Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440621 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #195 -: Август 09, 2016, 03:18:01 pm »
rodopis, при мен също Юпитер през 2004 ми натресе 6кг когато мина над АСЦ, а сега, макар да бях подготвена какво може да се случи- случи се, не успях зимата да устоя на апетита, особено на голямото нощно плюскане на сладко (ох, много ме е срам), но както вече са ти писали, гледа се като цяло картата и нейният потенциал, а не откъслечна планета, например моят Юпитер У4 в 8д е в опозиция на троновата Венера У2 във 2д- предразположена съм към прахосничество и угаждане, и ако не е троновият Сатурн между тях (тригон с Венера, секстил с Юпитер) да озапти опозицията , щеше да се търкалям гола и боса.

Happy58

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #196 -: Август 09, 2016, 03:50:07 pm »
ама остави датата и мястото - нали трябва да се пуснат транзити, прогресии, дирекции ....

знаеш ли, на никой не му е притрябвала чужда карта ....

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #197 -: Август 09, 2016, 03:50:29 pm »
Юпитер не е в особено силна позиция, но не бих казала, че имаш слаба и неизявена карта. Заложена е обаче склонност да се подхожда с по-големи очаквания, Юпитер и Сатурн обаче /дневно раждане/ не благоволят особено, повече трябва да разчиташ на Марс, който попада в един знак със светилата, но е извън хайз. Близо до нодалната ос са ти повечето най-важни планети, но са в лъчите на Слънцето и невидими. С повече гъвкавост, комбинативност и съобразителност ще успяваш в живота, от Юпитер може да се очаква умерена подкрепа, не е чак толкова акцентиран при теб.
« Последна редакция: Август 09, 2016, 03:55:19 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #198 -: Август 09, 2016, 03:59:15 pm »
 Мда, заложеното по натал не може да се прескочи- Венера в квадрат с Юпитер, като квадратите действат по-безкомпромисно от една опозиция. Все пак Сатурн У5 е в секстил по орбис с Венера и я прави малко по-разумна към провокациите от страна на Юпитер, а именно харчене и угаждане.

Предстои  СЗ (слънчево затъмнение) на 1 септ да е в секстил с Марс, което ще донесе повече активност, например занимания със спорт, а две седмици след това ЛЗ (лунното затъмнение) ще спусне от 7д. тригон към Мерка У1, У10, Слънцето и Луната- резултатите ще са добри, относно твоята личност, визия, изяви в обществото и сред приятели/публика.

Happy58

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #199 -: Август 09, 2016, 04:25:36 pm »
Родопис, при транзита през Асц Юпитер е направил секстил с У1, Меркурий и Слънце, У12 в Рак. Понеже наталния се намира в 3 дом, това е предполагало активиране на някакви действия по този дом - имаше ли нещо такова - пътувания, приятели, срещи, четене, писане ..... а защо не и някакво предложение за работа, която не те е устройвала в парично изражение? Бих ти предложила да си помислиш по тези дадености от картата ти, защото ако не ги осъществяваш, Юпитер все нещо трябва да разшири :). Знам, че звучи странно, но ... аз така го виждам.

Ще разгледам и за другите периоди какво е било и ще пиша. Но като цяло, обърни внимание на наталното положение на Юпитер и се опитвай да го прилагаш в живота си.

Междувременно, може ли да споделиш, как стоят нещата с партньорите, близките хора ... въобще, 7 дом?
« Последна редакция: Август 09, 2016, 04:46:07 pm от Happy58 »

Happy58

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #200 -: Август 11, 2016, 11:17:13 am »
Happy58 много благадаря! И на всички останали  :58: Предложения за работа не съм имала, но имах много работа, началството беше много доволно от мен, но само толкова. Относно пътувания само 1 за седмица извън БГ доста солено ми излезе, 2015 до есента пътувах много повече. По трети дом това не е ли писане, четене, кратки пътувания, братя и сестри? Пробвала съм да пиша два пъти нещо като уж роман, но съм мн самокритична и решавам, че не е на ниво и го зарязвам. Мисля обаче да запиша курс свързан със софтуерен дизайн. Дали ще помогне? Относно партьорите- само за тази година или въобще? Мога да кажа, че тази година изпитах най- силните си страхове, че ще се разруши връзката ми и въобще страхове, че нещо мн лошо и неизбежно ще ме сполети... С роднините - от три години имам мн проблеми в смисъл, че всичките се опитват да ми се качат на главата и да живеят на мой гръб. Най- голямата болка и разочарование доидоха от родителите ми, с които от 2 години не поддържам връзка. Сори за грешките- пиша от телефон...

червеното - да, нали бях споменала в поста си, че е и това. Мисля, че трябва да продължиш с този роман. Какъвто и да е, Дева иска упражняване - така твоя Юпитер на Асц ще е доволен - започваш нещо ново, което да търси развитие в бъдещето - не се знае какво ще изскочи от това. Особено пък ако темата е по Рак.

синьото - а ти защо пък смяташ, че трябва да има повишение на заплатата? И точно сега? Ти свърши това, което има, и остави нещата да се развиват ... Ако работиш на място, свързано с 12 дом - ОК, но май не е такъв случая. То и У2 в 12 дом май не предполага особени материални придобивки.

софтуерен дизайн - колегите да казват дали става, аз не съм наясно какво точно е това - може би Уран+Венера?

за роднините - ти си имаш ЮЛВ в 4 дом - няма да минеш без това. Ако не искаш да даваш пари, давай грижи - имаш Нептун там в съвпад с ЮЛВ.

Всъщност, в крайна сметка, може ли да формулираме точен въпрос/и, че се изгубих "в историята" :)

Happy58

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #201 -: Август 11, 2016, 11:37:45 am »
Да питам нещо по темата - дясно ухо при жени (ако има значение) какъв астрологичен сигнификатор има? От няколко месеца имам някакъв дискомфорт там - не е болка, а някакво напрежение, и то отвреме навреме само.

Happy58

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #202 -: Август 11, 2016, 02:37:46 pm »
Сатурн-управлява кожа,кости,коса,нокти,колене,стави, дясно ухо, кинестетични функции. Овен и марс управляват най-общо главата.Лице,очи ,уши,мозък,синуси... Ако е Сатурн с Марс, инфекция на дясно ухо.

На друго място пише, че Юпитер е свързан с дясно ухо, а Сатурн с ляво. Не е ли възможно да те боли от зъб?
Тр. на Юпитер при теб е в опозиция с Хирон от 9-ти дом Риби. Имаш ли подут лимфен възел?

благодаря ти. Мен не ме боли - нещо като сърбеж е, ама не точно - като напрежение е. Нямам и подут лимфен възел.  Хм, Сатурн / Юпитер ...пък и Сатурн е в Стрелец ... мамка му  :91:

Happy58

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #203 -: Август 11, 2016, 03:08:36 pm »
Защо не си вземеш Фитосвещи, помагат при възпаления, напрежение в ушите, ако е попаднала вода също може да те сърби.

Верно бе ... даже си имам вкъщи ... забравила съм. но все пак ... астрологичния прочит остана не много ясен ...то пък всеки дава някакво мнение - не може ли всичко да е точно и ясно  :57: :57:

 :58:

Happy58

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #204 -: Август 11, 2016, 03:16:02 pm »
Родопис, У2 от везни, в 12 дом - все ми се струва, че ще да е нещо с изкуството, но ако държиш на девата, все няма да успееш да го докараш до прилични доходи :). И аз си имам такава Дева и знам  :d030:

Ама и ти пък измисли един въпрос .... фундаментален .... като откриеш отговора, бих помолила да споделиш  :57:. Аз съм стигнала само до извода, че СЛВ дава насоката и това помага (в случай, че нямаш планета в квадрат с оста). Управителя на СЛВ дава чрез какво. Можем само да се надяваме, че сме на прав път.

Не се впрягай толкова от лошите аспекти - да не се авто.... незнамкаквоситам. Щом Юпитер създава проблема, значи трябва да му обърнеш внимание, както и правиш де.

Happy58

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #205 -: Август 11, 2016, 03:56:10 pm »
Може, може и така всъщност. Аз мога да съм ти по-полезна в секцията нумерология. Тук ми е трудно още. Знам какво, ама не знам как :)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #206 -: Август 11, 2016, 04:55:52 pm »
Да питам нещо по темата - дясно ухо при жени (ако има значение) какъв астрологичен сигнификатор има? От няколко месеца имам някакъв дискомфорт там - не е болка, а някакво напрежение, и то отвреме навреме само.

трети дом
като планета - Сатурн
De omnibus dubitandum est

Happy58

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #207 -: Август 11, 2016, 04:56:23 pm »
Маймунка - това е от март-април някъде, периодично. Няма как да е от простуда ..

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #208 -: Август 12, 2016, 01:27:39 pm »
Дясното бутче с коя планета е свързано? Разследвам ухапване от оса, обаче сравнявам картата с друго ухапване и не откривам нищо сходно .Коя планета е свързана с отровите, все пак оса/ пчела ,като те ухапе ти пуска отрова вътре .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #209 -: Август 12, 2016, 01:30:26 pm »
Дребните жилещи и гнусни твари - оси, пчели, комари, мухи - са по Марс.

За десния и левия бут не съм сигурна. Баджаците не бяха ли по Юпитер?  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui