Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440420 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3540 -: Февруари 03, 2024, 10:39:38 am »
Дирекция Слънце съвпад с к1 ,как ще действа на натива?
Като знам как  и какво е в 12 дом си представям покълнало зърно,семе тъкмо показало глава от тъмната пръст. Новородено, мъдро,но пробило,вдишва и се усмихва на широкия свят,като кокиче през зимата. Ще освети сцената и ще види нещата в нова перспектива.Импулс,надежда,по-дълъг хоризонт,светоглед.Да ти излязат Луна и Слънце от 12 и изгреят е като събудена мечка от зимен сън.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3541 -: Февруари 03, 2024, 12:56:53 pm »
Ребека,много хубаво го описа.Точно сега,Слънцето на ММ(идващо от 10нат.дом),направи ингрес в стрелец,след 2*/3*ще е на асц.Луната се движи с 2*след него,тя също ще "излезе"на светло. :)
При мен през асц съм имала "честта "единствено и само малефици да изгреят,така че,честито на печелившите. ;)
« Последна редакция: Февруари 03, 2024, 01:08:22 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3542 -: Февруари 05, 2024, 08:07:04 pm »
Дирекция Слънце съвпад с к1 ,как ще действа на натива?

Както действа по натал Слънце- от където идва и както идва Слънце, такава ще бъде и годината, когато Слънце освети к1.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3543 -: Февруари 06, 2024, 01:42:20 am »
Дирекция Слънце съвпад с к1 ,как ще действа на натива?
СЛЪНЦЕ СЪВПАД с ASC:   Дава СИЛА,АМБИЦИЯ, носи благосклонност от високопоставените. САМОСТОЯТЕЛНОСТ, човек не взема съвети от околните. Обществено внимание към родения - добро или лошо според стореното преди. Добро натално Слънце - ЗДРАВЕ, БОДЪР УМ, УСПЕХ. Слабо Слънце - НАМАЛЕНА ЖИЗНЕНОСТ, БОЛЕСТИ, ТРЕВОГИ, НЕПЛОДОТВОРНИ УСИЛИЯ, неверни съждения, непостоянство в любовта, небрежност.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3544 -: Февруари 06, 2024, 06:40:10 am »
Дирекция Слънце съвпад с к1 ,как ще действа на натива?

Както действа по натал Слънце- от където идва и както идва Слънце, такава ще бъде и годината, когато Слънце освети к1.
Рени,да разбирам като месец от годината?Например,изгрява на асц през лятото-това е добре,през есента-не е?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3545 -: Февруари 06, 2024, 06:42:26 am »
Дирекция Слънце съвпад с к1 ,как ще действа на натива?
СЛЪНЦЕ СЪВПАД с ASC:   Дава СИЛА,АМБИЦИЯ, носи благосклонност от високопоставените. САМОСТОЯТЕЛНОСТ, човек не взема съвети от околните. Обществено внимание към родения - добро или лошо според стореното преди. Добро натално Слънце - ЗДРАВЕ, БОДЪР УМ, УСПЕХ. Слабо Слънце - НАМАЛЕНА ЖИЗНЕНОСТ, БОЛЕСТИ, ТРЕВОГИ, НЕПЛОДОТВОРНИ УСИЛИЯ, неверни съждения, непостоянство в любовта, небрежност.
Във Везни е в падение,но е ъглово,в 10 дом.Според мен ,ще има видимост по оста 1/7ми-статус на натива.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3546 -: Февруари 13, 2024, 02:39:28 pm »
Здравейте! Имам следния по-скоро технически въпрос. Ползвам руската програма ZET 9 GEO, когато искам да видя дирекциите има 2 варианта: …?

Може да прочетеш тук

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3547 -: Февруари 22, 2024, 06:38:12 am »
Обърнати оси ИЦ/МЦ в синастрия дали е ок?МЦ на единия е съвпад ИЦ на другия.Ще видят "края"на връзката,или?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3548 -: Февруари 22, 2024, 06:56:15 am »
А асц-десц пак ли са обърнати? Това е най-силния показател за сродни души в синастрията.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3549 -: Февруари 22, 2024, 04:18:39 pm »
Тери,не ,само 4/10.
При мен и мъжа ми са обърнати асц/дсц.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3550 -: Февруари 23, 2024, 01:16:06 pm »
Дирекция Слънце съвпад с к1 ,как ще действа на натива?

Както действа по натал Слънце- от където идва и както идва Слънце, такава ще бъде и годината, когато Слънце освети к1.
Рени,да разбирам като месец от годината?Например,изгрява на асц през лятото-това е добре,през есента-не е?

Сафо, от кой натален дом идва, кардинален, следващ, падащ, дом на радост и толкова ще може да свети Слънцето и при какви условия, според знака по натал. Има значение, дали Слънце по натал е в 10, 11 или 12 дом, нали ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3551 -: Февруари 23, 2024, 01:21:20 pm »
Рени,разбрах, благодаря! :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3552 -: Февруари 23, 2024, 01:29:59 pm »
Сафо, моля.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

crazylady

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 87
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3553 -: Февруари 25, 2024, 05:16:03 pm »
Обърнати оси ИЦ/МЦ в синастрия дали е ок?МЦ на единия е съвпад ИЦ на другия.Ще видят "края"на връзката,или?
С моят мъж сме с обърнати ИЦ/МЦ. Заедно сме от 25 години.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3554 -: Февруари 25, 2024, 11:42:59 pm »
Обърнати оси ИЦ/МЦ в синастрия дали е ок?МЦ на единия е съвпад ИЦ на другия.Ще видят "края"на връзката,или?
Това пък как ти роди главата? Връзките са по 7д. моят ДСЦ например съвпада с ИЦ на малката дъщеря, а АС ми съвпада с нейния МС, нещо нормално за членове на семесйтвото да имат повторение на оси, има дори отделна тема тук, където сме ги обсъждали и сим дала примери с оси на внука ми, неговия татко, мъжа ми, голямата дъщеря, майка ми...

Твоят МС съвпад с ИЦ на мъжа ти го виждам като професионалната ти реализация, основната ти жизнена цел се осъществява в неговия дом и семейство, и обратно.