Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 441004 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2310 -: Юли 02, 2021, 02:05:36 pm »
По кой дом е бащата и майката на натива? Чух от приятел-астролог, че по 4-ти дом е бащата, а по 10-ти е майката? Така ми го е казва един познат, който си е астролог, прави някакви прогнози, познава доста често. Казвал ми е, че при древните астролози така се е смятало. Дали греши, малко не ми се вярва?
В хорарната астролоия също бащата е по 4-ти, а майката по 10-ти
В моя натал 4-ти е в Стрелец, каквато беше майка, а баща ми беше Телец, който заема 9-ти дом, но Венера е диспозитор на моето Слънце във Везни, нали бащата също е по Слънце
Когато почина баща ми навремето имах транзит на Уран в 4-ти дом, който квадратираше Слънце и Луна' Марс по транзит беше на моята Луна в Овен на К8, опозиция на Слънцето, почина след операция на стомаха, бяха му поставили изкуствена стена заради хернията. Когато починаха майка и братовчедка ми, Сатурн по транзит беше в 4-ти дом, в неговата средна точка, в напрегнат аспект с Меркурий У1,10'; на следващата година февруари 2018 почина от инсулт по-малкият братовчед- тогава Сатурн беше в 4-ти дом в Козирог, в квадрат с моето Слънце и Луна, Луната е естествен у-л на 4-ти дом- фамилията, родословието


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2311 -: Юли 02, 2021, 02:51:27 pm »

Yeah!, кой е по-видим, майката/ти/ или бащата/ти ?
В 10 ти дом се вижда всичко, в 4-ти, само каквото и на който позволиш.
В женска карта 10-ти- майка, 4-ти баща и обратно за мъжа.

Луната започва да "управлява", когато се скрие Слънцето, а то се скрива на запад/Десцендента. Новолунието, новия цикъл започва от ДСЦ, МЦ е 4-ти дом, Луната е женска планета. Едно от обясненията, защо е така, примерно. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2312 -: Юли 03, 2021, 10:48:38 am »
Ако обсъждаме облекло, аксесоари, обувки, бельо... Кое по кой дом е? Първи дом-глава. Шапки, очила, шноли, диадеми и всичко, което може да се върже/сложи на косата/главата. Втори дом-шията, врата, тила, долна челюст. Шалове,колиета.Трети дом - ръце, рамене.
Ръкавици,гривни,пръстени, и т.  Н.
Относно обувки, аз имам овен на к12 и Марс там на куспида. Сатурн в 12дом, телец. Имам обувки и много евтини, и много скъпи. Харесвам шантави чорапи, ликра, мрежести, франтифльошки, дълги обожавам, но те по 9,10,11домове по-скоро. Нося гривна на глезена откакто се помня.
Въпросът ми е, дали винаги планети в 1ви дом, ще носят афинитет към шапки, шноли, ластичета, диадеми и слънчеви очила.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2313 -: Юли 03, 2021, 11:15:49 am »
По кой дом е бащата и майката на натива? Чух от приятел-астролог, че по 4-ти дом е бащата, а по 10-ти е майката? Така ми го е казва един познат, който си е астролог, прави някакви прогнози, познава доста често. Казвал ми е, че при древните астролози така се е смятало. Дали греши, малко не ми се вярва?

Сега, в по-нови източници пише обратното - 4-ти е майката, 10-ти е бащата.

Аз например имам Хирон точно на 4-ти(IC) има и Мар в 4-ти, и имам ужасни отношения с майка ми, както и не особено приятно детство, обаче пък старите астролози и най-древните са броели в 4-ти бащата?

По принцип 10-ти нали е "краля", "държавата", но това е мунданно, има логика да е Бащата 10-ти евентуално, не майката. Дали може разяснения?

Yeah!,

К4 при мен е в Лъв - баща ми е с асц. Лъв, а К10 ми е във Водолей- майка ми е с асц. Водолей.
При мен така стоят нещата и наистина са 1:1.
Поздрави!
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2314 -: Юли 03, 2021, 12:27:51 pm »
Ако обсъждаме облекло, аксесоари, обувки, бельо... Кое по кой дом е?

Винаги Асцендента и всички останали планети дават специфика на изброеното.
Пример; Изборът на крем за лице, според типа кожа, се определя по Асцендента, а марката по Венера, евентуално ако е с добър статус
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2315 -: Юли 03, 2021, 01:32:27 pm »
Ако обсъждаме облекло, аксесоари, обувки, бельо... Кое по кой дом е?

Винаги Асцендента и всички останали планети дават специфика на изброеното.
Пример; Изборът на крем за лице, според типа кожа, се определя по Асцендента, а марката по Венера, евентуално ако е с добър статус
асц близнаци с луна там, Меркурий в 9дом, водолей, а Венера в 10д.,риби.
Какъв крем за лице използвам?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2316 -: Юли 03, 2021, 03:13:26 pm »
Сафо, такъв, какъвто е нужен за типа ти кожа, която се определя от статуса на Меркурий и Сатурн. Виж  кой е по-силен,, знаци, фаза, аспекти, виждат ли АСЦ, коя друга планета вижда АСЦ, за да се определи типа на кожата ти. И тогава Венера ще даде спецификата.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

AlphaTauri

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 235
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2317 -: Юли 06, 2021, 10:07:51 pm »
Ако обсъждаме облекло, аксесоари, обувки, бельо... Кое по кой дом е?

Винаги Асцендента и всички останали планети дават специфика на изброеното.
Пример; Изборът на крем за лице, според типа кожа, се определя по Асцендента, а марката по Венера, евентуално ако е с добър статус
асц близнаци с луна там, Меркурий в 9дом, водолей, а Венера в 10д.,риби.
Какъв крем за лице използвам?

Ако искаш красива кожа трябва да работиш върху чувствата си. Венера и Асцендент са енергиите, които се фокусират върху тази част от тялото.
What you know about rolling down in the deep?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2318 -: Юли 07, 2021, 08:54:33 am »
Ако обсъждаме облекло, аксесоари, обувки, бельо... Кое по кой дом е?

Винаги Асцендента и всички останали планети дават специфика на изброеното.
Пример; Изборът на крем за лице, според типа кожа, се определя по Асцендента, а марката по Венера, евентуално ако е с добър статус
асц близнаци с луна там, Меркурий в 9дом, водолей, а Венера в 10д.,риби.
Какъв крем за лице използвам?

Ако искаш красива кожа трябва да работиш върху чувствата си. Венера и Асцендент са енергиите, които се фокусират върху тази част от тялото.
Таури, зная. Но аз съм човек и не мога да изпитвам единствено и само положителни чувства и емоции.  :)Освен това, като ти чета постовете и въобще не ми пука каква ми е кожата😅
« Последна редакция: Юли 07, 2021, 09:02:16 am от Сафо »

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2319 -: Юли 07, 2021, 09:51:54 am »
:Д  :-*

//искам да стрелям без да го мисля много – експериментални, новаторски, "нюейдж" формули с екзотични съставки. кремчета, забъркани от лечители, отделили се от индустрията лели химички от БАН, медицинска козметика. билкови, народни помади, както и съвсем класически неща, с които си израснала (ползвали са се в семейството). изброих ли всичко?: Д

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2320 -: Юли 07, 2021, 10:14:30 am »
Ако обсъждаме облекло, аксесоари, обувки, бельо... Кое по кой дом е?

Винаги Асцендента и всички останали планети дават специфика на изброеното.
Пример; Изборът на крем за лице, според типа кожа, се определя по Асцендента, а марката по Венера, евентуално ако е с добър статус
асц близнаци с луна там, Меркурий в 9дом, водолей, а Венера в 10д.,риби.
Какъв крем за лице използвам?

Ако искаш красива кожа трябва да работиш върху чувствата си. Венера и Асцендент са енергиите, които се фокусират върху тази част от тялото.
Таури, зная. Но аз съм човек и не мога да изпитвам единствено и само положителни чувства и емоции.  :)Освен това, като ти чета постовете и въобще не ми пука каква ми е кожата😅

По памет, споделям като идея мъдра мисъл, която бях прочела преди време. От глупакът се научих на мъдрост, от дърдоркото на празни обороти - на мълчание, съдържателност ...в този ред на мисли от емоционалния пън ... на емпатия  :D

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2321 -: Юли 07, 2021, 10:30:49 am »
:Д  :-*

//искам да стрелям без да го мисля много – експериментални, новаторски, "нюейдж" формули с екзотични съставки. кремчета, забъркани от лечители, отделили се от индустрията лели химички от БАН, медицинска козметика. билкови, народни помади, както и съвсем класически неща, с които си израснала (ползвали са се в семейството). изброих ли всичко?: Д
Струва ми се пропусна човешка сперма , урея и слуз от голи охлюви  :P

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2322 -: Юли 07, 2021, 10:43:11 am »
Мерси, Ребека, вече сме изчерпателни:Д
//съжалявам, луната е в Близнаци;

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2323 -: Юли 07, 2021, 10:43:24 am »
:Д  :-*

//искам да стрелям без да го мисля много – експериментални, новаторски, "нюейдж" формули с екзотични съставки. кремчета, забъркани от лечители, отделили се от индустрията лели химички от БАН, медицинска козметика. билкови, народни помади, както и съвсем класически неща, с които си израснала (ползвали са се в семейството). изброих ли всичко?: Д
Струва ми се пропусна човешка сперма , урея и слуз от голи охлюви  :P
о, Ребека, позна за първото, но то е по волята на Боговете🤭

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2324 -: Юли 07, 2021, 10:46:22 am »
:Д  :-*

//искам да стрелям без да го мисля много – експериментални, новаторски, "нюейдж" формули с екзотични съставки. кремчета, забъркани от лечители, отделили се от индустрията лели химички от БАН, медицинска козметика. билкови, народни помади, както и съвсем класически неща, с които си израснала (ползвали са се в семейството). изброих ли всичко?: Д
само ако знаеш, колко съм непретенциозна по отношение на мазилката.... Арт, ползвам квото дойде, каквото има в наличност, обикновено кремове купува мъжа ми, нивеа... Купува и за мен понякога, скъпи марки, против бръчки😁
« Последна редакция: Юли 07, 2021, 10:49:29 am от Сафо »