Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440637 пъти)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2265 -: Май 16, 2021, 02:07:40 pm »
Бодра, аз бих записала да уча нещо, да се усъвършенства, нови компетенции. Натално по 3-9 са ти Възлите, сега 1-7, има шанс да попаднеш на кадърен ментор/учител, който да ти помага и вдъхновява 7 дом, за личностно израстване 1 дом. Юпитер също транзитира в 3 дом, сега е моментът за учене. Помисли да е нещо, с което да смениш работата и да отработиш уран в 6.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2266 -: Май 16, 2021, 02:12:16 pm »
Bodra, същия правоъгълник се е образувал и преди 19 г , апреди 9 г с обратен знак на възлите. Не е нещо ново, новото е че ще реагирате по-различен начин, първо заради годините на които сте сега, след това Юпитер е бил в друг знак, вероятно и Меркурий. За да я вярна прогнозата се разглеждат; дали планетите в образуваната фигура са времеви управители, както и влиянието на останалите прогностични.
Иначе, бурзо ще ви изтъллуват кармични срещи, сродни души и любови, радикални промени и други такива.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2267 -: Май 18, 2021, 06:30:22 am »
В хорарни карти транзити,дирекции,прогресии задействат събития.

0zz

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2268 -: Май 18, 2021, 10:26:57 am »
Мунданните транзити на всички ли влияят и имат ли същия ефект като наталните транзити? Например, днес Луната има аспекти с Венера, Уран и Сатурн. Това на всички ли ще се отрази или зависи от наталните транзити?

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2269 -: Май 18, 2021, 02:16:12 pm »
Забелязала съм, че когато Мунданни транзитни аспекти повтарят натални, винаги има проявление като посоката е в зависимост от полюса на аспекта.
Например имаш натален съвпад Сатурн Венера и на небето е квадратура между двамата, ами аймсори. Ако е тригон, честито.
Колкото повече нещата на небето се доближават до наталните като аналог и релация, толкова по-силен резултат чакай.

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2270 -: Май 21, 2021, 10:18:48 pm »
Реших да си направя бондинг на 2 зъба, та се чудя какви аспекти е добре да няма, ако ще се разкрасявам по този начин? Развалени зъби нямам, но пък в момента Сатурн ми е в опозиция на Венера У1, У6, а и Уран е в Телец. Добре ли е да изчакам Сатурн да стане ретро и да се върне назад, за да не е много точен аспектът с нея? Каня се да го направя към юли. Настоящият ми солар има Венера на К4, която се явява У2, съуправител 7-ми соларен в съвпад със соларен СЛВ и с натален Марс У7, У12 на К2. Май е добре за естетическа интервенция или греша?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2271 -: Май 21, 2021, 10:30:55 pm »
Реших да си направя бондинг на 2 зъба, та се чудя какви аспекти е добре да няма, ако ще се разкрасявам по този начин? Развалени зъби нямам, но пък в момента Сатурн ми е в опозиция на Венера У1, У6, а и Уран е в Телец. Добре ли е да изчакам Сатурн да стане ретро и да се върне назад, за да не е много точен аспектът с нея? Каня се да го направя към юли. Настоящият ми солар има Венера на К4, която се явява У2, съуправител 7-ми соларен в съвпад със соларен СЛВ и с натален Марс У7, У12 на К2. Май е добре за естетическа интервенция или греша?
За разкрасителни процедури/интервенции ,Венера да е директна,Упр.на сол.асц да е с подкрепящи аспекти.Луната да има плавни аспекти с Венера и упр.на асц.Меркурий да е директен,Марс да е директен.

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2272 -: Май 21, 2021, 10:34:03 pm »
За разкрасителни процедури/интервенции ,Венера да е директна,Упр.на сол.асц да е с подкрепящи аспекти.Луната да има плавни аспекти с Венера и упр.на асц.Меркурий да е директен,Марс да е директен.
Благгодаря, Сафо! :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2273 -: Май 25, 2021, 09:17:43 am »
Солар и лунар, започващи заедно, имал ли е някой? Слънчев и лунен възврат в един ден.
Всички сме имали, но мислех, че през 19години се повтаря аспекта винаги.
« Последна редакция: Май 25, 2021, 09:30:28 am от Сафо »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2274 -: Май 27, 2021, 11:10:17 am »
Солар и лунар, започващи заедно, имал ли е някой? Слънчев и лунен възврат в един ден.
Всички сме имали, но мислех, че през 19години се повтаря аспекта винаги.
Текущият ми е такъв, от окт. миналата година- солар и лунар 2 в 1, като лунара е 3ч преди солара и да, преди 19г също съм имала едновременно солар и лунар, но тогава лунара е няколко часа след солара

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2275 -: Май 27, 2021, 06:16:28 pm »
Солар и лунар, започващи заедно, имал ли е някой? Слънчев и лунен възврат в един ден.
Всички сме имали, но мислех, че през 19години се повтаря аспекта винаги.
Текущият ми е такъв, от окт. миналата година- солар и лунар 2 в 1, като лунара е 3ч преди солара и да, преди 19г също съм имала едновременно солар и лунар, но тогава лунара е няколко часа след солара
Акрукс,благодаря!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2276 -: Май 28, 2021, 08:03:48 pm »
В солар ,съвпад на планети е начало на цикъл.Ако са бързи,кулминацията и крайният резултат ,ще се случат в рамките на соларната година.Проследявали ли сте такива соларни цикли/съвпади?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2277 -: Май 30, 2021, 06:48:06 pm »
Някой има ли наблюдения ,ако управител на асц.в натала спре стационарен по прогресия,какво се случва с този човек?Имам близка,при която предстои прогресивен Марс да се обърне в ретроградно движение,управлява 1ви и 8ми домове.
« Последна редакция: Май 30, 2021, 07:18:40 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2278 -: Май 31, 2021, 01:24:56 pm »
Сафо, със сигурност ще засегне здравния статус, физическото тяло- инциденти, прекъсване на лични дейности, инфекции, бързо протичащи заболявания, интервенции, нарушение целостта на някои чсти от тялото, най-вече главата, зрение; енергията която влага да започва/прави нещата не стига, с повече усилия ще се случват нещата. Това продължава около 4 г, преди стане ретрограден, затова е  добре човек да ускори нещата, свързани с домовете, които управлява Марс. 4 г човек е реактивен, а не активен, а му се иска да е, оттам и инцидентите. Отлагат се много инициативи. Марсовата енергия винаги е насочена към разрушение, конфликт, а отсреща стои 7 ми дом и ако има аспект с неговите управители, връзките са подложени на Марсовото влияние.

При мен на 34 г Марс е станал стационарен и макар да не е у1, има връзка с у1 и е в 1-ви дом, с квадрат у7/10 - от ряз енергията ми спадна, тялото ми реагира и физически, и психически; проблеми в професионалните ангажименти; във връзките, с роднини /по натал квадрат Меркурий в 3-ти/. Когато се е обърнал и тръгнал ретроградно, една голяма идея "умря", разбрах, че няма да има развитие, поне за момента. Имаше и други събития.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2279 -: Май 31, 2021, 02:01:52 pm »
Има ли някаква логика, по която дадени планети се обръщат по прогресия -кога и защо се случва , или единственият начин да го знам е да разглеждам картите в перспектива и да следя за обръщане ?