Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440742 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2565 -: Януари 11, 2022, 04:40:05 pm »
Това за косата при лъвовете ,винаги съм го смятала за напълно нагласен мит.Все едно девите да са миловидни ,като девици,за да нагласим " архетипен" тип.Всички лъвове,пък било то стелиумни акценти,които съм срещала са дори с пършиви прави косици,мъжете също преди да оплишевеят са с посредствено окосмяване.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2566 -: Януари 11, 2022, 04:47:50 pm »
Акрукс, в картата, която си качила, упр. на 1ви дом са Венера, Марс, Луна, като триплицитетни управители.
Аз питам друго.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2567 -: Януари 11, 2022, 04:53:40 pm »
Акрукс, в картата, която си качила, упр. на 1ви дом са Венера, Марс, Луна, като триплицитетни управители.
Аз питам друго.
Е какво питаш, не каза какъв е въпроса, за който е построена хорарната карта?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2568 -: Януари 11, 2022, 04:53:45 pm »
Акрукс, има високи и ниски знаци. Лъв е от ниските. АСЦ е този,планетите, които попадат в 1-ви дом и планетите,  които имат управление над АСЦ, които виждат АСЦ, определят физиката на натива. Тук управители на АСЦ са Венера, Луна,Марс.
В тази карта, Слънце няма управление към АСЦ, нито го вижда, но е диспозитор на Меркурий, който е диспозитор на АСЦ, като придава на натива повече големина и сила- Слънцето, планетата, не знака Лъв. 
« Последна редакция: Януари 11, 2022, 04:55:32 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2569 -: Януари 11, 2022, 05:24:24 pm »
Акрукс, в картата, която си качила, упр. на 1ви дом са Венера, Марс, Луна, като триплицитетни управители.
Аз питам друго.
Е какво питаш, не каза какъв е въпроса, за който е построена хорарната карта?
Акрукс, попитала съм как изглежда жена,. Тя е представена от Меркурий в знак лъв. За себе си съм извлякла достатъчно информация, но исках да зная допълнително някои неща. За съжаление(мое), не мога да кача картата,поради много причини.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2570 -: Януари 11, 2022, 05:43:26 pm »
Това за косата при лъвовете ,винаги съм го смятала за напълно нагласен мит.Все едно девите да са миловидни ,като девици,за да нагласим " архетипен" тип.Всички лъвове,пък било то стелиумни акценти,които съм срещала са дори с пършиви прави косици,мъжете също преди да оплишевеят са с посредствено окосмяване.

Ребека,  с косата се представят, а не е задължително да имат хубава коса. С нея се перчат, жените, а мъжете с брада си. Слънце в 1-ви дом, в знак на АСЦ откъм 12-ти, Слънце към АСЦ, също наблягат на коса и брада като излъчване. АСЦ Лъв имат повече отношение към косата, отколкото Слънце Лъв.
Девата има фини черти и това дава изящност във външния вид. И все пак това е човешки знак. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Bodra

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2571 -: Януари 11, 2022, 09:58:05 pm »
Всичко, което чета тук, е безкрайно интересно, но понеже темата е за начинаещи, да питам. Какво означава, когато една планета "вижда" друга?

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2572 -: Януари 11, 2022, 10:26:11 pm »
Предполагам, че е използвано по смисъла на наличие на мажорен аспект между планетите. Представи си, че 10 човека сте се разположили на кръгла маса с 12 стола. Можеш много да кажеш за взаимоотношенията на база подредбата и предпочитанията, нали? Кой с кого е другарче, кой ще ти подава солницата, към кого най-рязко ще трябва да се обърнеш, за да си кажете нещо, кой не се вижда и се е свил и пр.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2573 -: Януари 11, 2022, 11:39:23 pm »
Това за косата при лъвовете ,винаги съм го смятала за напълно нагласен мит.Все едно девите да са миловидни ,като девици,за да нагласим " архетипен" тип.Всички лъвове,пък било то стелиумни акценти,които съм срещала са дори с пършиви прави косици,мъжете също преди да оплишевеят са с посредствено окосмяване.

Ребека,  с косата се представят, а не е задължително да имат хубава коса. С нея се перчат, жените, а мъжете с брада си. Слънце в 1-ви дом, в знак на АСЦ откъм 12-ти, Слънце към АСЦ, също наблягат на коса и брада като излъчване. АСЦ Лъв имат повече отношение към косата, отколкото Слънце Лъв.
Девата има фини черти и това дава изящност във външния вид. И все пак това е човешки знак. :)
Рени,за брадата е вярно,колкото по-плешиви стават ,толкова по-рунтави ,талибански бради засукват.За жените не знам,...не съм им гледала в гащите . ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2574 -: Януари 12, 2022, 10:48:01 am »
А, тук се обажда суетата. При мъже, дневно раждане, огнен АСЦ, Слънцето има управление и задължително с олесяването п главата, компенсират с брадата. За жените и гащите, в тази посока, гледаш и Венера, нали е Венерин хълм ?!  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Никол

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 18
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2575 -: Януари 26, 2022, 02:35:54 pm »
Здравейте, на всички  :) Може ли да Ви попитам, според Вас - какво мога да очаквам от тр. Южен възел съвпад с натален Меркурий, Венера, Слънце, Плутон..?

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2576 -: Януари 26, 2022, 08:35:26 pm »
Никол, по юлв са нещата, които ни се отдават лесно, няма предизвикателство, идва ни отвътре, част е от същността ни. Слв е противоположното, това, което отбягваме, защото е чуждо за нас, непривично. Да си представим, че един мъж е бохем по 11 дом и в един чудесен миг му се стоварват две деца от някоя любима по 5 дом. Дали няма да му е драма?
В нета можеш да прочетеш доста за транзит на планета с възел като препоръката ми е да го навържеш с наталния ти слв в 7 дом, където сега минава Плутон. Вероятно това ще даде най-отчетливо проявление, тъй като отношението е двойно и едновременно. Меркурий може да подготви нещата с това ретроградие, защото е в аналогична позиция.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2577 -: Януари 27, 2022, 12:51:39 pm »
Здравейте, на всички  :) Може ли да Ви попитам, според Вас - какво мога да очаквам от тр. Южен възел съвпад с натален Меркурий, Венера, Слънце, Плутон..?
Възлите не носят събития, а посочват такива – по дома, през който преминават...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2578 -: Януари 27, 2022, 02:45:55 pm »

Никол, срещи. Възлите са пресечни точки, а щом са такива, значи пресичат нашите пътища с точно определени нечии други. Възлите винаги се разглеждат заедно. Назад във времето, преди 9/18 г като по-осезаемо, отново се срещаш с хора, ситуации, които не са разрешени, в посочените сфери. Щом южен възел засяга Венера-връзки, ценности, баланс , парите като връзка с външния свят + домовете, които управлява; Меркурий- сетивата и как възприемаш действителността + домовете, които управлява, Слънце-начинът на живот + домовете, които управлява, Плутон- колко поносими са ти масови: смърт, психози, разрушения, управлението на влиятелен кръг хора и т.н. Къде чашата ти е пълна, по Венера, Меркурий, Слънце. Затъмненията в следващите 19 месеца ще внесат промени в житейската посока през призмата на посочените планети.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2579 -: Февруари 02, 2022, 05:00:58 pm »
Новият премиер с тръпчинка на брадата и разстояние между зъбите като какъв асц го оприличавате?Лъв,или везни мисля да е.