Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440779 пъти)

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #810 -: Юли 26, 2018, 09:49:10 am »
Но кое показва неговите чувства към мен? До колкото четох ако мойта планета е в негов 4, 5, 7 и 11 дом може да показва негов интерес, негова планета в моя дом, или пък ако планетите са във взаимна рецепция (обаче това не мога да го разбера щото ползват термини , които също не разбирам за да обяснят рецепцията).
Между другото снощи говорихме и тази сутрин, но той е твърдо решен че не съм за него след като ме третира зле, а пък аз не си мълча....
« Последна редакция: Юли 26, 2018, 09:51:11 am от Entice »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #811 -: Юли 26, 2018, 09:57:32 am »
Тъй като управителят му Юпитер е в знак, където твоят управител Меркурий няма есенциални достойнства (а ако гледаме Нептун, то управителят му е в знак на заточение/падение на твоя управител).

Ако той те третира зле и отгоре на това иска да си мълчиш и преглъщаш, значи той не е за теб.

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #812 -: Юли 26, 2018, 10:39:40 am »
Тъй като управителят му Юпитер е в знак, където твоят управител Меркурий няма есенциални достойнства (а ако гледаме Нептун, то управителят му е в знак на заточение/падение на твоя управител).

Ако той те третира зле и отгоре на това иска да си мълчиш и преглъщаш, значи той не е за теб.

Т.е. по Нептун може да се каже че има чувства, които обаче не си признава ?

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #813 -: Юли 26, 2018, 11:05:33 am »
А на мен ми се иска той да се промени, а не да съм така с него. Но явно имам да се променям отново , след като толкоз гнус се изсипа върху мен.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #814 -: Юли 27, 2018, 01:48:12 am »
Оф, да ... не се съобразих, че е в началото на знака Лъв и има още път да измине и да направи аспекти преди да смени знака. 
Луната е в Козирог, а не в Лъв, и предстои да извърши секстил с Юпитер и с Нептун, тригон с Венера и съвпад с Плутон.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #815 -: Юли 27, 2018, 01:55:48 am »
Вчера моя човек ми каза че не чувства същото вече и че иска да се разделим, а днес аз попитах дали ме обича.
Мислиш ли, че ако те обича, щеше да поиска да се разделите??
По картата излиза раздялата, както и това, че няма да възобновите връзката и интимните взаимоотношения.

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #816 -: Юли 27, 2018, 08:36:16 am »
Мислиш ли, че ако те обича, щеше да поиска да се разделите??
По картата излиза раздялата, както и това, че няма да възобновите връзката и интимните взаимоотношения.

Според мен има друга, а според мен и никога не ме е обичал. Просто аз се влюбих, и това обърна душата ми. Щом започнах да се интересувам още повече от астрология .... само че тия хорари са ми много трудни. Защо не мога да схвана нищо ? Чета и нищо не разбирам и се отказвам , и так до следващият път когато ме раздруса скапаната любов и пак започвам да търся инфо. Сега по-бившото ми гадже ще ми OCRне книгата на Уилям Лили и почвам от нея. Терминологията е убийствена....

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #817 -: Юли 27, 2018, 10:30:44 am »
Луната е в Козирог, а не в Лъв, и предстои да извърши секстил с Юпитер и с Нептун, тригон с Венера и съвпад с Плутон.
akruks,
Първо бях написала Козирог, после го поправих на Лъв ( и аз не знам защо, може би защото гледах една друга карта и съвсем се оплетох). И днес пак си го поправих на Козирог. Разбрах какво се иска, но наистина съм много изморена и не съм и концентрирана и за това, ще гледам да си почина и тогава да гледам каквото и да било. С това гадното време дъжд-слънце-дъжд-дъжд и пак дъжд ме хваща съклет.  :lol_hitting:
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #818 -: Юли 27, 2018, 04:54:07 pm »
Щом започнах да се интересувам още повече от астрология .... само че тия хорари са ми много трудни. Защо не мога да схвана нищо ? Чета и нищо не разбирам и се отказвам , и так до следващият път когато ме раздруса скапаната любов и пак започвам да търся инфо.
Защото не използваш астрологията да опознаеш и помогнеш на себе си, а това е началото. А и не на всеки е дадено всичко- лекари много, но не всички стават сърдечни хирурзи.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #819 -: Юли 27, 2018, 07:36:07 pm »
Защото не използваш астрологията да опознаеш и помогнеш на себе си, а това е началото. А и не на всеки е дадено всичко- лекари много, но не всички стават сърдечни хирурзи.

Много правилно и при мен е така, доста ми е объркано. Астрологията е много обширна наука и трябва първо много време, второ спокойствие и трето много информация и книги, и не на последно място интуиция.

Исках и да ви споделя какво се случи вчера и съответно да ме посъветвате. Вчера по обяд, вече след обяда видях девер си с друга жена и се държаха доста любовно, а неговата сериозна приятелка с която е вече година и нещо заедно, е на палатка с баща си на морето. И на мен разбира се първо ми стана много странно и се усъмних, но си казах че може и да е колежка.
Обаче вчера той ни дойде на гости, за да хапне и си направихме барбекю. И аз така го гледам и се чудя как да разбера коя е тази жена и му викам "Днес как беше на работа, нали ходиш или си отпуска и ти"? И той ми каза " А, не не съм ходя си на работа, че нали предната седмица бях отпуска. " И аз му отвърнах " Да, знам че бяхте отпуска с Х*(няма да я назовавам по име приятелката му) и бяхте на море, а тя отиде при баща си на палатки" и той " Да, но много работа ми се е натрупала и днес даже нямах време да изляза, дори и за обяд".
И ви казвам:настръхнах и разбрах че не му е чиста работата. И съответно аз още на обяд като го видях с тази жена, зададох въпроса за хорарна карта, дали си има любовница. Като съм го назовала по име.
Знам, че не е моя работа, но не съм казала на никой, дори и на съпругът ми и не знам какво да направя, но ми е много интересно и любопитно. В крайна сметка, той е голям мъж и си отговаря за последствията, но е тъпо защото след 20 дни той и приятелката му са кум и кума на нашия кум. А и в миналото е бил любовник на едно друго момиче и криеше тази си връзка от всички, като тя продължи мисля 3-4 години  ;D
И съответно я приключи, като се запозна със сегашната си приятелка.
Ще кача картата, като съм си я отбелязала според това, че той ми се пада по девети дом и съм си отбелязала производните домове, защото така ми е по-лесно. така, картата ако е добра и правилно съм обозначила производните домове, може би отговора е положителен. И си мисля, че любовницата му (Венера) е свързана с работното му място, и може би и е по-възрастна от него. Но не искам да гадая, имам някакви мои предположения, но са много повърхностни.
Въпросът който съм задала аз е "Х (девер ми, назован по име) има ли любовница?"
Чакам коментари с нетърпение.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #820 -: Юли 27, 2018, 10:12:32 pm »
fortunades, пускай хорарите в темите за тях, че да са на едно място. темата тук е за въпроси за начинаещи, т.е. прочела си нещо, не си го доразбрала и питаш другите, ако го знаят да подскажат.

Девер ти, гледан като брат на мъжа ти по 9д излиза с пълен 5д, Луната е там, управлява вмъкнат знак в негов 11д, извършила е съвпад с Плутон У3, което показва срещата с тайнствената приятелка, с която си го засякла. Венера на негов АС го прави чаровен и обаятелен, жените му се лепят, самият той е с високо самочувствие и прикрит, представен от Меркурий в 12д  в знака Лъв, в разходящ квадрат с Юпитер У5, У7 за него- не е много по емоционалните обвързвания и обвързването въобще, макар че постоянната му приятелка, представена от Сатурн, също е в негов 5д и не му е безразлична.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #821 -: Юли 27, 2018, 10:42:42 pm »
fortunades, пускай хорарите в темите за тях, че да са на едно място. темата тук е за въпроси за начинаещи, т.е. прочела си нещо, не си го доразбрала и питаш другите, ако го знаят да подскажат.

Девер ти, гледан като брат на мъжа ти по 9д излиза с пълен 5д, Луната е там, управлява вмъкнат знак в негов 11д, извършила е съвпад с Плутон У3, което показва срещата с тайнствената приятелка, с която си го засякла. Венера на негов АС го прави чаровен и обаятелен, жените му се лепят, самият той е с високо самочувствие и прикрит, представен от Меркурий в 12д  в знака Лъв, в разходящ квадрат с Юпитер У5, У7 за него- не е много по емоционалните обвързвания и обвързването въобще, макар че постоянната му приятелка, представена от Сатурн, също е в негов 5д и не му е безразлична.
akruks,
Реших тук да го пусна, ако бях сгрешила със съставянето на производните домове и съответно да ме поправите. Защото четох в книгата на Уилиам Лили с един пример "Дали джентълмен има любовница" и там той описва, че Управителят на неговия 7ми дом или Луната има аспект с Венера - той си има любовница. А в случая У7/У5 Юпитер при него има секстил с Венера (предполагам че това е любовницата). Луната от своя страна в неговия 5-ти дом съвпад с Плутон, означава ли сексуален акт?
Определено е прикрит, но аз го познавам доста добре-вече бих казала от неговия хороскоп. А и има несъответствие между това което говори, мимиките и жестовете му и погледа, все в страни гледа. Да, не е по сериозните връзки, по-скоро по сексуалните връзки без много емоционално обвързване. С тази си приятелка (която е с 8 години по-малка от него и с 11 от мен), нямам представа какви са им взаимоотношенията. Но ако тя му е по У7 Юпитер, а той е по У1 Меркурий, имат квадратура, което според мен предполага напрегнати взаимоотношения. Другото което виждам е че У7/У5 е квадратура с У8 Марс ретрограден-сексуалност и тайните на родения. Ретроградния Меркурий  У1 в 12-ти дом не е ли свидетелство за лъжливи думи и прикрити тайни, даване на грешна и лъжлива информация ;) 
Чудно ми е, дали ще продължи с изневерите или ще си признае? Имам чувството, че чака да мине сватбата и да зареже сегашната си приятелка, защото като го питах дали са си купили тоалети ми вика "Не още не сме, то голямата работа, ще кажеш че кой знае какво, не ми пука много чак толкова много. Каквото такова." И аз съответно му казах, че ние вече сме си избрали и дали неговата приятелка си е избрала нещо и той вика "Някаква пола си е купила, но както и да се облече е все тая".
И постоянно си гледа в телефона, той може би си пише и с нея по интернет, и сега като е сам си се и среща с тази жена.
Да-привлекателен е и определено му се обръща голямо внимание от женската аудитория, но от както е със сегашната си приятелка, доста понапълня и се освини и не е чак толкова привлекателен сега  ;D Но, заради тази тайнственост явно жените му се лепят като на мед.
« Последна редакция: Юли 27, 2018, 11:25:34 pm от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #822 -: Юли 27, 2018, 11:33:08 pm »
Защото не използваш астрологията да опознаеш и помогнеш на себе си, а това е началото. А и не на всеки е дадено всичко- лекари много, но не всички стават сърдечни хирурзи.

Аз имам един косур и той е че съм твърдоглава и ако нещо не ми харесва, не мога и да го направя. Т.е. всичко, което върша трябва да ми харесва , иначе няма полза, щото няма да постигна резултат.
Та за това почнах от Я , въпреки че всеки ми казва че от натала трябва да започна. Ама сигурно след още някое време и това ще стане. Като видя зор .... А ще видя зор, защото  следващите години ми предстоят промени, навлизам в нов цикъл в живота и предполагам че ще се отцепя от реалността. Те първа ми предстоят години 2,3 4 .... а тогава научих Таро-то. 
Сега още ми тежи болката по раздялата с неподходящият човек, но все пак беше много страстна връзка и остави силен отпечатък в душата ми. Сигурно ще дойде момента скоро...

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #823 -: Юли 29, 2018, 12:31:28 am »
Аз имам един косур и той е че съм твърдоглава и ако нещо не ми харесва, не мога и да го направя. Т.е. всичко, което върша трябва да ми харесва , иначе няма полза, щото няма да постигна резултат.
Та за това почнах от Я , въпреки че всеки ми казва че от натала трябва да започна. Ама сигурно след още някое време и това ще стане. Като видя зор .... А ще видя зор, защото  следващите години ми предстоят промени, навлизам в нов цикъл в живота и предполагам че ще се отцепя от реалността. Те първа ми предстоят години 2,3 4 .... а тогава научих Таро-то. 
Сега още ми тежи болката по раздялата с неподходящият човек, но все пак беше много страстна връзка и остави силен отпечатък в душата ми. Сигурно ще дойде момента скоро...
Разбирам те напълно. И аз искам да науча всичко за един ден, но не става. Виж във форума има споделени книги, много ще ти помогнат. Аз така разбрах доста за транзитите какво влияние ми оказват, както и на съпруга ми. После лунари и солари, там също е много интересно.
Но наистина е добре да започнеш с основното. Планетите и домовете, това трябва като начало. И чети всички примери-те са много полезни. Аз хич не ги харесвах в началото, защото всичко беше много объркващо. Но сега се връщам назад и пак препрочитам.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #824 -: Юли 29, 2018, 12:52:58 am »
Тъй като управителят му Юпитер е в знак, където твоят управител Меркурий няма есенциални достойнства (а ако гледаме Нептун, то управителят му е в знак на заточение/падение на твоя управител).

Ако той те третира зле и отгоре на това иска да си мълчиш и преглъщаш, значи той не е за теб.

Мирабелла, сега прочетох че след като е в заточение/ падение, то той ме мрази всъщност.
А в момента чета и за  рецепциите. Точно това, което ти си писала, но все още нищо не схващам. Много ми е трудно значи. Даже незнам какви въпроси да задам.
А моята планета е в Лъв на който управител е Слънцето и Меркурий е в падение там също /ако правилно съм се ориентирала относно рецепциите и есенциалните достойства/. А ако гледаме вторият управител на знака в който е дома ми - Плутон, той е във  Козирог, управител Сатурн, то Плутон няма есенциални достойнства там.
Незнам дали пиша пълни простотии, ама от 3 седмици съм решила да не се свивам повече в себе си и да изразявам всичко, което мисля, искам и чувствам и за това ще пиша та дори да ми се смеете тука.
Правилно ли съм се ориентирала ?
А всъщност падението какво означава за чувства и връзка между  хората ? Изглежда че и двамата сме в падение. /не ми се смейте /