Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440670 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1965 -: Ноември 19, 2020, 11:26:32 am »
Директирате ли соларен асц.в соларна година?Градуси и планети?Например:Соларен асц в 20*на рак,на следващият ден е 21*,след това 22* и т.н.до края на соларната година.
срещала съм прогресия на солар- МС прогресира с градус за 4 дни, по същия начин се прогресира всяка куспида и когато достигне натална планета показва събитие; но не съм го проверявала на себе си доколко работи този метод
Акрукс, благодаря! Да, така се получава.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1966 -: Ноември 19, 2020, 07:37:17 pm »
Сафо, може би търсиш тази тема: https://astra.la/forum/index.php?topic=618.0
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1967 -: Ноември 20, 2020, 05:58:24 am »
Сафо, може би търсиш тази тема: https://astra.la/forum/index.php?topic=618.0
не,само чист солар ,без натал,директирам планети и куспиди,при съвпади има събития и могат да се изчислят кога точно ще се случат,като месец и ден.Както с всички други техники,разбира се.Движат се 1*за 4 дни.Познат метод впрочем,не откривам нищо ново . :)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1968 -: Ноември 20, 2020, 08:32:16 am »
Сафо, има такъв ежедневен цикъл, който представлява директиране на куспидите на рождените домове. На ежедневно ниво. Дневна карта се изчислява, като се използва рождения час, но приложен за всеки ден. Чрез директиране на домовете, става актуална сферата, в която попада ежедневния асцендент, чрез управителя си, натално и транзитно. Аспектите, които той прави (към натал и в транзит).Това е един от начините за ректификация. И за анализ на ежедневен фокус. За това го използвам.

Има и друг начин. За построяване на ежедневна карта. Дневен солар. Като се взема предвид рождените минута и секунда на рожденото Слънце, за всеки ден, за моментът, в който транзитното Слънце ги повтаря.
« Последна редакция: Ноември 20, 2020, 10:32:43 am от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1969 -: Ноември 20, 2020, 11:17:46 am »
Сафо, има такъв ежедневен цикъл, който представлява директиране на куспидите на рождените домове. На ежедневно ниво. Дневна карта се изчислява, като се използва рождения час, но приложен за всеки ден. Чрез директиране на домовете, става актуална сферата, в която попада ежедневния асцендент, чрез управителя си, натално и транзитно. Аспектите, които той прави (към натал и в транзит).Това е един от начините за ректификация. И за анализ на ежедневен фокус. За това го използвам.

Има и друг начин. За построяване на ежедневна карта. Дневен солар. Като се взема предвид рождените минута и секунда на рожденото Слънце, за всеки ден, за моментът, в който транзитното Слънце ги повтаря.
Благодаря Стар, много полезна информация!  :-*

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1970 -: Ноември 29, 2020, 01:18:30 pm »
По Луна какви подаръци мога са очаквам?Меки,водни,с изменяща се форма,сочни,влажни....може би завивки,одеала,хавлиени кърпи ::)
По Венера в близнаци какви са подаръците?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1971 -: Ноември 29, 2020, 03:09:15 pm »
Сафо, включи и у5.
По Близнаци- всичко, което е информативно, магично, любопитно, се/си променят цвят,картинки, вкус, изобетрателно, за писане, четене, пътуване, говорене, образоване, общуване, да са включени ръцете и главата.

По Луна подаръци няма, освен ако не ти е у5, в този смисъл
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1972 -: Ноември 29, 2020, 03:17:28 pm »
По Луна какви подаръци мога са очаквам?Меки,водни,с изменяща се форма,сочни,влажни....може би завивки,одеала,хавлиени кърпи ::)
По Венера в близнаци какви са подаръците?
домакински уреди и покупки от домашни потреби също са по Луна, като пералня, печка и стигнеш до най-малките- миксер, пасатор, сокоизтисквачка

По Венера в Близнаци- нещо в жълт цвят и двойно , например златни обеци, а може и нов дизайнерски телефон

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1973 -: Ноември 29, 2020, 05:15:00 pm »
Пробвах се да позная какви подаръци ще получи мъжа ми за Р.Д,като разгледах лунара му за онзи момент.К2 е дева.Във втори дом Слънце(дева),Луна(везни) и Меркурий(везни),но почти на к3.Рожд.ден мина ,аз разбира се не познах.....Казах"домакински уред,заради Луната и нещо с батерии,заради Меркурий(тук имам попадение),нещо Светещо заради Слънце(тук съм горе-долу).

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1974 -: Ноември 30, 2020, 02:02:20 am »
Пробвах се да позная какви подаръци ще получи мъжа ми за Р.Д,като разгледах лунара му за онзи момент.К2 е дева.Във втори дом Слънце(дева),Луна(везни) и Меркурий(везни),но почти на к3.Рожд.ден мина ,аз разбира се не познах.....Казах"домакински уред,заради Луната и нещо с батерии,заради Меркурий(тук имам попадение),нещо Светещо заради Слънце(тук съм горе-долу).
мислех, че за себе си питаш какво да очакваш за Коледа
все пак беше редно да посочиш, че става въпрос за Луна в този знак и дом на лунар, а не общо по Луна
Та какви бяха подаръците на мъжа ти?? Лунара преди чрд нали знаеш, че се води годишен Лунар- очертава емоционалния фон за цялата година. В моя лунар, два дни преди чрд, имам К2 и К3 в Близнаци, СЛВ на К2 откъм 2д- познай какво получих?  :) 2-ри и 3-ти лунарен дом са в 10ти натален, лун. АЦ е в 9д.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1975 -: Ноември 30, 2020, 10:23:55 am »
Питах по принцип и за хорари....
ММ получи 2 картини, едната с някакво сребърно покритие, лъщи😁. Куфарче с алкохол-3 бутилки. Дъбова бъчва(малка). Кола с дистанционно (за майтап), нож и оръжие(истински). Кожен колан и калъф. Дом. уред е за фондю. Тениски.Пари.
Акрукс, мисля, че ти си получила телефон, или рисунка, може официално признание, или издание на книга. Може да си подарили пътуване екскурзия до някъде.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1976 -: Ноември 30, 2020, 11:38:56 am »
Сафо, у 5 на мъжа ти Овен ли е ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1977 -: Ноември 30, 2020, 03:09:31 pm »
Акрукс, мисля, че ти си получила телефон, или рисунка, може официално признание, или издание на книга. Може да си подарили пътуване екскурзия до някъде.
Айфон 8 мах, втора ръка, мм го е взел от негов колега, който си купил най-новия модел за тогава 11. А в самия ден на чрд малката дъщеря, при която бях, ми подари луксозен тефтер, с рисунки по корицата, която се затваря с магнитче. АС само като го видях в 9д и ми стана ясно, че няма да изкарам при нея до края на месеца, така и стана- две седмици след началото на лунара, най-неочаквано една сутрин ми прави скандал, искала да остане сама с детето и да го възпитавала по неин си начин, не одобрява моето гледане по Монтесори  :) И се събрах с новия си айфон и Канон д650 (също втора ръка). Мъчно ми е за детето, като знам как му вгорчава живота от бебе, също като моята майка, нали сме пълнолунни с него  :(

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1978 -: Ноември 30, 2020, 05:38:02 pm »
Сафо, у 5 на мъжа ти Овен ли е ?
Рени,да
размишлявах по горния ти пост,за у5.........

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1979 -: Декември 01, 2020, 12:51:16 am »
Мъчно ми е за детето, като знам как му вгорчава живота от бебе, също като моята майка, нали сме пълнолунни с него  :(

Ти каквото е трябва, си възпитала, сега е нейн ред, нали знаеш, че според една теория децата сами избират родителите си...А и тази дилема-дали да дадеш свобода, или да си строг, винаги стои