Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440550 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #465 -: Юни 26, 2017, 01:00:05 pm »
Скорпионче, депресиите са по хората и най-вече вървят по съвременния човек. Всяка една планета може да бъде изразена по депресивен начин в определен момент. Депресията е начин да реагираме на конфликтна ситуация с по-дълбоки чувства. Там, където природата и принципа на някоя планета са притиснати , било от твърди аспекти, тежки планети,стоят в знак, дом, места , където не се чувстват комфортно при външен натиск, всички ние реагираме свръхчувствително в съответната област. При някои е за ден -два, при други за месец, а при някои с тенденции към клинична депресия.  Сега има време  и благоприятна почва за депресивни състояния, преди 500 г и/или в Централна Африка- не. Сатурн най-често се спряга за виновникът по казуса, защото носи посланието на реалност, а на нас хората този термин не ни допада, разкривайки реалните ни умения, възможности, заложби и оттам се депресираме и по Луна, и по Меркурий, и по Венера, и по Марс и по... :)
« Последна редакция: Юни 26, 2017, 01:02:32 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #466 -: Юни 26, 2017, 01:54:30 pm »
Депресиите по Сатурн ли са?
Да. Предимно по любовни въпроси съм изпадала в депресия. Сатурн ми е У5 съвпад със Слънце в 3ти, секстил Марс в 5ти У9. Замесени са 3 и 9 дом, защото преустановявам контакти в такива моменти, не ми се говори. :)
П.С. И като гледам този секстил към Марс, ако ми се случи пак, да взема да спортувам нещо, полезно е за живота  :012:
« Последна редакция: Юни 26, 2017, 01:56:21 pm от Radost »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #467 -: Юни 28, 2017, 11:08:54 pm »
Аз донякъде бих набедила и Плутон за депресии- може и благодарение на факта, че руши и променя в дълбочина. Малко хора биха преживели катаклизмите му без промяна в емоионалното си състояние.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #468 -: Юни 28, 2017, 11:32:05 pm »
Ако става въпрос за временно състояние бих го отнесла към Сатурн, но за продължителни депресивни състояния, освен указания в картата, бих глезала за транзити на Плутон и Хирон към чувствителни точки н картата - Луна, Слънце, Меркурий, К4 дом.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #469 -: Юни 29, 2017, 01:03:24 am »
Ако става въпрос за временно състояние бих го отнесла към Сатурн, но за продължителни депресивни състояния, освен указания в картата, бих глезала за транзити на Плутон и Хирон към чувствителни точки н картата - Луна, Слънце, Меркурий, К4 дом.

И нодалната ос

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #470 -: Юни 29, 2017, 08:31:47 am »
Аз донякъде бих набедила и Плутон за депресии- може и благодарение на факта, че руши и променя в дълбочина. Малко хора биха преживели катаклизмите му без промяна в емоионалното си състояние.

 :)

Приятно ми е,аз съм Плутон. :)

Levanta

  • AstroDelete
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #471 -: Юни 29, 2017, 10:19:04 am »
Привет! Имам въпрос относно ретроградния ход на планетите. Вярно ли е, че ако дадено решение бъде взето или действие бъде сторено, то при директен ход може да бъде променено или ревизирано? И каква е връзката с това дали планетата е ретроградна в натала?
« Последна редакция: Юни 29, 2017, 10:45:26 am от Levanta »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #472 -: Юли 04, 2017, 06:30:55 pm »
Някой от вас отчита ли знаков  съвпад на Плутон и Марс ,като нещо или няма влияние в натала, иначе ги делят 18 градуса.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #473 -: Юли 04, 2017, 06:54:25 pm »
Ако с прецесия са пак в един знак-да

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #474 -: Юли 04, 2017, 07:03:24 pm »
Привет! Имам въпрос относно ретроградния ход на планетите. Вярно ли е, че ако дадено решение бъде взето или действие бъде сторено, то при директен ход може да бъде променено или ревизирано?
Да, случвало ми се е.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #475 -: Юли 04, 2017, 07:04:20 pm »
Мерси, има някаква логика на теория .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #476 -: Юли 04, 2017, 07:36:39 pm »
Ребека, не. Но Плутон ще усилва влиянието на знака, в който е Марс.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Desire

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #477 -: Юли 06, 2017, 01:34:38 pm »
Здравейте! Имам един въпрос, относно хорарните карти, ако може с ваша помощ да си изясня отговора ...
До колкото съм разбрала, при разглеждане на хорар, отрицателните аспекти дават отрицателен отговор и обратното-при хармонични - положителен. Когато се разглежда карта, на която отрицателния отговор за питащия има положително качество (например: "Ще загубя ли..., Ще катастрофира ли ...., Ще се разделим ли..."), как се отчитат отр. аспекти? Като "Да" или като "Не", като отговор?
П.П. Не зная дали си зададох въпроса ясно, надявам се да ме разберете  :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #478 -: Юли 06, 2017, 01:46:03 pm »
Хармоничен последен аспект на луната с планета-да. Свиня ли е Гошо-да. Нехармоничен последен аспект на Луна с нещо си-не .Пример Ще заколя ли Гошо-не  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #479 -: Юли 06, 2017, 01:49:10 pm »
Хармоничен последен аспект на луната с планета-да. Свиня ли е Гошо-да. Нехармоничен последен аспект на Луна с нещо си-не .Пример Ще заколя ли Гошо-не  :012:

Гошо ще изкара ли до Коледа? Не, вече е заклан и изяден – Луна без курс, Асцендент в последните градуси.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui