Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440907 пъти)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2535 -: Януари 03, 2022, 03:14:40 pm »
В темата за Марс,Папи беше писала за това,дали сме добри шофьори,според това къде попада Марс.Какво друго е нужно според вас?Меркурий,който се свързва с комуникации,движение?+упр.на 3ти дом.
Имам познати със зле позтавени Марс и Меркурий ,които шофират ежедневно.Дали са добри и разумни на пътя обаче?Имам самочувствието на много добър "карач"на автомобил,което често ми го срива ММ,който се мисли за перфектен със съвпад Марс/Меркурий в дева,9ти дом.
Със зле поставени Марс и Меркурий съм, шофирам ежедневно, интензивно, уверено. Късно започнах, но наваксах. Натискам газта. Считам, че това със скоростта ми е единствен, основен грях. Не разбирай, че я изюрквам на тясна уличка в градска среда, но табелите с ограниченията на скоростта са ми фон. Определям се като отговорен шофьор.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2536 -: Януари 03, 2022, 04:53:24 pm »
Понеже темата е за начинаещи, бих искала да попитам akruks или някой друг желаещ, разбира се, следното:
Може ли накратко да ми обясниш как разбра, че картата е на малко дете? Предварително благодаря
Накратко- по знаците и градусите на външните планети- Уран, Нептун, Плутон...

starinthenightsky е дала изчерпателен отговор.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2537 -: Януари 04, 2022, 06:17:14 am »
В темата за Марс,Папи беше писала за това,дали сме добри шофьори,според това къде попада Марс.Какво друго е нужно според вас?Меркурий,който се свързва с комуникации,движение?+упр.на 3ти дом.
Имам познати със зле поставени Марс и Меркурий ,които шофират ежедневно.Дали са добри и разумни на пътя обаче?Имам самочувствието на много добър "карач"на автомобил,което често ми го срива ММ,който се мисли за перфектен със съвпад Марс/Меркурий в дева,9ти дом.
Със зле поставени Марс и Меркурий съм, шофирам ежедневно, интензивно, уверено. Късно започнах, но наваксах. Натискам газта. Считам, че това със скоростта ми е единствен, основен грях. Не разбирай, че я изюрквам на тясна уличка в градска среда, но табелите с ограниченията на скоростта са ми фон. Определям се като отговорен шофьор.
Люба,благодаря!

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2538 -: Януари 06, 2022, 09:36:44 pm »
По един неаспектиран Марс(мъж) в синастрия, но при много други хубави аспекти, може ли да да се определи че няма да я бъде!
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2539 -: Януари 06, 2022, 09:55:24 pm »
Не, но при равни други условия може да е индикатор за сексуална неудовлетвореност.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2540 -: Януари 06, 2022, 10:28:52 pm »
По един неаспектиран Марс(мъж) в синастрия, но при много други хубави аспекти, може ли да да се определи че няма да я бъде!
В синастрия се гледат много други неща, не само Марс
за брак например се взема под внимание аспект между Юнона на двамата, ако е хармоничен е ок

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2541 -: Януари 06, 2022, 10:29:29 pm »
Благодаря, Люба! И аз за това си мислех.
При по сексуален тип натури това ще е унизително, ако се задържат може да се стигне до извращения в отношенията. Разбира се зависи от наталните предпостваки и на двамата участващи.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2542 -: Януари 06, 2022, 11:18:12 pm »
По един неаспектиран Марс(мъж) в синастрия, но при много други хубави аспекти, може ли да да се определи че няма да я бъде!
В синастрия се гледат много други неща, не само Марс
за брак например се взема под внимание аспект между Юнона на двамата, ако е хармоничен е ок

Най-добре щастливо бракуваните да се изкажат за Юнона.  ;D
Аз нямам такива намерения за законен съюз, а добра съвместимост. И Марс е единствен неаспектиран, а в натала е засегнат от опозиция на Сатурн. Т.е.и Сатурн е неаспектиран, ама аз какво гледам.  :D  Аспектират Асц- Дцс.
« Последна редакция: Януари 06, 2022, 11:24:27 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2543 -: Януари 07, 2022, 09:46:36 am »
maimunka365, твои планети, ако не виждат негов Марс, не е задължително с точен аспект, много ясно, че няма да я бъде. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2544 -: Януари 07, 2022, 10:06:27 am »
maimunka365, твои планети, ако не виждат негов Марс, не е задължително с точен аспект, много ясно, че няма да я бъде. ;)

И конкретно ако марсовете и венерите не се виждат, сексът ще е мираж ;D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2545 -: Януари 07, 2022, 10:08:32 am »
maimunka365, твои планети, ако не виждат негов Марс, не е задължително с точен аспект, много ясно, че няма да я бъде. ;)

И конкретно ако марсовете и венерите не се виждат, сексът ще е мираж ;D

Абсолютно.
+1
Луната може да размърда малко положението, ако и има двоен аспект.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2546 -: Януари 07, 2022, 11:01:02 am »
В Българските семейства ,първата една, максимум две години им се виждат само Марсовете с Венерите,като поживеят малко ,пък си обърнат гръб и ни Марс ,ни Венера я няма,след две години сексът става мираж ;D

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2547 -: Януари 07, 2022, 11:48:51 am »
При мен явно никой не вижда нито Марса ми, нито Венерата. Обаче моя Марс вижда всичко в близнаци, рак, лъв, везни, стрелец, козирог, водолей... И?
« Последна редакция: Януари 07, 2022, 11:53:52 am от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2548 -: Януари 07, 2022, 12:01:10 pm »
При мен явно никой не вижда нито Марса ми, нито Венерата. Обаче моя Марс вижда всичко в близнаци, рак, лъв, везни, стрелец, козирог, водолей... И?

Ти имаш Марс в Овен- мъжа ти няма ли планети в огнени знаци,  в кардинални ? Негова Венера да е в знак, където Марс има достойнства, в негова терма, триплицитет ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2549 -: Януари 07, 2022, 12:16:51 pm »
Да Рени. Мъжа ми има Венера в скорпион и стелиум във везни. Но мисълта ми не беше за него. Сексът с него е дълги години и редовно. Но с други не. Нали има и други хора/мъже с планети в огнени знаци, но аз не съм правила Секс с тях.