Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440754 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2205 -: Април 26, 2021, 04:33:41 pm »
Така, срещнах един човек с когото мога да кажа, че имам надежди, всичко беше наред докато той се отказа от нищото.
Дата на първа среща 26.03.2021г. 20.20ч.
Момента в който ми се обади да прекъснем нещата е с дата 09.04.2021г. 10.24ч.  ???
Ама извинявай, но вие не сте имали връзка, за да имаш някакви надежди за друго. От 26 март до 9 април са две седмици!
Не знам какво сте си говорили през това време, но за толкова кратко време общуването е в рамките на опознаване, явно е преценил младежа, че не си това, което търси, че я няма тръпката...

desitog999

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 14
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2206 -: Април 26, 2021, 05:21:49 pm »
Така, срещнах един човек с когото мога да кажа, че имам надежди, всичко беше наред докато той се отказа от нищото.
Дата на първа среща 26.03.2021г. 20.20ч.
Момента в който ми се обади да прекъснем нещата е с дата 09.04.2021г. 10.24ч.  ???
Ама извинявай, но вие не сте имали връзка, за да имаш някакви надежди за друго. От 26 март до 9 април са две седмици!
Не знам какво сте си говорили през това време, но за толкова кратко време общуването е в рамките на опознаване, явно е преценил младежа, че не си това, което търси, че я няма тръпката...
Здравейте не е само това, ние поддържаме връзка от 3 месеца, това е писане от сутринта до вечерта. За мен това е внимание и от двете страни.. излизането само е две седмици. Кратко е да, но понякога така се случват нещата. Иначе благодаря за отговора. ???

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2207 -: Април 26, 2021, 05:47:00 pm »
Здравейте не е само това, ние поддържаме връзка от 3 месеца, това е писане от сутринта до вечерта. За мен това е внимание и от двете страни.. излизането само е две седмици. Кратко е да, но понякога така се случват нещата. Иначе благодаря за отговора.
ако е за писане, ние тук си пишем от години, ама не сме тръгнали да се вземаме  :)

Най-вероятно е прекратил отношенията, защото е видял, че имаш очаквания за сериозна връзка, брак, деца, а той на този етап  няма нужда или готовност да поеме такава отговорност, все пак е още млад мъж. Това, че ти си сама и той е сам не означава, че трябва да сте двойка- за връзка се иска много повече. А и това, че си сама не означава, че си самостоятелна, а връзка се гради от двама самостоятелни и независими индивида. Поне е бил честен, като е казал, че иска да си остане сам, защото можеше да се възползва и да продължи да флиртува с теб. Не го приемай така драматично, на такава възраст сте когато животът е като магазин за дрехи- влизаш, оглеждаш, пробваш, а не винаги купуваш, а дори да купиш има случаи да върнеш дрехата.

Bodra

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2208 -: Април 28, 2021, 06:58:29 am »
Не знам дали въпросът ми е за тук. Извинете предварително. Бих искала да знам има ли аспекти, които показват, че някой ме лъже или използва. Може ли това да бъде "видяно"? В обикновена карта или в синастрична?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2209 -: Април 28, 2021, 01:17:38 pm »
Не знам дали въпросът ми е за тук. Извинете предварително. Бих искала да знам има ли аспекти, които показват, че някой ме лъже или използва. Може ли това да бъде "видяно"? В обикновена карта или в синастрична?
7дом,планети в 7ми,упр.на 7дом

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2210 -: Април 28, 2021, 03:04:35 pm »
Доказателство по астро карта няма, това е сериозно обвинение и дори детектора на лъжата не винаги е точен и не е доказателство в съда. Но може да се предположи и подкрепи съмнението ,при аспекти на Меркурий и Юпитер, може и Марс да е включен в групата. Дванайсти дом може да участва при непряка лъжа-желание за скриване на истината -нещо .Но мисля ,най-важният участник във всички схеми е Меркурий + друг съотборник.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2211 -: Април 28, 2021, 03:09:02 pm »
Не знам дали въпросът ми е за тук. Извинете предварително. Бих искала да знам има ли аспекти, които показват, че някой ме лъже или използва. Може ли това да бъде "видяно"? В обикновена карта или в синастрична?
Чакай малко, това е съвсем друга тема -как те използва -сексуално, за роб -работа или меркантилно за пари? Тогава като си определиш сигнификаторите, ще намериш виновниците.Тотално грешно формулиран въпрос .

Bodra

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2212 -: Май 06, 2021, 06:36:11 am »
Кой дом отговаря за здравето на майката в мъжка карта?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2213 -: Май 06, 2021, 12:43:07 pm »
Кой дом отговаря за здравето на майката в мъжка карта?

Майката в мъжка карта е по 4-ти дом, 9-ти дом е 6-ти производен и 3-ти -12 производен.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2214 -: Май 08, 2021, 04:53:07 pm »
Прочетох някъде случайно,че когато Слънцето в женски хороскоп е в 8ми нат.дом,винаги има драматична раздяла с партньор-развод,или смърт.Имате ли такива наблюдения?

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2215 -: Май 08, 2021, 05:02:58 pm »
Хм, ами то какъв трети модел край на брак да има, освен раздяла и смърт?
Майка ми има слънце в 8 Телец, съвпад юлв. С баща ми са от 40 год заедно, предполагам, че смърт ще е краят. Бракът не е песен и по някакъв начин няма любов. Но не е и брак по сметка. Тя губи баща си много рано като дете. Като символика на Слънцето, да, и бащата, и съпругът носят някакъв драматизъм, нещастие може би.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2216 -: Май 08, 2021, 05:25:26 pm »
Люба,благодаря! :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2217 -: Май 09, 2021, 12:00:28 pm »
Ако Слънцето е сигнификатор на брачния партньор, но трябва да има и други показатели. По-скоро Слънцето да е в твърд аспект с у8 или у 8 да е малефик.
Споделям, и майка ми е вдовица, и леля ми, и братовчедка ми, като последните две в ранна възраст и имат починали двама съпрузи, само майка ми е със Слънце в 8 ми дом. Имало е драматизъм във взаимоотношенията, но има други показатели.

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2218 -: Май 09, 2021, 03:07:59 pm »
Имам едно въпросче за дирекциите.
Как е терминологията на английски на символичните дирекции?
Намерих  Primary Direction, Secondary Direction и Equatorial Direction.
Знаете ли линк за изчисление на символични дирекции или програма? Или единствения начин е да се прибави градус година за всяка изживяна година върху наталната карта, да се наложи върху нея заедно с върха на домовете и осите и след това да се видят аспектите.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2219 -: Май 09, 2021, 05:05:49 pm »
Solar arc Direction в astro.com, под него е натал+дирекции.