Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440934 пъти)

Рада

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #255 -: Октомври 11, 2016, 04:38:12 pm »
Обикновено при такива събития, т.е. когато ни опре ножът до гърлото, по един или друг начин се включват Марс и Сатурн. Но според правилата на елективната астрология именно такива аспекти трябва да се избягват. Много са правилата - да се избягват пълнолуния, стационарните фази на планетите, да се внимава Луната да не е в знака, управляващ съответните органи в тялото...

Благодаря ти Лила!!! Операцията е за отстраняване на матката и зная, че Луната ми е важна, но не е ли по-добре да е след пълнолуние? В книгите пише, че растящата луна "разширява" проблема?!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #256 -: Октомври 11, 2016, 04:44:36 pm »
Щом е за отстраняване, нека е на намаляваща или почти изчезваща Луна. Като знаци да не е в Рак, Скорпион, Телец. Да се избягват напрегнати аспекти на Луната с малефици в деня на операцията. Някои астролози препоръчват и безкурсна Луна в случай на отстраняване.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #257 -: Октомври 12, 2016, 01:00:07 am »
Рада, разпадна ли се съвпадът плутон/луна?

Рада

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #258 -: Октомври 12, 2016, 09:27:50 am »
Рада, разпадна ли се съвпадът плутон/луна?

Благодаря, че попита Папи! :58: Другия месец ще бъде отново точният съвпад, но съм забелязала, че влиянието на Плутон е дори и след това. Имам опит с Плутон:). При точния съвпад този път транзитен Марс също ще бъде върху Луната ми, транзитен Юпитер У6 ще прави квадрат към нея, а в края на годината и Сатурн ще влезе в 6-я ми дом. Ще споделя, какво се е случило!

п.п. Няма да оперират мен.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #259 -: Октомври 14, 2016, 10:23:05 am »
Някой ще ме светне ли за началните и крайните градуси на един знак,тоест на планета в тези градуси? Например аз имам анаретен Юпитер във Везни(5-ти дом) и Нула градуса Венера(Скорпион - 5-ти дом). Също така Марс - Нула градуса Стрелец(6-ти дом).
Благодаря на всички! :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #260 -: Октомври 14, 2016, 10:39:23 am »
За анаретните ли питаш или по ведическата? По второто гледаш с прецесия, по фиксирания Зодиак.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #261 -: Октомври 14, 2016, 10:49:16 am »
 :)

Не,никаква ведическа,питам за крайните градуси - 29,30 - нали се водят анаретни? Е,аз както казах аз имам - Юпитер. Другите ми са на нула градуса - Венера и Марс,та питам от какво значение са тези градуси,какво показват,какво казват,какво значат. :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #262 -: Октомври 14, 2016, 10:56:13 am »
Според руската школа в последните градуси дадена планета вече е натрупала опита на знака, в който все още се намира, чак до втръсване, и е готова за нови опитности. В първия градус планетата все още се чувства като в небрано лозе, трябва ѝ време за реакция. Нещо такова беше по мои спомени, аз не работя по това направление, много омешват нещата.

Но първият и последният градус са критични - символичен преход, вододел. Планета в последния градус носи голям товар на гърба си, има някаква остатъчна карма. Например така е с атмакарака във ведическата астрология, към какво най-силно се е стремяла душата по време на ново инкарниране. Някои искат фактическа власт, други да блеснат, трети да воюват, четвърти копнеят за любов...
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #263 -: Октомври 14, 2016, 06:33:14 pm »
Ако си гледала текущите транзити, Уран сега е в 22 градуса Овен, не аспектира трите ти планети в 7 дом.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #264 -: Октомври 15, 2016, 01:32:29 pm »
Колко важен е знакът на върха на даден дом? Например нали Първи  дом е дом на знака Овен и следователно диспозитор на някоя планета в този дом е Марс(управител на Овен).
Е,ако асцендентът е Рак,диспозитор на Луната(управител на Рака) ще бъде Марс(управител на Овен).
Но как се променя тълкуването в Първи дом(дом на Овена) да имаш знак Рак(например).
Друг пример - на върха на 6-ти дом да имаш Скорпион.
Благодаря на отзовалите се! :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #265 -: Октомври 15, 2016, 02:01:18 pm »
Не ти разбирам логиката с диспозиторите. Това къде си го чел?

Всеки дом си има управител - планетата, управляваща знака на върха. Дори ако куспидата попада в последния градус на знака. В такъв случай по изключение бих разгледала и управителя на втория знак, особено ако е интерсептиран.

Ако работиш по равнознакова система, всеки дом ще включва само един знак и ще има само един управител и няма да имаш съмнения.

Знакът на АС или МС си има планета-управител, има и триплицитетни управители.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #266 -: Октомври 15, 2016, 05:56:47 pm »
Логиката е,че Първи дом е дом на Овен по природа и така нататък - 12-ти дом е дом на Рибите независимо какъв знак е на върха на дома и следователно ако има някаква планета в този дом,например Марс,то диспозитор на Марс е Нептун(управител на Рибите).
Грешно ли мисля,не знам къде и какво съм чел,просто така ми е останало в съзнанието.
И още нещо,което е следствие от горе описаното - как ще се тълкува например Овен в 12-том(воден,дом на Рибите) или Скорпион в 6-ти дом(земен,дом на Девата)? И изобщо как се прави това тълкуване,това съставяне,извеждане на изводи - Скорпиона е вода във 6-ти дом(Земя- Дева) и какво?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #267 -: Октомври 15, 2016, 06:04:51 pm »
Това са мунданни домове и управители, има разлика между натална и мунданна карта.

Но, да - освен домови управители се гледат и тематични сигнификатори.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #268 -: Октомври 15, 2016, 07:23:27 pm »
Добре,но не ми стана пак ясно,ако може да порастегнеш локумите така хубаво,за да разбера.
Не разбрах тeматичните сигнификатори,също така защо да има разлика между мунданните домове и наталните домове? Според мен няма,логиката е същата - говори се за разположението на домовете в небето по време на раждането на даден индивид.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #269 -: Октомври 15, 2016, 07:29:18 pm »
В натална карта не гледам управителите на мунданните домове, само управителите на куспидите. Вместо мунданни управители гледам тематични сигнификатори. В Джйотиш също всеки дом си има сигнификатори, но те не са мунданни, т.е. за 1 дом - Марс, за 2ри - Венера, за 3ти - Меркурий и т.н.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui