Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440772 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1995 -: Декември 07, 2020, 10:02:40 pm »
Та какво искаш да кажеш многоуважаема Дево  ;) Акрукс ако ми беше свекърва щях да си направя харакири или да те наръгам  :D Майка ми е с АС Дева и сатурн там -с неясто  свекърви не се мерят ;D
за да съм свекърва, трябва да имам син, а аз съм най-готината тъща- на опашка се редят за мене кандидат зетьове :D :D



art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1996 -: Декември 07, 2020, 10:48:18 pm »
//изтрий го линка, моля те, пише ми името там, а се опитвам да бъда анонимна
;

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1997 -: Декември 08, 2020, 04:08:16 am »

//изтрий го линка, моля те, пише ми името там, а се опитвам да бъда анонимна

промених линка, тъй че не се вижда името ти

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1998 -: Декември 14, 2020, 06:05:35 am »
Въртя синастрични карти и стигам до убеждението,че партилен съвпад е с най-силно действие.Каквото откъдето и да мине/транзитира/прогресира,винаги са замесени и двете лица.
Партилен съвпад не само на планетни градуси ,на куспиди по градус с планети също.Вероятно това е известно на повечето от вас,но ми се прииска да го споделя/напиша.Пример:
ММ има 21*на к10/к4 ,моята Луна е в този градус.И много други.......При сина ми ,градусът на асц/дсц е  същия с моя к5/к11.
Може би това е полезно и при ректификация на карти на наши близки и роднини.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1999 -: Декември 15, 2020, 02:14:11 pm »
Въртя синастрични карти и стигам до убеждението,че партилен съвпад е с най-силно действие.Каквото откъдето и да мине/транзитира/прогресира,винаги са замесени и двете лица.
Партилен съвпад не само на планетни градуси ,на куспиди по градус с планети също.Вероятно това е известно на повечето от вас,но ми се прииска да го споделя/напиша.Пример:
ММ има 21*на к10/к4 ,моята Луна е в този градус.И много други.......При сина ми ,градусът на асц/дсц е  същия с моя к5/к11.
Може би това е полезно и при ректификация на карти на наши близки и роднини.

Сафо и при мен и майка ми е така.
Моята Луна е в същия градус, както нейния Асцендент.
Моят СЛВ е на нейния К2, а СЛВ на К8
А нейният Плутон е на моя К5.
При баща ми:
Неговия Путон също ми е на К5
Луната ми е на неговия К8.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2000 -: Декември 15, 2020, 09:45:54 pm »
Въртя синастрични карти и стигам до убеждението,че партилен съвпад е с най-силно действие.Каквото откъдето и да мине/транзитира/прогресира,винаги са замесени и двете лица.
Партилен съвпад не само на планетни градуси ,на куспиди по градус с планети също.Вероятно това е известно на повечето от вас,но ми се прииска да го споделя/напиша.Пример:
Може би това е полезно и при ректификация на карти на наши близки и роднини.
писали сме тук преди време в специална тема, посветена на това, но не ѝ помня заглавието
там съм изброила съвпадите в моето семесйтво- мой АС съвпада с МС на малката дъщеря, моят Вертекс с МС на голямата дъщеря и СЛВ на майка ми; на внука СЛВ съвпад с АС и ЮЛВ на баща му, ЮЛВ на внука съвпад Сатурн на мъжа ми,  МС на внука съвпад с Вертекс на баща му в 5д до К6, Моята Венера съвпад с К6 на внука, както и с Юпитера му, АС на внука съвпад с моя МС

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2001 -: Декември 28, 2020, 12:13:13 am »
Здравейте,

Годежа по 5ти дом ли е?
Знам, че се гледа Венера, но не и по кой дом.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2002 -: Декември 28, 2020, 10:30:28 am »
Здравейте,

Годежа по 5ти дом ли е?
Знам, че се гледа Венера, но не и по кой дом.

Ако приемем каква е същността на годежа по нашите земи като традиция, е по 5-ти дом. Разглеждаш кой от тримата управители на К5 има най-много сила в знака на К5. Не е задължително  Венера да участва тук, ако на К5 не стоят нейни знаци.По-скоро може да разгледаш Меркурий, защото тук има "пазарене", има уговорка.
« Последна редакция: Декември 28, 2020, 10:32:17 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2003 -: Декември 28, 2020, 11:13:50 am »
Здравейте,

Годежа по 5ти дом ли е?
Знам, че се гледа Венера, но не и по кой дом.

Ако приемем каква е същността на годежа по нашите земи като традиция, е по 5-ти дом. Разглеждаш кой от тримата управители на К5 има най-много сила в знака на К5. Не е задължително  Венера да участва тук, ако на К5 не стоят нейни знаци.По-скоро може да разгледаш Меркурий, защото тук има "пазарене", има уговорка.

Благодаря ти Рени.
Винаги даваш много интересни отговори, от които мога лично аз да науча много.
Годежа, предполагам излиза и в Лунари и Солари, освен по прогресии и дирекции?
Благодаря ти!
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2004 -: Декември 28, 2020, 12:44:11 pm »
fortunades, да, трябва да е посочен като събитие в прогностичните карти за годината. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2005 -: Декември 28, 2020, 12:44:46 pm »
Здравейте,

Годежа по 5ти дом ли е?
Знам, че се гледа Венера, но не и по кой дом.
Моят годеж беше 2 месеца преди сватбата , дир. АС върху нат. Слънце  :) при моя мъж дир. МС върху СЛВ в 10д., а дир. АС върху нат. Марс на К2; Луната по прогресия при него в 10д., при мен в 6д, когато се запознахме и станахме гаджета беше в 5д.
Лун. 5д в 9д, лун АС в 4д , съответно лун. ДС в 10д, лун К9 на АС, лун К3 на ДС при мен и Луната в 3-ти лунарен дом; при мъжа ми лун. ДС в 9д, лун К5 в 7д., Луната в 10-ти лунарен дом. Соларните куспиди повтарят наталните домове при мен, а при мъжа ми сол. АС е в 7-ми дом
« Последна редакция: Декември 28, 2020, 12:49:48 pm от akruks »

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2006 -: Декември 28, 2020, 02:29:10 pm »
fortunades, да, трябва да е посочен като събитие в прогностичните карти за годината. :)
Рени,
Да, тъкмо гледам картата на мъжът ми.

Здравейте,

Годежа по 5ти дом ли е?
Знам, че се гледа Венера, но не и по кой дом.
Моят годеж беше 2 месеца преди сватбата , дир. АС върху нат. Слънце  :) при моя мъж дир. МС върху СЛВ в 10д., а дир. АС върху нат. Марс на К2; Луната по прогресия при него в 10д., при мен в 6д, когато се запознахме и станахме гаджета беше в 5д.
Лун. 5д в 9д, лун АС в 4д , съответно лун. ДС в 10д, лун К9 на АС, лун К3 на ДС при мен и Луната в 3-ти лунарен дом; при мъжа ми лун. ДС в 9д, лун К5 в 7д., Луната в 10-ти лунарен дом. Соларните куспиди повтарят наталните домове при мен, а при мъжа ми сол. АС е в 7-ми дом

akruks,

akruks,

Гледам датата на нашия годеж с мъжът ми.

Неговото прогресивно Слънце е било в съвпад с К5.
Прогресивният му Юпитер съвпад с прогресивния MC.
Прогресивната му Луна в Стрелец е била в трети дом-тук както Рени каза да гледам и Меркурий, а 3ти дом нали е на Меркурий.

Дирекции
Дир.Луна точен съвпад с К5 (19*19'във Водолей) на 19*19'
Дир.Слънце  съвпад с К5 на 20*12'
Луната при него управлява 10-ти дом, а Слънцето 11-ти дом.
Смяна на статус и по 11ти дом се сещам за получена любов, който той ми е дал по 5-ти.
Дир. MC точен съвпад с нат. Юпитер в Лъв на 10*18'.
Дир. Меркурий съвпад с нат. Слънце,Луна и Сатурн в Козирог в 4ти натален дом.
Лун.Асц в Рак в 9-ти натален дом.
Лун. 5дом съвпад с натален Асц. във Везни
Лун ДЦ в Козирог в 3ти дом, съвпад с нат.Меркурий
Лун МЦ в 5ти нат.дом
При него всичко е като по учебник.
При мен не съм гледала още.

Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

lara12

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 13
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2007 -: Януари 06, 2021, 03:58:26 pm »
Здравейте! Начинаещ астролог съм! Опитвам се да разчитам аспектите и транзитите, но като, че ли нещо ми обягва или доста неща все още. Темите в хороскопа са ми любов(брак и/или съжителство), като последните 2 г започнах сериозно да анализирам влиянието на транзитите и затъмненията в житейски ситации. Много тежко ми влияят цял живот,особено от края на 2019 г., по разбираеми причини 2020 г.!8 г мн тежък брак,като ноември 2020 като приключи подтикнат свише с арест на съпруга. юни 2017 се запознах с любовта на живота ми /словак везни/ и имахме планове за общо бъдеще. всичко прекрасно, докато април 2020 рабрах че съм бременна с близнци. Тогава той се оплаши и 2 месеца сякаш не беше той. загубих близнаците в стреса. той си замина временно за Словакия от стеса и загубата на работа, пандемия като му трябва време да се възстанови.синът ми беше до мен, но сякаш не ми се живееше и се молех Бог да ме прибере.
Реших да се занимая с подробно разчитане на моята и неговата карта, за да разбера това ли е края или му трябва трасформация. Допитах се до няколко астролози, но ми казват общи неща, които и сама виждам като начинаеща.
Моля за помощ и ме извинете ако тук не е тази тема.
12.08.1979 София 23:55
благодаря

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2008 -: Януари 07, 2021, 01:31:52 am »
Здравейте! Начинаещ астролог съм! Опитвам се да разчитам аспектите и транзитите, но като, че ли нещо ми обягва или доста неща все още. Темите в хороскопа са ми любов(брак и/или съжителство), като последните 2 г започнах сериозно да анализирам влиянието на транзитите и затъмненията в житейски ситации. Много тежко ми влияят цял живот,особено от края на 2019 г., по разбираеми причини 2020 г.!8 г мн тежък брак,като ноември 2020 като приключи подтикнат свише с арест на съпруга. юни 2017 се запознах с любовта на живота ми /словак везни/ и имахме планове за общо бъдеще. всичко прекрасно, докато април 2020 рабрах че съм бременна с близнци. Тогава той се оплаши и 2 месеца сякаш не беше той. загубих близнаците в стреса. той си замина временно за Словакия от стеса и загубата на работа, пандемия като му трябва време да се възстанови.синът ми беше до мен, но сякаш не ми се живееше и се молех Бог да ме прибере.
Реших да се занимая с подробно разчитане на моята и неговата карта, за да разбера това ли е края или му трябва трасформация. Допитах се до няколко астролози, но ми казват общи неща, които и сама виждам като начинаеща.
Моля за помощ и ме извинете ако тук не е тази тема.
12.08.1979 София 23:55
благодаря
Направи карта и я качи в темата за Натални карти.

lara12

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 13
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2009 -: Януари 07, 2021, 09:28:43 am »
Благодаря  :)