Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440606 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #450 -: Юни 21, 2017, 08:54:02 pm »
Има терми, има накшатри, има хармоници... Но ако не използва нищо от изброеното, за нея може да не е от съществено значение такова градусово отклонение. Ако работи и с мидпойнти в аспект към ъглите, става още по–объркващо. Но такива техники не се използват на поточна линия, там времето е пари.  :)
« Последна редакция: Юни 21, 2017, 08:55:36 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #451 -: Юни 21, 2017, 08:55:41 pm »
Ми ако жената работи с прецесия, нищо фатално грешно няма, асц и мц и в двата случая ще сменят знак, както и луната-очевидно, така че-все тая; относно прогнозата, вероятно ще има откат относно "кога", но това не пречи като тенденция да е ок
За съжаление нямам никаква представа по какви методи е гледала. Знам само, че вътрешното ми усещане беше, че все едно не се отнася за мен  ::)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #452 -: Юни 21, 2017, 09:00:46 pm »
За съжаление нямам никаква представа по какви методи е гледала. Знам само, че вътрешното ми усещане беше, че все едно не се отнася за мен  ::)

Това вече е доста показателно
Какви са отношенията с бащата и неговият статус?

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #453 -: Юни 21, 2017, 09:14:28 pm »
Това вече е доста показателно
Какви са отношенията с бащата и неговият статус?
Рожденния ми не го познавам. Развели са се с майка ми когато съм била на 4 г. мисля. Тя си има нов мъж  от 27 г. и за мен той е моя баща.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #454 -: Юни 21, 2017, 09:17:46 pm »
Рожденния ми не го познавам. Развели са се с майка ми когато съм била на 4 г. мисля. Тя си има нов мъж  от 27 г. и за мен той е моя баща.

И какво интересно около него?

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #455 -: Юни 21, 2017, 09:19:48 pm »
И какво интересно около него?
М.. а сега де. Не знам. Човека си е пенсионер вече, общо взето нищо :) Що ме питаш... нещо?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #456 -: Юни 21, 2017, 09:34:52 pm »
Заради анаретно слънце
Ако е използвала прецесия, и тя трябва да го е видяла

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #457 -: Юни 21, 2017, 09:40:34 pm »
С подпитвания мисля, че да. Едно нещо помня от тълкованието, което може да помогне. Каза, че януари/февруари 2018 имам новолуние в дева. Това май от прегресии... Нов 27 годишен цикъл, които първите 4 години набира спокост. Нещо подобно. Но аз така и не можах да си направя такава карта в астрото, понеже не знаях кой метод да използвам, че да проверя.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #458 -: Юни 21, 2017, 09:43:33 pm »
Ако ти е интересно да ровим-да се преместим в Натални карти и сложи една прогресии+ дирекции към истинската за дата февруари 2018, че мен не ми се смята

Happy58

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #459 -: Юни 22, 2017, 09:43:58 am »
Здравейте, бих искала да задам един въпрос. Вчера бях на астролог. Води се много добра, дори е и преподавател. Предпочитам да не споменавам името й. Говори доста за кармата и отдели много време на наталната ми карта. НО едно нещо ме притесни. Някъде 30 минути след като ми говори по натала видях, че е объркан часа. Тоест реално той беше верен, но тя не беше предвидила лятно/зимно часово време, което на нейната програма се прави ръчно. По принцип много не разбирам, но видях, че планетите ми се бяха разместили по домовете. Асцендента и аспектите бяха верни. Тя продължи да ми говори и каза, че това реално не било проблем. Изменяли се само малко неща. След като приключи с наталната карта ми направи прогноза за около 2 г. Но я четеше от някаква тетрадка, където предварително си беше записала нещата. Та, въпросът ми е, дали това, че предварително вече часът е бил объркан е повлияло на прогнозата. Тя каза, че я е правила по няколко метода. Но за мен колкото и да са били те е било в грешен час. И не знам сега мога ли да се доверя, че това, което ми е казала е вярно и е било за мен или не е. Прилагам какртите просто да видите как са сменени домовете и дали според вас това би могло да е проблем.

Ако е работила съвсем без час - да, би могло да е вярно. Но при положение, че е ползвала час, при тази голяма разлика нещата стоят по съвсем друг начин - и като анализ на натала и като прогностика.

При натала - едното е със стелиум в 11 дом, другото - без. При едното имаш Венера на Асц и Марс на МС, при другото - не. Това са много съществени разлики.

При прогностиката - ами почти всички известни и използвани методи използват куспиди, а те зависят изключително от точния час. Така че няма как да е точна нейната прогностика, ако часът е грешен. За прогр Новолуние тази разлика в часа не е съществена, но пък самото Новолуние не е толкова свързано със събития - то е процес, настройка, нагласа за мноооого време напред. Така че то не е меродавно в случая.

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #460 -: Юни 22, 2017, 10:05:42 am »
Ако е работила съвсем без час - да, би могло да е вярно. Но при положение, че е ползвала час, при тази голяма разлика нещата стоят по съвсем друг начин - и като анализ на натала и като прогностика.

При натала - едното е със стелиум в 11 дом, другото - без. При едното имаш Венера на Асц и Марс на МС, при другото - не. Това са много съществени разлики.

При прогностиката - ами почти всички известни и използвани методи използват куспиди, а те зависят изключително от точния час. Така че няма как да е точна нейната прогностика, ако часът е грешен. За прогр Новолуние тази разлика в часа не е съществена, но пък самото Новолуние не е толкова свързано със събития - то е процес, настройка, нагласа за мноооого време напред. Така че то не е меродавно в случая.
Общо взето да пробвам пак  :08:

Happy58

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #461 -: Юни 22, 2017, 11:18:08 am »
Общо взето да пробвам пак  :08:

ами, честно казано, аз не бих се занимавала повече с този човек. Щом като при установяване на грешката не е поправила анализа, а просто е замаскирала ситуацията, за мен отпада като професионалист. Но - ти си знаеш. Просто отговорих на въпроса ти според собствените си знания.

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #462 -: Юни 22, 2017, 11:28:45 am »
Да. И аз така.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #463 -: Юни 26, 2017, 09:58:06 am »
Депресиите по Сатурн ли са?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Happy58

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #464 -: Юни 26, 2017, 10:38:09 am »
Депресиите по Сатурн ли са?

може, зависи за каква депресия говорим - но от прекалено "трябва", прекалено спазване на норми, Луната започва да страда ..... нататък ти е ясно :)

Козирог-Рак