Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 441017 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2550 -: Януари 07, 2022, 12:31:16 pm »
Най-добре щастливо бракуваните да се изкажат за Юнона.  ;D
Аз нямам такива намерения за законен съюз, а добра съвместимост. И Марс е единствен неаспектиран, а в натала е засегнат от опозиция на Сатурн. Т.е.и Сатурн е неаспектиран, ама аз какво гледам.  :D  Аспектират Асц- Дцс.
Ти добре гледаш, но ние не виждаме и няма как да знаем какво се случва в наталите и съвместния хороскоп, че да дадем удовлетворяващ те отговор на въпроса. Така само по една планета или по един аспект няма как да стане, гледа се цялостно, а не на парче. Виж освен синастрията и композитната карта, тя също дава много информация за това, дали ще ви бъде като двойка.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2551 -: Януари 07, 2022, 01:43:43 pm »
Да Рени. Мъжа ми има Венера в скорпион и стелиум във везни. Но мисълта ми не беше за него. Сексът с него е дълги години и редовно. Но с други не. Нали има и други хора/мъже с планети в огнени знаци, но аз не съм правила Секс с тях.

Сафо, говориш за различни неща.
Х.и У. се срещат- прогресивни и диреционни карти, в какъв период за двамата/профекция, фирдар/ и тогава синастрия, дали сте сексуално, емоционално, интелектуално и т.н.  съвместими.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2552 -: Януари 08, 2022, 06:02:10 am »
Рени,благодаря!Сега ми се изясниха доста неща. ;)

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2553 -: Януари 09, 2022, 08:28:22 am »
Най-добре щастливо бракуваните да се изкажат за Юнона.  ;D
Аз нямам такива намерения за законен съюз, а добра съвместимост. И Марс е единствен неаспектиран, а в натала е засегнат от опозиция на Сатурн. Т.е.и Сатурн е неаспектиран, ама аз какво гледам.  :D  Аспектират Асц- Дцс.
Ти добре гледаш, но ние не виждаме и няма как да знаем какво се случва в наталите и съвместния хороскоп, че да дадем удовлетворяващ те отговор на въпроса. Така само по една планета или по един аспект няма как да стане, гледа се цялостно, а не на парче. Виж освен синастрията и композитната карта, тя също дава много информация за това, дали ще ви бъде като двойка.

Akruks, питах просто информативно за минали вече отношения, които не са се развили добре. И затова фокусът ми беше неаспектиран Марс.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2554 -: Януари 11, 2022, 06:34:12 am »
Как бихте описали човек/жена,представена от Меркурий в лъв-28* ,в хорарна карта?Кое е първото нещо ,което ви хрумва.Каква е?Меркурий в лъв няма достойнства,но може би създава впечатление на усмихната,лъчезарна млада жена,висока,слаба и стройна,но лъвът е фиксиран мъжки знак,с животинска природа,сух и горещ-артистка,по-скоро драматична,или учителка ,спортистка нереализирана.

plutonian

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 22
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2555 -: Януари 11, 2022, 07:31:08 am »
Мекурий в лъв - усмихната и лъчезарна, млада, слаба и висока, да. Може да е учителка, може просто да е майка на своите деца, и да се опитва да прави за тях най-доброто, полагайки повече усилия от средното ниво (каквото и да е то:)). Също самоуверена, или поне прави такова впечатление, обича да се хвали и да изтъква достойнствата си, понякога уж небрежно и с чувство за хумор.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2556 -: Януари 11, 2022, 09:41:37 am »
Меркуриевите хора обикновено имат нещо особено в профила, ушите, малко като дяволския профил на сатурн, но не съвсем. По меко излъчване от сатурновия акцент. В комбинация с лъв, за който най-характерна е гривата, нещо специфично в главата, окосмяването.
Лъвския акцент не дава височина, и 28 градус е терма на марс - също.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2557 -: Януари 11, 2022, 10:46:31 am »
По Меркурий- хора, коит пътуват, търгуват, лекуват, са мобилни. Лъв не дава височина, напротив, това е нисък знак, с изразен акцент върху коса,  талия,  искрици в очите, специфичното разстояние между зъбите, краката между коляното и глезена са доста едри. Интересува се предимно от себе си, драматична натура. 
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2558 -: Януари 11, 2022, 12:12:44 pm »
По Меркурий- хора, коит пътуват, търгуват, лекуват, са мобилни. Лъв не дава височина, напротив, това е нисък знак, с изразен акцент върху коса,  талия,  искрици в очите, специфичното разстояние между зъбите, краката между коляното и глезена са доста едри. Интересува се предимно от себе си, драматична натура.
На внука таткото е слънчев Лъв, с АС Дева- Меркурий на 28* Лъв, а е 2 метра, висок рус мъж,  нормално за нидерландец, най-високата нация

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2559 -: Януари 11, 2022, 03:09:52 pm »
Супер, представих си Мадона на младини. 😍Благодаря, супер сте.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2560 -: Януари 11, 2022, 03:28:34 pm »
По Меркурий- хора, коит пътуват, търгуват, лекуват, са мобилни. Лъв не дава височина, напротив, това е нисък знак, с изразен акцент върху коса,  талия,  искрици в очите, специфичното разстояние между зъбите, краката между коляното и глезена са доста едри. Интересува се предимно от себе си, драматична натура.
На внука таткото е слънчев Лъв, с АС Дева- Меркурий на 28* Лъв, а е 2 метра, висок рус мъж,  нормално за нидерландец, най-високата нация

Не тълкувам картата "на внука  таткото", а Лъв като първообраз какво дава в телосложение, и да не дава височина.
А високият ръст " на внука таткото" идва от това че, Меркурий е в 1-ви дом, вероятно Юпитер вижда АСЦ, Слънце, е в техния триплицитет , терма.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2561 -: Януари 11, 2022, 03:53:27 pm »
Как бихте описали човек/жена,представена от Меркурий в лъв-28* ,в хорарна карта?Кое е първото нещо ,което ви хрумва.Каква е?Меркурий в лъв няма достойнства,но може би създава впечатление на усмихната,лъчезарна млада жена,висока,слаба и стройна,но лъвът е фиксиран мъжки знак,с животинска природа,сух и горещ-артистка,по-скоро драматична,или учителка ,спортистка нереализирана.
Дребна, слаби крака и малко дупе, тип мъжко, супер с къса пола, слаби глезени. Едър бюст за ръста, широк гръден кош, коремчеста. Нелъвска коса, права и тъмна или червеникава, бухнала от сешоар, а не от природата. Нагиздена, дори накичена, едри обеци, държи да е център на внимание, всички да я харесват, затова е френдли, приказлива и ухилена, в компания е душата, говори смешки и се смее най-гръмко. Любимка и на жени, и на мъже.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2562 -: Януари 11, 2022, 04:26:40 pm »
Както може би се досещате, въпросът ми е зададен назад във времето, когато Меркурий е бил там, в лъв. Много сте ми полезни.  За ръста, да, Тери и Рени са точни-ниска е. Люба също.
« Последна редакция: Януари 14, 2022, 09:24:13 am от Сафо »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2563 -: Януари 11, 2022, 04:28:36 pm »
Не тълкувам картата "на внука  таткото", а Лъв като първообраз какво дава в телосложение, и да не дава височина.
А високият ръст " на внука таткото" идва от това че, Меркурий е в 1-ви дом, вероятно Юпитер вижда АСЦ, Слънце, е в техния триплицитет , терма.
Меркурий е в 12д. при него, няма как да е с Асцендент в Дева и Меркурий в Лъв да му е в 1-ви дом  :)
Иначе да- меркуриев асцендент дава издължени крайници, по-висок ръст, в повечето случаи, поне в нашето семейство е така- два асцендента в Близнаци (голямата дъщеря и внука) и четири в Дева (аз, мъжа ми и двата "зетя")
А картата на "Внука таткото" сме обсъждали тук, един път в темата "познай професията" и миналото лято като му откриха тумора в мозъка  :(
Терми, знаци- има си генетична обусловеност за външния вид, няма как например сред баските, които са с черни очи, някой Водолей с АС в този знак да е с широко отворени, сини очи. Имам познати мъже- лъвове, които са високи за нашия стандарт, около 1.85м, не са с широк гръден кош, както пише за Лъв, а точно обратното, но им личи лъвското в погледа.
Качвам ти картата на  "Лъв като първообраз какво дава в телосложение, който не дава височина."

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2564 -: Януари 11, 2022, 04:37:06 pm »
Както може би се досещате, въпросът ми е зададен назад във времето, когато Меркурий е бил там, в лъв. Много сте ми полезни.
А какъв е въпросът? И защо не пусна картата при хорарите, има тема за отминали хорари  ::)

https://astra.la/forum/index.php?topic=667.msg50429#msg50429