Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 441064 пъти)

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1605 -: Март 28, 2020, 11:10:36 pm »
Здравейте,

Какъв е орбиса при тр. Сатурн към натална планета, за започне неговото действие?
Търсих, търсих и единствено попаднах на това, че орбиса при т. Сатурн е 1*, като при Слънце и Луна е по-широк. ::)
Например тр. Сатурн на 0* във Водолей квадратира Венера на 5* в Скорпион.
Та кога натива, ще усети действието на тоя Сатурн върху Венера?
Благодаря.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1606 -: Март 28, 2020, 11:33:46 pm »
На 2-3 * може да се усеща, но ако Венера е у на хороскопа, доминанта, ъглова, може и още като влезе Сатурн да усети влиянието, също и ако хороскопа е със засилен акцент на Сатурн, той да е времеви управител.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1607 -: Март 28, 2020, 11:45:18 pm »
На 2-3 * може да се усеща, но ако Венера е у на хороскопа, доминанта, ъглова, може и още като влезе Сатурн да усети влиянието, също и ако хороскопа е със засилен акцент на Сатурн, той да е времеви управител.

Много ти благодаря, Рени!
Точно за картата за която става въпрос, там Венера е в 10-ти дом на 5* в Скорпион, а Асцендента е Козирог със Сатурн в 1-ви дом.
Очаквам да има сътресение в сферата, които управляват Сатурн и Венера или в домовете в които се намират.  :-*
Благодаря отново!
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1608 -: Март 28, 2020, 11:56:15 pm »
Да, наблюдавай и си води записки, за да разбереш как реагира натива на Сатурн, в случая. Така ще имаш база за следващия му транзит към друга точка. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1609 -: Март 29, 2020, 12:07:54 am »
Да, наблюдавай и си води записки, за да разбереш как реагира натива на Сатурн, в случая. Така ще имаш база за следващия му транзит към друга точка. :)
Благодаря ти, Рени.
Имам една тетрадка, в нея си пиша разни неща.
Но вече и доста по-лесно вниквам в материята.  :-*
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1610 -: Март 29, 2020, 10:49:09 am »
https://astra.la/forum/index.php?topic=394.msg178806#msg178806

Виж тоя пост на Рени и изчисли планетните периоди за годината. От рождения ден, по 52 дни. Отбелязваш кога е периода на венера и точния ден в който настъпва. Денят и в целият период на венера ще се усеща най-силно в годината транзита на сатурн.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1611 -: Март 29, 2020, 01:13:53 pm »
https://astra.la/forum/index.php?topic=394.msg178806#msg178806

Виж тоя пост на Рени и изчисли планетните периоди за годината. От рождения ден, по 52 дни. Отбелязваш кога е периода на венера и точния ден в който настъпва. Денят и в целият период на венера ще се усеща най-силно в годината транзита на сатурн.

Terry,
Благодаря и на теб!
Прочетох го и сега ми станаха ясни нещата, защо при мен преди РД на 26-ти беше някакъв ад!
И то свързан със седми дом, Сатурн и работодателя... У10 е във Водолей, но предполагам че си гледаме старите управители, а именно Сатурн.
И да ти кажа в деня на РД ми беше толкова спокойно и лежерно. Така и след това имах много сила и енергия и позитивизъм.
Значи тези които сме родени сега в този корона-период, сме късметлии? :D
Има много оптимизъм в мен вече. 

Нов въпрос, след като разгледах нещо.
Периода от 52 дни например на Слънцето, освен че влияе добре, гледа ли се къде е разположено натално, кой дом управлява и какви аспекти прави?
Пример: Моето Слънце е в Овен в 11-ти дом, като е У4 и е съвпад с Юпитер У7/У8. Тук правим ли връзка между домовете в които се намира, които управлява и аспеките с планетите които прави в натала?

« Последна редакция: Март 29, 2020, 02:02:15 pm от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1612 -: Март 29, 2020, 02:37:39 pm »
fortunades,
За всяка точка, разглеждаш как работи, къде, кога в картата и тогава, изводите при прогностични техники ще имат полза. Слънчевите периоди са "добри" за "слънчевите " нативи, лунните периоди за "лунните " хора, опростено казано и т.н. Всеки перидо е силен с качеството на аналогиите на съотвената планета управител, а количеството качество е показано в натала. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1613 -: Март 29, 2020, 04:24:07 pm »
Това с аспектите по принцип си го гледаш т.е. ако венера е в квадрат с луната, транзита към венера как аспектира и луната. Тези периоди са по-скоро за да стесниш времево влиянието на транзита.

Преди няколко години имах квадрат на сатурн към слънцето. Сатурн управлява шести, слънцето - асцедента. В деня, когато ми започваше периода на сатурн имах един ужасен скандал с един идиот на работа, нещо абсолютно нетипично за работата и ежедневието ми там. На другия ден и детето се разболя, а аз явно се заразих от нея и бях много зле. Тогава реших да ги следя по-отблизо тези периоди.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1614 -: Март 29, 2020, 06:52:13 pm »
Търся информация за Алциона ,ако може нещо по-подробно и съответно за тълкуване с лични планети и купсиди. Благодаря .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1615 -: Март 29, 2020, 08:25:45 pm »
Търся информация за Алциона ,ако може нещо по-подробно и съответно за тълкуване с лични планети и купсиди. Благодаря .

https://astrologyking.com/alcyone-star-pleiades/

https://www.constellationsofwords.com/stars/Alcyone.html
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1616 -: Март 29, 2020, 09:06:45 pm »
Благодаря ти много Рени, сега ще прочета  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1617 -: Март 29, 2020, 10:01:29 pm »
Благодаря ти много Рени, сега ще прочета  :)

Моля. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1618 -: Март 30, 2020, 01:38:01 pm »
Търся информация за Алциона ,ако може нещо по-подробно и съответно за тълкуване с лични планети и купсиди. Благодаря .
Альциона
Звезда третьей величины, имеет природу Луны и Марса.
Входит в звёздное скопление Плеяды. Это первая из Плеяд, "семи сестер", которая является ключом ко всем Плеядам и их главной проекцией. Является управительницей сил природы. Альциона - это вечно плачущая птица зимородок. Связана со стихийными духами, домовыми, непреодолимые силы вмешиваются в жизнь человека. Духовное руководство мужчин осуществляется через мать, сестру, жену, вообще через женщин. А для женщин - через мужчину. Дает высокое покровительство, большую связь с природой, энергетическую подпитку от природы. Проявляется любовь животных к такому человеку, и ему дается помощь от животного мира. В соединении с Марсом и Сатурном она дает большие неприятности, способности к необратимым переменам в жизни, метаморфозам. Очень неприятна она на Асценденте - там проявляется вся негативная сила Плеяд, возможность слепоты, духовных поисков, вечных заблуждений. На медицинском уровне она, как все туманности, может давать как физическую слепоту, так и вообще нарушение работы органов чувств, глухоту и т.д.
Главная звезда в звездном скоплении Плеяды. Поэтому Альциона, будучи представителем всех звезд из Плеяд, имеет орбис больше обычного, как звезда 2-й величины.
По своему влиянию Плеяды соответствуют комбинации Луны и Марса. Иначе говоря, при хороших соединениях они указывают на честолюбие, стремление к повышению на службе, хорошую репутацию и даже славу.
Однако, при соединениях с другими соответствующими планетами, эта звезда дает сильные страсти и жестокость.
Наконец, нужно отметить, что Альциона не является добрым предзнаменованием в вопросах, касающихся взаимоотношений с другим полом. Соединяясь с Нептуном, она дает склонности к гомосексуализму.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1619 -: Март 30, 2020, 04:02:57 pm »
Кога е хелиакалния изгрев на Марс през 2019г.На коя дата?