Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 429801 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3270 -: Май 09, 2023, 03:07:19 pm »

terrarossa, моля.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

brief

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 14
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3271 -: Май 09, 2023, 03:42:25 pm »
Здравейте! Може ли предстоящата ретроградна Венера, която ще транзитира 5 дом в наталната карта, да предизвика край на връзка? Ако не - може ли да дадете примери за транзити, които биха накарали човек да сложи окончателен край на отношения? Благодаря

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3272 -: Май 09, 2023, 04:46:48 pm »
Обикновено Марс е този, който разрушава и взаимоотношения, а Венера тази, която ги започва. Ретро периодите на всяка планета, която има отношение или е сигнификатор на връзките в наталната карта. може да провокира такава реакция, но тя е като продължение на вече започнало отчуждение или недоволство, назад във времето.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3273 -: Май 09, 2023, 09:29:04 pm »
Благодаря, Акрукс и Рени!
Така е, със Сатурн на К 2 съм си доста разумна по отношение на харчове.
Прогресивен Марс У11 ми наближава АЦ, може и от него да е.
Просто ми харесва да правя скъпи подаръци на племенник, майка ми и да не чакам да ми изгори птията, за да си купя нова и по- модерна.
Сега ми се дават пари и за още пътувания, следващото даже е планирано.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3274 -: Май 10, 2023, 08:24:10 am »
Твърди аспекти към Венера и у7 на Сатурн, Уран, Плутон. Транзит на същите през 5 и 7 дом.
Ако една връзка се разклати само от ретроградна Венера, значи не е жизнеутвърждаваща. На важните връзки им е дадено да преживяват множество ретроградни Венери.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3275 -: Май 10, 2023, 01:54:23 pm »
Здравейте! Може ли предстоящата ретроградна Венера, която ще транзитира 5 дом в наталната карта, да предизвика край на връзка? Ако не - може ли да дадете примери за транзити, които биха накарали човек да сложи окончателен край на отношения? Благодаря
  Венера е бенефик и не руши, като ретроградна може да има връщане към стари отношения, във връзката връщане към предишен начин на обичане, като в началото...
Уран руши непланирано, Плутон трансформира, Сатурн утвърждава сериозните връзки, а които куцат може да прекъсне, за да направи място за нещо стабилно...
Сега като се замисля, транзитен Плутон през 2д на дъщеря ми покачи стандарта на живот, материални придобивки и големите пари, но неин 2д е 8д за нейния мъж, който почина от тумор в мозъка.

brief

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 14
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3276 -: Май 10, 2023, 04:56:50 pm »
Благодаря на всички за отговорите! А затъмнения по оста 1-7 дом биха ли действали по същия начин или точно обратното - могат да помогнат на отношенията да се задълбочат?

Akruks, съжалявам много за случилото се. :( Връщайки се назад във времето  виждам как в соларната ми карта за 2019г. Уран е бил в 5 дом, а малко след рождения ми ден през 2020г., е дал отражение в наталния 7 дом, когато се случи написаното от теб. Тогава сложих край на най-дългата си връзка точно така - непланирано и внезапно. Усещаше се като необясним и силен вътрешен порив за промяна, което не ми попречи да се съмнявам още 1 година след това дали взех правилното решение. Предпочитам да живея с мисълта, че Уран ми е направил услуга.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3277 -: Май 10, 2023, 10:45:52 pm »
Благодаря, Акрукс и Рени!
Така е, със Сатурн на К 2 съм си доста разумна по отношение на харчове.
Прогресивен Марс У11 ми наближава АЦ, може и от него да е.
Просто ми харесва да правя скъпи подаръци на племенник, майка ми и да не чакам да ми изгори птията, за да си купя нова и по- модерна.
Сега ми се дават пари и за още пътувания, следващото даже е планирано.
Корея,при дирекция на асц съвпад нат.Сатурн ,има ли негативни събития около теб?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3278 -: Май 11, 2023, 12:56:38 pm »
Благодаря на всички за отговорите! А затъмнения по оста 1-7 дом биха ли действали по същия начин или точно обратното - могат да помогнат на отношенията да се задълбочат?
зависи какви – Слънчево (Новолуние) или Лунно (Пълнолуние), и какви аспекти сключват.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3279 -: Май 11, 2023, 07:58:29 pm »
Благодаря, Акрукс и Рени!
Така е, със Сатурн на К 2 съм си доста разумна по отношение на харчове.
Прогресивен Марс У11 ми наближава АЦ, може и от него да е.
Просто ми харесва да правя скъпи подаръци на племенник, майка ми и да не чакам да ми изгори птията, за да си купя нова и по- модерна.
Сега ми се дават пари и за още пътувания, следващото даже е планирано.
Корея,при дирекция на асц съвпад нат.Сатурн ,има ли негативни събития около теб?
Сафо, аз поради съмнение в точния АЦ не следя прогресиите и дирекциите му, обаче се изумих от видяното за дирекцията, която питаш.
Случила се е 1997, бих казала - най- кошмарната ми година.
Навръх рождения ми ден внезапно почина дядо ми, беше Виденовата зима, ние тъкмо се бяхме нанесли в нов дом и си спомням, че с парите, спестени за два нови апартамента, едва си купихме секция за хола.
През въпросната година бях в почти постоянна депресия- през лятото завършвах университета и ми предстоеше край на най- хубавите ми години- студентските, в които срещнах невероятни приятелки, с които сме близки и до днес.
Имах огромни колебания в теглото- от 45 до 85 кг, постоянни диети и тъпкане с храна, с месеци неизлизане от вкъщи от срам. Бях обект на подигравки, когато ме видеше някой познат и си спомням, че имаше моменти в които мислех за самоубийство- цял живот съм била с перфектно тяло .
Нямах работа, годината беше кризисна и се чувствах в тежест на родителите си, макар че не харчех нищо- аз не излизах .
Януари 1998 си намерих работа, бързо смъкнах килограмите и се взех в ръце.
Освен тази дирекция съм имала и сходящ а дирекция на Марс с нат. Луна.
Виждайки сега картата, имало е защо да ми е толкова кошмарно.
« Последна редакция: Май 11, 2023, 08:00:21 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3280 -: Май 12, 2023, 07:35:26 am »
Корея,благодаря за споделеното.Чудех се,все пак си дневно раждане и Марс е малефика в картата ти,но пък Сатурн държи светилото.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3281 -: Май 12, 2023, 12:15:44 pm »
Привет,

Има ли възможност да се разбере, кое в картата отговаря и разкрива, че един човек е перфекционист?
Отново започнах да ходя при моя психолог, поради ред причини и той ми каза, че моя перфекционизъм, води до постоянна тревожност и поради тази причина нещата се влошават. Кортизола постоянно ми е на високите граници и от там здравословните проблеми са на лице. Ще работим над това как да рагирам в определени ситуации и как да науча умът си да контролира начина на реакция.
Та, ще кача моята карта, за да има нагледност по моя въпрос.
Ако някой е наясно с перфекционизмът в моята карта, ще се радвам да го сподели.
Какво за мен е перфекционизъм: определени предмети да са подредени на местата си, всичко да е под прав ъгъл, да мисля няколко хода напред, да имам варианти освен план А, да имам Б,Ц, Д и чак до Я! Да предвиждам във всеки разговор и ситуация, кой как ще реагира, защо, каква е причината и т.н. И ако реагира по еди кой си начин, какво да направя аз и т.н. и т.н. и става един омагьосан кръг. И така до безкрай.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3282 -: Май 12, 2023, 07:19:43 pm »
fortunades този интерсептиран Скорпион в 6 дом на ежедневието,битовите повторяеми действия и навици ,хигиената,здравето,може да е един от индикаторите на тази натрапчива,обсебеност,маниакалност по скорпионски във посочените теми.Забиване,трудно преодолим проблем А за вечното безпокойство и преди го говорехме-Марс в 12/Луна..В десети дом власт,контрол,доминация,връх,мястото на Луната не е там, тя се поболява физ. и псих. в опита си държи всичко под контрол.
« Последна редакция: Май 12, 2023, 07:24:46 pm от Ребека »

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3283 -: Май 13, 2023, 10:41:20 am »
fortunades този интерсептиран Скорпион в 6 дом на ежедневието,битовите повторяеми действия и навици ,хигиената,здравето,може да е един от индикаторите на тази натрапчива,обсебеност,маниакалност по скорпионски във посочените теми.Забиване,трудно преодолим проблем А за вечното безпокойство и преди го говорехме-Марс в 12/Луна..В десети дом власт,контрол,доминация,връх,мястото на Луната не е там, тя се поболява физ. и псих. в опита си държи всичко под контрол.

Ребка,

М, да... трябва да мисля начин да ги преработвам тези неща, защото всичко започва да се влошава и задълбочава.
И се чудя аз от къде си допадам като цяло със Скорпионите - най-бликата ми приятелка от 15 години се познаваме е Скорпион, психологът ми мъж е Скорпион, и още доста хора, с които поддържам близки и сериозни и дългогодишни взаимоотношения.
Но, изобщо не предполагах, че Скорпионското е такова.
Ще гледам да наблегна на изучаването на тази Скорпионска маниакалност (правилно го описа).
За Марса и Луната - понеже трябва да ги преработвам, са ми казали спорт, собствен бизнес и неща по Марс.
Спорта го задвижих вече, и собствения бизнес (още малко остана), доста се забавих там, но е заради това, че искам всичко да е изрядно.
Трябва да си задавам въпроса - как да пусна контрола?
Имам една книга да прочета за домашно: Едмън Борн - наръчник за работа с тревожността и фобиите. Колко точно всичко е описано там, та направо е ужасно :D защото виждам себе си във всеки ред. Но психолога е на мнение, че когато премахна някакъв процент от перфекционизма си, ще мога и да премахна и част от тревожността.
Благодаря ти!
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3284 -: Май 13, 2023, 11:22:17 am »
fortunades, Луна- Венера във Водолей, непрекъсната, натрапчива нужда към съвършенство, това те държи в състояние на тревожност. Нужда от Вода и вода.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“