Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440622 пъти)

HRISKA

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #390 -: Май 16, 2017, 08:29:10 pm »
Здравейте :)
искам да попитам, какво дава на дома вмъкнатия знак и неговия диспозотир по- слаб ли е? За натала става въпрос.

Благодаря много,
Приятна вечер!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #391 -: Май 16, 2017, 09:15:20 pm »
Стар, сега е мой ред да попитам каква е разликата?  :017:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

HRISKA

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #392 -: Май 16, 2017, 09:29:01 pm »
Вмъкнат или заключен ?

Ами май  заключен. Когато всичките 30 градуса от знака са в един дом, без този знак да е връх на дом.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #393 -: Май 16, 2017, 09:36:19 pm »
При домова система Плацидус, в един дом попадат т.е включени са два знака, макар че куспидата е в един.
Заключен, когато няма куспида с този зодиакален знак.

Това ли имаш предвид под включен? Предположих, но реших да попитам. Разбрах те.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #394 -: Май 16, 2017, 09:57:34 pm »
Здравейте :)
искам да попитам, какво дава на дома вмъкнатия знак и неговия диспозотир по- слаб ли е? За натала става въпрос.

Благодаря много,
Приятна вечер!
Правилно си попитала- това е вмъкнат знак, а когато има две куспиди в един знак е заключен дом. При вмъкнат знак - неговият диспозитор по-трудно ще се изявява по делата на този дом, в който е знака, защото може да е диспозитор и на дуг дом, например вмъкнат знак везни в 5д. и телец на К12 прави Венера У12, съУ5 . Венерините дела по 5д ще имат нужда от стимулиране, от външен тласък, по-свободно ще се изразява по 12д - укриване на парички, материални блага, чувства.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #395 -: Май 16, 2017, 10:17:13 pm »
Енергията на заключения знак не може да се изрази свободно. Има вариант в живота си да ги срещаме в другите хора, като допълващи нас.

Например, при мен заключени са Стрелец/Близнаци и енергиите и на двата знака ги срещам у мои близки приятели, Стрелци - слънчеви или лунни. Най-добрите ми приятелки са Близнаци и с жени Близнаци общувам най-лесно. Мъже Стрелци или с Луна в Стрелец ми дават чувството за широкообхватност.

Тези знаци са заключени в оста на 4/10 домове и са пряко свързани с чувстото ми на уют и реализация.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #396 -: Май 18, 2017, 07:27:11 pm »
Лелите по бащина линия по кой дом ги гледате-6и-3ти от 4ти или по 12дом-3ти от 10ти? Аз все още не мога да разбера, защо почнаха да гледат майката по 10ти, а бащата по 4ти-мунаден дом на Луната. Вчера имах на гости две лели по бащина линия и двете на химиотерапия в момента. Та искам да си ги вкарам в пейзажа .

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #397 -: Май 19, 2017, 01:49:57 pm »
Лелите по бащина линия по кой дом ги гледате-6и-3ти от 4ти или по 12дом-3ти от 10ти? Аз все още не мога да разбера, защо почнаха да гледат майката по 10ти, а бащата по 4ти-мунаден дом на Луната. Вчера имах на гости две лели по бащина линия и двете на химиотерапия в момента. Та искам да си ги вкарам в пейзажа .
по 10д е майката, а по 4д бащата - в хорарите
4д в натала е общо родословието, корените и произхода на човек, средната точка на 4д е  точката през която идва душата на човек, когато се отдели от пъпната връв
при мен тази точка по знак и градус съвпада с на майка Слънцето
при теб виж какво се случва по 6д и по 12д и така ще определиш бащата

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #398 -: Май 19, 2017, 02:27:55 pm »
Това за средната точка не го знаех :)

П.П ако правилно съм ректифицирала часа на майка ми - нейния ИЦ е точно в средата на моя 4 дом. Точен до няколко минути от градуса. Може и да е съвпадение, но ми стана интересно.

П.П. 2 - проверих и с баща ми и двете ми деца, абе работи това нещо, впечатлена съм  :o
« Последна редакция: Май 19, 2017, 02:35:55 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #399 -: Май 19, 2017, 03:13:02 pm »
Това за средната точка не го знаех :)

П.П ако правилно съм ректифицирала часа на майка ми - нейния ИЦ е точно в средата на моя 4 дом. Точен до няколко минути от градуса. Може и да е съвпадение, но ми стана интересно.

П.П. 2 - проверих и с баща ми и двете ми деца, абе работи това нещо, впечатлена съм  :o
ами то и аз не съм го запомнила съвсем точно и сега го потърсих отново да прочета, пише:
Цитат
Градусът в средата на 4-ти дом е от значение - чрез него става влизането на Аза в майчиния организъм и от там се напуска живота.
  тук за 4д.  http://anesway.info/out/ank_dom.htm

Levanta

  • AstroDelete
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #400 -: Май 25, 2017, 11:17:03 am »
Здравейте, при транзитите на Сатурн, когато той прави мажорен аспект с натална планета, примерно съвпад, може ли да се обобщи, че Сатурн винаги  "действа" като външно събитие, независещо от нашата воля, което ни заставя да извършим дадено действие, да вземем някакво решение и пр.?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #401 -: Май 25, 2017, 03:44:48 pm »
Здравейте, при транзитите на Сатурн, когато той прави мажорен аспект с натална планета, примерно съвпад, може ли да се обобщи, че Сатурн винаги  "действа" като външно събитие, независещо от нашата воля, което ни заставя да извършим дадено действие, да вземем някакво решение и пр.?
Плутон действа пряко волята ни, като външни събития, обстоятелства, а Сатурн е съдник, следствие на взети от нас в миналото решения и извършени от нас действия.
Съвпад на тр Сатурн и Слънце- ако човек е взел правилно решение преди години за своето професионално развитие, ще бъде възнаграден за упорития труд, но ако е тръгнал в погрешна посока, ще има бедна реколта.

Levanta

  • AstroDelete
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #402 -: Май 25, 2017, 05:06:06 pm »
Благодаря много, Акрукс!

Levanta

  • AstroDelete
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #403 -: Май 31, 2017, 10:13:00 am »
Пак съм аз с въпрос. :)  Какъв орбис използвате при стационарните фази на тежките планети?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #404 -: Май 31, 2017, 12:09:53 pm »
Levanta, аз ползвам +/- 1,5 *.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“