Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440698 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3315 -: Юни 16, 2023, 02:16:00 pm »
Рени, в хорарите работят чудесно. За натални карти в синастрия имам наблюдения. За Уран при мъжа ми, само изброявам неща, не съм убедена. Но мисля допринася с нещо.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3316 -: Юни 16, 2023, 02:28:01 pm »
Сафо, щом за теб са полезни и си проверила проявите им на практика, ще си ги ползваш.

С мъжа ти явно имаме сходна домофикация и външните планети ще попадат в едни същи домове. Това, което си изброила при мен няма такава проява и активност, затова че не е от Уран.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3317 -: Юни 16, 2023, 02:40:45 pm »
Рени, ще го мисля като проявление. За антисия имам предвид. Но сега забелязах, че при теб Юпитер е антисия Слънце. Не точна, но все пак. Има ли нещо по 1/9 в 4ти.И 4ти /10ти в 7ми от 4ти?!Можеш да ги разгледаш като производни както желаеш.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3318 -: Юни 16, 2023, 03:24:02 pm »
Сафо, точна е антисията Юпитер- Слънце. Ти имаш наблюдения какви са проявите, може да тълкуваш, аз ще ти върна обратна връзка, щом за теб това е полезно. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3319 -: Юни 16, 2023, 03:52:07 pm »
Сафо, точна е антисията Юпитер- Слънце. Ти имаш наблюдения какви са проявите, може да тълкуваш, аз ще ти върна обратна връзка, щом за теб това е полезно. :)
Добре. Юпитер ти, в 10дом,статус, родител, заедно работите над нещо, Слънце е упр. на твой 9ти и 6ти дом на родител. Знания, философия, религия в дома, ритуали, тържества, с участие на родител. Ако разгледаме 9ти дом като не кръвни роднини, родственици, твой 4ти е техен 8ми, значи намесени са 5, 8 и 2ри домове от 9ти.Като притежания, деца, игри на късмета, тайни афери за този по 9ти, може да е ударил джакпота. По 10/4ти домове са и братовчеди. Религия, статус, чужденци, нещо различно, смесени бракове.
« Последна редакция: Юни 16, 2023, 03:53:50 pm от Сафо »

mona lisa

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 24
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3320 -: Юли 28, 2023, 03:00:02 pm »
Здравейте, от къде мога да видя информация кога точно Плутон излиза от ретроградната си сянка? От 10-ти октомври пише, че вече е директен, но няма да е излазъл от сянката си.

crazylady

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 87
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3321 -: Юли 31, 2023, 10:29:29 am »
Дали, някой има наблюдение, когато тр.Марс "върви" към опозиция на наталното си положение, се усеща загуба на жизнена енергия и нежелание за действия?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3322 -: Юли 31, 2023, 04:21:44 pm »
Дали, някой има наблюдение, когато тр.Марс "върви" към опозиция на наталното си положение, се усеща загуба на жизнена енергия и нежелание за действия?
да,възможно е.......дали всеки път когато транзитира през знак дева е така при теб?

crazylady

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 87
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3323 -: Юли 31, 2023, 09:32:59 pm »
Дали, някой има наблюдение, когато тр.Марс "върви" към опозиция на наталното си положение, се усеща загуба на жизнена енергия и нежелание за действия?
да,възможно е.......дали всеки път когато транзитира през знак дева е така при теб?

Имам спомен за събития около и след опозицията, но за състоянието си преди това нямам.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3324 -: Август 01, 2023, 01:58:32 am »
Дали, някой има наблюдение, когато тр.Марс "върви" към опозиция на наталното си положение, се усеща загуба на жизнена енергия и нежелание за действия?
зависи от другите показатели, при мен когато тр Марс е опозиция на наталния, в същото време е тригон с Плутон на АС и не ми се губи енергията  :) Зависи и от знака на тр. Марс, в Телец при мен няма как да отнеме енергията на наталния в Скорпион

crazylady

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 87
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3325 -: Август 01, 2023, 08:44:56 am »
Наталният в Риби, не е от енергичните, а транзитният в Дева прави квадрат с Меркурий и Нептун. Докато стигне опозиция си и се проявява. Като затишие преди буря.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3326 -: Август 01, 2023, 10:36:10 am »
Здравейте, от къде мога да видя информация кога точно Плутон излиза от ретроградната си сянка? От 10-ти октомври пише, че вече е директен, но няма да е излазъл от сянката си.
Когато достигне градуса, в който е спрял, е станал ретрограден.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3327 -: Август 01, 2023, 10:43:39 am »
Дали, някой има наблюдение, когато тр.Марс "върви" към опозиция на наталното си положение, се усеща загуба на жизнена енергия и нежелание за действия?
Всяка опозиция е кулминация, най-високата точка, аналог на екзалтирана планета. Не, точно тогава има превъзбуда, на всяка цена да се заяви активираното и след това /с/пада енергия, напрежение и т.н.. Виж Асц, у 1, Светилата  в периода, упр. на сол. Асц, упр. на годината какво ги активира. Всяка опозиция  носи конфронтация сблъсък, докато се получи разбиране в активираните сфери и се възстанови баланса, ако има разрушен такъв. Наталното положение показва каква ще е реакцията.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

crazylady

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 87
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3328 -: Август 01, 2023, 11:30:14 am »
Сатурн ги активира, или по скоро дезактивира/задържа. Може за това да се усеща като безвремие. А проявата на рибешкия Марс съм го оприличила на торпедо, което преминавайки през важна точка, произвежда екс- или инплозия. Има още време до опозицията, ще наблюдавам. Благодаря Сафо, Akruks, Рени!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3329 -: Август 01, 2023, 11:53:59 am »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“