Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 441743 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #225 -: Август 14, 2016, 10:40:16 pm »
Аз все пак получих отговор,тоест има хармония между тях.
Да попитам още неща - примери от реалния свят(живот),за Мъж слънце Скорпион и Жена слънце Козирог? Благодаря ти за вниманието!

Според стихиите може да се разберат, но ако скорпионското Слънце е в първия градус, а козирожкото в последния, то си е действаща квадратура от критични градуси. Моето Слънце е в 3*Овен и имам такъв пример със Слънце в последен градус на Близнаци. Освен това в картата не е само едното Слънце. Всички планети участват във връзката. :) Така че, ако имаш желание и разполагаш с картите на двамата, сложи ги в темата за синастриите.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #226 -: Август 18, 2016, 06:22:07 pm »
Съвсем не означава.

Гледай по-скоро аспектите на прогресивното Слънце, какво предстои в перспектива. Напр. по някое време може да се получи точен съвпад с някоя планета, това е от значение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #227 -: Август 18, 2016, 06:57:15 pm »
Зравейте, имам въпрос относно прогресиите. Моето прогресивно слънце ще бъде в 12ти дом- Овен горе долу през целия ми живот. Това малко ме притеснява,
И мен ме притеснява написаното, тъй като прогресно и дирекционно Слъннце се движат заедно и се намират 30год. в даден знак, което ще рече -  изминат градус=година.
Твоят 12дом колко градуса заема, че пр. Слънце да се намира там през целия ти живот?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #228 -: Август 18, 2016, 10:38:00 pm »
Според мои изчисления прогресивното ми Слънце е в 12ти ом от 1999г. и ще бъе там до 2049г. Поне така го виждам да преминава през целия дом, като гледам natal &proggressed chart. Голям ми е 12ти дом, не знам колко градуса, но видимо 12ти и съответно 6ти са ми най-големите домове. Като гледам сега на там ми са се запътили и Венера,Меркурий, МЦ. Няма избягване от тоз дом значи!
Наталното ти Слънце в кой дом се намира и на колко градуса?

mona lisa

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 24
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #229 -: Август 18, 2016, 10:44:54 pm »
Наталното ти Слънце в кой дом се намира и на колко градуса?

В 11ти дом-18,11гр.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #230 -: Август 18, 2016, 10:59:40 pm »
В 11ти дом-18,11гр.
Значи не е през целия ти живот в 12д, било е в 11д до 99-та, а след49-та ще е в 1д. Има дейности, за които разположението му в 12д е подходящо, например ако се занивамаш с творчество, за което е нужно усамотение или с криминалистика, работа в болници и социални дейности в помощ на другите, както и работа в нощен клуб, където също човек не е изцяло на показ.

Happy58

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #231 -: Август 19, 2016, 08:59:45 am »
Зравейте, имам въпрос относно прогресиите. Моето прогресивно слънце ще бъде в 12ти дом- Овен горе долу през целия ми живот. Това малко ме притеснява, означава ли, че цял живот ще съм в сянка, подготвяйки се да изляза на светло, което ще стане около шийсетата ми година :)) Много малко информация намерих относно това.

Дома не е толкова важен за Слънцето, както е за Луната. Моето си е все още в 5 дом ... нямам деца, не творя, не спортувам, лИбовните истории никакви ги няма .... така че, спокойно :). Е, когато направи аспекти - тогава вече му обърни внимание.

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #232 -: Август 31, 2016, 07:16:01 pm »
Каква е вероятността брак сключен по ретро Меркурий да оцелее? Ако приемем, че двамата не са раждани по ретро Мерк.?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #233 -: Август 31, 2016, 09:25:26 pm »
Каква е вероятността брак сключен по ретро Меркурий да оцелее? Ако приемем, че двамата не са раждани по ретро Мерк.?
Шансът е по сатурн в индивидуалните им карти, с аспекти към венера ,светила, също фиксирани асценденти например, също така-синастрията им.
Ретрото на меркурий може да обърка нещо по самата церемония. Бях гост на такава сватба на ретрото, бяха забравили халките и се сетиха чак когато ги поиска служителката, отложиха церемонията с 20 минути. :) те така и не живяха заедно дълго, но само един меркурий не е довод.
« Последна редакция: Август 31, 2016, 09:27:08 pm от enigma »

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #234 -: Август 31, 2016, 09:33:21 pm »
Благодаря, Енигма. И синастрията им слаба, и по ретро Мерк. се засилили да церемониалничат, ама като са рекли да се бракуват, да се бракуват. :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #235 -: Септември 01, 2016, 02:02:14 am »
Каква е вероятността брак сключен по ретро Меркурий да оцелее? Ако приемем, че двамата не са раждани по ретро Мерк.?
ами виж колко разведени има, които са сключили брак на директен Меркурий  :)
то не е само Мерка, една лоша карта на събитието-брак, при която У1 и У7 са представени от малефици в напрегнат аспект, както и напрегнати аспекти между Луна със Слънце, Венера с Марс, Юпитер също не е добре да е ретрограден, както и Сатурн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #236 -: Септември 01, 2016, 11:13:28 am »
Ретро Меркурий не е основание за несключване на брак, нито води до разводи.
Това е от категорията на модерните астрологични митове и легенди.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #237 -: Септември 09, 2016, 04:36:43 pm »
Човек с риби на МЦ и Нептун на АС от удавяне ли ще умре или предозиране евтаназия :017:

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #238 -: Септември 09, 2016, 05:26:59 pm »
Не, от У8 - старост и болест  ;D
« Последна редакция: Септември 09, 2016, 05:29:47 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #239 -: Септември 12, 2016, 08:58:06 am »
Човек с риби на МЦ и Нептун на АС от удавяне ли ще умре или предозиране евтаназия :017:
само между двете ли може да избира  :012:

за смърт мисля, че 4ти  дом и управителя му се гледат. но все пак толкова различни теории има по темата