Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440562 пъти)

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1710 -: Май 10, 2020, 03:10:37 pm »
Бруксизмът е пример за такава комбинация. Психичното, страх, нерви, стрес провокира скърцане, стискане със зъби до нива опасни за здравето им.
Такъв аспект може би бил давал повече вероятност индивида да пострада по болестите на Сатурн в наследствен аспект и/или поради неправилна психична стиковка?  ::)


Например:
''– Изкълчвания – Гняв и съпротивления, силна обида, огорчение, желание за отмъщение.''
Източник:
https://www.facebook.com/lekzanas/posts/982942831769715/
« Последна редакция: Май 10, 2020, 03:34:16 pm от tagetes »
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1711 -: Май 10, 2020, 04:24:46 pm »
Може да показва просто наличие на глисти... ;D

Според ГНМ за бруксизъм - "Трябва да си държа устата затворена"; задържан гняв.

Разгръщането на една болест е дълбок процес и няма отношение само до физическото тяло...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1712 -: Май 10, 2020, 09:28:25 pm »
Съвпад Меркурий Уран в скорпион ,6 дом.Какви заболявания може да се очакват според вас?Меркурий е у1,у4 домове,Уран у9.
Марс е в дева на к4,съвпад Юпитер и СВ.

В следствие преумора, може в ежедневието да е превъзбуден натива, ангажиран с фини детайли, прецизна работа от това да страда зрението, да се натоварва ума, ако лиспва аспект с Луна или е твърд, свръхчуствителна нервна система; в двете крайности от прекаляване в храненето, до строги режими, страда черния дроб, тънки черва. Може да носи генетично заболяване, като малъ натива да се е наранил, да е имало инфекция и по някакъв начин да е довело до усложения Слънце във Везни или Стрелец ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1713 -: Май 10, 2020, 10:58:15 pm »
Съвпад Меркурий Уран в скорпион ,6 дом.Какви заболявания може да се очакват според вас?
Меркурий в съвпад с Уран дава гениален ум, мълниеносни реакции. Интуитивни озарения, откривателство. Интерес към телепатия и окултизъм, аспект на астролога. Електроника, микрофизика, независим ум, иска всичко да обмисли самостоятелно. Често намира необичайни и оригинални решения при трудни проблеми.
Меркурий в 6д използва своя ум за организация и въвеждане на ред в своето ежедневие, внимателен към детайлите. В Скорпион създава впечатление, че всичко разбира интуитивно, без думи. Има интерес към биология и свързаните с нея области, устанпвява интуитивно контакт с животните- "Повелителят на конете" сигурно е с такъв Меркурий :)
Уран в 6д  трудно му е дълго да извършва рутинна работа. Интересува се от нови технологии и необичайни методи на работа, също от нетрадиционни методи на лечение. Може да работи в областта на алтернативната медицина. Уран в Скорпион носи неочаквани реакции, смелост, бързи решения, помощ в критични ситуации. Интензивност на чувствата, като е възможно силен изблик на гняв. Много идеи, талант в технически и научни изобретения, окултни знания.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1714 -: Май 11, 2020, 05:16:55 am »
Съвпад Меркурий Уран в скорпион ,6 дом.Какви заболявания може да се очакват според вас?Меркурий е у1,у4 домове,Уран у9.
Марс е в дева на к4,съвпад Юпитер и СВ.

Меркурий е на трон по дом. Болести, които имат остро начало и изискват ежедневни грижи. Трудности при учене, запомняне на информацията, чужд език, възможно е късно проговаряне. Повишена тревожност, обсесии. Некординирани движения, проблеми със зрението. Скрито възпаление на тънките черва в следствие на алергия...
Романтика,благодаря,всичко е точно така,без "проблеми със зрението"засега. :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1715 -: Май 11, 2020, 05:19:48 am »
Съвпад Меркурий Уран в скорпион ,6 дом.Какви заболявания може да се очакват според вас?Меркурий е у1,у4 домове,Уран у9.
Марс е в дева на к4,съвпад Юпитер и СВ.

В следствие преумора, може в ежедневието да е превъзбуден натива, ангажиран с фини детайли, прецизна работа от това да страда зрението, да се натоварва ума, ако лиспва аспект с Луна или е твърд, свръхчуствителна нервна система; в двете крайности от прекаляване в храненето, до строги режими, страда черния дроб, тънки черва. Може да носи генетично заболяване, като малъ натива да се е наранил, да е имало инфекция и по някакъв начин да е довело до усложения Слънце във Везни или Стрелец ?
Рени,Слънцето е в стрелец съвпад Нептун (6дом).Луната е в лъв,но 10*орбис със Съвпада Меркурий/Уран,множко ми се струва.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1716 -: Май 11, 2020, 05:21:43 am »
Съвпад Меркурий Уран в скорпион ,6 дом.Какви заболявания може да се очакват според вас?
Меркурий в съвпад с Уран дава гениален ум, мълниеносни реакции. Интуитивни озарения, откривателство. Интерес към телепатия и окултизъм, аспект на астролога. Електроника, микрофизика, независим ум, иска всичко да обмисли самостоятелно. Често намира необичайни и оригинални решения при трудни проблеми.
Меркурий в 6д използва своя ум за организация и въвеждане на ред в своето ежедневие, внимателен към детайлите. В Скорпион създава впечатление, че всичко разбира интуитивно, без думи. Има интерес към биология и свързаните с нея области, устанпвява интуитивно контакт с животните- "Повелителят на конете" сигурно е с такъв Меркурий :)
Уран в 6д  трудно му е дълго да извършва рутинна работа. Интересува се от нови технологии и необичайни методи на работа, също от нетрадиционни методи на лечение. Може да работи в областта на алтернативната медицина. Уран в Скорпион носи неочаквани реакции, смелост, бързи решения, помощ в критични ситуации. Интензивност на чувствата, като е възможно силен изблик на гняв. Много идеи, талант в технически и научни изобретения, окултни знания.
Акрукс,предимно за здравето ме интересува,но ,да,полезна информация.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1717 -: Май 11, 2020, 05:25:38 am »
Сатурн Плутон съвпад. При мен. Първият У 6 дом, втория на 4 дом.
Съвпада става в  3 ти дом.
Кости, зъби и др. се чупят и развалят поради травми къси пътувания, стрес от съседи, удари от съученици, братовчеди, братя и сестри ако има, аз нямам.
Плутон какво предразполага? като У 4 дом - наследствени болести?Костна туберкулоза, болести на костния мозък? ::)
белите дробове са уязвими според мен

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1718 -: Май 11, 2020, 01:23:04 pm »
Акрукс,предимно за здравето ме интересува,но ,да,полезна информация.
ами за здравето сподели повече информация, така на парче не се гледа карта, дори не разбрах какъв знак има на К6, управителите на 6д кои са, техен диспозитор, краен диспозитор- знаци, разположение по дом, аспекти... и пак не е достатъчно, защото това са само предпоставки, но реално напред във времето може да го разболее нщкой тежък транзит с лош аспект от друго
Тъй по една планета навремето един като видя, че дъщерята има Плутон в 6д в Скорпион и веднага написа, че било много лошо, като питах защо е лошо, той ми отговори, че щяла да има рак или нещо подобно, че не помня преди 15г какво сме си чатили по ICQ

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1719 -: Май 11, 2020, 01:29:51 pm »
Акрукс,предимно за здравето ме интересува,но ,да,полезна информация.
ами за здравето сподели повече информация, така на парче не се гледа карта, дори не разбрах какъв знак има на К6, управителите на 6д кои са, техен диспозитор, краен диспозитор- знаци, разположение по дом, аспекти... и пак не е достатъчно, защото това са само предпоставки, но реално напред във времето може да го разболее нщкой тежък транзит с лош аспект от друго
Тъй по една планета навремето един като видя, че дъщерята има Плутон в 6д в Скорпион и веднага написа, че било много лошо, като питах защо е лошо, той ми отговори, че щяла да има рак или нещо подобно, че не помня преди 15г какво сме си чатили по ICQ
Акрукс, имаш право, но госпожата не желае да се публикуват данните.
На мен също са ми казвали, че Плутон в 5 дом, а и квадрат с Луната ми в 1 ви.... е смърт на дете.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1720 -: Май 11, 2020, 01:43:45 pm »
Акрукс, имаш право, но госпожата не желае да се публикуват данните.
На мен също са ми казвали, че Плутон в 5 дом, а и квадрат с Луната ми в 1 ви.... е смърт на дете.
Ами то какви ли неща не пишат  :o Моя братовчедка, с която израснахме заедно, имаше съвпад на Уран и Плутон в 6д дева, действително откриха, че дебелото черво има една навивка повече, към метър било по-дълго, когато си прави изследване, а тя го направи, след като нейният мъж почина от рак на дебелото черво на 61г. Три години по-късно почина на място в катастрофа, на 51г. , писах тогава тук, беше голям шок за мен, а и за всички

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1721 -: Май 14, 2020, 11:34:08 pm »
Дали човек само с хармонични аспекти,в сходни стихии,например-стелиум в дева,козирог,скорпион,ще има хубав,добър живот?Видях хороскоп без квадратури и опозиции.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1722 -: Май 15, 2020, 12:11:05 am »
Дали човек само с хармонични аспекти,в сходни стихии,например-стелиум в дева,козирог,скорпион,ще има хубав,добър живот?Видях хороскоп без квадратури и опозиции.

Може да има безметежен живот, но не задължително хубав и добър живот. Като има Козирог и Скорпион, а няма твърд аспект, къде ще се материализират амбицията и страстите на натива ?!  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1723 -: Май 15, 2020, 08:27:00 pm »
Здравейте,

Кое според вас или наблюденията ви показва, че мъж може да е хомосексуалист?
Един от най-добрите приятели на мъжът ми, никога не е имал приятелка-жена.
Все с мъже ходи, по басейни и т.н. Но това не е моя работа.
Просто му видях картата, но без час на раждане, и ми стана много интересен стелиума в Скорпион. ::)
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1724 -: Май 15, 2020, 09:41:30 pm »
Здравейте,

Кое според вас или наблюденията ви показва, че мъж може да е хомосексуалист?
Един от най-добрите приятели на мъжът ми, никога не е имал приятелка-жена.
Все с мъже ходи, по басейни и т.н. Но това не е моя работа.
Просто му видях картата, но без час на раждане, и ми стана много интересен стелиума в Скорпион. ::)
Звезди, свързани с хомосексуализъм- Форамен, Арктур, Алциона   
Това, че няма приятелка-жена за пред обществото не означава, че няма тайна връзка с омъжена жена, някоя кака, която си има семейство и не може да показва пред обществото