Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 441054 пъти)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1905 -: Октомври 08, 2020, 10:24:01 pm »
И аз не мисля, че може да намесваме влияние на трети в композит, по- скоро виж твоята синастрия с този човек.
Даже транзити върху композит са ми бошлаф работа.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1906 -: Октомври 08, 2020, 10:28:39 pm »
Не съм Стар  ;) но ти не си Луната в Композита и Слънцето не е мъжът ти. Композита е вашият общ организъм ,като едно, в този смисъл ги разглеждай- като примерно :Луна как усеща, чувства нещата двойката примерно, Слънце -как ви виждат като двойка, нещо от сорта. Ти не си и той не е -едно е .Но да няма смисъл да ти пиша защото явно очакваш само компетентини според теб отговори от Стар Рени може би  ;)
нееееее,Ребека,как може да кажеш/напишеш това?!Искам и очаквам всякакви мнения по въпроса.Ами сигурно е както казваш,обаче се чудя защо вътху композитната Ни Луна в лъв е на баща ми Плутона и Сатурн и на свекървата и нещата не вървят само между мен и тях ,с мъжа ми са си ок.Сигурно е до синастрия.
А знакът гледаме ли,щото Луна в лъв не е добре поставена.Ние ,като общ организъм как чувстваме нещата с тая лъвска Луна?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1907 -: Октомври 08, 2020, 10:32:22 pm »
И аз не мисля, че може да намесваме влияние на трети в композит, по- скоро виж твоята синастрия с този човек.
Даже транзити върху композит са ми бошлаф работа.
не е бошлаф,когато Сатурн спря стационарен съвпад с комп.Венера беше ад .
Сега затъмнението в рак беше съвпад с комп.Марс в 5 дом на композита и сина ни е с ковид. ???

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1908 -: Октомври 08, 2020, 10:48:42 pm »
В композита важни били домовете, в които са светилата+Марс, Венера и Сатурн,а знаците не толкова Виж в астроком има безплатно тълкуване креaтко на композита с даден човек. Влез и разгледай, не помня от къде се влизаше-безплатни тълкувания -композит - избери двойката и ще ти излезе тълкуване . Партньорски хороскопи Short Report - Partner -излиза кратко четене за Светилата в  дом .
« Последна редакция: Октомври 08, 2020, 10:55:57 pm от Ребека »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1909 -: Октомври 08, 2020, 10:57:50 pm »
В композита важни били домовете, в които са светилата+Марс, Венера и Сатурн,а знаците не толкова Виж в астроком има безплатно тълкуване креaтко на композита с даден човек. Влез и разгледай, не помня от къде се влизаше-безплатни тълкувания -композит - избери двойката и ще ти излезе тълкуване .
четох всичко,искам преживели и надживели ,пробвали......не ми се чете
пише ,че планети по ъгли е добре,ама се чудя как може Сатурн на ъгъл да е добре?дълга връзка-да,ама нещо като по задължение ми звучи ,затова ми се иска някой с такъв композит да си каже мнението
Ребека,например ти,в композитната карта с някой има ли ъглови планети и как се развиват нещата .......такива работи ме интересуват,преживяни

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1910 -: Октомври 08, 2020, 11:25:16 pm »
Ами сега погледнах- с един годеник ,за който не исках да се омъжа, е имало Слънце в 1О ти ,Луна в 4ти ,Съответно Слънце съвпад Марс и Уран . Важна връзка, защото ми съсипа всичко, но не от любов.. Друг на който също  отказах да се омъжа- Сатурн в 7ми ,Луна в 1ви. Нещастна бях -напълно несъвместими ,неразбрана ,въпреки че обичана и тнт ..Другото го забравих.  Единият ми  звънеше докато умря ,другият изглежда също ще ми се влачи, докато умре.  Обобщение -важни ,дълги ,неприятни и трудни връзки. Отговарят на условията ти за кардинални домове .Други дълги връзки нямам -само с Невидимият, но не му знам данните, може да е вампир на 751 години  ;D

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1911 -: Октомври 08, 2020, 11:52:55 pm »
Композитната карта се получава в резултат от средните отстояния между едни и същи фактори в рождената карта – асцендента на двете рождени карти, Венера и Венера, Марс и Марс … Тя е изкуствено създадена астрологична карта. Реално не присъства в небето. Композитната карта за разлика от синастрията описва това, което свързва и обединява двама души. Какъв тип връзка установяват. Разглеждаме я когато ни интересува нещо, което касае едновременно двама души.
Композитът показва къде имате допирни точки. Когато нечие Слънце е в съвпад, опозиция, квадратура, полуквадрат или голям квадрат, с композитна планета, композитна кардинална ос, то ангажира едновременно и двама Ви. Подобно е и при транзитите към композит.

Композитна Луна в Лъв предполага, че Ви свързва табиетлийския усет към нещата. Хедонистичната нагласа. Да правите всичко, това което Ви носи удовлетворение, радост. Повод е за празник. Такова, което изглежда като искрящо шампанско. Правите с любов. Отворени сте към метафорично казано всичко това, което изразява Слънцето - топлина, светлина, лято, игра, блясък, горещина, съзидателност, творчество.
« Последна редакция: Октомври 09, 2020, 11:22:18 am от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1912 -: Октомври 10, 2020, 05:00:40 am »
Ребека,с вдовеца ли имаш композитен Сатурн на к7?
Стар,с тези сложни за мен думи-търсих в уикепедия какво е Хедонизъм. ;D
Добре де,но все пак композита прогресира,нали.Когато съм се омъжила и родила,Плутон е на к7 в композита,Луната в 5ти ком.дом.Та в този ред на мисли,нещо,което е изкуствено създадено,но не съществува на небесата,всъщност указва важни житейски събития.В този ред на мисли можем да предвидим и как ще се развие този комп.за в бъдеще.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1913 -: Октомври 10, 2020, 11:02:12 am »
Сафо, за партньорски анализи използвам главно комбин, а не композит. За развитие на взаимоотношения. Комбинът е реална карта.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1914 -: Октомври 10, 2020, 11:22:07 am »
Сафо-да 

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1915 -: Октомври 10, 2020, 08:47:07 pm »
Мерси,момичета!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1916 -: Октомври 11, 2020, 08:32:43 pm »
Композит може да се прави с 2, 3, 5... души, с музикално произведение, любима книга. Това не е синастрия, ражда се нещо трето, което показва какво А, Б, Ц сътворяват заедно- кюфтета ли, роман ли, любовен триъгълник. Защо ми харесва "Червената шапчица " ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1917 -: Октомври 11, 2020, 08:57:38 pm »
Композит може да се прави с 2, 3, 5... души, с музикално произведение, любима книга. Това не е синастрия, ражда се нещо трето, което показва какво А, Б, Ц сътворяват заедно- кюфтета ли, роман ли, любовен триъгълник. Защо ми харесва "Червената шапчица " ?
Това е друга темa. Ако се направи композит с трима души, ще има един общ хороскоп -една смес .Мляко с кафе и захар ,но ако са двама -мляко с кафе, захарта е извън сместа и е въпрос на вкус и реакция ,докато не е изсипана в чашата. Та стига празнословия. Композит означава ;Композитен материал (наричан още композиционен материал или накратко композит) е материал, направен от два или повече съставни материали със значително различни физични или химични свойства, които заедно изграждат материал със свойства, различни от тези на отделните компоненти. Отделните компоненти остават единични и различими в завършената структура. А въпросът на Сафо е за планета на трети човек съвпад със композитно Слънце на двойка ,което е различно от карта на кадаиф ,която включва и третото лице във кръга.Другото е свобода на словото и движението да се въртиш в кръг, извън него или да въртиш колкото си щеш безсмислени обиколки на псевдо астрологията  ;D ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1918 -: Октомври 11, 2020, 09:19:30 pm »
В композитна карта какво дава Слънце на трети човек в съвпад със Слънцето от композита?
Композитна карта козирог/рак по оста 1-7 домове и Сатурн на к7 рак няма връзка с Луната,дали е ок?


Сафо, може да освети същността на това, което са създали двамата като двойка, целите, атмосферата, която създават, може да подаде другарско рамо, за да се развива, при положение, че Слънцето на трети човек е добре поставено. В противен случай може да дърпа жизнеността, да руши целите.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1919 -: Октомври 13, 2020, 06:07:35 am »
Да Рени,мерси!Слънцето на третия човек е добре поставено,но е тригон Сатурн съвпад с Луната в композита. :)