Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 441046 пъти)

Рокер

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #600 -: Февруари 14, 2018, 07:14:31 pm »
Ми с мъжът ми е така - негов Ац на 4 градуса от моя Марс - има екшън, но има и любов ;) Рени, благодаря и на теб, и аз така го разбирах, но все пак не бях сигурна :) А какво е значението на това, кой негов дом управлява тази планета?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #601 -: Февруари 14, 2018, 11:42:13 pm »
Ми с мъжът ми е така - негов Ац на 4 градуса от моя Марс - има екшън, но има и любов ;) Рени, благодаря и на теб, и аз така го разбирах, но все пак не бях сигурна :) А какво е значението на това, кой негов дом управлява тази планета?
ами не си го разбрала
в посочения случай твоят Марс ще ръчка мъжа ти, ще го активира към действия, ако попада в негов 1-ви дом, а съвпад с куспида има до градус , 4 градуса са множко за съвпад с АСЦ

Levanta

  • AstroDelete
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #602 -: Февруари 16, 2018, 12:38:54 pm »
Здравейте, :17: моля за малко разяснение по отношение на работата с транзити към полудъгата между две планети. Ако точката на полудъгата е в примерно 9°50" , дали още със стъпването на 9° се усеща ефекта на транзита или трябва да закове на  9°50"? И ако планета е стационарна и се обръща ретро в 9° дали ще се се усети най-силно в деня на обръщането?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #603 -: Февруари 16, 2018, 01:55:41 pm »
Не е нужно по време на точния аспект да се случи нещо, понякога работи в апликация или сепарация.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #604 -: Февруари 16, 2018, 05:38:46 pm »
Здравейте, :17: моля за малко разяснение по отношение на работата с транзити към полудъгата между две планети. Ако точката на полудъгата е в примерно 9°50" , дали още със стъпването на 9° се усеща ефекта на транзита или трябва да закове на  9°50"? И ако планета е стационарна и се обръща ретро в 9° дали ще се се усети най-силно в деня на обръщането?
полудъгата е мийдпойнт, а такава точка се активира до градус разлика
то има тук някъде отделна тема за мийдпойнтите, където сме обсъждали как и кога действат

Levanta

  • AstroDelete
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #605 -: Февруари 16, 2018, 05:52:51 pm »
Благодаря ви, Лили и Акрукс!

silince

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #606 -: Февруари 23, 2018, 12:23:41 pm »
Здравейте,новичка съм както във форума така и в астрологията. От скоро се интересувам от астрология,но имам нужда от помощ тъй като не мога да си навържа добре информацията.Интересува ме темата за брака и бих искала да попитам за някои насоки.Доколкото четох това е трудно тъй като се гледат няколко дома.Основното на което се навързвали нещата било връзката асцендент-десцендент. При мен съответно водолей-лъв.Върха на седми дом ми е лъв,който е неподвижен знак,което говорело за стабилност.Слънцето ми е в осми дом -дома на парите на другите (там е и Венера),което ме навежда на мисълта,че парите ще дойдат от партньора.Прочетох ,че и като естествен господар на седми дом се взема Венера,която ми е в заточение в скорпион,но пък прави съвпад със слънцето ми.От другата страна имаме асцендент Водолей,който е управляван от Сатурн,Сатурн ми е в Козирог,в следващ дом (11дом) на трон е и добре поставен,но пък прави слаб аспект с моето слънце.И последно Юпитер като един от сигнификаторите на брака и децата отново ми е в лъв,но в 6 дом и има главно неблагоприятни аспекти.Та ако някой може да ми помогне да открия връзките,които ми убягват.Помощ.... :91:
Редактиране на публикация

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #607 -: Февруари 23, 2018, 01:30:35 pm »
Здравейте,новичка съм както във форума така и в астрологията. От скоро се интересувам от астрология,но имам нужда от помощ тъй като не мога да си навържа добре информацията.Интересува ме темата за брака и бих искала да попитам за някои насоки.Доколкото четох това е трудно тъй като се гледат няколко дома.Основното на което се навързвали нещата било връзката асцендент-десцендент. При мен съответно водолей-лъв.Върха на седми дом ми е лъв,който е неподвижен знак,което говорело за стабилност.Слънцето ми е в осми дом -дома на парите на другите (там е и Венера),което ме навежда на мисълта,че парите ще дойдат от партньора.Прочетох ,че и като естествен господар на седми дом се взема Венера,която ми е в заточение в скорпион,но пък прави съвпад със слънцето ми.От другата страна имаме асцендент Водолей,който е управляван от Сатурн,Сатурн ми е в Козирог,в следващ дом (11дом) на трон е и добре поставен,но пък прави слаб аспект с моето слънце.И последно Юпитер като един от сигнификаторите на брака и децата отново ми е в лъв,но в 6 дом и има главно неблагоприятни аспекти.Та ако някой може да ми помогне да открия връзките,които ми убягват.Помощ.... :91:
Редактиране на публикация
Връзката ASC/DSC е връзка Аз/Другите, като тези други освен брачен партньор са и бизнес партньорите, явните врагове, опозицията и още. Връзката 1-7 дом не е основното, а общия тип взаимодействие между теб и другите, не само в брака. Специално за брак разглеждаш планетите сигнификатори на брак, а именно Марс за нощно раждане и Слънце за дневно. Гледаш положението в знак, в дом, диспозитор на планетата, аспекти. После разглеждаш 7 дом, управител на 7ми, положение в знак, в дом, аспекти, планети в 7 дом, техни аспекти и се опитваш да сглобиш картинката. :) За любов въобще, гледаш Венера в знак, в дом, аспекти, диспозитор, 5 дом, управител в знак, в дом, аспекти, планети в 5ти дом, аспекти.

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #608 -: Март 13, 2018, 12:48:17 am »
Когато човек създава нещо(картина например), кога това нещо получава натална карта? Когато възниква идеята, когато започва да я осъществява или в момента, в който я завършва окончателно?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #609 -: Март 13, 2018, 09:28:14 am »
Когато човек създава нещо(картина например), кога това нещо получава натална карта? Когато възниква идеята, когато започва да я осъществява или в момента, в който я завършва окончателно?
Когато започне да я осъществява,материализира идеята.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #610 -: Март 13, 2018, 09:33:24 am »
Някой иска да отвори вратата( партньорска планета съвпад партньорска куспида) на една от стаите в дома ти, по начин отразен от планетата, с която "чука", съответно можеш да се съпротивляваш, да му отвориш широко вратата или въобще да не го пуснеш. Този, с планетата предизвиква реакция у този с куспидата.
Луната ми чука на к8 на мъжа ми,в антисия са.Съвпадите всички ги виждат,другото не се забелязва,но действието е изключително силно и не така видимо за околните.

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #611 -: Март 14, 2018, 08:50:03 pm »
Как да тълкувам, когато Юпитер и Сатурн са в един дом?
« Последна редакция: Март 16, 2018, 02:56:53 pm от Aquarius »

Levanta

  • AstroDelete
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #612 -: Март 21, 2018, 08:45:37 pm »
При съвпад на дирекционна куспида с натални планети орбисът също ли е +/-1 градус от точния аспект?

Happy58

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #613 -: Март 21, 2018, 10:03:52 pm »
При съвпад на дирекционна куспида с натални планети орбисът също ли е +/-1 градус от точния аспект?

като кое?

що не четете книжки? или поне темите във форума

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #614 -: Март 21, 2018, 10:25:43 pm »
Как да тълкувам, когато Юпитер и Сатурн са в един дом?

Много зависи
Все едно да попиташ какво ще стане ако бял и черен живеят на едно място