Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440706 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #165 -: Юни 15, 2016, 10:34:07 pm »
За започване на работа У6 Сатурн, У10 Венера ли трябва  да гледам за аспекти...и понеже съм в чужбина У9 Марс.....много ми е трудно да се ориентирам когато става въпрос за мен.

Комплексно се гледат факторите в хороскопа. Първо се оценява доколко е предразположен нативът към честа смяна на работа, на поприща и посоки в професионалното развитие. И като определиш кои са най-чувствителните точки, включваш ги в прогностиката.

Промяна в професионалния и социалния статус дават бавни транзит през МЦ и 10 дом, аспекти към оста МЦ-ИЦ, прогресии към същите точки. Юпитер и Сатурн също са важни – техни транзити към У10, към Слънцето.
Може да се прогнозира година, през която да има по-значими професионални промени. За определяне на точния месец или времеви интервал се гледат чувствителните точки в хороскопа, които при всеки могат да бъдат различни и трябва да се наблюдават.

Моето ”червено бутонче” съм го определила и вече по-смело мога да си прогнозирам, прогресии към него работят като по часовник.  :)


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #166 -: Юни 15, 2016, 10:50:02 pm »
По кой дом да гледам вторият дом, в който живее човек ,ако първия е основен и местообитанието е по-голямо, а вторият дом е не основен, но редовно обитаван и все пак роден дом :017:  Наблюдавам едновременна активност по посрещане с преспиване на роднини, които през по-голямата част от живота си живеят в други държави и континенти не в една и не в България  :017:

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #167 -: Юни 15, 2016, 10:59:07 pm »
По кой дом да гледам вторият дом, в който живее човек ,ако първия е основен и местообитанието е по-голямо, а вторият дом е не основен, но редовно обитаван и все пак роден дом :017:  Наблюдавам едновременна активност по посрещане с преспиване на роднини, които през по-голямата част от живота си живеят в други държави и континенти не в една и не в България  :017:
7-ми като 4 производен от 4 дом

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #168 -: Юни 15, 2016, 11:00:25 pm »
Изобщо не ти разбрах въпроса  :017:

Където се установим по-трайно, се включва нашият 4 дом. А това, което е заложено по натал като енергетика на 4 дом, го носим където и да отидем - и в друго жилище, и в друг град или държава.

През живота си няколко пъти съм сменяла жилище /и местоживеене/ и навсякъде имаше марсова атмосфера.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #169 -: Юни 15, 2016, 11:14:44 pm »
Ами и двата носят характеристиките на 4дом, защото единият е роден, а другият постоянен , чудя се 2ри кой да гледам. Има изненадващо гостуване и в двата на роднини, почти чужденци и е твърде изненадваща синхроничност на куп, та я нищя :012: Мерси Енигма сега ще гледам едната къща по 7 другата по 4 да видя кво е туй нашествие. :)
« Последна редакция: Юни 15, 2016, 11:17:07 pm от Ребека »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #170 -: Юни 15, 2016, 11:17:00 pm »
За натал не съм сигурна, иначе при смяна на дом/квартира в хорар се гледа 7ми като производен 4ти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #171 -: Юни 15, 2016, 11:21:52 pm »
Сега ще видя какво успоредно ги активира защото е доста изненадващо в рамките на ден:Мерси пак.

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #172 -: Юни 15, 2016, 11:25:12 pm »
Въпросът е интересен и може да се напише дисертация по него :012: .Мислил съм за производните домове,като добър пример са братята и сестрите ,производни на 3д ./винаги сд посочват в западната за пример/ .Значи-по 3д са братята,общо-всички ще носят нещо по характеристиките на 3д .Обаче от друга страна 3д са по-малките братя,11 д по-големите общо-батковци и каки .Ако имаме 2 малки братя то по-големият малък брат е по 3 ,а по-малкия от него-3 от 3-5д .По аналогия-всички домове които смятаме за дом носят архетипа на 4д-основен дом ,където живеем през повечето време .Аз лично смятам домът от който идваме -например нашия роден тогава да придобие нещо от 1натален-4 от 4 ,но по принципа на големия брат ,вилата тогава може да се гледа като 4 от4-7д .Домове в миналото-назад по градуси,обратно на знаците,тия които са придобити по-късно по реда на знаците .лично мнение,подлежи на фактологична,събитийна ректификация  ::)Тоест при теб домът в който живееш в момента-4д,а родният освен 4 да гледаш и 1д .Поправка-може би е по правилно да се брои от 1д назад по знаците 4 производен-а това е 10д  :017: ректифицирай кой отговаря по-добре за родния дом-1д или 10д-мисля 10д звучи по-логично-бащин дом един вид .Обаче пък домът на бащата е 4 от 10 -1д . обърках се :D Въпрос на ректифициране е .
« Последна редакция: Юни 15, 2016, 11:33:40 pm от Bin »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #173 -: Юни 15, 2016, 11:36:28 pm »
Брех, мерси, добре че вече живея на 2 места, щото преди съм стигала до 4ри едновременно, а пък астробагажа ми е малък и за един  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #174 -: Юни 15, 2016, 11:41:23 pm »
Смяна на работа по-често е под въздействието на Юпитер и Сатурн към главните оси в картата, 6-ти дом, Слънце-Луна.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #175 -: Юни 15, 2016, 11:49:04 pm »
Ребека-тези, на които им идват гости, имат едновременно нещо задействано в картата, ако все си ти-гостуват ти в 1-та къща едни, в другата-други-при теб е аспекта, при тях е пътуване
Всъщност при много гости съм имала 3-ти, 5-ти и 6-ти

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #176 -: Юни 15, 2016, 11:50:28 pm »
Ребека единственото сигурно е че ще е замесен 4д-общ архетип за дома .както да броиш производните все се падат 1,4,7 и 10-кой е активният от тях?Може да погледнеш от гледна точка на брата обаче-на по-малкия брат примерно-3д домът му е 4 от 3-6д .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #177 -: Юни 16, 2016, 12:01:39 am »
Селските вили нали бяха по 9 дом - за тия, дето нямат чужбински роднини, а в някоя далечна деревня?  ;D

Тогава гледай 4 дом за градския дом и 9ти за вила/къщурка на село.  Дали ще си на околосветско пътешествие, круиз или на село, все ще е по 9 дом.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #178 -: Юни 16, 2016, 12:03:17 am »
Гости от чужбина-гледай какво правят Юпитер и у9д .Освен това у3д-братята- в кой дом са и с управителя на кой дом  .Говорим за общ сигнификатор -на братята общ сигнификатор за дом е твоя 4д .

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #179 -: Юни 16, 2016, 12:04:07 am »
Ребекси, да нямаш ти един двоен знак на К4?
То-много имот, много нещо, нищо- от много глава не боли :08: