Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 441846 пъти)

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2220 -: Май 09, 2021, 06:42:08 pm »
Solar arc Direction в astro.com, под него е натал+дирекции.
Мерси много  :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2221 -: Май 10, 2021, 09:32:42 pm »
Ако Слънцето е сигнификатор на брачния партньор, но трябва да има и други показатели. По-скоро Слънцето да е в твърд аспект с у8 или у 8 да е малефик.
Споделям, и майка ми е вдовица, и леля ми, и братовчедка ми, като последните две в ранна възраст и имат починали двама съпрузи, само майка ми е със Слънце в 8 ми дом. Имало е драматизъм във взаимоотношенията, но има други показатели.
Рени,благодаря!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2222 -: Май 11, 2021, 08:16:34 am »
Носите ли характеристики на планетата управител на деня в който сте родени? Аз съм родена в неделя-ден на Слънцето. Бог тогава си е взел почивка. Слънцето ми е у4 дом и е в знак на заточение във водолей,10 дом. Някога обичах да се кича със злато, на всеки пръст-пръстен, обеци, колиета. Циганска гледка. След това минах на сребро-гривни, обеци, пръстени и по пръстите на краката, гривни и по ръцете и по краката-Луна в близнаци, 1ви дом. Почивам си почти през целия живот. Не мисля за плащане на сметки и пазаруване, рядко готвя.
Мъжът ми е роден във вторник-ден на Марс. Много деен и работлив. Нищо марсово, не му е чуждо.

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2223 -: Май 11, 2021, 01:21:07 pm »
Аз съм родена в четвъртък, който е ден на Юпитер У8, намиращ се в 4-ти дом в лъв, а и Асцендентът ми също е в негова терма. Интересувам се от философия и религия, но не съм голям оптимист примерно, а точно обратното - черни краски и апокалипсис са всичко, което виждам, ;D с огромен късмет също не мога да се похваля. Поставен по този начин в картата ми в съвпад със Слънцето и Венера ме прави изявен лидер, щедра и пръскаща пари за другите и себе си, леко горделива, с интереси в областта на изкуствата. Обичам да се държа леко менторски и правя опити да влияя на ценностната система на другите, като често успявам да провокирам положителни промени у тях поне по моите лични критерии за добро и зло. Често преувеличавам и драматизирам, някак си успявам да направя от мухата слон може би заради опозицията с Луната. Алтруизмът не ми е чужд, харесва ми да съм в помощ на другите.

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2224 -: Май 11, 2021, 01:28:02 pm »
Вторник, ден на Марс. В затворен знак ми е, в заточение. Нощно раждане, в мъжки знак, не е силен да е Хейз. Управител на интерсептиран Овен 9-ти дом и ко-управител Скропион 4-ти. Положителното му е тригон до Меркурий-Р. Може би дава афинитет към словесните битки, в реалните ММА - е ниска категория ;D
« Последна редакция: Май 11, 2021, 02:29:57 pm от tagetes »
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2225 -: Май 11, 2021, 02:27:19 pm »
 Бог си е починал в събота, това е седмия ден от седмицата, шабат. Неделя е първия както за евреите така и за християнската църква.

Аз съм родена в събота ден на сатурн. Идеално се е вързало със сатурн на асцедента.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2226 -: Май 11, 2021, 07:31:34 pm »
Аз съм родена сряда срещу  четвъртък, записана съм в четвъртък. По-силно изразявам Юпитер и се чувствам по-свързана с неговите аналогии- АСЦ Стрелец, Юпитер в 10 ти, към  АСЦ, външния ми вид е точно Юпитериански. Но и Меркурий е застъпен силно в живота ми, у МЦ, свързан с професията ми, точно отразявам рождената му фаза, обичам да съм в обстановка, където има пренос на информация, данни, картини с послания; не обичам скуката и еднообразието. Имам и издължени крайници. Правя много излишни движения, имитирам -ха, ха. ;)
« Последна редакция: Май 11, 2021, 07:49:09 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2227 -: Май 11, 2021, 08:46:52 pm »
И аз съм в сряда, ама съм с къси крайници ;D Иначе не виждам много общо с Меркурий -не обичам много да общувам, надува ми се главата и не обичам срещи на празни приказки. Сръчна съм в ръцете -правя, творя какво ли не.. Имам усет за търговия и ми се отдава, но не ми е приятно И да -интелигенция  ::)съм доста, но не  го показвам  :D А да ,като малка много обичах да играя на библиотекарка, редях книги и пишех талони на невидими посетители  ;D Обичах да ходя в библиотеки и сега библиотеката ми е наредена по тематика- изкуства, езотерика, астрология, история, биографии речници и прочие.. 

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2228 -: Май 11, 2021, 09:15:13 pm »
И аз съм се пръкнала в четвъртък, Слънцето ми е в дом на Юпитер и обожавам Стрелци.
Дълги и атлетични крайници, обаче съм схваната като бабичка .
Обожавам пътувания и колкото по остарявам, толкова по разбирам, че домоседството ми се отразява пагубно на психиката.
Мразя да готвя и си мечтая за хапче за засищане, защото имам бърз метаболизъм и ям , за да не припадна.
Все повече гледам да се отдалечавам от Луната на АЦ, доколкото е възможно. От маниак на тема чистота станах привърженик на идеята, че всеки миг в чистене е миг пропиляно щастие.🤣 Е, далеч съм още от тотална мърла, но не ми ли е подредено, не ми е спокойно.
Един дребен проблем ме изкарва от релси, иначе много обичам да демонстрирам, че съм над нещата.
Мога да кажа, че съм с късмет. Общо- взето, каквото съм си пожелала, съм го сбъднала, ако не стм се отказала в един момент от него, де, защото и това често ми се случва.
Най- голямото ми постижение е, че изобщо не ми пука какво мислят хората за мен, на 20 бях другата крайност.
Все още съм идейна и креативна, но сръчността ме напуска, никога не съм била търпелива , сега пък съвсем . Най- големият ми грях- от топ читател в библиотеката станах другата крайност. Не преставам да чета, но ми е много трудно напоследък да попадна на интересна книга или филм.
« Последна редакция: Май 11, 2021, 09:30:44 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2229 -: Май 11, 2021, 09:26:14 pm »
Аз съм в събота, Сатурн екзалтира по дом и знак, в точен Тригон с диспозитора си, който е и краен диспозитор, каре възли. Не се определям като сатурнов тип по дисциплина, докато не ми опре яйцето на ъхъ. Ценя всичко старо, но златно, класиката, старата школа. Пия си кафето в порцелана на прабаба ми, сигурно е първият сервиз на фабриката в Разград, но пък е фин и някакси ръчен!? Бижута само благородни, да не губят стойност във времето, все по-минималистични и делови. С годините ставам все по-консервативна традиционалистка. Плюя си на Ураня, да не ме занимават с либерстки неоидеологии и лицемерна политкоректност. Визията ми не е по Сатурн, но се разхубавявам с годините, изглеждам по-добре на 40, отколкото на 20.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2230 -: Май 11, 2021, 09:48:05 pm »
Аз съм родена в петък, ден на Венера.

При мен Венера е зорница, в Сатурнов знак - Водолей и управлява 3,8 дом. Прави съвпад с АС, Луна, Меркурий; сектстил с Уран и квадрат с Марс.
Харесвам красивите неща, изкуството, музиката, цветята, литературата, танците и розовия цвят Като малка, 7 години съм свирила на пиано. Не мога да пея или ако го правя то е със сигурност фалшиво. Работила съм за кратко в сватбена агенция. Не мога да рисувам, но обичам да го правя, както и да създавам различни неща с ръцете си или гледайки по макет. Където и да се намирам (дом или работно място) винаги се опитвам да го направя по-красиво, по-уютно и да има нещо творческо. Научих се да шия на машина, наблюдавайки баба ми. Скроявала и ушивала съм си сама панталон. Козметика и дрехи купувам предимно онлайн.
Любовта ѝ е трудна и бавна, сама си слага бариери... Вярвам в голямата любов, въпреки че до момента е все несподелена.
« Последна редакция: Май 11, 2021, 09:55:58 pm от romantica »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2231 -: Май 12, 2021, 07:16:30 am »
Когато една планета "не вижда "асцендента,означава ли това,че няма отношение към натива?Или няма да се осъществи заложеното по нейната сигнификация?
Например:Управителя на 5ти дом е в дом ,който не вижда асц,но в знак,който е тригон към асц.

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2232 -: Май 12, 2021, 08:54:47 am »
Аз съм родена във вторник ден на Марс. Марс ми е в 1 дом, но втори знак, силен ми е. Обичам да шофирам и шофирам много добре, това ми е едно от най-приятните неща. Това добре отработва Марса. Баба ми ми викаше бенгалски огън. С годините се поукротих, но наличието на динамика ме предпазва от проблеми, установила съм го. Трябва да съм ангажирана, успокоя ли се прекомерно и ме почват проблеми. Добре понасям стрес и работата ми е свързана с много адреналин. Интересно ми е къде се намират планетите в съзвездията. Това също има значение. Моя марс е в занк Козирог в екзалтация, но в колчана на стрелеца най-отгоре, прибран, но в готовност, не знам поне аз така си го обяснявам.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2233 -: Май 12, 2021, 04:04:07 pm »
Тагетес,супер са залезите.Мъск набира доброволци за полети до Марс,ако има желаещи за залези и изгреви на извънземни дестинации. ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2234 -: Май 12, 2021, 07:43:06 pm »
Когато една планета "не вижда "асцендента,означава ли това,че няма отношение към натива?Или няма да се осъществи заложеното по нейната сигнификация?
Например:Управителя на 5ти дом е в дом ,който не вижда асц,но в знак,който е тригон към асц.

Според, това кои  планети виждат АСЦ може да се определи неговата сила. За да не вижда АСЦ планетата трябва да е във 2-ри, 6-ти,  8-ми , 12-ти домове, неактивни домове. Слабо проявление.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“