Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440371 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3585 -: Март 29, 2024, 06:44:58 am »
Не знам за прогнози, според индийците е кофти тоя ретро Меркурий и съвпадът на Марс и Сатурн (яма йога му викат), който ще е активен целия април.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3586 -: Март 29, 2024, 07:00:42 pm »
fortunades, консултация с ендокринолог правила ли си преди бременността и след като роди ?

Здравей, Рени!
Да, пуснах си всички необходими изследвания и направих и преглед с ендокринолог - всичко е перфектно. Д3 и Б12, кортизола и половите ми хормони са супер.
Бях на психиатър, изписа ми 3 вида антидепресанти: със заключение, тежка следродилна депресия. Но, аз реших, че няма да ги пия, защото са много силни и ми стана много лошо от първото хапче. Тя съотвено ми смени само с един вид антидепресант, лек, към който не се привиква и можеш да си вършиш ежедневните дейности, както и отпуска за сън, но и ми изписа и хапчета за сън - те са доста силни и спя от тях, но каза да внимавам, че водят до привикване. 
Ще видя сега да поспя малко и да се натрупат тези антидепресанти, за да спра сънотворните.
Някак си се завъртях в такъв кръг, че не ми се мисли как ще изляза, но определено виждам ситуацията, но не мога да се справя, защото съм с малко бебе, което изисква моите грижи и най-вече внимание. С времето, ще положа усилия да се откажа от антидепресантите.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3587 -: Април 01, 2024, 07:06:24 am »
Как се тълкува соларна карта,  в която всички планети са с негативна есенция?
Какво означава това?Всички планети са в падение,заточение,перегрини?Разгледай упр.на асц-той е най-важен.Ако е ранен от малефик-не е ок.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3588 -: Април 01, 2024, 10:32:41 am »
fortunades, тогава комбинирай медикаментозното лчечение с психотерапия. Не всеки може да се справи сам с периоди на стрес. Успех!  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3589 -: Април 01, 2024, 10:34:45 am »
Как се тълкува соларна карта,  в която всички планети са с негативна есенция?
Както се тълкува и натална карта с такъв статус. Това е транзитна карта и се тълкува заедно с рождената. Постави картата и ще дадем мнение.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3590 -: Април 01, 2024, 06:55:55 pm »
fortunades, консултация с ендокринолог правила ли си преди бременността и след като роди ?

Здравей, Рени!
Да, пуснах си всички необходими изследвания и направих и преглед с ендокринолог - всичко е перфектно. Д3 и Б12, кортизола и половите ми хормони са супер.
Бях на психиатър, изписа ми 3 вида антидепресанти: със заключение, тежка следродилна депресия. Но, аз реших, че няма да ги пия, защото са много силни и ми стана много лошо от първото хапче. Тя съотвено ми смени само с един вид антидепресант, лек, към който не се привиква и можеш да си вършиш ежедневните дейности, както и отпуска за сън, но и ми изписа и хапчета за сън - те са доста силни и спя от тях, но каза да внимавам, че водят до привикване. 
Ще видя сега да поспя малко и да се натрупат тези антидепресанти, за да спра сънотворните.
Някак си се завъртях в такъв кръг, че не ми се мисли как ще изляза, но определено виждам ситуацията, но не мога да се справя, защото съм с малко бебе, което изисква моите грижи и най-вече внимание. С времето, ще положа усилия да се откажа от антидепресантите.
Fortunades, а щитовидни пуска ли - тсх, т3, т4? Гледат се оптимални стойности, не референтни. Прогестеронът и естрадиолът колко са?
Подкрепям да изчакаш с антидепресантите и да заложиш на тренировки, слънце, Боуен или друга терапия.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3591 -: Април 02, 2024, 12:52:23 am »
Абсолютно съм против да се “съветват” хората от непрофесионалисти по съответната тема, както и да се поставят диагнози. Всеки знае, че няма прекрасни хапчета; трябва да се разбере - от един момент нататък и тревожността, и депресията, са заболявания-нарушение в биохимията (по различни причини), и не опира до воля, чист въздух и ала-бала. Естествено, лекарите също са хора (засега) и могат да сбъркат, затова в началото на лечението е хубаво да се държи тясна връзка с лекуващия лекар, евентуално да коригира нещо, ако се налага. Напомням-тука не сме бг мама и подобни роднини

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3592 -: Април 02, 2024, 10:10:04 am »
Bodra, Меркурий Везни в нощна карта държи триплицитет във въздушни знаци, аналог на трон, Марс в Рак, през нощта също държи триплицитет във водни знаци. Венера е в заточение, но е в хармония със сектата си, в нощен знак и Вечерница, може да не ти е приятно какво се случва по нея, но ще си свърши работата. Не е толкова зле положението, но може да се съобразиш с това че, по темите, които имат управление планетите в заточение и падение, може да очакваш да си раздразнителна, да има злоупотреби и от теб, и към теб, да липсва баланс. Обикновено на помощ идват рецепциите, но тук при слабо есенциални планети, подкрепата не е от очакваната. Първо гледаш натал, имаш планети с есенциални достойнства, а една транзитна карта като солара не може да им отнеме силата. Определя/т се годишните управители и така получаваш информация къде, как  и защо в активните теми ще се забелязва отслабване на качеството или през годината е по-добре да си в пасивна, изчакваща позиция; да провериш къде има липси, и в пряк, и в преносен смисъл; къде се чувстваш емоционално изтощена или зависима. Хората родени в периода, според теб, как ще им протече живота ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3593 -: Април 02, 2024, 10:28:18 am »
Моля. Ако това ще те успокои, аз съм с 3 планети в заточение, падение и останалите 4 перигрин.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3594 -: Април 11, 2024, 04:45:27 pm »
Защо не съм харесвана/приемана от другите,след като к7 в стрелец ,а Слънце като триплицитетен управител е във Водолей?Упр.на 1ви по трипл.е Сатурн.
Слънце в сатурнов знак уж,би трябвало да е ок.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3595 -: Април 11, 2024, 08:20:51 pm »
Защо не съм харесвана/приемана от другите,след като к7 в стрелец ,а Слънце като триплицитетен управител е във Водолей?Упр.на 1ви по трипл.е Сатурн.
Слънце в сатурнов знак уж,би трябвало да е ок.

Това, горното ретроградно ли го изръси или се подготвяше специално?
Ако сериозно го мислиш в момента, си втория ми подобен случай на силно присъствен човек с внезапно съмнения, в Коридора с Меркурия.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3596 -: Април 11, 2024, 09:45:27 pm »
Здравей,

Пуснах изследванията и всички с перфектни, тсх,Тат, Мат, т3 и т4 Д3,Б12 и кортизол, прогестерон, естроген +консултация и преглед с ендокринолог.
Боуен правя веднъж на седмица, идва терапевт вкъщи.Друго за сега,не мога да направя за себе си, защото сме само аз и мъжът ми, затова обмисляме преместване в родният ми град, където ще ми помагат.
Вече съм по-добре от антидепресанта, запознах се с,една майка на 4месечно бебе и излизаме с нея.
Добре, че е топло, за да слагам бебето в,количката да спи, за да отмарям.
Мусля и че прогресивната,ми Луна влиза в Рак и ще подпомогне да чувствам майчински инстинкт.  ;)

fortunades, консултация с ендокринолог правила ли си преди бременността и след като роди ?

Здравей, Рени!
Да, пуснах си всички необходими изследвания и направих и преглед с ендокринолог - всичко е перфектно. Д3 и Б12, кортизола и половите ми хормони са супер.
Бях на психиатър, изписа ми 3 вида антидепресанти: със заключение, тежка следродилна депресия. Но, аз реших, че няма да ги пия, защото са много силни и ми стана много лошо от първото хапче. Тя съотвено ми смени само с един вид антидепресант, лек, към който не се привиква и можеш да си вършиш ежедневните дейности, както и отпуска за сън, но и ми изписа и хапчета за сън - те са доста силни и спя от тях, но каза да внимавам, че водят до привикване. 
Ще видя сега да поспя малко и да се натрупат тези антидепресанти, за да спра сънотворните.
Някак си се завъртях в такъв кръг, че не ми се мисли как ще изляза, но определено виждам ситуацията, но не мога да се справя, защото съм с малко бебе, което изисква моите грижи и най-вече внимание. С времето, ще положа усилия да се откажа от антидепресантите.
Fortunades, а щитовидни пуска ли - тсх, т3, т4? Гледат се оптимални стойности, не референтни. Прогестеронът и естрадиолът колко са?
Подкрепям да изчакаш с антидепресантите и да заложиш на тренировки, слънце, Боуен или друга терапия.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3597 -: Април 11, 2024, 11:31:40 pm »
Защо не съм харесвана/приемана от другите,след като к7 в стрелец ,а Слънце като триплицитетен управител е във Водолей?Упр.на 1ви по трипл.е Сатурн.
Слънце в сатурнов знак уж,би трябвало да е ок.
Сафо, защото сме Водолеи.😜
Аз съм се питала същото, но не сега, а почти през целия си живот. В един момент спрях да опитвам да се харесвам. Имам и обяснение - несемейните жени се приемат често като заплаха, има доза завист, че на тези години съм успяла да се съхраня физически, не обичам празни приказки и клюки, които сближават много, отстоявам си мнението, не се раздавам напразно, пряма и справедлива съм и съм егоист. Отделно това, че открито заявявам, че съм против брака, не желая деца и още куп неща, които някои приемат за скандални. Черните овце не са на почит.Осъзнавам и точно с какво дразня всеки човек , но наистина вече престана да ми пука и не правя усилия.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3598 -: Април 12, 2024, 05:08:55 am »
Защо не съм харесвана/приемана от другите,след като к7 в стрелец ,а Слънце като триплицитетен управител е във Водолей?Упр.на 1ви по трипл.е Сатурн.
Слънце в сатурнов знак уж,би трябвало да е ок.

Сафо, аз те харесваам!  :P
Може да не си приемана по начина по който ти искаш и имаш нужда сега, но това не означава че не си харесвана.
Това е нещо моментно нали?  :)
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3599 -: Април 12, 2024, 05:59:45 am »
Момичета,да ,моментно е ,вероятно заради ретро Меркурий,не ми тежи самотата.Изведнъж ми хрумна.Имах няколко приятелки,едната е съседка и всеки път когато и се обадя да се видим,на кафе,просто ей така,все е заета,или обещава и дотам.Мисля,че причината е в "моя телевизор",но незная защо. :)