Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440988 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #210 -: Август 12, 2016, 01:48:18 pm »
Марс ясен, ама отпада от играта ,търся планета отровителка и има значение ляв или десен джолан ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #211 -: Август 12, 2016, 02:11:49 pm »
Марс ясен, ама отпада от играта ,търся планета отровителка и има значение ляв или десен джолан ;D

Според античната астрология Венера е отровителката, ако е кофти аспектирана. Дали ще е ляв или десен джолан - търси лява или дясна квадратура от малефик.  ;D :d030:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #212 -: Август 12, 2016, 02:19:55 pm »
Транзит на Сев. възел по това време е бил в съвпад с Уран в 3-ти дом опозиция трХирон. Уран упр. твой 8-ми дом. А Сатурн е на 2гр. от куспида на 6-ти и вече в 6-ти секстил с Меркурий, диспозитор на Уран. По 8-ми се обострят заболявания, с упр Уран с неизяснен характер. Уран по натал е в опозиция със Сатурн, който има връзка с упр на Асц и упр. на 6-ти дом.

По натал за глухота дават това: "ГЛУХОТА-сатурн опозиция меркурии,меркурии в телец,меркурии в скорпион,меркурии в риби съвпад на меркурии с нептун.сатурн в овен.
владетел на 6 дом марс или сатурн. "

Оттук следва, че при транзит на Сатурн през 6-ти секстил с Меркурий, може да даде малък проблем с ухото, но понеже е намесен и Уран и тр на сев възел, който го е активирал има нервно напрежение, дразнене, сърбеж.

интересен анализ  :clap: :clap:

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #213 -: Август 12, 2016, 02:23:55 pm »
За ляво трябва да се търси връзка с женски ин знаци и планети,в момента Юпитер е в женски знак-дева-лява кълка ;D,Марс е замесен заради убождане,по отовите е скорпион ,плутон,8д .
« Последна редакция: Август 12, 2016, 02:25:27 pm от Bin »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #214 -: Август 12, 2016, 02:25:33 pm »
Зависи от хемисферата на хороскопа - едната отговаря за дясната страна на тялото, другата за лявата. Всеки дом отговаря за определена част на тялото и органи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #215 -: Август 12, 2016, 02:30:23 pm »
Да домовете по-скоро са за място-в източна или горна хемисфера по-скоро дясна страна,долна или западна половина лява .Товав наталната или събиийната карта :017:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #216 -: Август 12, 2016, 03:25:05 pm »
За натална карта говорим - Аюрведична астрология.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #217 -: Август 13, 2016, 09:32:03 am »
Надявам се някой да ми помогне в описанието на една жена - класически представител на знака Козирог(женски пол).
Да опишем жената Козирог. Скорпионът(мъж) подходящ ли е за нея,а тя за него?
Благодаря на всички помогнали!

П.П.

И още нещо(простете) - да помислим и за мъжете Близнаци или за Мъжете с най-важна планета Меркурий в картите си. :)
« Последна редакция: Август 13, 2016, 09:46:47 am от Ali_Lun »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #218 -: Август 14, 2016, 12:18:41 am »
Надявам се някой да ми помогне в описанието на една жена - класически представител на знака Козирог(женски пол).
Да опишем жената Козирог. Скорпионът(мъж) подходящ ли е за нея,а тя за него?
Благодаря на всички помогнали!
Жената козирог си има Луна в.. , Асц в.., както и други фактори в личния хороскоп, мъжът Скорпион също, само по един слънчев знак дали си подхождат- несериозен въпрос за форума ни!

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #219 -: Август 14, 2016, 09:42:22 am »
Добре,да кажем така - Жена Козирог,планета с  най-голяма важност - Сатурн,тоест класически представител на Козирога. Мъжът Скорпион с планета - Меркурий най-важна в наталната карта. Питам като се имат предвид архетипите,а не за подробен анализ.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #220 -: Август 14, 2016, 03:33:53 pm »
Добре,да кажем така - Жена Козирог,планета с  най-голяма важност - Сатурн,тоест класически представител на Козирога. Мъжът Скорпион с планета - Меркурий най-важна в наталната карта. Питам като се имат предвид архетипите,а не за подробен анализ.
Аз пък ти казвам, че само по един слънчев знак не е достатъчно, за да се каже дали си пасват, иначе козирог и скорпион са в секстил, слънчевата енергия ще тече хармонично между тях, но в една връзка са важни лунните нужди, все пак не питаш за бизенс партньорство, че да се гледа само слънце и меркурий
« Последна редакция: Август 14, 2016, 04:42:06 pm от akruks »

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #221 -: Август 14, 2016, 04:13:02 pm »
Аз все пак получих отговор,тоест има хармония между тях.
Да попитам още неща - примери от реалния свят(живот),за Мъж слънце Скорпион и Жена слънце Козирог? Благодаря ти за вниманието!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #222 -: Август 14, 2016, 09:03:36 pm »
Аз все пак получих отговор,тоест има хармония между тях.
Да попитам още неща - примери от реалния свят(живот),за Мъж слънце Скорпион и Жена слънце Козирог? Благодаря ти за вниманието!

Чисто хипотетично - може - водата (Скорпион) попива в земята (Козирог). Обаче - дали ще има езеро или блато, вече зависи от детайлите :)



...
П.П.

И още нещо(простете) - да помислим и за мъжете Близнаци или за Мъжете с най-важна планета Меркурий в картите си. :)

Какво да помислим за тях? При мен има силно намагнетизиране - имам ъглов близнаш Марс и често в периметъра му попадат - мъжки близнашки слънца. Въздухът (Близнаци) разпалва огнената стихия на светилата ми и не само :)
Над силата е само умението да я владеем!

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #223 -: Август 14, 2016, 09:39:30 pm »
Като казах да мислим за Мъжете Близнаци или за Мъжете с най-важна планета Меркурий в картите си имах предвид и себе си,тъй като имам Асц-Близнаци и Луна Дева,но това беше съотнесено отново към Жените Козирог. За Огъня... Вече не искам Огън.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #224 -: Август 14, 2016, 10:27:20 pm »
Надявам се някой да ми помогне в описанието на една жена - класически представител на знака Козирог(женски пол).
Да опишем жената Козирог. Скорпионът(мъж) подходящ ли е за нея,а тя за него?
Благодаря на всички помогнали!

П.П.

И още нещо(простете) - да помислим и за мъжете Близнаци или за Мъжете с най-важна планета Меркурий в картите си. :)
Майка ми и баща ми.
Но с еднакви Рачешки Луни.
На нея и се чудя на търпението, той е много особен, инатлив, и непоносим понякога.
Добре, че поне Марсът му е Везнишки, иначе щеше да е още по- зле.
Тя е Слънце, Мерк, Венера в Козирог.
Изобщо кардиналност отвсякъде , чак до мен е опряла.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...