Юпитер е в 10 знак от Асцендента, в мундо-квадрат със Сатурн.

Да, права си. Карах по памет за МЦ, ама нещо разсеяна работа. Плутон е на ИЦ (пак по памет) :012:, тук изразено в много трудна родителска среда.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Юпитер и Сатурн
« Отговор #22 -: Ноември 07, 2015, 03:07:18 pm »
Сатурн Близнаци не бил есенциално слаб,Юпитер Водолей перигрин(?)

Сатурн в Близнаци си е в триплицитета при дневно раждане.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Юпитер и Сатурн
« Отговор #23 -: Ноември 07, 2015, 06:36:32 pm »
Юпитер квадрат Сатурн- престараваме се, уверени, че ще се справим с напрежението, в съответните области в картата, засегнати от аспекта
Има значение, дали човек е роден с Юпитер квадрат Сатурн- искаме да вярваме, че нещата са истински и полагайки усилия един ден ще успеем... докато при транзит Сатурн квадрат Юпитер- защо точно сега подлагат (обществото, авторитетите, някой важен ) вярата ни на изпитание. Едно  е цял живот да имаш камъче в обувката, друго е да ти е влязло камъчето оня ден. Мунданен квадрат Юпитер/ Сатурн- вярата, политическите убеждения търсят "по-тежкият" авторитет или всяка обществена позиция е резултат от "помирение"  на бизнес интереси.

Papy, тук "силния" е Сатурн, това е негов аспект. За мен това е много благодатна конфигурация, защото се срещат Късметът и Успехът. Разглеждаш как тази комбинация отразява всичко онова,което се случва на лично ниво, дали натива е ориентиран повече към Юпитер или към Сатурн, как са поставени същите, дали картата е на жена или на мъж и това ще ти даде информация за всеки по специфичен начин.



„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Юпитер и Сатурн
« Отговор #24 -: Ноември 07, 2015, 09:32:50 pm »
Благодаря на всички
Моите впечатления: освен къртовски и често непризнат труд, съпротива срещу авторитети, шефове, "аз знам най-добре"-обаче не вярно, няма смиреност, или е прекалена, така че другите не разбират колко е направено
Да, изявата е по-ясна при аспект със светило, попадат в ситуации, когато могат да загубят всичко постигнато заради висшестоящ, липсва гъвкавост

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Юпитер и Сатурн
« Отговор #25 -: Ноември 09, 2015, 05:12:58 pm »
Интересува ме предимно квадрат, но и другите напрегнати аспекти не са за подценяване. Кой как го вижда? Не става въпрос за транзити
При мене са в секстил, така че не ти върша работа, но имам познат с квадрат между Юпитер У10 във 2д и Сатурн У12, У1 в 5д (асц водолей)- изкарва си парите с рискова професия, харчи ги по баровете в тайни срещи  :) Жена с квадрат на Сатурн У10 в 12д и Юпитер У9, У12 в 3д- работи певица по ресторантите, най-дълго на нашето море, а в чужбина не успя да се установи за повече от три месеца; Жена с опозиция на Сатурн У3, У4 в 8д и Юпитер съУ2, съУ5 във 2д до К3 (стрелец е заключен знак във 2д)- работи учителка по чужд език за много малко пари, а с парите, които изкарва с преводи издържа дома (майка и брат). Младеж с опозиция на Юпитер У7 във 2д и Сатурн У8, У9, У10 във 8д (има заключен 9д водолей)- гаджето му няма жилище и живя в неговата квартира, предимно на негови разноски.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Юпитер и Сатурн
« Отговор #26 -: Ноември 09, 2015, 06:07:49 pm »
Твоите хора, акрукс, не преливат от житейски късмет май

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Юпитер и Сатурн
« Отговор #27 -: Ноември 09, 2015, 08:38:20 pm »
Твоите хора, акрукс, не преливат от житейски късмет май
Не бих казала, всички са обезпечени жилищно и материално от родителите си, а късмета сами си прецакват, покрай  Венера/Нептун