Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440601 пъти)

anabel

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #405 -: Юни 08, 2017, 09:24:02 pm »
Преглеждах днес лунен календар за август тази година. Установих, че  луната е във фаза на пълнолуние /започващо на 7 август/ и съвпада с моя рожден ден. Как да го тълкувам, важно ли е? Не очаквам някакво конкретно събитие, а по-скоро някаква енергетика или някакъв тласък за новата година, която започвам.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #406 -: Юни 08, 2017, 10:01:35 pm »
По мои наблюдения пълнолунните и новолунните солари бележат години с повече събития и емоционални изживявания, по–запомнящи се.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #407 -: Юни 08, 2017, 11:08:47 pm »
Преглеждах днес лунен календар за август тази година. Установих, че  луната е във фаза на пълнолуние /започващо на 7 август/ и съвпада с моя рожден ден. Как да го тълкувам, важно ли е? Не очаквам някакво конкретно събитие, а по-скоро някаква енергетика или някакъв тласък за новата година, която започвам.
Пълнолунието на 7 август е лунно затъмнение, щом съвпада с рождения ден, значи е в опозиция с рожденото ти Слънце.
Като наближи ще пуснем тема за затъмнението и там ще го обсъждаме, а впоследствие всеки ще дава обратна връзка как се е отразило на него лично.

anabel

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #408 -: Юни 11, 2017, 07:42:51 pm »
Пълнолунието на 7 август е лунно затъмнение, щом съвпада с рождения ден, значи е в опозиция с рожденото ти Слънце.
Като наближи ще пуснем тема за затъмнението и там ще го обсъждаме, а впоследствие всеки ще дава обратна връзка как се е отразило на него лично.
Да, рано е още.  Построих натал+транзит. В опозиция са. Ще следя темата за Лунациите.

AstronomyIsLife

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #409 -: Юни 11, 2017, 09:27:24 pm »
Ако мойе наякой от вас "астролози" да ми обясни къде е логиката в тази наука? До голяма част се съсои от безпочвени твърдения и неясни предсказания.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #410 -: Юни 11, 2017, 09:33:33 pm »
Добре си ни дошъл/дошла.  ;D

В античността астрономията и астрологията са били едно цяло, а астрологията като наука се е основавала върху наблюдение на небето, проследяване на връзката между небесните феномени и събитията в социален план и в индивидуалната съдба. Понастоящем обаче между астрономията и астрологията има огромна пропаст, а астрологията е преминала в сферата на псевдонауките или, ако щеш, на окултните такива. Голяма част от практикуващите модерни астролози нямат никаква представа /или само бегла, повърхностна/ за това, което се случва в небето, както и за математическата логика, която стои зад всяко едно изчисление. Затова и отношението към астрологията е толкова скептично, като към занимание за "заблудени" и "объркани" умове. Имиджът на съвременните астролози не предизвиква особено уважение, докато в античността това са били учени, храмови жреци, лекари и астрономи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

AstronomyIsLife

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #411 -: Юни 11, 2017, 09:40:26 pm »
Разбирам, но астрономита доста се различава от астрологията. Може би в миналото двете науки са били едно цяло но в днешно време е логично да има разделение. Може да не разбирам нищо от астрология ,но астрономията ми е любима наука и не мога да приема астрологията като нещо което наистина се базира на астрономията.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #412 -: Юни 11, 2017, 09:45:53 pm »
Астрологията е базирана върху явленията в Слънчевата система, не в цялата Вселена. Но се предполага, че има влияние и на неподвижните звезди, т.е. слънца от други звездни системи. Тяхното влияние обаче не е толкова определящо. В модерната астрология основно внимание се отделя на планетарната подредба или т.нар. аспекти, а не на фазите на планетите и как се наблюдават в небето.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

AstronomyIsLife

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #413 -: Юни 11, 2017, 09:52:21 pm »
Нека бъда полезен. Ще ви пратя нещо като листче обясняващо основните понятия в астрономията. Искам някой да ми обясни каква е връзката между планетите и съдбата, ако въобще има такава.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #414 -: Юни 11, 2017, 09:53:01 pm »
Може да не разбирам нищо от астрология ,но астрономията ми е любима наука и не мога да приема астрологията като нещо което наистина се базира на астрономията.
Опознайте добре астрологията, за да можете и успешно да я критикувате. Иначе безпочвени твърдения от типа на "Нямам представа за какво се разказва във филма, но не ми харесва." са меко казано смешни.

AstronomyIsLife

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #415 -: Юни 11, 2017, 10:00:08 pm »
Ти пък щом толкова разбираш от астрология значи си наясно и с астрономията (малко вероятно).Сигурно един процент от вас знаят що е то небесна сфера или пък астрофизика.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #416 -: Юни 11, 2017, 10:03:32 pm »
Целия конспект нямам възможност да изчета. На първите няколко страници има връзка с астрологията. И между другото е много добро обяснение – какво всъщност е Асцендент /източен хоризонт/, Зенит, Надир, какво е еклиптика и еклиптична проекция. По–нататък има обяснение за годишните сезони и повратните точки, както и за тяхното изместване поради прецесия, т.е. наклона на земната ос. И реално те вече не се случват там, където попада първият градус на всеки кардинален зодиакален знак. С елонгация също се работи, фази на Луната, лунни и планетни възли /афелий и перихелий ли бяха?/, затъмнения и т.н.

Оттам нататък – механика, космически скорости, черни дупки и като цяло астрофизични процеси – вече не. Но 2/3 от конспекта имат приложение и в астрологията. За жалост 2/3 от хората, именуващи се астролози, не са особено добре запознати със същината на материята.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #417 -: Юни 11, 2017, 10:05:01 pm »
Наясно съм, разбира се, още повече, че преди да започна да се интересувам от астрология, съм се интересувал и изучавал астрономията. Когато започнах да се интересувам от астрология, започнах с условието (за себе си), че ще вярвам само на това, за което установя, че наистина работа и е валидно. При положение, че вече 15 години почти се занимавам да я изучавам, не виждам пречка защо и ти да не се опиташ да я опознаеш по-добре поне за към 2-3 месеца и после ще обсъждаме.  :) Освен това, ми се и спи, и не ми е до безмислени спорове по никое време.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #418 -: Юни 11, 2017, 10:44:17 pm »
Ти пък щом толкова разбираш от астрология значи си наясно и с астрономията (малко вероятно).Сигурно един процент от вас знаят що е то небесна сфера или пък астрофизика.

Спирай с глупостите моментално, иначе няма да си част от този форум

Testify

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #419 -: Юни 12, 2017, 07:01:14 pm »
Напълно съм съгласен с astronomyislife Де да имаше логика в астрологията  Дори еклиптичните съзвездия са 13 а не 12 а за какпак на всичко всяко съзвездие е с различна големина следователно слънцето не се намира в дадено съзвездие само 1 месец  :57: