Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440895 пъти)

Ива

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2190 -: Април 14, 2021, 10:34:30 pm »
Моля,за малко помощ,

в програмата ZET 9 GEO - как/къде да си настроя лятното часово време.

Трябва да е( GMT +3 ), а ми изписва (GMT +2)


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2191 -: Април 15, 2021, 10:04:45 am »
Ива,  в дясно, над иконката "Атлас городов" . Може и ръчно да си го настройваш. Изпсва дали е отключено, за промяна на времето.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ива

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2192 -: Април 15, 2021, 02:53:15 pm »
Може ли да го снимате,нещо не го намирам / ориентирам.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2193 -: Април 16, 2021, 10:01:54 pm »
Когато задаваме хорарен въпрос за близко бъдеще( в рамките на месец), разглеждаме и Луната като сигнификатор на въпроса. Но ако тя няма сходящ аспект с никоя планета(аспектите са само разходящи), нито с ПФ, това означава ли че отговорът е отрицателен? Разглеждала съм подобни хорари и мисля че зависи от естеството на въпроса и няма общо правило, но все пак да попитам. Ако аспектите са положителни с другите сигнификатори, или съвпад, или аспектът е почети точен,но разходящ- може ли да приемем, като положителен отговор?
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2194 -: Април 17, 2021, 04:03:16 am »
Маймунка, наскоро имаше такъв казус. Аз се подхлъзнах по безкурсната, Сафо позна по сходящите аспекти на сигнификаторите. Явно тълкуванието, че нещата ще останат "без промяна" трябва да се разглежда в широк смисъл и липсата й да се търси и в контекста на "без промяна от преди да настъпят временните изменения".
« Последна редакция: Април 17, 2021, 04:24:14 am от Люба »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2195 -: Април 17, 2021, 10:47:25 am »
Маймунка, липсата на сходящ аспект -  няма развитие въпроса. Дали, това е със знак плюс или минус, зависи от въпроса. Ако питаш " дали болестта ще се развива", тогава отг.  е Не и това положително. Ако питаш " ще оздравея ли ?"- в момента нещата остават такива, каквито са . Ако попиташ " Оздравях ли вече?", гледаш разходящите аспекти, каква е била динамиката и ако не са твърди- Да, ако са смесени- все още Не, при твърди аспекти- Не.

Повече разходящи аспекти, вече са се случили нещата и типа аспект- по какъв начин. Повече сходящи аспекти, сега предстои да се случват нещата, а дали ще има пречки- твърди аспекти  или подкрепа- леки аспекти.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2196 -: Април 18, 2021, 10:00:36 pm »
Благодаря ви, Люба и Рени!
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2197 -: Април 20, 2021, 07:29:25 pm »
Когато задаваме хорарен въпрос за близко бъдеще( в рамките на месец), разглеждаме и Луната като сигнификатор на въпроса.
Луната винаги е сигнификатор на въпроса, не само в хорари за близкото бъдеще (в рамките на месец)
Но както във всеки хорар, вземат се под внимание основните сигнификатори на въпроса. Преди години дадох положителен отговор само по една взаимна рецепция между сигнификаторите, нищо друго нямаше и останалите бяха дали отрицателен отговор- обратната връзка беше в моя полза, реално в полза на питащата, която си взе държавния изпит от първи път.
 Ще потърся в Общи хорари въпрос на позната, който споделих края на 2017г- вече се знае отговора.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2198 -: Април 21, 2021, 02:42:24 pm »
Благодаря!

Да, знам че Луната в хорарите винаги е сигнификатор. Явно не съм се изразила правилно.  :)
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

desitog999

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 14
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2199 -: Април 26, 2021, 02:27:23 pm »
Здравейте имам нужда от помощ, имам няколко въпроса които ме вълнуват свързани със синастрия, дадено събитие? Някой може ли да помогне?  ???

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2200 -: Април 26, 2021, 03:12:58 pm »
desitog999, а какви са въпросите ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

desitog999

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 14
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2201 -: Април 26, 2021, 03:21:54 pm »
desitog999, а какви са въпросите ?

Така, срещнах един човек с когото мога да кажа, че имам надежди, всичко беше наред докато той се отказа от нищото. Момчето е с хубава професия и като човек е качествен. Първия ми въпрос е дали ще го бъде? Общо взето дали имаме някакъв шанс заедно? Втория е какво точно се случи и защо така се отказа, когато всичко беше много хубаво?
Моята дата е 25.01.1992 02.45ч. Шумен
Неговата е 13.08.1992 20.20ч. Шумен
Дата на първа среща 26.03.2021г. 20.20ч.
Момента в който ми се обади да прекъснем нещата е с дата 09.04.2021г. 10.24ч.  ???

desitog999

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 14
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2202 -: Април 26, 2021, 03:24:39 pm »
аз наистина не мога да разбера какво му стана. Подозирам някакъв страх в него. Думите му са"-Искам да бъда сам" Защо стана така, а дори не даде шанс?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2203 -: Април 26, 2021, 03:30:26 pm »
desitog999, по-добре въпроса " Общо взето дали имаме някакъв шанс заедно? "да се разгледа в темата Хорарни въпроси.
А щом имате, датата на първата среща в темата" Карта на първа среща "
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

desitog999

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 14
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2204 -: Април 26, 2021, 03:37:08 pm »
desitog999, по-добре въпроса " Общо взето дали имаме някакъв шанс заедно? "да се разгледа в темата Хорарни въпроси.
А щом имате, датата на първата среща в темата" Карта на първа среща "
[/quote

благодаря много 🙂