Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 439402 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2430 -: Ноември 03, 2021, 05:16:21 pm »

Kleo, при силен акцент върху един знак, обикновено човек изразява по-добре противоположния на него.Дева като архетип е труден за сбъдване и много често нативите, предпочитат да отидат в Риби. Сатурн също  ли е в Дева ?
Знакът Дева не прави хората подредени, точни и умни, а изисква да се научат на ред, изящество, точност. Без карта не може да се коментира специфика.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2431 -: Ноември 03, 2021, 05:30:33 pm »
Да , Рени и Сатурн е там на 7* от Слънцето. Нептун го квадратира. И всичко е в 8 дом.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2432 -: Ноември 03, 2021, 05:41:44 pm »
Kleo, у1 в 8 ми дом, и то малефик, не е лесна задача. Има значение какво вижда Сатурн, ако е преди Слънце още не е изгрял ? Като се разгледа цялата карта тогава могат да се направят качествени изводи. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7362
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2433 -: Ноември 07, 2021, 11:03:31 am »
Съвпадът Юпитер/Луна в 5ти,винаги ли е щастлив,указание за любов,дете?Имате ли такива наблюдения.За солар става въпрос.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7362
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2434 -: Ноември 14, 2021, 06:31:03 am »
Къде изчезнахте всички?!Ехоооо.....

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2435 -: Ноември 15, 2021, 01:18:54 pm »
Сафо, аз нямам много голяма база данни, че да правя такива заключения, но за статистиката - при майка ми да - Юпитер е бил в 5 дом в солара, неаспектиращ луната в 10ти. При братовчедка ми Венера и Нептун (нова любов, в началото скрита и паралелно движена със старата и връзка и много скоро след като се събраха - бебе). Също няма аспекти към луната.

Синухе

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 218
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2436 -: Ноември 15, 2021, 02:26:33 pm »
Луната в Солара показва къде също така има приливи и отливи,къде са промените, въобще непостоянната и природа не гарантира нищо сигурно...
Никой не резонира с планетите, така както ти!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2437 -: Ноември 15, 2021, 03:16:27 pm »
Съвпадът Юпитер/Луна в 5ти,винаги ли е щастлив,указание за любов,дете?Имате ли такива наблюдения.За солар става въпрос.

Не. Юпитер в 5-ти дом няма сила. Това е дневна планета.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7362
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2438 -: Ноември 15, 2021, 05:37:22 pm »
Благодаря ви Лисана,Синухе и Рени!Оново "Ехооо"беше не заради въпроса ми,ами никой не пишеше тук(почти),та се питах как сте.
В годината в която съм родила имам съвпад на Юпитер и Луна в 5ти дом в солара,на още една позната забелязах същото положение,затова попитах.Зная,че при всеки е различно,индивидуално.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2439 -: Ноември 15, 2021, 06:45:17 pm »
Онова "Ехооо"беше не заради въпроса ми,ами никой не пишеше тук(почти),та се питах как сте.
Вече сме напреднали и нямаме работа в темата за начинаещи  :) :) :)

Юпитер в соларен 5д.:

Увеличаване на броя на любовните и интимните връзки (но обикновено само в сравнение с миналогодишната ситуация). Съживяване на социалния живот, много забавления, приятен престой, желание за удоволствие. Възможни са високи спортни постижения. Творческата самореализация, много планове, появата на обещаващи покровители и фенове, помощ от тях. Успех в хазарта, във финансовите предприятия, на фондовата борса. Годината е благоприятна за инвестиране на капитал във финансови проекти. Добра репутация, заслужен успех и в чужбина. Успехът на децата. Когато се проектира в 5-ти дом на радикса, това може да означава раждане на дете, за жената - добре протичаща бременност и лесно раждане. С поражението на Юпитер - голям плод и проблеми по време на раждането. Разширено участие в делата на децата, щастливо решение на техните проблеми. Известни благодарение на децата. Отрицателните аспекти на Юпитер предизвикват склонност към аффектация, нездравословна чувственост. Забрана за рискови начинания, игри. Загуби, финансова нестабилност.




Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7362
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2440 -: Ноември 16, 2021, 06:31:07 am »
Акрукс,благодаря!Различен прочит за Юпитер в 5ти,в различните школи.Нали страда в този дом. ::)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2441 -: Ноември 16, 2021, 06:57:03 am »
Акрукс,благодаря!Различен прочит за Юпитер в 5ти,в различните школи.Нали страда в този дом. ::)
В моя текущ солар Юпитер е в 5д- тригон с нат. Венера; там е също Сатурн - секстил с нат. Луна и тригон нат. Слънце, а соларната Луна е в 11д. - секстил Слънце, тригон Луна, опозиция нат Сатурн  и квадрат нат. Марс/Нептун. Ще докладвам как е минала годината, че съм на тръни и не искам да гадая какво ме чака, понеже соларните домове повтарят наталните, а такъв солар имах като навърших 25, на рождения си ден за последно видях сестра ми жива; януарската сесия се провали- една оцеляхме с моя мъж от Хонгконгския грип (корона вирус е), с който беше пламнал студентски град, прекъснахме следването и забременях, и като се почна лежането по болници... две години носих следи от инжекциите. Вярно, че тогава астрологичната обстановка беше друга, Плутон преминаваше през 3д над Марс У8 и Нептун У7, а Уран и Сатурн бяха около IC, в напрегнат аспект с Мерка в 1д. , тъй че само по едно разположение на планета не се правят генерални заключения- гледа се цялостно, например при теб съвпада Луна/Юпитер правят ли аспекти с наталта планета/и?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7362
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2442 -: Ноември 16, 2021, 08:37:32 am »
Нямам съвпад Юпитер/Луна тази година в солара. Имала съм в годината, в която родих. Сега имам Юпитер съвпад Меркурий в сол. 5ти дом, водолей,10ти нат. Меркурий е у1сол.,10сол.,а Юпитер на 7сол.4сол.Асц. сол. ми е в дева, 5ти нат. съвпад Плутон. Няколко събития засега със знак - при роднини и познати.
« Последна редакция: Ноември 16, 2021, 02:42:04 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2443 -: Ноември 16, 2021, 09:35:38 am »
Сафо, нали, винаги с това започваме- натал. Това че, някой е родил, се е влюбил, е спечелил от тотото, когато Юпитер е бил в 5-ти в солара, не означава, че той е бил причината за това.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7362
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2444 -: Ноември 16, 2021, 02:40:36 pm »
Сафо, нали, винаги с това започваме- натал. Това че, някой е родил, се е влюбил, е спечелил от тотото, когато Юпитер е бил в 5-ти в солара, не означава, че той е бил причината за това.  :)
Да,ясно.