Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 429776 пъти)

Av

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 25
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3045 -: Септември 20, 2022, 01:45:01 pm »
Помня много добре слънчевото затъмнение 2017.Тогава си посрещнах рождения ден в Рим. Бях късо постригана и косата си я бях дарила за онкоболни жени, ама на място където не плащат за перуките  ;). Работата ми вървеше добре, радвах се на моят племенник и се чувствах щастлива. Чудех се къде ще ме удари това затъмнение и ти сега ме подсещаш, че навярно последствията му са били когато мама припадна в банята на 2.02.2018 и не знаех дали ще се върне.
Въпреки, че съм мед. лице стоях като вцепенена и само виках Мамо, мамо. Мислех, че съм я загубила(много време беше в бесъзнание) и тогава се помолих на Господ да ми я върне дори и да я гледам на легло. За щастие дойде в съзнание, но не можеше да диша ... Пирогов, пукнати ребра...няколко дни в Пирогов, за мен ужасни дни.
И все пак отчетох го като малкия дявол.
Не знам как да го отчитам, защото са минали 7 месеца от затъмнението....дали не оказва влияние втрото, което започва февруари?
За второто затъмнение, февруари-с тати не съм имала проблеми, шефа ме буташе напред по това време. Другото което се случи октомври 2018-влюбих се безпаметно. Не знам дали точната дума е влюбих, но имаше много, много силна химия мисля двустранно  ;D Направо бях в безтегловност... ;)
Октомври 2018 вече ти е оказвало влияние лъвското затъмнение от 11 август 2018г. - когато твоето Слънце е в съединение с Новолуние (Сл. затъмнение), то отключва нещо ново да се случи - творчески проект, нова любов, нещо ново в живота на близък мъж, като бащата, син, дядо, шефа - все от Слънце представени. Това, което се е случило с майка ти е от Лунното затъмнение на 31 януари 2028г., Луната представлява освен нашата душевност, настройките когато сме на автопилот, така и близките жени, предимно от семейството. И това ЛЗ по всяка вероятност е било в твоя 4-ти дом, естественият дом на Луната. Домът където попада лунация/затъмнение също е от значение, активират се делата по този дом, дори без аспекти. А тук аспект има - квадрат със Сатурн У10с час 23:30 Сатурн не ми е управител на 10 дом. 10 дом ми попада във Водолей ::) Малко се обърквам :(, майката е по10д. Гледам те за час 23:30 , там Сатурн е в 6д., където му е мястото - Сатурн – кариера, 6д - ежедневие и работа, свързана със здравето
Сатурн не го слагай в 7д или на ДС, ако беше там щеше да имаш стабилна връзка с по-възрастен или по-зрял и улегнал мъж. Не ти е вървяло с партньорите заради Марс и Уран в 7д., най-вече Уран те провокира към неочаквана и рязка смяна на партньора, а самите мъже, които привличаш са неконвенционални (по Уран) , активни и агресивни  по Марс, и избухливи по съвпада Марс/Уран. Марс на Южния възел там - със своите действия си в разрез на желанията на обществото, проявяваш инициатива в неподходящо време, създава си врагове, възникват противоречия и антигонизъм, на които реагираш яростно и разочаровано. Марс по градуси е в квадрат на Слънцето - твоята личност, твоето Аз , Егото, с действията си вредиш на самочувствието, на пълноценната изява на това, за което си на този свят и така по-лека лека си отчиташ събития, преценяваш разположението на всяка планета по дом, дали ти пасва това описание, гледаш също крайния диспозитор - знак и аспекти
Добре ще проверя картата по 23:30 дали луната ми се пада в 4 дом, когато се случи това с мама.
За партньорите: имах 10 годишна връзка, но не връзка  като връзка.Само първата година беше истинска връзка. С овен. Не сменям рязко. Трябваха ми 3 години за да се почувствам свободна. Като цяло той беше силен. От там нататък привличам по мои наблюдения слаби мъже, които не ме удовлетворяват като мъжка енергия. Мира казва- не са слаби те, а ти си много силна. Във връзка влизам само ако се влюбя...трудно излизам и после както казах ми трябва доста време.
Сега за Сатурн е много интересно това, което казваш. В действителност какво се случва в работата ми. Винаги съм искала да бъда независима. Исках да съм стоматолог, но не ме приеха. И така съм зависима...от лекари. Може би тук Сатурн се включва като ограничение?
Едит: на 2.02.2018 по час 23:30 луната ми е била на 2'55 в Дева в 5 дом  ???
2-ри едит: поправкаааааа :o :o :o :o на 31.01.2018 луната ми е била в 4 дом с час 23:30 на 3'13 Иц ми е на 29'37.Също там по това време е и СЛВ :o
Akruks  :-*  :) ако навържа още неща ще те черпя момиче!!!! :-*
Наистина се вълнувам хорааааа
« Последна редакция: Септември 20, 2022, 03:36:53 pm от Av »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3046 -: Септември 20, 2022, 05:02:19 pm »
Сега за Сатурн е много интересно това, което казваш. В действителност какво се случва в работата ми. Винаги съм искала да бъда независима. Исках да съм стоматолог, но не ме приеха. И така съм зависима...от лекари. Може би тук Сатурн се включва като ограничение?
Едит: на 2.02.2018 по час 23:30 луната ми е била на 2'55 в Дева в 5 дом  ???
2-ри едит: поправкаааааа :o :o :o :o на 31.01.2018 луната ми е била в 4 дом с час 23:30 на 3'13 Иц ми е на 29'37.Също там по това време е и СЛВ :o

Водолей се управлява от Сатурн и Уран, тъй че Сатурн управлява и 10 дом.
Естествен управител на 4-ти дом е Луната – нали зодиакът започва с Овен, следващ знак Телец, после Близнаци и 4–ти знак е Рак, който е с у-л Луна.
Научи първо основните неща в Астрологията, разучи натала си и чак тогава се впускай в прогнози, които на този етап са свободни съчинения. Нищо лично и извинявай!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3047 -: Септември 20, 2022, 05:39:43 pm »
Приятелка ще започва строеж на къща.При вси ретро планети какво да гледаме?Да е растяща Луна?Да изчака Сатурн да тръгне директен?Големия въздушен тригон Слънце(везни),Марс(близнаци),Сатурн(водолей)как ви се струва?А Луната къде?
За първа копка става въпрос. ;)

Av

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 25
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3048 -: Септември 20, 2022, 06:07:29 pm »
Сега за Сатурн е много интересно това, което казваш. В действителност какво се случва в работата ми. Винаги съм искала да бъда независима. Исках да съм стоматолог, но не ме приеха. И така съм зависима...от лекари. Може би тук Сатурн се включва като ограничение?
Едит: на 2.02.2018 по час 23:30 луната ми е била на 2'55 в Дева в 5 дом  ???
2-ри едит: поправкаааааа :o :o :o :o на 31.01.2018 луната ми е била в 4 дом с час 23:30 на 3'13 Иц ми е на 29'37.Също там по това време е и СЛВ :o

Водолей се управлява от Сатурн и Уран, тъй че Сатурн управлява и 10 дом.
Естествен управител на 4-ти дом е Луната – нали зодиакът започва с Овен, следващ знак Телец, после Близнаци и 4–ти знак е Рак, който е с у-л Луна.
Научи първо основните неща в Астрологията, разучи натала си и чак тогава се впускай в прогнози, които на този етап са свободни съчинения. Нищо лично и извинявай!
Ама как ще ми се извиняваш?! Никакви извинения, ти толкова ми помогна момичееее😃
Забравих за Сатурн, учила съм, но забравих. За Луната знам. Просто отчетох, че е транзитирала там както каза ти. :) Зарадвах се! 😊
Съгласна съм, че има много да уча и преповтарям.Добре, имам катастрофа на 6 години с кола с наще
Това по Марс трябва да го търся нали?

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3049 -: Септември 20, 2022, 07:42:04 pm »
Приятелка ще започва строеж на къща.При вси ретро планети какво да гледаме?Да е растяща Луна?Да изчака Сатурн да тръгне директен?Големия въздушен тригон Слънце(везни),Марс(близнаци),Сатурн(водолей)как ви се струва?А Луната къде?
За първа копка става въпрос. ;)
Без да гледам карти, така наизуст, тригонът е супер, луната в телец или рак по принцип. Може лъв, ако иска сарай, но внимание със сатурн! По повод на сегашните тежкари що не пробва един козирог? Май само там имаме солидност без напрегнато каре.
Важно е какъв дом иска и какъв й е по натал, за да го намести.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12471
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3050 -: Септември 20, 2022, 07:56:44 pm »
Сафо, първо АСЦ гледай, нека да е във фиксиран знак- стабилно, трайно. Да е в добър аспект с наталния. Луната да расте и да няма аспекти от Марс, Сатурн, в периода и от Слънце, ако искаш вкл. и външните. Натални у2 и у 4 да са подсилени. Според, мен и у6, защото е важно кой ще ти строи/ работи по къщата.
Може да избегнеш стационарно-директната фаза  на планетите, които са сигнификатори, ретро-фазата не е толкова опасна. В периода, най-зле е Венера и Марс не е стока, а той е  този, който ще работи ?
« Последна редакция: Септември 20, 2022, 07:58:59 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3051 -: Септември 20, 2022, 08:18:15 pm »
Приятелка ще започва строеж на къща.При вси ретро планети какво да гледаме?Да е растяща Луна?Да изчака Сатурн да тръгне директен?Големия въздушен тригон Слънце(везни),Марс(близнаци),Сатурн(водолей)как ви се струва?А Луната къде?
За първа копка става въпрос. ;)
Днес е добър ден за започване на строеж , 24-ти лунен ден

Подходящ ден за строителството е 3-ти лунен ден, който започва сутринта на 27 септ.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3052 -: Септември 21, 2022, 08:59:11 am »
Дами, благодаря за помощта!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3053 -: Октомври 04, 2022, 06:07:39 am »
Имате ли наблюдения за съвпад Черна Луна/Лилит с лична планета в натала?

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3054 -: Октомври 04, 2022, 12:48:42 pm »
Имате ли наблюдения за съвпад Черна Луна/Лилит с лична планета в натала?

Познавам 2 жени, без точни часове на раждане.

1) Луна съвпад 5* Лилит в близнаци в тригон с Юпитер, секстил със Сатурн и квадрат с Плутон.
При тази жена няма развити майчински инстински, въпреки че основно работи с жени и деца. Има дъщеря, която израстна далеч от нея. Изключително властна и изключително похотлива (личния ѝ живот не ме вълнува, но съм ставала свидетел любовниците да я търсят на работата и да чувам какво се говори за нея).
Не се чувствам добре в нейно присъствие - Слънце в Козирог и Марс в 1* скорпион.

2) Венера, Марс, Луна в съвпад 3* Лилит в овен в тригон с Уран и квадрат с Плутон.
Същото, което съм написала за #1 отговаря и за тази без похотливостта. Има син и съм присъствала на ситуации да го удря и обижда публично пред други хора.

PS.
Бившият ми работодател има Слънце и изгорен Меркурий в рак в точна опозиция с нат. Лилит.
Усещането ми беше, че е истински дявол, много тъмна енергия идваше от него. Всеки ден беше с различни дрехи, но излъчваше супер неприятна миризма. Две колежки ми споделяха, че имат усещане, че е рептил ;D Оттогава мина доста време и в последствие разбрах, че той е член на някаква ложа.
« Последна редакция: Октомври 04, 2022, 08:47:03 pm от romantica »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3055 -: Октомври 04, 2022, 05:08:04 pm »
Имате ли наблюдения за съвпад Черна Луна/Лилит с лична планета в натала?

Съвпад на планетите с фиктивна планета

Съвпад на планетите с Черната Луна.

Черната Луна (Лилит) в съвпад с другите планети помрачава техните свойства и често придава фаталност в проявите на дадената планета, с която е в съвпад.
Черната Луна в съвпад с Меркурий. Човек може да говори умни неща, но никой няма да го възприема.
Черната Луна в съвпад с Венера. Колкото добър и фин да е човек, като правило никой не го обича.
Черната Луна в съвпад с Марс. Много рядко му се отдава на човек да прави това, което му се иска.
Черната Луна в съвпад със Слънцето. Това е силен катализатор в хороскопа. Съдбата на такъв човек е твърде фатална. Нарастват кризисните ситуации.
Черната Луна в съвпад с Луната. Характерно е ужасно душевно състояние на човека.
Черната Луна в съвпад с Уран. На този съвпад съответства помрачаването свободата на човек и това е едно от ограниченията за самостоятелни занимания с астрология.
Черната Луна в съвпад с Плутон. Смята се за най-неприятния съвпад. Проявява се в привличане на фатални ситуации и катастрофи.



Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12471
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3056 -: Октомври 04, 2022, 07:28:58 pm »
Изкусители и изкусителки. Може да не ти харесват, но не можеш да им откажеш, защото вътрешно усещаш, че ще ти навредят. Все едно са белязани, не задължително като външен белег, а като начин на живот.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3057 -: Октомври 05, 2022, 09:25:56 pm »
Благодаря!Слънце/Лилит при майката на ММ.

Clover

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3058 -: Октомври 11, 2022, 02:34:11 pm »
Здравейте, имам следния въпрос по мои наблюдения, а и с други хора съм го обсъждала покрай рожденния ден на човек се случват неприятни неща. Може ли да ми отговорите по каква причина. Давам пример 15 дена преди един мои рожден ден се натрових, само два дни преди друг мой рожден ден ме уволниха, мой проятел катастрофира на рождения си ден , една приятелка падна и си натърти ребрата  седмица преди рождения ден и т.н примери. Чувала съм обяснение, че точно тогава енергиите спадали, но нещо по-конкретно ако може да напишете.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3059 -: Октомври 11, 2022, 02:48:34 pm »
Ако търсиш черната дупка,не е в този форум.Не черната ами каква беше,сатурнова дупка?Тротоарна астрология,ако се гътнеш или натрошиш,явно Слънцето е поразено от кофти нат.аспекти,които вероятно се активизират понякога по това време.