Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440640 пъти)

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #645 -: Април 04, 2018, 09:46:57 pm »
Моля за насока относно следните разположения в радикс:

1-ви вариант е Асц в кардинален знак, упр на трон по знак в 12-ти дом. Марс в падение Рак в 6-ти дом.

2-ри вариант е Асц във фиксиран знак, упр е в заточение по знак в 7-ми дом, Венера също е в заточение по знак. Марс в падение, но в 5-ти дом.
« Последна редакция: Април 04, 2018, 09:49:05 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #646 -: Април 04, 2018, 09:54:42 pm »
Явно неможе да се има много доверие на този метод, ако е добит чрез медитация.  :012:

Не мога да ти кажа дали заслужава внимание, зависи кой и как медитира. То и аз мога.  ;D

Двоумиш се между два различни Асцендента? По начина, по който са зададени въпросите, е трудно да се прецени.

В модерната астрология гледат управителите на АС и МС и така отсъждат за личностните ти качества и живота. В античната далеч не е така и съвсем не е достатъчно, за да се определи с кой от двата Асцендента има по-голямо съответствие.

Понякога и по изгряващата накшатра може да се прецени, ако АС е граничен и достатъчно добре познаваш човека или с нещо, характерно за накшатрата, ти е направил впечатление. Така бях разпознала, без въобще да зная час на раждане, Асцендента при един познат от обкръжението, много силно изразяваше нейните характеристики – Утара Ашадха. Накрая ми съобщиха час и... се потвърди. Лека ректификация, която ми затвърди впечатленията. Просто с този темперамент и маниер няма как да е в следващата – Шравана. Това са съвсем различни характери и личностни характеристики.





« Последна редакция: Април 04, 2018, 10:00:29 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #647 -: Април 04, 2018, 10:07:59 pm »
Не мога да ти кажа дали заслужава внимание, зависи кой и как медитира. То и аз мога.  ;D

Всеки сам преценява, разбира се. Ако практиката доказва валидността на метода и в реалния живот, да. Дали Сабианските градуси са действителни?
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #648 -: Април 04, 2018, 10:17:32 pm »
Не мога да ти кажа дали заслужава внимание, зависи кой и как медитира. То и аз мога.  ;D

Двоумиш се между два различни Асцендента? По начина, по който са зададени въпросите, е трудно да се прецени.

В модерната астрология гледат управителите на АС и МС и така отсъждат за личностните ти качества и живота. В античната далеч не е така и съвсем не е достатъчно, за да се определи с кой от двата Асцендента има по-голямо съответствие.

Понякога и по изгряващата накшатра може да се прецени, ако АС е граничен и достатъчно добре познаваш човека или с нещо, характерно за накшатрата, ти е направил впечатление. Така бях разпознала, без въобще да зная час на раждане, Асцендента при един познат от обкръжението, много силно изразяваше нейните характеристики – Утара Ашадха. Накрая ми съобщиха час и... се потвърди. Лека ректификация, която ми затвърди впечатленията. Просто с този темперамент и маниер няма как да е в следващата – Шравана. Това са съвсем различни характери и личностни характеристики.

Много благодаря Лили!

Става въпрос за майка ми, мисля че добре я познавам, но с годините всички се променяме и става трудно да определиш.
Ще потърся подходящ сайт за ведическа астрология. Имам няколко близки жени, за които се двоумя м/у Асц Козирог и Ац Водолей.

« Последна редакция: Април 04, 2018, 10:23:44 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #649 -: Април 04, 2018, 10:32:21 pm »
Почети и за термите, виж коя най-много пасва като изгряваща.

Асцендентът граничен ли е или е в по-широк интервал между двата знака?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #650 -: Април 04, 2018, 10:43:19 pm »
С часът даден ми от баба ми е Асц Водолей, това е по западната. Аз я усещам повече като Козирог, но има ъглова Луна в 1-ви дом Водолей опозиция Уран, Слънце в кардинален знак Везни, Сатурн на трон, Юпитер на трон. С моите знания се обърквам, когато работя и с аспекти. Засега се стремя на по-обща картина. Надявам се да успея.

Между трите жени(една от, които е майка ми) има голяма прилика в поведението. Затова ми е интересно да знам. Явно Асц-те са еднакви.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #651 -: Април 04, 2018, 10:44:21 pm »
Почети и за термите, виж коя най-много пасва като изгряваща.

Асцендентът граничен ли е или е в по-широк интервал между двата знака?

Лили, а кои терми да използвам?

Задавам този въпрос защото ми идват в повечко определенията, не съм убедена че напълно пасват.  :012:
Шрифтът в червен цвят е вярно.

Козирог
Марс – нетърпи чужда намеса и чужди съвети, чуждо влияние
Критодемус: затваряне в себе си, бягства, отбягване на връзки, период на затворничство и заточение.
Валенс: надменни, властни, тиранични, над всичко налагат принципа на авторитарност, имат малко познати със същия характер
Под влияние на марс – убийци, мигриращи, много деятелни, и спорещи докато не постигнат целта си.

ВОДОЛЕЙ

Меркурий – съдържателност и сдържаност
Критодемус: самообладание, често се държат като истинки философи
Валенс: богати, ценители и притежатели на съкровища, обичат да трупат в зависимост от предразположенито си и произхода, предприемчивост, експерти по законите, дават си точна сметка за всяко нещо. Предразпложвени към заповедничество, командване, налагащи се, но понякога малодушни, с много скрити болки, добри за управленческа дейност, и изключително човешки.
« Последна редакция: Април 04, 2018, 11:02:59 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #652 -: Април 04, 2018, 11:14:29 pm »
Аз лично съм свикнала египетските да използвам, по Валенс. Има и други.

Но понеже има спор дали да се гледат с прецесия или без, изгряващата накшатра според мен ще е по-информативна. Там спор няма, гледат се по Фиксирания Зодиак, никой не ги гледа по тропическия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #653 -: Април 05, 2018, 07:32:25 pm »
Лили, за ведическа астрология намерих полезна информация, но има много да чета и скоро няма да успея да стигна до правилния асцендент. Не е лесна, но е много по- съдържателна. Варгите, например, са изключително ценни.
Определено ще ми трябва време за четене!  :)
« Последна редакция: Април 05, 2018, 09:38:57 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #654 -: Април 20, 2018, 10:23:41 pm »
Здравейте, не съм професионалист в астрологията, но много ми е интересна и от около 7-8месеца чета, ровя, гледам си моята карта, на мъжът ми и на роднини. Но ми е много трудно да намеря информация за домовете в различните аспекти и от там идва цялото ми объркване. А и с планетите и "функциите" им понякога много ми куца всичко. Реших да се регистрирам, а не само да чета от половин година във форума, но това което ме накара да взема това решение е мъжът ми и неговото мълчание - Козирог!
Много трудно комуникира с всички и днес тотално се депресира, заради работата си. Молбата ми е да ми кажете къде да му сложа картата, за да ме насочите кой е тоя "гаден мълчалив аспект" в натала му, който го кара да не говори и общува. Като човек е прекрасен, но с тази липса комуникация ме побърква.  :91:
Ще сложа картата му и тук, ако решите че трябва да я махна , моля ви ми кажете къде да я сложа, за да и хвърлите едно око.
И ако имате време, може и нещо друго да ми отгатнете при него. Просто да се насоча как да ги тълкувам тези негови аспекти.
Благодаря ви, знам че имате много работа и нямате свободно време.

Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #655 -: Април 20, 2018, 10:48:17 pm »
Здравейте, не съм професионалист в астрологията, но много ми е интересна и от около 7-8месеца чета, ровя, гледам си моята карта, на мъжът ми и на роднини. Но ми е много трудно да намеря информация за домовете в различните аспекти и от там идва цялото ми объркване. А и с планетите и "функциите" им понякога много ми куца всичко. Реших да се регистрирам, а не само да чета от половин година във форума, но това което ме накара да взема това решение е мъжът ми и неговото мълчание - Козирог!
Много трудно комуникира с всички и днес тотално се депресира, заради работата си. Молбата ми е да ми кажете къде да му сложа картата, за да ме насочите кой е тоя "гаден мълчалив аспект" в натала му, който го кара да не говори и общува. Като човек е прекрасен, но с тази липса комуникация ме побърква.  :91:
като ни четеш от 6мес не забеляза ли, че ползваме карти от astro.com които може да се правят и без регистрация там?
за Козирога какво да ти кажа- от 30г имам такъв темерут, а като е без работа или с проблеми в работата му потъват гемиите и ме мъчи с готик рок, който на него му действа разтоварващо, а на мен депресиращо
има два варианта- свикваш или търпиш, намирай си емоционални отдушници - приятелки, занимания с други хора
моят пак е оп-ведър, че е с Луна в Лъв и закачлив Марс в Дева, но твоят е с много коза в картата, Сатурн, Уран, Нептун, светилата, не му е лесно на човека, особено сега като транзитен Сатурн + Плутон са в козирог

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #656 -: Април 20, 2018, 10:56:32 pm »
Като цяло е доста вглъбен и съзерцателен тип. Ти се радвай, че с тази карта не се е замонашил.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #657 -: Април 20, 2018, 10:57:11 pm »
като ни четеш от 6мес не забеляза ли, че ползваме карти от astro.com които може да се правят и без регистрация там?
за Козирога какво да ти кажа- от 30г имам такъв темерут, а като е без работа или с проблеми в работата му потъват гемиите и ме мъчи с готик рок, който на него му действа разтоварващо, а на мен депресиращо
има два варианта- свикваш или търпиш, намирай си емоционални отдушници - приятелки, занимания с други хора
моят пак е оп-ведър, че е с Луна в Лъв и закачлив Марс в Дева, но твоят е с много коза в картата, Сатурн, Уран, Нептун, светилата, не му е лесно на човека, особено сега като транзитен Сатурн + Плутон са в козирог
Извинявай, хич не се сетих за astroto, качвам я. Не, то просто стои и гледа в една точка и мълчи, дори и като му задам въ;рос не ми отговаря с да или не , а с "ахъм" или"мхм"...  транзитен Сатурн + Плутон са в козирог, просто преживявам някакъв ад вкъщи, а аз съм тази с новата работа, многото разболявания напоследък и живееща при свекър и свекърва...на него си му е добре. Но и с това мислене, поне да беше гений  :'(
А аз съм Овне, с асцендент близнаци...и си обичам комуникацията, но не мога да издържам, а приятелките... все заети, рядко се вижаме.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #658 -: Април 20, 2018, 11:06:42 pm »
Като цяло е доста вглъбен и съзерцателен тип. Ти се радвай, че с тази карта не се е замонашил.  :)

Оф, добре че го заговорих аз и беше пийнал, когато се запознахме и представете си беше излязъл сам на бар, лятото на морето , тъй като всички си били легнали. И там седна до мен точно... и така,нещо се случи-съдба. Харесваше ми,че ме изслушваше, но вече дори и не ме слуша,мога да си го псувам без да ми мигне окото :D  Иначе е доста сексапилен и спортува, грижи се за себе си, но като му се накриви носът-изпада в егати депресиите...чак ми иде да го набия,като малките деца.  :(
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #659 -: Април 21, 2018, 12:27:57 pm »
  транзитен Сатурн + Плутон са в козирог, просто преживявам някакъв ад вкъщи, а аз съм тази с новата работа, многото разболявания напоследък и живееща при свекър и свекърва...на него си му е добре.
А аз съм Овне, с асцендент близнаци...и си обичам комуникацията, но не мога да издържам, а приятелките... все заети, рядко се вижаме.
Едва ли му е добре с Нептун на IC , Луна в 4д, но заточена в козирог, Сатурн на трон по знак, но в 4д., цялата му козя гвардия мачкана от Плутон през последните години, клатена здраво от тр Уран откъм 7д (тук си ти с остена да го ръчкаш) , а сега и тр Сатурн ще се включи, а той като минава през 4д не си поплюва и носи промени в дома- смяна на работа, на жилище, смърт на родител. Иначе комуникацията е по 3д, който при него се управлява от Юпитер в Лъв в 10д- от значение е за него да се представя добре в обществото, да изглежда супер, да се изразява блестящо, макар да му е трудно, тъй като Юпитер е част от Тао-квадрат с връх Плутон, на трон по знак. Юпитер в опозиция с Венера У1 - като цяло е щедър , склонен към разхищения и да се раздава на близки и приятели, двете планети са в хармония с твоето екзалтирано Слънце, а щом сте се събрали, все е имало защо. След 15 май Уран влиза в телец и малко ще се кротнеш, няма да те подтиква вече да чупиш оковите, а и за него ще е добре, като му изреди всичките кози планети и светилата с тригона към тях. Сега той се радва на подкрепата на тр Юпитер в скорпи, в края на годината ще подкрепя теб, като влезе в стрелец.