Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 441081 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1815 -: Септември 13, 2020, 11:00:09 pm »
Не се тълкува така- щом е бенефик, значи е благотворен, без значение, дали е бавна  или бърза планетата. Скоростта показва и фазата на планетата.
Венера в Овен, в 10-ти дом не е бенефик, а от това, каква е скоростта й се определя фазата й, което дава специфично тълкуване.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1816 -: Септември 13, 2020, 11:02:14 pm »
ще мра бавно,бавно.......и щастливо

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1817 -: Септември 13, 2020, 11:12:22 pm »
Не се тълкува така- щом е бенефик, значи е благотворен, без значение, дали е бавна  или бърза планетата. Скоростта показва и фазата на планетата.
Венера в Овен, в 10-ти дом не е бенефик, а от това, каква е скоростта й се определя фазата й, което дава специфично тълкуване.
ще се пънем ,белким нещо схванем
Рени,Венера в Овен не е добре поставена,ама защо с 10-ти е примерът? А не с 1ви? и овен

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1818 -: Септември 14, 2020, 09:18:20 am »
wanesa24, по време на бърз Марс си се родила, освен ако не е в последните градуси на Риби ?!  :)
Докато беше в Овен по прогресия, сферите, които управлява, имаше ли промяна в начина, по който си започвала нещата, примерно ?


Да,Рени! Марс е в 28'13  градус на Риби.Скоростта е 0'38'21" на ден,а това е 112,9% от средната.Значи е бърз.
Венера е в 0'53 градуса на Водолей.Скоростта е 1'14'17" на ден,а това е 119'0% от средната.И тя е бърза.
От както премина Марс в Телец,усещам ,че нещо май станах по сдържана в действията,не съм толкова "състезателна","вече не ми се ще да се доказвам какво и колко мога,като че ли,малко позациклих.
Марс ми е управител на 7 дом,а се намира в 6.В работата наистина има голям застой тази година.Работя в сферата на хотелиерството и туризма,всичко става с голяма мъка,да не кажа ,че нищо не става...Ето и картата ми,промени ще има при мен големи,но дано да са позитивни.Интересното е,че още не мога да схвана този съвпад на Юпитер и Сатурн върху Венерата ми декември месец.Рожден Юпитер ми е на трон по знак ,а Сатурн в Близнаци.Как мислиш,ще се държат двамата когато влязат в Водолей! Аз мисля ,че няма да са толкова лоши към мен и ,че вече е време и аз малко да се поотпусна........психически имам предвид.От края на 2017 ме тормозят и то качествено ....
« Последна редакция: Септември 14, 2020, 09:39:37 am от wanesa24 »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1819 -: Септември 14, 2020, 10:41:25 am »
wanesa24, цикъл Юпитер/Сатурн при теб се случва върху Венера, у1, и в годината е хронократор-значи ще има значение. Венера при теб е западна, в собствен триплицитет, в ъглов дом, значи събития по нея ще има.
Сатурн е упр. на ъглов дом, в собствен триплицитет, но е извън секта, в дом, който не се води за шастлив, но пък в лек аспект към у1.
Юпитер е есенциално силен, но е в дом, където няма възможност да носи събитийност.
Сатурн е по-важен за теб, диспозитор на Слънце, на 4 дом, на упр. на АСЦ, на възела. Сатурн е единствената планета в горната хемисфера и единствената ретроградна, още веднъж държи фокуса върху себе си. Значи всеки негов цикъл за теб ще е важен.
Скоростта на планетата показва и колко бързо работи  тази планета, според, нейните аналогии и природа, оттам и повечето събития ще са по нея, с нейния характер, с нея може да те виждат. Когато планета сменя по прогресия знак, в нейната изява, се прибавя и част от характеристиката на същия и когато не е съвместим с нейната природа, както при теб, може да има в първите години, усещане за безсилие, липса на мотивация, воля, инициатива, в сферите, които държи Марс. Марс в 6-ти дом е добре, в нощна карта дневно поставен- не, но е в нощен знак, така че, не е толкова "горещ" в белите си. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1820 -: Септември 14, 2020, 03:44:29 pm »
wanesa24, цикъл Юпитер/Сатурн при теб се случва върху Венера, у1, и в годината е хронократор-значи ще има значение. Венера при теб е западна, в собствен триплицитет, в ъглов дом, значи събития по нея ще има.
Сатурн е упр. на ъглов дом, в собствен триплицитет, но е извън секта, в дом, който не се води за шастлив, но пък в лек аспект към у1.
Юпитер е есенциално силен, но е в дом, където няма възможност да носи събитийност.
Сатурн е по-важен за теб, диспозитор на Слънце, на 4 дом, на упр. на АСЦ, на възела. Сатурн е единствената планета в горната хемисфера и единствената ретроградна, още веднъж държи фокуса върху себе си. Значи всеки негов цикъл за теб ще е важен.
Скоростта на планетата показва и колко бързо работи  тази планета, според, нейните аналогии и природа, оттам и повечето събития ще са по нея, с нейния характер, с нея може да те виждат. Когато планета сменя по прогресия знак, в нейната изява, се прибавя и част от характеристиката на същия и когато не е съвместим с нейната природа, както при теб, може да има в първите години, усещане за безсилие, липса на мотивация, воля, инициатива, в сферите, които държи Марс. Марс в 6-ти дом е добре,в нощна карта дневно поставен- не, но е в нощен знак, така че, не е толкова "горещ" в белите си. :)



Рени,благодаря за анализа!Като гледам Сатурн ,скоростта му е 0'3'51'' на ден,92,6% от средната,освен ,че е в 8 дом,няма да е толкова лоша проявата му във  Водолей,и като събера управителите на всички домове,моята интерпретация е като събитие в материален план,че мога да си купя къща,дом,(с чужда помощ)или да се преместя в друг дом,парите на другите,които аз управлявам,по тях може да има промени....Или промени в дома,да влезе нов човек в дома ми(ако се ожени моят син :))
това не го разбрах:   .........в нощна карта дневно поставен....

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1821 -: Септември 14, 2020, 04:05:09 pm »
wanesa 24, според това, къде попада Слънцето, картата е дневна или нощна. При теб Слънцето е под хоризонта, значи е нощна карта. Тази част от картата става дневна, защото там е Слънцето. Марс е нощна планета, а е в половината на Слънцето, т.е. в половината на деня. Риби е нощен знак, което е повод да охлади малко Марс. Оттам Марс дневно поставен в нощна карта. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1822 -: Септември 14, 2020, 05:24:55 pm »
wanesa 24, според това, къде попада Слънцето, картата е дневна или нощна. При теб Слънцето е под хоризонта, значи е нощна карта. Тази част от картата става дневна, защото там е Слънцето. Марс е нощна планета, а е в половината на Слънцето, т.е. в половината на деня. Риби е нощен знак, което е повод да охлади малко Марс. Оттам Марс дневно поставен в нощна карта. :)

Сега ми стана ясно защо е дневен е нощна карта!! Благодаря ти Рени! :-*

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1823 -: Септември 14, 2020, 06:52:01 pm »
Сафо, Венера в 10-ти дом  е в дневна карта, в мъжки знак. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1824 -: Септември 14, 2020, 08:05:14 pm »
Ехе три планети, две от които лични сменили знак по прогресия, като гледам наистина по остта 2-8 дом трябва да са събитията
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1825 -: Септември 14, 2020, 10:01:42 pm »
Венера е в 0'53 градуса на Водолей.
От както премина Марс в Телец,усещам ,че нещо май станах по сдържана в действията,не съм толкова "състезателна","вече не ми се ще да се доказвам какво и колко мога,като че ли,малко позациклих.
Марс ми е управител на 7 дом,а се намира в 6.В работата наистина има голям застой тази година.Работя в сферата на хотелиерството и туризма,всичко става с голяма мъка,да не кажа ,че нищо не става...Ето и картата ми,промени ще има при мен големи,но дано да са позитивни.Интересното е,че още не мога да схвана този съвпад на Юпитер и Сатурн върху Венерата ми декември месец.Рожден Юпитер ми е на трон по знак
По прогресия Юпитер е в падение, а Марс и Венера в заточение, затова ти е тегаво. А за Юпитер-Сатурн върху Венера, действието е като съвпад на всяка планета поотделно, но по-продължително, все пак е цикъл, като ще акцентира делата по 4д най-вече

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1826 -: Септември 14, 2020, 10:21:06 pm »
Венера е в 0'53 градуса на Водолей.
От както премина Марс в Телец,усещам ,че нещо май станах по сдържана в действията,не съм толкова "състезателна","вече не ми се ще да се доказвам какво и колко мога,като че ли,малко позациклих.
Марс ми е управител на 7 дом,а се намира в 6.В работата наистина има голям застой тази година.Работя в сферата на хотелиерството и туризма,всичко става с голяма мъка,да не кажа ,че нищо не става...Ето и картата ми,промени ще има при мен големи,но дано да са позитивни.Интересното е,че още не мога да схвана този съвпад на Юпитер и Сатурн върху Венерата ми декември месец.Рожден Юпитер ми е на трон по знак
По прогресия Юпитер е в падение, а Марс и Венера в заточение, затова ти е тегаво. А за Юпитер-Сатурн върху Венера, действието е като съвпад на всяка планета поотделно, но по-продължително, все пак е цикъл, като ще акцентира делата по 4д най-вече


На този аспект Сатурн съвпад с Венера съм родила моят син,Юпитер е бил в  23' градус  на Лъв,сина ми е със Слънце в Лъв....това преди 28 години,...Ако има някаква изява и събитие ,ще споделя!

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1827 -: Септември 15, 2020, 07:27:47 pm »
Хора, имам нужда от помощта ви в избор на дата в тази, обективно, доста лайняна обстановка:Д

Искам да си пратя неща на национално биенале по илюстрация. Целта ми не е награда, а чрез общата им изложба работата ми да достигне до професионално заинтересованите хора (издатели и други илюстратори), да заявява присъствието и намеренията си за кариера в областта, да се запозная с нови хора и т.н. //в последните години се преквалифицирах/м и търся нови пътища за себе си.

Срокът за заявления е до края на този месец, преди новолунието няма да им пращам нищо, знам, че много от вас следят мунданната картинка и ще съм ви страшно благодарна, ако отделите време и енергия да ми помогнете.

Това ми е наталът с транзити. Гледам, че лунието ще е на градус след тригон със Слънцето ми, да си подбера ли по-приятна Луна?

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1828 -: Септември 15, 2020, 08:41:33 pm »
Ще споделя моето виждане и какъв избор бих направила самата аз, ако бях на твое място.

Имай предвид, че не съм профи астролог!

1. Определено ще избера да е след Новолунието, ако искам начинанието ми да се развива.
2. Луната да е в знак, който ми е хармоничен за целта, да не прави знакови напрегнати аспекти към лични планети.
3. Луната да е в курс.
4. Самият ден от седмицата да отговаря за целта.
4. Лунният ден да е подходящ.
5. Часовият управител също да е хармоничен.
6. Синастрия между събитийната карта и наталната карта.

Малко трудно се определя, ако е невъзможно започвам да пресявам - гледам поне Луната да е в курс и часовият управител да е благоприятен. Ако нямам избор избирам само часа...

Късмет :)


PS. Ако ми остане време да погледна ще ти напиша и конкретна дата и час.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1829 -: Септември 15, 2020, 08:47:48 pm »
Хора, имам нужда от помощта ви в избор на дата в тази, обективно, доста лайняна обстановка:Д

Искам да си пратя неща на национално биенале по илюстрация. Целта ми не е награда, а чрез общата им изложба работата ми да достигне до професионално заинтересованите хора (издатели и други илюстратори), да заявява присъствието и намеренията си за кариера в областта, да се запозная с нови хора и т.н. //в последните години се преквалифицирах/м и търся нови пътища за себе си.

Срокът за заявления е до края на този месец, преди новолунието няма да им пращам нищо, знам, че много от вас следят мунданната картинка и ще съм ви страшно благодарна, ако отделите време и енергия да ми помогнете.

Това ми е наталът с транзити. Гледам, че лунието ще е на градус след тригон със Слънцето ми, да си подбера ли по-приятна Луна?
Юпитер транзитен съвпад нат.Сатурн на к9 мисля е добре.Новолуние в 5ти тригон Слънце е ок.Мисля,важно е да имаш и прогресии активни за целта.Погледнах пак солара ти,Меркурий у1 и 10 с0л домове е в 5 сол.и новолунието от 1ви го задейства.Луната у11сол е в 1ви в хармоничен аспект със Сатурн у10нат.дом.Има надежда.Стискам палци.
« Последна редакция: Септември 15, 2020, 08:55:09 pm от Сафо »