Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440745 пъти)

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #825 -: Юли 29, 2018, 01:04:20 am »
Разбирам те напълно. И аз искам да науча всичко за един ден, но не става. Виж във форума има споделени книги, много ще ти помогнат. Аз така разбрах доста за транзитите какво влияние ми оказват, както и на съпруга ми. После лунари и солари, там също е много интересно.
Но наистина е добре да започнеш с основното. Планетите и домовете, това трябва като начало. И чети всички примери-те са много полезни. Аз хич не ги харесвах в началото, защото всичко беше много объркващо. Но сега се връщам назад и пак препрочитам.

Да бе, чета, още обаче не съм OCR-нала книгата ти, чакам, моя по-бивш да ми я направи че ме хващат бесните като не мога да свърша нещо аз.
А снощи случайно видях че в натала имам интерсептирани знаци. И смятам скоро да погледна повече темата. Първи и седми дом в натала ми обхващат съответно Овен и Везни, като в седми дом във Везни имам 3 планети - Плутон, Юпитер и Сатурн.
И ся незнам дали това например има влияние върху скапания ми любовен живот още повече. Дали са заключени и имам много да отработвам или се акцентира върху тях .... Скапана работа, докато други хора си живеят живота и нараняват без да им пука, то някои си скапват гъза от кармични уроци и пак няма капка щастие ....

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #826 -: Юли 29, 2018, 01:27:54 am »
Ааааааааа OCR-Нал я е ...... ураааа, давай да я качваме някъде. Прикачих я  :38:
« Последна редакция: Юли 29, 2018, 01:29:42 am от Entice »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #827 -: Юли 29, 2018, 10:49:02 am »
Да бе, чета, още обаче не съм OCR-нала книгата ти, чакам, моя по-бивш да ми я направи че ме хващат бесните като не мога да свърша нещо аз.
А снощи случайно видях че в натала имам интерсептирани знаци. И смятам скоро да погледна повече темата. Първи и седми дом в натала ми обхващат съответно Овен и Везни, като в седми дом във Везни имам 3 планети - Плутон, Юпитер и Сатурн.
И ся незнам дали това например има влияние върху скапания ми любовен живот още повече.
Дали са заключени и имам много да отработвам или се акцентира върху тях .... Скапана работа, докато други хора си живеят живота и нараняват без да им пука, то някои си скапват гъза от кармични уроци и пак няма капка щастие ....

Да. Сатурн е и с достойнства във везни, плутон се отразява тежко на отношенията като е в седми, а и седми дом е тази част от нас, която не осъзнаваме и проектираме навън.
Светилата в какви знаци са, какъв е аспекта между тях и венера в кой знак е?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #828 -: Юли 29, 2018, 11:01:51 am »
Да бе, чета, още обаче не съм OCR-нала книгата ти, чакам, моя по-бивш да ми я направи че ме хващат бесните като не мога да свърша нещо аз.
А снощи случайно видях че в натала имам интерсептирани знаци. И смятам скоро да погледна повече темата. Първи и седми дом в натала ми обхващат съответно Овен и Везни, като в седми дом във Везни имам 3 планети - Плутон, Юпитер и Сатурн.
И ся незнам дали това например има влияние върху скапания ми любовен живот още повече. Дали са заключени и имам много да отработвам или се акцентира върху тях .... Скапана работа, докато други хора си живеят живота и нараняват без да им пука, то някои си скапват гъза от кармични уроци и пак няма капка щастие ....
И аз имам в седми дом Сатурн и Уран, но са в Стрелец. Имах известни проблеми, преди да срещна сегашният си съпруг, с мъжката част от населението. Запознавах се с някой, много се харесвахме и изведнъж нещо ставаше и той изчезваше :D
Абсолютно идентични бяха всички случаи. А да не говорим с бившият ми с който бяхме 7 години заедно, там беше ад-изневери, караници, психически тормоз от негова страна и брат му. Изобщо... гадности, но те ме научиха на много неща и сега след като съм си взела поука, не допускам същите грешки. Използвай астрологията, за да промениш нещата в хубава посока и да си предвиждаш ситуациите.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #829 -: Юли 29, 2018, 11:03:30 am »
Имам въпрос... Нали казват,че не е хубаво да се започва нещо на пълнолуние или на определени фази на луната.. Е.. родените през тези периоди какво да правят?

Освен това съм забелязал,че известните и успешните хора винаги се ръждата на идентични дати.. Тоест градуси на слънцето.. Например... 15 до 18 Октомври.. Много успешни хора,независимо известни или не. Освен това и Единиците от всеки месец..
И отново питам.. другите,родените на други числа.. винаги са едни такива.. не готини.. скучни..

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #830 -: Юли 29, 2018, 11:11:57 am »
Един от най- големите непрокопсаници, мързеливи ,безволеви, крадливи мекотели, които познавам е роден на 1 во число при това Скорпион-забрави тези митове за рожденните числа. Ако си боклук по рождение една 22 дата на раждане или 11 няма да те спаси .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #831 -: Юли 29, 2018, 11:21:41 am »
Ако си боклук по рождение една 22 дата на раждане или 11 няма да те спаси .

Може да си специален боклук, ако си 11ка.  :012:
Познавам такива. Царското число може да даде определени житейски привилегии, но отвътре ако си прогнил, за теб си остава. И за другите около теб.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #832 -: Юли 29, 2018, 11:36:58 am »
Имам въпрос... Нали казват,че не е хубаво да се започва нещо на пълнолуние или на определени фази на луната.. Е.. родените през тези периоди какво да правят?

Освен това съм забелязал,че известните и успешните хора винаги се ръждата на идентични дати.. Тоест градуси на слънцето.. Например... 15 до 18 Октомври.. Много успешни хора,независимо известни или не. Освен това и Единиците от всеки месец..
И отново питам.. другите,родените на други числа.. винаги са едни такива.. не готини.. скучни..

Да чакат прогресивно новолуние.

22 пък откога е хубава дата, доколкото знам това и 26 са най-тежките числа за рожденна дата.

fortunades, това което описваш е типично по уран, имаш нужда от свобода (може да е даже страх от обвързване) и го изживяваш чрез другите.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #833 -: Юли 29, 2018, 11:38:37 am »
Entice, думата "мразя" ми е твърде силна. Не я харесвам поради тази причина. Да кажем, че не е удовлетворен от теб и/или отношенията ви. Но Юпитер не се намира в знак на падение или заточение на твоя управител в картата на въпроса ти. В Скорпион Меркурий е перегрин - няма есенциални достойнства по знак, нито по триплицит. Би трябвало да означава, че не проявява интерес към тези отношения.

Твоят управител Меркурий е в Лъв - знак, на който един от триплицитните управители е неговият управител Юпитер. Ако приемем, че в домицил (знак под управлението) на планетата на другия означава, че другият те "владее", в знак на екзалтация - че го поставяш на пиедестал, то в знак на триплицит е най-слабото от трите и го дават, че означава "приятелство" - изпитваш топли чувства към него. То така по тази карта не излизат напълно любовните чувства, които изпитваш към въпросния мъж.

Меркурий не е в падение в Лъв според античните разпределения на есенциалните достойнства. Авесалом Подводний поставя Меркурий в екзалтация във Водолей (като по-ниската октава на Уран - модерния управител на Водолей) и по неговата логика Меркурий е в падение в Лъв. Всеки избира системата, с която работи.

Самият Меркурий в Лъв няма есенциални достойнства - не съм гледала по-малките деления (терми и фасове). Неговият управител Юпитер също няма есенциални достойнства в знака, в който се намира (Скорпион). Не сте в силна позиция и двамата. Нямате достатъчно възможност за действие, за да влияете върху ситуацията във ваша полза. Домовете, в които се намират двете планети, също не са силни - 12-ти и 3-ти - кадентни домове. От тях също не се очаква способност за действие. Меркурий в ретроградния си ход ще завърши квадрат с Юпитер - възможно е да възникне напрежение във връзката ви, което да доведе до отдалечаване или край на отношенията.

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #834 -: Юли 29, 2018, 12:13:50 pm »
Entice, думата "мразя" ми е твърде силна. Не я харесвам поради тази причина. Да кажем, че не е удовлетворен от теб и/или отношенията ви. Но Юпитер не се намира в знак на падение или заточение на твоя управител в картата на въпроса ти. В Скорпион Меркурий е перегрин - няма есенциални достойнства по знак, нито по триплицит. Би трябвало да означава, че не проявява интерес към тези отношения.

Твоят управител Меркурий е в Лъв - знак, на който един от триплицитните управители е неговият управител Юпитер. Ако приемем, че в домицил (знак под управлението) на планетата на другия означава, че другият те "владее", в знак на екзалтация - че го поставяш на пиедестал, то в знак на триплицит е най-слабото от трите и го дават, че означава "приятелство" - изпитваш топли чувства към него. То така по тази карта не излизат напълно любовните чувства, които изпитваш към въпросния мъж.

Меркурий не е в падение в Лъв според античните разпределения на есенциалните достойнства. Авесалом Подводний поставя Меркурий в екзалтация във Водолей (като по-ниската октава на Уран - модерния управител на Водолей) и по неговата логика Меркурий е в падение в Лъв. Всеки избира системата, с която работи.

Самият Меркурий в Лъв няма есенциални достойнства - не съм гледала по-малките деления (терми и фасове). Неговият управител Юпитер също няма есенциални достойнства в знака, в който се намира (Скорпион). Не сте в силна позиция и двамата. Нямате достатъчно възможност за действие, за да влияете върху ситуацията във ваша полза. Домовете, в които се намират двете планети, също не са силни - 12-ти и 3-ти - кадентни домове. От тях също не се очаква способност за действие. Меркурий в ретроградния си ход ще завърши квадрат с Юпитер - възможно е да възникне напрежение във връзката ви, което да доведе до отдалечаване или край на отношенията.

Боже, тъкмо си помислих че схванах нещо от астрологията и ето ми сбор от 10000 думи от които 70% нищо не разбрах .....
Мойте чувства са направо сдухани. Не топли, ами плача като луда .... може пък в бъдеще да имам топли чувства като приятел към него.... знам ли.
Ние вече скъсахме. И то окончателно. Просто още боли.

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #835 -: Юли 29, 2018, 12:18:26 pm »
Да. Сатурн е и с достойнства във везни, плутон се отразява тежко на отношенията като е в седми, а и седми дом е тази част от нас, която не осъзнаваме и проектираме навън.
Светилата в какви знаци са, какъв е аспекта между тях и венера в кой знак е?

Тери, ето я картата ми. Само че малко по-късно ще пиша че нещо пак се разстроих, та малко да ми мине. Че не мога да мисля в момента.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #836 -: Юли 29, 2018, 12:22:02 pm »
Много съжалявам, че те боли. Това, което си написала в по-горен пост: "Скапана работа, докато други хора си живеят живота и нараняват без да им пука, то някои си скапват гъза от кармични уроци и пак няма капка щастие ...." - познато ми е до болка. Както е писала Мая Бежанска: "Живеем в странен свят. Страхуваме се да не си надраскаме айфона и в същото време не ни интересува, че дерем чуждите души до кръв." Много жалко, че много хора са такива егоисти и не им пука за болката, която причиняват на другите.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #837 -: Юли 29, 2018, 12:33:05 pm »
Да чакат прогресивно новолуние.

22 пък откога е хубава дата, доколкото знам това и 26 са най-тежките числа за рожденна дата.

fortunades, това което описваш е типично по уран, имаш нужда от свобода (може да е даже страх от обвързване) и го изживяваш чрез другите.
Terry ,
Много ме "зарадва" с това че 26 са с най-тежките числа, аз съм родена на 26-то число :(
Не е точно страх от обвързване, а от отхвърляне. Преди си мислих, че ако не съм обвързана, няма и да трябва да се разделям с някого и той да ме наранява. Но, на 11ти август 2013, дойде сляпата неделя и ето ме, вече 5 години, щастлива с мъж, който ме търпи и е сериозен , да му се невиди :D
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #838 -: Юли 29, 2018, 12:44:50 pm »
Тери, ето я картата ми. Само че малко по-късно ще пиша че нещо пак се разстроих, та малко да ми мине. Че не мога да мисля в момента.

Ще се опитам до края на деня да я разгледам и да пиша. Пусни ми я с прогресси също ако можеш.


Никой мъж и никоя връзка не заслужават сълзите ти, имаш ли себе си (т.е. животът си) имаш всичко.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #839 -: Юли 29, 2018, 12:59:40 pm »
Terry ,
Много ме "зарадва" с това че 26 са с най-тежките числа, аз съм родена на 26-то число :(
Не е точно страх от обвързване, а от отхвърляне. Преди си мислих, че ако не съм обвързана, няма и да трябва да се разделям с някого и той да ме наранява. Но, на 11ти август 2013, дойде сляпата неделя и ето ме, вече 5 години, щастлива с мъж, който ме търпи и е сериозен , да му се невиди :D
Число 26 - Сътрудничество

     Това съставно число вибрира по странен начин в съзвучие с уникална по своя характер сила, черпена от състраданието и всеотдайността, от способността ви да помагате на другите, но не винаги на самите себе си.
26 е изтъкано от противоречия. Предупреждава ви, че сте изложени на опасности, разочарования и провали, особено по отношение на амбициите, резултат от лоши съвети, неподходящи лични връзки и несполучливо партньорство от всякакво естество. Ако 26 е съставно ключово число на вашето име, може би е най-добре да го промените, за да получите число с по-благоприятно влияние. В случай пък че 26 е число на вашето раждане, т. е., не може да бъде променено, ви препоръчвам да не се хващате със съдружници и да работите сами, да не се вслушвате дори в добронамерените съвети на другите и да следвате единствено своите предчувствия и интуиция - макар че преди да действате, трябва да се уверите, че и те не съдържат недостатъци и няма да ви подведат. Трябва незабавно да стабилизирате доходите си, да пестите, да не пилеете пари за щяло и нещяло и да не влагате средства за осъществяването на чужди идеи. Инвестирайте в собственото си бъдеще, бъдете щедри с другите, особено с нуждаещите се, но наред с това градете и здрава основа за своето бъдеще.  (от Звездни знаци на Линда Гудман)