Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440711 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2100 -: Март 16, 2021, 09:35:38 pm »
Да, особено важни за родените под знаците на Близнаци и Дева, Меркурий управител на ъглите, силно аспектиран, много планети в Близнаци или Дева.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

plutonian

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 22
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2101 -: Март 16, 2021, 10:27:14 pm »
Благодаря, Рени. Ще ги разгледам възвратите тогава, а и тази година Меркурий ще ми е профекционен управител.

Yeah!

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 92
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2102 -: Март 21, 2021, 01:52:07 am »
Искам да разбера мит ли е това, че "асцендентът се проявява най-силно след 30-тата година, и след 30-тата година се гледа повече в анализ на натална карта" . Такива твърдения виждам под път и над път. Според мен са нелогични и невярни, но да си сверя часовника. Около 30-те човек има Сатурнов възврат. Човек може да си гледа и прогресивната карта от време на време... на прав път ли съм?
I deserve the best.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2103 -: Март 21, 2021, 11:43:44 am »
Yeah, какво е/означава Асцендент- хороскоп. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2104 -: Март 21, 2021, 12:07:34 pm »
Асцендент (лат. ascendant - изгряващ) – с това наименование се обозначава зодиакалният знак, който е изгрявал на източния хоризонт в момента на вашето раждане. Той е втория по важност фактор във вашия хороскоп, след знака на Слънцето. Всъщност, характера и външния ви вид представляват амалгама от влиянията на знаците на Слънцето, Асцендента, Луната и другите планети, но най-голяма “тежест” имат знака на Слънцето и на Асцендента. Градусът, в който попада Асцендента е условното “начало” на вашия хороскоп и на вашият живот

Yeah!

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 92
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2105 -: Март 22, 2021, 08:31:19 pm »
Разбирам, но питам съвсем друго нещо.

Твърдението (по повод натална карта), че Асц. е по-важенот слънцето, дали е вярно, и особено твърдението, че след 30тата годишнина се проявявал по-силно?

На мен лично това ми звучи нелепо като формулировка.
Забележете, не твърдя, че не е важен.
Но това с 30-те ми звучи като изсмукано от пръстите.
 Ако греша, ще се радвам на поправка.
I deserve the best.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2106 -: Март 22, 2021, 08:50:31 pm »
Кой твърди,че нещо е по-важно от друго нещо.Пълни глупости.Всяко нещо е важно,за това, за което се отнася.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2107 -: Март 23, 2021, 09:16:14 am »
Разбирам, но питам съвсем друго нещо.

Твърдението (по повод натална карта), че Асц. е по-важенот слънцето, дали е вярно, и особено твърдението, че след 30тата годишнина се проявявал по-силно?
Уж разбираш, а не разбра написаното от мен, че Асцендент е втори по важност след Слънце, втори след Слънцето, а не първи и по-важен от Слънцето  :)
След 30г Асцендент е прогресирал в друг знак, няма как да се прояви по-силно в собствения знак по рождение. Тези твърдения, които пишеш не знам къде ги четеш, а може и тях да си прочела и разбрала като моя коментар, напълно наобратно и не виждам смисъл повече да ти пишем, все едно да наливаме вода в съд без дъно

AlphaTauri

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 235
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2108 -: Март 23, 2021, 02:26:04 pm »
Разбирам, но питам съвсем друго нещо.

Твърдението (по повод натална карта), че Асц. е по-важенот слънцето, дали е вярно, и особено твърдението, че след 30тата годишнина се проявявал по-силно?

На мен лично това ми звучи нелепо като формулировка.
Забележете, не твърдя, че не е важен.
Но това с 30-те ми звучи като изсмукано от пръстите.
 Ако греша, ще се радвам на поправка.

Според мен няма най-важна точка, а сумарно всички влияния са най-важни. Сумарното е центъра на наталната карта, и то е по Х и по Y. (и по Z)
What you know about rolling down in the deep?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2109 -: Март 23, 2021, 02:55:20 pm »
Yeah, хороскоп от гръцки буквално означава "разглеждане на времето " или "разглеждане на изгряващия градус9асцендент) " Или хороскопът е "карта на времето ".

Цитат : " Като разделят небесното пространство на знаци, ранните астролози успяват да отбележат позицията на планетите в небето. Но те скоро осъзнават, че е необходимо още нещо-система, която да свърже планетния модел с отделния човек, роден на определено място в дадено време.Освен движението, причинено от "привидното" въртене на Слънцето, Луната и планетите около Земята, има друг вид движение, което трябва да се вземе предвид: ежедневното завъртане на Земята около собствената си ос. Ранните астролози е трябвало да намерят някакъв начин да свържат небесното явление на движещите се през знаците планети с дневното въртене на Земята около оста й. Най-очевидният начин да го сторят бил да разделят 24 часовата ротация на Земята на сектори, основани на времето, необходимо на Слънцето да се предвижи от положението си на разсъмване  до позицията си по пладне , към залеза си и т.н.Понеже през определени периоди от годината Слънцето остава малко по-дълго над хоризонта, тези разделения невинаги ще бъдат равни. От гледна точка на наблюдателя на земята във всеки час от деня определен знак ще бъде съзиран като изгряващ  на изток, докато противоположният му знак (на 180*) ще бъде забелязан да захожда на запад. Градусът от знака, заемащ най-източната точка в небето , се нарича асцендент или изгряващ знак, хороскопос- начало/ раждане на един хороскоп. От астрономическа гледна точка асцендентът или асцендентата бележи пресичането на еклиптиката с хоризонта на наблюдателя- с други думи, срещата на небето и земята. Това е оста на хоризонта. "
Изплаче ли бебето, "започва" хороскопа с Асцендента, който първи се вижда. Всичко останало в картата се равнява по него. Домовете/секторите правят носят спецификата и уникалността на индивида. Не всеки роден със Слънце Лъв е Лъв, но всеки с асцендент Лъв може да се представя за Лъв от момента, в който е събрал вниманието на  целия медицински екип при раждането си . Да, Асцендентът и всичко, което го определя, са много важни.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2110 -: Март 23, 2021, 04:10:29 pm »
Yeah, хороскоп от гръцки буквално означава "разглеждане на времето " или "разглеждане на изгряващия градус9асцендент) " Или хороскопът е "карта на времето ".

Цитат : " Като разделят небесното пространство на знаци, ранните астролози успяват да отбележат позицията на планетите в небето. Но те скоро осъзнават, че е необходимо още нещо-система, която да свърже планетния модел с отделния човек, роден на определено място в дадено време.Освен движението, причинено от "привидното" въртене на Слънцето, Луната и планетите около Земята, има друг вид движение, което трябва да се вземе предвид: ежедневното завъртане на Земята около собствената си ос. Ранните астролози е трябвало да намерят някакъв начин да свържат небесното явление на движещите се през знаците планети с дневното въртене на Земята около оста й. Най-очевидният начин да го сторят бил да разделят 24 часовата ротация на Земята на сектори, основани на времето, необходимо на Слънцето да се предвижи от положението си на разсъмване  до позицията си по пладне , към залеза си и т.н.Понеже през определени периоди от годината Слънцето остава малко по-дълго над хоризонта, тези разделения невинаги ще бъдат равни. От гледна точка на наблюдателя на земята във всеки час от деня определен знак ще бъде съзиран като изгряващ  на изток, докато противоположният му знак (на 180*) ще бъде забелязан да захожда на запад. Градусът от знака, заемащ най-източната точка в небето , се нарича асцендент или изгряващ знак, хороскопос- начало/ раждане на един хороскоп. От астрономическа гледна точка асцендентът или асцендентата бележи пресичането на еклиптиката с хоризонта на наблюдателя- с други думи, срещата на небето и земята. Това е оста на хоризонта. "
Изплаче ли бебето, "започва" хороскопа с Асцендента, който първи се вижда. Всичко останало в картата се равнява по него. Домовете/секторите правят носят спецификата и уникалността на индивида. Не всеки роден със Слънце Лъв е Лъв, но всеки с асцендент Лъв може да се представя за Лъв от момента, в който е събрал вниманието на  целия медицински екип при раждането си . Да, Асцендентът и всичко, което го определя, са много важни.

Хаха това много ми хареса. При раждането ми е било така, буквално. :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2111 -: Март 23, 2021, 06:32:10 pm »
Тери, благодарение на твоя коментар, се надявам Yeah, да е получила отговор на въпроса, който я вълнува.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yeah!

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 92
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2112 -: Март 23, 2021, 07:00:18 pm »
Разбирам, но питам съвсем друго нещо.

Твърдението (по повод натална карта), че Асц. е по-важенот слънцето, дали е вярно, и особено твърдението, че след 30тата годишнина се проявявал по-силно?
Уж разбираш, а не разбра написаното от мен, че Асцендент е втори по важност след Слънце, втори след Слънцето, а не първи и по-важен от Слънцето  :)
След 30г Асцендент е прогресирал в друг знак, няма как да се прояви по-силно в собствения знак по рождение. Тези твърдения, които пишеш не знам къде ги четеш, а може и тях да си прочела и разбрала като моя коментар, напълно наобратно и не виждам смисъл повече да ти пишем, все едно да наливаме вода в съд без дъно

Не е нужно да бъдеш груба, разбрах идеално отговора ти, както и на другите.

Просто аз питах нещо съвсем конкретно, нямах нужда от лекции, нито мисля, че той е по-важен от слънцето, или че има нещо по-важно или по-неважно. Полезен ми беше особено много коментара на Рени, за което много, много й благодаря!

А къде ги чета тия неща, веднага ти казвам - в бг-мама чели-недочели правят такива твърдения - че асц. бил по-важен от слънцето или се гледал повече като анализ след 30години, както и от всякакви случайни минувачи го чувам точно това твърдение. За мен е абсолютно неточно, ако е формулирано така - "по-важен", а не твърдя, че не е важен. Не е приятно да се изопачават чужди думи или да се отнасяш с човека, все едно е идиот и си няма никакво, елементарно познание - което не е така.

Благодаря на всички отзовали се.
« Последна редакция: Март 23, 2021, 07:06:44 pm от Yeah! »
I deserve the best.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2113 -: Март 24, 2021, 07:28:14 am »
Разбирам, но питам съвсем друго нещо.

Твърдението (по повод натална карта), че Асц. е по-важенот слънцето, дали е вярно, и особено твърдението, че след 30тата годишнина се проявявал по-силно?

На мен лично това ми звучи нелепо като формулировка.
Забележете, не твърдя, че не е важен.
Но това с 30-те ми звучи като изсмукано от пръстите.
 Ако греша, ще се радвам на поправка.

По-важно е в такъв смисъл, че асцендентът, означава че се ражда конкретен човек. Със Слънце в този знак. Иначе с този слънчев знак се раждат много хора. Асцендентът си е важен като цяло.
След 30 по прогресии, може да е друг управителят на асцендента и спецификата на това как ще се заявяваш и как ще бъдеш възприеман в света, се променя.

хороскоп се предполага, че произлиза от ωροσκόπιο
η ώρα - време, час
ο σκόπος - цел, предназначение
« Последна редакция: Март 24, 2021, 08:09:41 am от starinthenightsky »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2114 -: Март 24, 2021, 04:59:59 pm »

Не е нужно да бъдеш груба, разбрах идеално отговора ти, както и на другите.

Просто аз питах нещо съвсем конкретно, нямах нужда от лекции
Не е нужно и да обиждаш, но го правиш! Не съм изнасяла лекции, нито съм те нарекла някак, само намекнах да не ни правиш на луди, като задаваш един и същ нелеп въпрос, провокиран от бегемамата (е, тук вече сама се обиждаш)  :-X