Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440523 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2250 -: Май 14, 2021, 11:10:47 am »
Къде мога да прочета за принципа на това кой от къде се гледа ,вижда, недовижда и прочие ,че съвсем се обърках. Моля за механизма-домове ли се броят, аспекти ли, какво ,за да го схвана .

Във всяка книга на традиционен астролог Птолемей, Доротей, Бонати може да се прочете.
Аспектите в традиционната астрология се основават на аспектите между знаците, използват се само мажорни аспекти,
тригон, квадрат, секстил опозиция и съвпад. 
Например планети в Овен виждат планети в Близнаци и Водолей-секстил, в Рак и Козирог-квадрат, в Лъв и Стрелец-тригон и Везни-опозиция.
Това е най-общо. 
В традиционната астрология има цял раздел за аспектите.
? Благодаря, че ме връщаш в първи клас, като го натъртваш, ама можеше да кажеш по-просто :виждат всички, в които са в мажорни аспекти .Представи си, дори зная какво е  ;)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2251 -: Май 14, 2021, 12:10:48 pm »
От някои имам хубави спомени тук.
Сафо и akruks ще ги запомня с добро.

Но доста от другите  - вие сте наистина маймунчарник :-\ :o

Все работи ви в главите, а има приказка 'Работа ли е, не ми я хвали'.
Все любов - има ли любов? ::)
Някакви цикли, квинтони, домове, дирекции, нонагони, астероиди.

Признавам коя планета в коя знак е.
И то до Сатурн.
Без домове.
Луната е първостепенна роля. С доказано проявление от висок порядък.

romantica Така е, гроздето е кисело  ;D

Просто престани да се заяждаш с мен!

Вместо прекараното време тук може да се заемеш с почистване на жилището си, а не да живееш върху продънени матраци, от които изкачали хлебарки!

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2252 -: Май 14, 2021, 12:30:24 pm »
Ето, то се видя кой е клюкарката. 8)
Жилище нямам.
Хлебарки няма.
Но ти обичаш да правиш от мухата слон и биеш по канчето събеседника си.
Мога да стоя тук денонощно.
Няма само ти да си правиш кефа.


Та, ти неможеш да направиш и 1/3 от нещата, които аз правя и с които аз се занимавам :P

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2253 -: Май 14, 2021, 02:09:40 pm »
Таис, защо Слънце  Риби и Юпитер Стрелец са във взаимна рецепция ? Слънце в Стрелец няма достойнства ? ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2254 -: Май 14, 2021, 02:15:08 pm »
Рени, картата е дневна и трипл. упр. на Стрелец е Слънцето ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2255 -: Май 14, 2021, 02:36:22 pm »
Таис, да, права си, то е преди Марс.  ;)
Но, защо да е във взаимна рецепция с Юпитер ? Ако Юпитер беше в Лъв, Овен-тогава са във взаимна, но сега са само в рецепция или аз бъркам нещо ?  ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2256 -: Май 14, 2021, 02:50:14 pm »
Сафо, упр 10 е в 1ви дом, вижда домовете, които управлява и е във взаимна рецепция с диспозитора си,  с който държат 7 ми. По АСЦ ни вижда света, а по МЦ- как, ние искаме да ни вижда света. Едва ли, натива го виждат първо с наследствените м имоти ? У10 в 1-ви, как ще го тълкуваш ? :)
Сатурн не нараняв нито АСц, нито управителите на АСЦ, нищо че  е извън секта.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2257 -: Май 14, 2021, 03:20:05 pm »
Зачетох се в това, което обсъждате и като някой, който има планети във 2-ри, 6-ти и 8-ми, мога да кажа, че действително нямам почти никакви проявления по тях, което не знам дали се дължи на факта, че планетите не "виждат" Асцендента.
Марс У7 К2 в нулевия градус на рак не ми е дал сериозна връзка - ни съжителство с мъж, ни брак, отделно не ми е донесъл пари, намирайки се в този дом, но и е трудно да определя дали има достойнства и сила, за да го направи. Макар и в падение, той все пак е в собствена терма, а и е в секта в нощната ми карта. Мога да кажа и че в никакъв случай не ми дава енергия, където и да транзитира.
Плутон, който е съуправител 7-ми К6 също не е помогнал, намирайки се във везни, нищо, че почти няма лош аспект в картатата ми. Просто кармично ме прави работяга и ми докарва разни болежки.
Нептун ми е съуправител 11-ти К8 в стрелец и е ретро на всичкото отгоре, много хора на изкуството са родени с такъв. Предимно ми е дал фобии и излишни илюзии. Казват, че имам музикален и художествен талант. И двете са останали просто хоби, далеч не съм пред публика, само в детството ми не ми пукаше и имах изяви някакви. Че и лъвският стелиум не помага, нищо, че съм печелила конкурси, ама явно с козирог на MC и управител Сатурн само съм съвестен работник, трудещ се прилежно, без да достига висоти. В 5-ти дом той ме ограничава в тези сфери сякаш. :)
Нептун и Плутон поне имат добър аспект към управителя на Асцендента Венера, но към него самия правят един не особено "мил" квинкокс ;D
Юпитер и Венера, като са ми в 4-ти ъглов все пак, директни, но изгорени, първият извън секта, а другият в секта, първият в терма на Меркурий, а Венера в собствена... Силни или слаби са те, бидейки "взиращи се" в Асцендента ми и квадратиращи го? Не ги усещам обикновено тия прехвалени бенефици и не са по даването в моята карта. Че и слънце на трон имам там У5, но като има и кофти аспекти към него, как да блесна и кога, че ми се изчака чакалото?! ;D
То май всяка планета има някакво достойнство и недостатък дали по дом на радост или не, разположение в ъглов или не, ретро или директна, в терма или не, в или извън секта, изгорена, в критичен градус или не... Със сигурност цялостният поглед върху натала дава повече отговори може би. Така на парче...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2258 -: Май 14, 2021, 04:05:22 pm »
Наталните карти ги разглеждам в целознакова система, в случая 12 дом е в Риби, Юпитер упр.12 и 9 е в 9 знак
и при това е във взаимна рецепция със Слънцето, което упр . АСЦ , 6 дом е в Дева, Меркурий не вижда  Дева, Венера също, но Марс
и Луната виждат знака, а 8 дом е в Скорпион и Марс и Венера го виждат.
В картата има указания за пътувания по Слънце, Юпитер, Луна.
Разглеждай картите в целознакова система и няма да се чудиш кой е управител.
Таис, благодаря! ✨🍀🌞

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2259 -: Май 14, 2021, 04:17:55 pm »
Сафо, упр 10 е в 1ви дом, вижда домовете, които управлява и е във взаимна рецепция с диспозитора си,  с който държат 7 ми. По АСЦ ни вижда света, а по МЦ- как, ние искаме да ни вижда света. Едва ли, натива го виждат първо с наследствените м имоти ? У10 в 1-ви, как ще го тълкуваш ? :)
Сатурн не нараняв нито АСц, нито управителите на АСЦ, нищо че  е извън секта.
Рени, незная с какво я виждат, затова разпитам. Познаваме се от деца, тя живее в друг град поради естеството на работата си. Но в населеното място, където прекарахме детството си я виждат и с придобивките, имотно състояние. Не че е кой знае какво, наследствена къща от родители като повечето от нас. Малефик в ъглов дом, у10 и в тригон към него. Отговорна, сериозна, кариеристка. Тя движи живота си, много е силна. Каквото реши, постига го. Грижовна е, действа с твърда ръка. Много амбициозна.
Излъчва достойнство, гордост. Упорита е. Закрилница на семейството си.
Като желязната лейди е.Сериозна и успяла жена.
Това е моята гледна точка. Ти как мислиш, че я вижда света?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2260 -: Май 14, 2021, 05:39:17 pm »
Отговорна, сериозна, кариеристка. Тя движи живота си, много е силна. Каквото реши, постига го. Грижовна е, действа с твърда ръка. Много амбициозна.
Излъчва достойнство, гордост. Упорита е. Закрилница на семейството си.
Като желязната лейди е.Сериозна и успяла жена.
Това е моята гледна точка. Ти как мислиш, че я вижда света?

+1
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2261 -: Май 15, 2021, 05:58:24 am »
Сатурн вижда Венера у7 ,у2 домове с квадрат и Марс у8 дом с Тригон.Това как да го тълкувам?
Това,че Слънцето у5 дом е рецепция с Юпитер е много показателно за детето и.
Предстоящото Лунно затъмнение е съвпад с ЛУната/Юпитер/Нептун в 8ми дом в картата.
« Последна редакция: Май 15, 2021, 11:39:23 am от Сафо »

Bodra

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2262 -: Май 16, 2021, 11:51:11 am »
Как би трябвало да се тълкува според вас този правоъгълник, образуван от Лунните възли? Когато са планети, някак е по-обяснимо и разбираемо.

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2263 -: Май 16, 2021, 12:26:06 pm »
Как би трябвало да се тълкува според вас този правоъгълник, образуван от Лунните възли? Когато са планети, някак е по-обяснимо и разбираемо.

Така поставени картите, вероятно ви интересува връзката, но за тълкуване на връзка между двама,
първо се разглеждат наталните карти и се прави преценка по тях как са настроени тези хора за брак,
желаят ли брак, или само връзка. Има хора, при които има указания, че връзките се разпадат и т.н..За това се разглеждат картите независимо
една от друга. И едва след това се съпоставят и се разглеждат конфигурациите, които имат Сигнификаторите на брака.
Така се разглеждат в класическата астрология.
Една карта се тълкува по теми, а не по планети в знак ;)

Bodra

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2264 -: Май 16, 2021, 01:29:38 pm »
Не, не, явно не сте ме разбрали. Това е моята натална карта с транзитите за днес. Наистина преминавам през някакъв период на промяна, преосмисляне, равносметка, преоценка..., но все пак би ми било любопитно да чуя чужди мнения. Очевидно, аспектът е хубав и бих искала да използвам някак тази положителна енергия, но не съм сигурна, че знам как.
« Последна редакция: Май 16, 2021, 01:37:30 pm от Bodra »