Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 441021 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #285 -: Декември 06, 2016, 02:17:21 pm »
От доста години не съм си купувала астрологични книги и не следя новите тенденции, какво излиза на пазара, нямам впечатления. Но гледам, че доста са вдигнали цените, при това за книги на аматьорско ниво, за начинаещи.

Преди масово се препоръчваше поредицата на Марч и Макевърс, книгата на Каръл Ръшман, за астропсихология - книгите на Лиз Грийн, Хауърд Саспортас. Сега излизат много нови автори, вероятно не липсват алтернативи.

Ако владееш чужди езици, виж и в секция E-Books. Има доста интересни заглавия в електронен формат, безплатни. Тук-там има и на български.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #286 -: Декември 07, 2016, 01:54:34 pm »
как се тълкува съпад, когато е в различни знаци? в случая сатурн е в лъв, а венера в дева

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #287 -: Декември 07, 2016, 02:21:32 pm »
как се тълкува съпад, когато е в различни знаци? в случая сатурн е в лъв, а венера в дева

На броени градуси ли са? Отчетено по фиксирания Зодиак, могат да се окажат в един знак. А иначе в съседни знаци, но с малка орбиса се намира мундо съвпад. Гледано по общоприетия тропически Зодиак виждаме проекция върху еклиптиката, това не са реални позиции.

Имах една колежка – Слънце в 29 гр. Лъв, Сатурн в 3 гр. Дева /нощна карта/. И си работи съвпадът. Големи професионални амбиции и забележителни постижения на кариерното поприще. Но ниво лични отношения – много проблеми. Надменна и взискателна, претенциозна, егоцентрична, не вижда собствените си недостатъци.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #288 -: Декември 07, 2016, 02:26:10 pm »
На броени градуси ли са? Отчетено по фиксирания Зодиак, могат да се окажат в един знак. А иначе в съседни знаци, но с малка орбиса се намира мундо съвпад. Гледано по общоприетия тропически Зодиак виждаме проекция върху еклиптиката, това не са реални позиции.

Имах една колежка – Слънце в 29 гр. Лъв, Сатурн в 3 гр. Дева /нощна карта/. И си работи съвпадът. Големи професионални амбиции и забележителни постижения на кариерното поприще. Но ниво лични отношения – много проблеми. Надменна и взискателна, претенциозна, егоцентрична, не вижда собствените си недостатъци.

на 6,5 градуса, но астрото го брои за съвпад.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #289 -: Декември 07, 2016, 02:33:37 pm »
Зависи каква система прилагаш в подхода си. Според някои модерни школи 6,5 гр. орбис е малко множко за съвпад с планета, която не е светило. Освен това зависи как е настроен астрокомският софтуър да отчита аспекти.

За всяка планета има различни орбиси, но не ги помня и не ги знам наизуст. И не ги прилагам схематично, само защото някъде го пише.

Гледано по фиксирания Зодиак, "скритите" аспекти са камъчета, които преобръщат каруцата. Понеже не се забелязват и не се вземат под внимание при тълкуване на хороскопа, за сметка на множество минорни аспекти в модерната школа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #290 -: Декември 07, 2016, 02:44:13 pm »
склонна съм все пак да го броя, защото го има в семейството с 4 градуса орбис. само че е обърнат - венера е в лъв, а сатурн в дева. но различните знаци каква роля играят тук не ми е ясно. бях чела нещо за съвпад на меркурий и слънцето в различни знаци, но за други планети не съм срещала

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #291 -: Декември 07, 2016, 02:54:50 pm »
Влиянието на аспекта пак може да се усеща, но ще е със смесен характер, защото участват два различни знака. В случая, гледано по тропическия Зодиак, и двете планети не са в добра есенциална кондиция – Сатурн в Лъв, Венера в Дева. Но те са в Магха, предполагам – тази накшатра е под влияние на Регулус. Зависи и в кой дом е ситуиран съвпадът, в 5ти от изгряващия знак влиянието му може да се усети по–силно, особено в женска карта. Някаква свръхкомпинсация би трябвало да има – напр. в женска карта може да се изявява като по–изразено честолюбие, труден компромис, особено в сферата на любовните и партньорски връзки. В мъжка карта – може да харесва успели жени, амбициозни, знаещи какво искат и как да го получат.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #292 -: Декември 15, 2016, 11:21:14 am »
Вярно ли е,че на пълнолуние не е на добре да ти идват гости?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #293 -: Декември 15, 2016, 11:22:57 am »
Вярно ли е,че на пълнолуние не е на добре да ти идват гости?

Не.
В Индия дори го предпочитат за тържествени церемонии. Новолунието /невидима Луна/ е по-неблагоприятно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #294 -: Декември 18, 2016, 10:13:11 pm »
От къде всички си гледат и 3наят картите, на лични ли си ги пращате с въпроси, а аз не зная и се чудя как взаимно се коментират положения в наталните карти без да имам идея въпреки че съм 3та година в този форум или има тайна мрежа на игнор и комуникации?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #295 -: Декември 18, 2016, 10:23:19 pm »
Бека, някои хора тук се знаят от години и си познават хороскопите.

Карти на съфорумци, които изрично не са ме молили да им разгледам хороскопа, не пазя. Може да имам някаква визуална представа за позициите в хороскопа на еди кой си, щом безброй пъти са се споменавали във форума, но не ги разцъквам в програмата през свободното си време, та да следя и изграждам хипотези на кой какво евентуално може да му се е случило или предстои.

Астромасонска ложа  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #296 -: Декември 27, 2016, 05:22:08 pm »
Здравейте, от известно време чета редовно форума ви. Бих искала да попитам каква безплатна програма или сайт използвате където да има аспекти към куспидите на домовете. Имам Зет Лайт9, но там се иска пълната версия за тези екстри. А в астро ком поне не намирам такава опция.
Благодаря ви предварително!  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #297 -: Декември 27, 2016, 05:34:24 pm »
В астро.кома би трябвало да го има някъде из настройките, аз не използвам тази техника – "аспекти към куспиди". Имаш предвид така да се тълкува наталната карта или по прогресия, дирекция?  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #298 -: Декември 27, 2016, 05:43:03 pm »
Здравейте, от известно време чета редовно форума ви. Бих искала да попитам каква безплатна програма или сайт използвате където да има аспекти към куспидите на домовете. Имам Зет Лайт9, но там се иска пълната версия за тези екстри. А в астро ком поне не намирам такава опция.
Благодаря ви предварително!  :)
И аз имам непълната версия на Зет9 Лайт. Влез в Settings > Chart Settings >цъкни седмото квадратче горе Aspects и постави отметка на To Houses. След това дай десен бутон на всяка куспида поотделно и отметни Show Aspects, ако не е отметнато.
« Последна редакция: Декември 27, 2016, 05:47:30 pm от Radost »

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #299 -: Декември 27, 2016, 07:16:40 pm »
Лила, да - именно за транзитите и прогресиите исках да виждам аспекти към домовете. Ще се поразровя още в астрото, защото с него съм свикнала повече. Иначе не знам дали за наталните карти се тълкуват аспекти към куспидите.

Радост, Благодаря ти! Намерих настройката и ги гледам в Зет-а!