Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440560 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3240 -: Април 13, 2023, 11:46:58 am »
когато разглеждам профекции,асц ,планети,точки,маркирам и градусите.Например:натално асц ми е в 3*,разглеждам и профекция асц не само като цял знак,но специално и градуса.
Въпросът ми е: Имате ли наблюдения при съвпад на затъмнение върху градуса на профекция асц?

Nedialka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 10
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3241 -: Април 18, 2023, 11:37:29 am »
Здравейте!С влизането на Плутон във Водолей ,какво се случва с попадането на Плутон във 6 дом и там да е Водолей?Имам племенник на 22г и майка му на 46години и при двамата се случва да попадне там сега и ще е там за много години напред както знаем ,какво друго да гледам що се отнася до здраве ,за да съм им във помощ понеже на 14-ти март ,малко преди да влезе Плутон в 6-тия и дом майката получи един шум и пищене в ушите -тогава още и Сатурн беше в 6-тия дом и оттогава не може да намери лечение ,искам да пресметна и да и препоръчам дата да посети второ мнение УНГ ,може да става въпрос за загуба ва слух
Прикачвам нейната карта

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3242 -: Април 18, 2023, 01:04:07 pm »
Здравейте!С влизането на Плутон във Водолей ,какво се случва с попадането на Плутон във 6 дом и там да е Водолей?Имам племенник на 22г и майка му на 46години и при двамата се случва да попадне там сега и ще е там за много години напред както знаем ,какво друго да гледам що се отнася до здраве ,за да съм им във помощ понеже на 14-ти март ,малко преди да влезе Плутон в 6-тия и дом майката получи един шум и пищене в ушите -тогава още и Сатурн беше в 6-тия дом и оттогава не може да намери лечение ,искам да пресметна и да и препоръчам дата да посети второ мнение УНГ ,може да става въпрос за загуба ва слух
при всеки е различно, според натала, гледа се комплексно, а не само един транзит...
но мой комшия почина от рак на белите дробове на 33г , когато му го откриха Плутон беше наближил 6д., с АС в Рак беше и с Марс в Близнаци в 12д. и никога не беше пушил през живота си

Nedialka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 10
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3243 -: Април 18, 2023, 01:10:03 pm »
Така е ,съгласна съм ,много неща се гледат ,не може само по транзит .При моята роднина Марс по натал е в телец ,а нали телец отговаря за ушите ?Трябва да отделя време да видя какви аспекти прави Плутон и за по-нататък какви ще прави изобщо ...Сатурн  и Уран ли бяха големите виновници по подразбиране ?Марс също ,ама и Плутон не изостава -при него има и много страх от неизвестното .Има ли тема тук в която се обясняват градусите -това ми е много трудно за разбиране ,а е много важно ?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3244 -: Април 18, 2023, 01:47:17 pm »
когато разглеждам профекции,асц ,планети,точки,маркирам и градусите.Например:натално асц ми е в 3*,разглеждам и профекция асц не само като цял знак,но специално и градуса.
Въпросът ми е: Имате ли наблюдения при съвпад на затъмнение върху градуса на профекция асц?

Сафо, върни назад и виж, кои от затъмненията са били  в 3 * и каква е била годината ти.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3245 -: Април 18, 2023, 06:03:35 pm »
Рени,отлична идея,мерси!
 :-[

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3246 -: Април 18, 2023, 06:44:37 pm »
Моля.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3247 -: Април 27, 2023, 11:13:55 am »
Когато разглеждаме стаите в жилище, кой знак, коя част на жилището управлява? Или, кой дом какво управлява? 1ви дом - вход, антре, коридор.
2ри дом и натам, нямам идея. Може би по 8ми са баня и тоалетна, по 7ми - хол... Незнам🤔

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3248 -: Април 27, 2023, 01:02:27 pm »
Когато разглеждаме стаите в жилище, кой знак, коя част на жилището управлява? Или, кой дом какво управлява? 1ви дом - вход, антре, коридор.
2ри дом и натам, нямам идея. Може би по 8ми са баня и тоалетна, по 7ми - хол... Незнам🤔
хол, спалня и детската са по 5д.; кухнята и пералнята по 4д. , килер, мазе, складово помещение, сейф – 2д., библиотека, офис, канцелария –3д, също и гаража, пощенската кутия; помещения, които се отдават под наем са по 6д., както и мястото на домашния любимец, вещите на детето; баня, тоалетна, там където се хвърля боклука – 8д. 

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3249 -: Април 27, 2023, 08:55:41 pm »
Акрукс,благодаря!

Nedialka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 10
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3250 -: Май 02, 2023, 10:05:16 am »
akruks,

Да, винаги съм се чудила как може някой да има толкова услужлива памет, а аз не. Но, с този мой Меркурий в Риби ми е доста трудно и да се съсредоточа, понякога слушам телевизор, разговарям с някой човек, гледам нещо на телефона и успявам да хвана всичко, което се излива като информация. Мъжът ми също е с Меркурий в Козирог и е като твоя :D Все помни цени, цифри, много е добър в математика, физика-точните науки, както и всичко свързано с коли и авточасти - предната година, сам разглоби двигателя на колата, направи му ремонт и го сглоби.
Определено ми се отдава всичко, това което си писала. Аз уж нямам нищо в Дева, но както казах, помня места, цветове, форми, изображения. В аптеката и в склада ни, например помня кое къде стои, колко бройки има, как изглежда и т.н. и когато се продаде нещо, веднага забелязвам. Но за мен това не е хубаво, защото мозъкът ми се товари с глупости, вместо да запомня нещо по-важно. И аз като теб имена на хора не помня, но виж всичко свързано със зодии и дата на раждане или планети в определен знак, помня :D
Качвам карта на моя много близка приятелка, също фармацевт, но е и завършила и биотехнологии в ХТМУ т.е. 2 висши и помни като слон! Като човек е доста разпиляна, винаги забързана, никога няма време за нищо, но чете постоянно книги и ги чете за 0 време и пак успява да ги запомни. Тя от астрология не разбира, но и бяха интересни книгите на Хули Леонис и си ги купи всичките и ми говореше за тях, конкретно думи и изрази.. Просто уникален мозък. Тук Меркурий е в Телец и има само един секстил с Марс в Рак и ми е супер интересно, заради Телеца ли помни толкова много? И думите и винаги са подплатени със знания и използва доста богат набор от думи.

fortunades, Меркурий, Луна и Асцендент.
Рени, при мен всичко е в някакви странни знаци, Меркурий в Риби-яко разпиляна работа, Луна във Водолей - тука са големи мечти, голямо реене в облаците и какви ли не тъпотии ми минават през главата, даже аз се чудя как може, а асц. ми е Близнаци-отново въздух.. Трудна работа, много трудно. Но пък в работата си съм супер последователна и стабилна - предполагам от Плутона в 6-ти дом.


fortunades, според мен Меркурий е главният заподозрян – при мен е в Дева и помня до най-малки подробности случки от ранното детство, а като цяло помня дати, числа и събития, но не помня имена – срещам бивши колежки, с които сме работили 3-4 години поред, говорим си, усмихвам им се, а после с часове се мъча да си спомня как се казват  :) Най-трудна ми беше историята – чета, чета и нищо не можех да запомня, затова имам тройка в дипломата (срам), но пък в математиката бях 6+ в училище, и в университета, представях се отлично на олимпиади (тогава не награждаваха с медали, а само с книги). Моят мъж е с Меркурий в Козирог, изключително паметлив, особено по история, но по математика не го търси, обаче помни с точност кога по колко евро е пращал с 20г назад  ;D  И разбира се, от значение са какви аспекти сключва планетата на ума, мисълта и учението. При теб Марка спуска Секстил към Нептун:

Този аспект показва изключителен търговец. Вие сте вежлив, ловък и идеалист, имате богато въображение и сте възприемчив към новите идеи и методи. Имате талант в актьорството, музиката, журналистиката, говоренето и писането; умеете да обрисувате с думи.
При този аспект са налице интуитивна проницателност и плодотворно въображение. Вие сте много съзидателни в писмената реч. Възможно е да имате повече от един интерес например: фотография с езотерика и поезия. Обичате да се замисляте, и да планирате схеми, по които после да действате. Обичате да проверявате почти всичко до най-дребния детайл. Вие имате ненаситно любопитство.

Тригон Меркурий - Плутон

Вие сте умен, дипломатичен, аналитичен и индивидуалист. Имате дълбоко схващане и добри сили за съсредоточаване; използвате силата на волята си интелигентно. Можете да упражнявате влияние върху другите, смел сте и обичате съревнованието. Може да очаквате твърде много от другите хора. Този аспект е добър за анализ, обучение, медицина, проучване и финансово управление.
Аспектът показва способност да се открива корена и причинната за всичко. Вие имате изключително добра концентрация. Този аспект много често се среща в наталните карти на детективи, следователи и т.н. Вие имате много добро логическо мислене. Усещате мотивите и мислите на другите.
Здравейте!И аз съм със меркурий в телец и от първо лице мога да кажа ,че ако нещо ми е много интересно го чета по няколко пъти задълбочено и запомням за дълго време даден цитата като го осмислям няколко пъти ,не съм никак вятърничава независимо че съм зодия близнаци ,по принцип съм интроверт и не показвам много емоциите си ,казвали са ми че имам приятен глас и че защитавам тихо,но умело мнението си ,но като цяло не обичам да говоря много много може би това идва от моя асцендент -рак
« Последна редакция: Май 02, 2023, 10:14:20 am от Nedialka »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3251 -: Май 02, 2023, 02:38:06 pm »
по принцип съм интроверт и не показвам много емоциите си ,казвали са ми че имам приятен глас и че защитавам тихо,но умело мнението си ,но като цяло не обичам да говоря много много може би това идва от моя асцендент -рак
Меркурий при теб е в опозиция на Сатурн, затова не си бърборана

avonita12

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3252 -: Май 02, 2023, 07:33:33 pm »
Здравейте,
Какво мога да очаквам при съвпад на транзитна Лилит с натална Лилит? По натал Лилит се намира в 6-ти дом в Лъв.
Ако има значение - натална Луна се намира в 5-ти дом (в Рак) и управлява 5-ти и 6-ти дом.

Благодаря :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3253 -: Май 02, 2023, 07:57:45 pm »
Здравейте,
Какво мога да очаквам при съвпад на транзитна Лилит с натална Лилит? По натал Лилит се намира в 6-ти дом в Лъв.
Ако има значение - натална Луна се намира в 5-ти дом (в Рак) и управлява 5-ти и 6-ти дом.

Благодаря :)
какво може да очакваш от една фиктивна точка?

avonita12

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3254 -: Май 02, 2023, 08:42:07 pm »
Не зная. Надявам се, да няма неприятни ситуации.
Върнах около 9 години назад, при предишния съвпад и по това време има запомнящи се негативни събития. Може би да се дължи на други аспекти.