Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 439419 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7362
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3015 -: Септември 13, 2022, 07:35:32 pm »
Av и в двете карти упр.на асц е Венера,но в едната карта,Венера е в 6ти дом и Меркурий на к6.В другата карта ,Венера е в 5ти дом.Нещо интересно/нестандартно около роднини/брат/сестра дали има.
Натив с Венера в 6ти има една насоченост в живота,като работа,здраве,ежедневие.Докато Венера в 5ти дом може да указва по-друг приоритет-спорт,творчество,хоби и подобни ,разбира се през влиянието на знак дева.
Може да помогнеш ,като разкажеш като занимание,професия и т.н
« Последна редакция: Септември 13, 2022, 07:43:05 pm от Сафо »

Av

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 25
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3016 -: Септември 13, 2022, 09:51:11 pm »
Av и в двете карти упр.на асц е Венера,но в едната карта,Венера е в 6ти дом и Меркурий на к6.В другата карта ,Венера е в 5ти дом.Нещо интересно/нестандартно около роднини/брат/сестра дали има.
Натив с Венера в 6ти има една насоченост в живота,като работа,здраве,ежедневие.Докато Венера в 5ти дом може да указва по-друг приоритет-спорт,творчество,хоби и подобни ,разбира се през влиянието на знак дева.
Може да помогнеш ,като разкажеш като занимание,професия и т.н
« Последна редакция: Септември 29, 2022, 06:19:05 pm от Av »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3017 -: Септември 14, 2022, 07:35:08 am »
за големи покупки,като недвижим имот активни са 4 и 5 дом/като 2 от 4/, или управителите им ,както и Юпитер и Сатурн
ако е със собст.средства 2 дом,ако е с кредит 8 дом

Av

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 25
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3018 -: Септември 14, 2022, 08:32:46 am »
за големи покупки,като недвижим имот активни са 4 и 5 дом/като 2 от 4/, или управителите им ,както и Юпитер и Сатурн
ако е със собст.средства 2 дом,ако е с кредит 8 дом
Стреличка не разбрах какво значи 2 от 4  :(
Прилагам карти от датата на покупката.
Има и кредит и собствени средства.
Нещо важно, по думите на мама съм родена към 23:30, отивайки към този час пък съвсем се губи картинката.Пък и съм 3-то дете иииии кой да ти помни.... :)  Часът 22:33 ми се вижда като най-акуратен, но грам събитие нямам по него….може пък астролога, който го определи да е вещ в ретификацията, но не вещ в прогнозите…. ::)
« Последна редакция: Септември 29, 2022, 06:19:18 pm от Av »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3019 -: Септември 14, 2022, 09:28:53 am »
Av, за точния час на раждане може да ползвате услугите на професионален астролог, който е вещ в ректификацията.
А, относно това, какво ви вълнува, в момента, може да зададете въпрос, в темата "Хорарни въпроси".
Рени, може ли препоръка за вещ астролог в ретификациите?
Av, мога да препоръчам Лилия Тодорова, Елена Пенчева, защото съм запозната с работата им.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Av

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 25
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3020 -: Септември 14, 2022, 10:06:23 am »
Av, за точния час на раждане може да ползвате услугите на професионален астролог, който е вещ в ректификацията.
А, относно това, какво ви вълнува, в момента, може да зададете въпрос, в темата "Хорарни въпроси".
Рени, може ли препоръка за вещ астролог в ретификациите?
Av, мога да препоръчам Лилия Тодорова, Елена Пенчева, защото съм запозната с работата им.
Добре, благодаря :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7362
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3021 -: Септември 14, 2022, 12:34:20 pm »
Аv, дребничка, слаба, с финни черти, по-скоро тъмно кестенява? Ако асц е начален градус, първата карта, на около 32г.възраст би трябвало да има събитие при сестра например.

Av

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 25
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3022 -: Септември 14, 2022, 12:47:33 pm »
Аv, дребничка, слаба, с финни черти, по-скоро тъмно кестенява? Ако асц е начален градус, първата карта, на около 32г.възраст би трябвало да има събитие при сестра например.
Сафо  :), да, не съм много висока 165 см , като малка бях леко закръглена, но сега съм в норма. Точно  :-* тъмно кестенява! С финни черти!
Сестра ми роди моят пръв сладък племенник когато бях на 33 :)
Значи е забременяла когато бях на 32
Първата карта 22:56 нали
Ох, движим ли се в правилната посока?  :-*
« Последна редакция: Септември 14, 2022, 02:02:10 pm от Av »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3023 -: Септември 15, 2022, 06:48:37 am »
за големи покупки,като недвижим имот активни са 4 и 5 дом/като 2 от 4/, или управителите им ,както и Юпитер и Сатурн
ако е със собст.средства 2 дом,ако е с кредит 8 дом
Стреличка не разбрах какво значи 2 от 4  :(


5 дом е 2 дом,като производен от 4 дом,т.е финансов за 4 дом-недвижимост

Av

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 25
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3024 -: Септември 15, 2022, 08:38:00 am »
за големи покупки,като недвижим имот активни са 4 и 5 дом/като 2 от 4/, или управителите им ,както и Юпитер и Сатурн
ако е със собст.средства 2 дом,ако е с кредит 8 дом
Стреличка не разбрах какво значи 2 от 4  :(

Значи все пак часът 22:56 работи имайки предвид подредбата на почти всички планети в денят на сделката.  :)

5 дом е 2 дом,като производен от 4 дом,т.е финансов за 4 дом-недвижимост

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3025 -: Септември 18, 2022, 01:43:56 am »
Av, не всеки със слънчев възел в рак е закупил имот.
Добре :) Това е добър знак, че все пак това, което ми каза Мира може и да стане
Благодаря Сафо :)
Мира Кунева е добър астролог, поне такива са ми впечатленията. Относно ректификацията не се вземат предвид само транзити, отчитат се прогресии, символична дирекция и много други показатели. За промени в/на дома погледни прогресивния Иц, дали сменя знак; Сатурн транзит през 4д също показва промени в дома и семейството. Северния лунен възел е показалец, показва само това, че в дадения дом на хороскопа, където транзитира, делата ще са активни, също като прогресивната Луна по дом.
Аз имам СЛВ в Рак , но нямам дом, няма и да имам – с Кръст на съдбата в 4д. такава ми е орисията...

Av

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 25
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3026 -: Септември 18, 2022, 12:01:40 pm »
Av, не всеки със слънчев възел в рак е закупил имот.
Добре :) Това е добър знак, че все пак това, което ми каза Мира може и да стане
Благодаря Сафо :)
Мира Кунева е добър астролог, поне такива са ми впечатленията. Относно ректификацията не се вземат предвид само транзити, отчитат се прогресии, символична дирекция и много други показатели. За промени в/на дома погледни прогресивния Иц, дали сменя знак; Сатурн транзит през 4д също показва промени в дома и семейството. Северния лунен възел е показалец, показва само това, че в дадения дом на хороскопа, където транзитира, делата ще са активни, също като прогресивната Луна по дом.
Аз имам СЛВ в Рак , но нямам дом, няма и да имам – с Кръст на съдбата в 4д. такава ми е орисията...
Не оспорвам качествата на Мира, дано се сбъдне всичко, което казва :)
Добре започвам хронологично: Прогресивния Иц в Астрото не се вижда, но сверявам с МЦ, нали? Мц е бил на 25'31 във Водолей значи Иц е бил на 25'31 в Лъв :) Сменил е знак, по натал ми е в Рак на 21'32. Наталното ми Слънце е на 28'55 т.е на 3 градуса Иц от Слънцето. Колко е орбиса на Иц, ако има изобщо, тов ане съм го учила, и ако има значение в този казус.
Обобщено Иц сменя знак от Рак в Лъв.
По това време прог Сатурн ми транзитира през 7 дом в Скорпи на 13 градуса и нещо, наталния ми е на 10 и нещо пак там, ако това има значение.
По този начин предтавена картинката може ли да счета, че това е часа?
Може ли още нещо да ми зададете да проверя.
Благодаря @akruks
edit: и при час 22:33 Иц е в 5 дом Лъв(сменил е знака) Във 2-ри дом попада асцендента, ако това има значение
« Последна редакция: Септември 18, 2022, 03:28:37 pm от Av »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3027 -: Септември 18, 2022, 07:16:15 pm »
Добре започвам хронологично: Прогресивния Иц в Астрото не се вижда, но сверявам с МЦ, нали? Мц е бил на 25'31 във Водолей значи Иц е бил на 25'31 в Лъв :) Сменил е знак, по натал ми е в Рак на 21'32.
Под смяна на знак се има предвид да е в анаретен градус , например като ме приеха да уча в друг град и главните оси бяха в начални градуси на нови знаци. Като почина майка ИЦ беше на 29,40 градуса, като освободих квартирата , съда продаде къщата на майка и смених държавата, ИЦ е в първия градус на нов знак.
А ректификация се прави по много събития и всяко се проверява по поне 6-7 прогностични метода, отчита се сабианския символ на АС за всеки градус и т.н. Не е фасулска работа, както някои си мислят и се изхвърлят по форумите като много знаещи - на теория може да са знаещи и наизустили голямо количество материал, но на практика да ме извиняват...  няма как да дам около 15 важни дати и събития за моя мъж на Лили, за сверка, дали съм му пресметнала правилно АС, а тя след 2 минути да ми пише, че е верен... Иначе за лектор и идеална, може и книга да напише, бива я да разтяга локумите, също като Любомир Червенков и сладкодумната Емма с картите...

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3028 -: Септември 18, 2022, 09:10:04 pm »
Акрукс,не е коректно да коментираш/дискредитираш човек ,който не може да защити репутацията си,тъй като вече не пише тук.Изказването су Лили е явно на лична основа,защото добре знаеш,че тя освен много знаещ е изключително прецизен към детайлите човек,който сравнява резултатите от ректификация по няколко метода и астрологични школи.Не го прави,защото прави лошо впечатление за теб.Начина да се издигнем не е ,като се опитаме да стъпчим някой.Аз уважавам труда ,знанията и опита за растеж на всички астро другарки,не се чернете.Нито в Божиите очи,нито в човешките, хвърлянето на кал не е от светлината.

Av

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 25
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3029 -: Септември 19, 2022, 12:43:08 am »
Момичета няма нужда от спорове.
Аркус, в този случай започвам да местя часа и търся кога точно прог Иц е сменил знак.
Може ли още нещо с което да сверявам?

edit:смених часа на 23:14 и Иц сменя знак на 0'13 в Лъв, обаче Сатурн изобщо го няма в 7 дом, а аз там имам проблеми ???
качвам карта

2-ри edit: сложих още едно събитие, напускане на работа върнах часа до 23:05 когато Мц е на 29'33 във Водолей.
Ще кача карта.
При час 11:14 МЦ е на 1'55 във в Риби.
Прог Луна е на 8 гр в Скорпи в 6 дом, натален Сатурн ми е на 8 градуса, не би трябвало да има влияние, защото съм учила, че прог Луна влияе градус преди и градус след съвпад с планета.
3-ти edit: ;D сложих още едно събитие, започване на връзка(дълга) При час 23:14 прог Слънце ми минава през натална Венера с градус отстояние. Северен възел сменя знак.
Качвам карта :)
« Последна редакция: Септември 29, 2022, 06:20:06 pm от Av »