Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440618 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #330 -: Януари 08, 2017, 02:21:21 pm »
А към някоя конкретна дата ориентирала ли си се или няколко варианта на дата си гледала? Ако вече си избрала дата, дай да я видим. Любопитно ми е интуитивно към какво си се насочила. Или си се водила от някакви автоматични интерпретации в сайта, който си ползвала? Недей да им се предоверяваш.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #331 -: Януари 08, 2017, 02:24:59 pm »
Не мога да коментирам ,защото аз нямам опит, но надали точно тя не може да се справи с натал. Мисля, че с натал криво ляво всеки се оправя ,защото доколкото са приложими астро клишетата, то е горе долу за тълкуване на натал, ама за предактивна астро-дръжки. В моя случай не съм мислила сериозно или пък е било преди време и съм забравила. Ако не му беше стартирал толкова кошмарно живота първите 4-5 години може би нямаше да обърна внимание че опозицията Марс Плутон е по остта 6-12. Преживя няколко операции- тежки като първата животоспасяваща беше дори около 3и месечен. Сега метнах бърз поглед, може би е търсила омекотяване на аспектта , като е чакано Луната да направи секстил с Марс и тригон с Плутон  :017:  Абе не съм го мислила много ама тази опозиция по 5/ 11 дом" по -добре" , ако може тъй да се каже.. Като че ли в сравнение с 6-12 и 1 -7 всичко звучи по-добре  ;D

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #332 -: Януари 08, 2017, 02:26:25 pm »
Напълно уважавам въздържаността на по-запознатите с материята относно препоръка. От друга страна разбирам и притеснението на Вал. И консесусно си мисля, дали просто да не потърсим бърз транзит към к8, у8 или планета в 8.дом в картата й, който да ни насочи за вероятен ден?

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #333 -: Януари 08, 2017, 02:28:17 pm »
Ребека, в случая на твоя племенник успяли ли са да постигнат препоръчания час на раждане?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #334 -: Януари 08, 2017, 02:30:59 pm »
И консесусно си мисля, дали просто да не потърсим бърз транзит към к8, у8 или планета в 8.дом в картата й, който да ни насочи за вероятен ден?

Не при всички работи тази формула.

Бека, това, което аз виждам, са сериозни грешки именно при тълкуване на натала. Или се тълкува много буквално, или се пропускат някои важни нюанси.

Понякога и транзит на Марс инициира раждане, най-често в аспект към светило в картата на майката. Но, разбира се, не във всички синастрии присъства такъв аспект. Напрегнат аспект Луна/Марс в синастрия "майка-дете" не води до хармонична комуникация.



« Последна редакция: Януари 08, 2017, 02:59:11 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #335 -: Януари 08, 2017, 03:03:09 pm »
Аз съм очевидно класически пример. Марс ми е в 8.дом, управляван от Слънцето. На първото раждане тр. Марс съвпада със Слънцето ми, а на второто тр. Слънце с Марс.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #336 -: Януари 08, 2017, 03:11:55 pm »
При майка ми, която беше с естествено и спонтанно раждане, но един месец по-рано: транзитен Марс в знака на нат. Слънце, транзитен Марс в квадрат с нат. Луна, транзитна Луна в опозиция с нат. Марс, транзитен Кету в съвпад с нат. Венера. Аспекти към 5 и 8 дом няма. Много интересно, но моят Асцендент е в точна квадратура по градус с нейна планета в първи дом, която е у5. Обаче ако се гледа наталната ѝ карта по модерната система, не съм представена, като единствено нейно дете, от знака и управителя на 5 дом при нея. В 5 дом няма планети. У5 въобще не ме описва като астрологичен типаж.

А при някои майки съм виждала много буквални проявления. Най-често Луната на детето в съвпад с АС на майката или с някой от ъглите. Първата ми братовчедка е с АС в точна квадратура с Марс на майката, разположен в 5 дом. Луната на брат ѝ е в знака на Марс на майката, в 5 дом се пада. Но това са все естествени раждания, без секцио.

Освен това картата на всяко дете разказва семейната история, по един уникален начин. И всяко дете се позиционира по различен начин в семейството си и спрямо родовата структура, към която принадлежи. Това също може да се проследи.


« Последна редакция: Януари 08, 2017, 03:19:29 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #337 -: Януари 08, 2017, 03:41:31 pm »
Може да се избегнат най-лошите конфигурации поне, естествено, ако бебето е решило да се съобрази
Например луна/сатурн аз лично не я харесвам, а не е толкова трудно да избягаме от нея

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #338 -: Януари 08, 2017, 03:54:07 pm »
Или ако се очертава твърд аспект с малефик, да има и подкрепящо влияние на бенефик, някак да се уравновесяват нещата. За Сатурн и Марс бих посъветвала да се избягват опозициите, особено в ъглови домове. Понякога квадратът е за предпочитане, но и зависи дали е ляв или десен, в каква карта.

Но в самата астрологична литература има много спорни въпроси и човек не знае кое от правилата да спазва, кое е най-валидно. Това само животът на детето ще го покаже по-нататък.

Според античната астрология се счита, че малефиците трябва да бъдат държани по-далеч от ъглите, в някой "слаб" дом - 6, 8, 12. Да, ама не. Разположените там планети пак влияят и не са "безполезни", както се твърди. Много зависи какви са планетите, с каква сила и статус. По-късните средновековни астролози пък казват друго - малефик в неблагоприятен дом може да бъде още по-лош, т.е. да увеличи злините на дома. Модерните пък залагат предимно на есенциалната сила, на по-малко напрегнати аспекти и на формулата "управител на дом в друг дом". И на коя система да вярваме?



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #339 -: Януари 08, 2017, 05:34:09 pm »
Ребека, в случая на твоя племенник успяли ли са да постигнат препоръчания час на раждане?
Трябва да питам, но предполагам че е почти  :017:  спазен, защото беше частна клиника и нямаше опашка от родилки .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #340 -: Януари 08, 2017, 05:36:11 pm »
А на мен Господ сигурно затова не ми е дал деца, защото изкушението да си уредя детето с "хубав хороскоп" би било много голямо.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #341 -: Януари 08, 2017, 05:45:34 pm »
А на мен Господ сигурно затова не ми е дал деца, защото изкушението да си уредя детето с "хубав хороскоп" би било много голямо.  :012:
Колко хубав, то тогава трябва да го планираш в точност от срещата на сперматозоид с някоя дашна яйцеклетка .На кралското семейство нали уж тъй планират рептилското потомство. Пък, ако наистина го уредиш със син хороскоп, сигурно ще е заслужил артист ,герой на кармичния кръг, въплътената наново душица  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #342 -: Януари 08, 2017, 05:50:10 pm »
Пък, ако наистина го уредиш със син хороскоп, сигурно ще е заслужил артист ,герой на кармичния кръг, въплътената наново душица  :012:

Според моя преподавател в Кали Юга се въплъщават по-слабо развити души, хората затова прогресивно затъпяват. Пък гениалните вече са навъртяли цяла спирала от прераждания и са отишли да се инкарнират в по-висши светове.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #343 -: Януари 09, 2017, 08:57:24 am »
...
Понякога и транзит на Марс инициира раждане, най-често в аспект към светило в картата на майката. Но, разбира се, не във всички синастрии присъства такъв аспект. Напрегнат аспект Луна/Марс в синастрия "майка-дете" не води до хармонична комуникация.

Аз съм очевидно класически пример. Марс ми е в 8.дом, управляван от Слънцето. На първото раждане тр. Марс съвпада със Слънцето ми, а на второто тр. Слънце с Марс.

При мен също - нат.Марс е на ИЦ - при транзита на Слънцето над него родих първото си дете - ест. раждане.



...
А при някои майки съм виждала много буквални проявления. Най-често Луната на детето в съвпад с АС на майката или с някой от ъглите. Първата ми братовчедка е с АС в точна квадратура с Марс на майката, разположен в 5 дом. Луната на брат ѝ е в знака на Марс на майката, в 5 дом се пада. Но това са все естествени раждания, без секцио.

....

Луната на малкия е на моя и негов МС, в опозиция на нат.Марс. Раждането е пак естествено.
« Последна редакция: Януари 09, 2017, 09:00:54 am от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #344 -: Януари 17, 2017, 08:21:29 am »
Как разбирате тук положението на слънцето и луната? Ако бяха обърнати, бих тълкувала, че на несъзнателно ниво уроците на знака са усвоени и предстои усвояването им на съзнателно. Но слънцето като е преди луната, не ми се вързва тълкуването съзнателно-несъзнателно.  :017: