Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 441026 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2655 -: Март 24, 2022, 12:01:14 pm »
В момента Венера е малтретирана, намира се между двата малефика.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2656 -: Март 24, 2022, 12:05:12 pm »
В момента Венера е малтретирана, намира се между двата малефика.

Рени,

Да, между Марс и Сатурн във Водолей.

Благодаря!
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2657 -: Март 24, 2022, 12:07:59 pm »
Моля.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2658 -: Март 24, 2022, 02:32:32 pm »
Моля.  :)

Рени,

СЛВ и ЮЛВ включват ли се в тази категория?
Напр. ЮЛВ(Риби)-Луна-Сатурн в Овен

Благодаря!
« Последна редакция: Март 24, 2022, 02:34:09 pm от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2659 -: Март 25, 2022, 09:04:23 am »
fortunades, във Ведическата, възлите са малефици, ако не бъркам. Но, нека, тези, които са вещи да кажат.
Щом са свързани със затъмнение, по-вероятно е да са свързани с неприятни прояви като малефиците.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2660 -: Март 25, 2022, 11:47:08 pm »
fortunades, във Ведическата, възлите са малефици, ако не бъркам. Но, нека, тези, които са вещи да кажат.
Щом са свързани със затъмнение, по-вероятно е да са свързани с неприятни прояви като малефиците.
Рени,
Благодаря ти.
А, като се гледат профекциите има ли значение, ако домът е вмъкнат?
При мен К12 е в Овен, но Телеца е вмъкнат. На 35г гледаме 12дом и управителя е Марс в този случай, а не Венера, нали?
 :-*
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2661 -: Март 26, 2022, 02:27:11 am »
Венера е, проекции се разглеждат по равнодомната система.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2662 -: Март 26, 2022, 06:11:33 am »
Навсякъде пише,че транзити не задействат дирекции,но на всичките ми важни дати и години,транзитни планети са задействали дирекционни? ::)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2663 -: Март 26, 2022, 11:06:02 am »
Навсякъде пише,че транзити не задействат дирекции,но на всичките ми важни дати и години,транзитни планети са задействали дирекционни? ::)
Как бе,точно така е, но при това все пак трябва да има натален потенциал ,за да се прояви.Това е двойна по ускорение сила,въздействаща върху точка y.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2664 -: Март 26, 2022, 03:02:55 pm »
Навсякъде пише,че транзити не задействат дирекции,но на всичките ми важни дати и години,транзитни планети са задействали дирекционни? ::)
Как бе,точно така е, но при това все пак трябва да има натален потенциал ,за да се прояви.Това е двойна по ускорение сила,въздействаща върху точка y.
Да,да........Рени и Акрукс на няколко пъти ме поправят,когато пиша,че лунации отключват дирекции,а лунациите нали са и транзити.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2665 -: Март 26, 2022, 05:34:32 pm »
Сафо,не знам за какви забележки става въпрос,възможно е да е свързано с това,че транзит на планета е различно от транзит на Луна/Слънце,които не са баш планети,Светила.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2666 -: Март 26, 2022, 09:54:30 pm »
Да,да........Рени и Акрукс на няколко пъти ме поправят,когато пиша,че лунации отключват дирекции,а лунациите нали са и транзити.

Лунациите отключват прогресии и бавните транзити, дирекциите нямат нужда от отключване- те сами по себе си показват кога и какво събитие има, според аспектите и символиката на планетите, домовете и знаците са без значение.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2667 -: Март 27, 2022, 07:00:49 am »
Да,да........Рени и Акрукс на няколко пъти ме поправят,когато пиша,че лунации отключват дирекции,а лунациите нали са и транзити.

Лунациите отключват прогресии и бавните транзити, дирекциите нямат нужда от отключване- те сами по себе си показват кога и какво събитие има, според аспектите и символиката на планетите, домовете и знаците са без значение.
Акрукс,все още не се ориентирам.Например,правя си карта само дирекции,без натал и транзитна планета попада върху дирекционна,или куспида на определен ден,важен за мен.Бързи планети ,като Луна,Венера,Меркурий,Марс.......

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2668 -: Март 27, 2022, 03:07:59 pm »
Акрукс,все още не се ориентирам.Например,правя си карта само дирекции,без натал и транзитна планета попада върху дирекционна,или куспида на определен ден,важен за мен.Бързи планети ,като Луна,Венера,Меркурий,Марс.......

1/ Под дирекционни аспекти се има предвид аспект между планета/светило/възел по дирекция с натални.
Карта само по дирекция е един вид транзитна карта за деня Х – пише под всяка такава карта датата - кой точно ден от годината на раждането е...
2/ Дадено събитие е посочено поне на няколко места с разни предсказателни техники.
Например, Новолунието в Риби при мин беше в 6-ти дом, на градус от Хирон, втучето ми на рождения си ден се зарази от гостите с някакъв вирус (не го заради дете от гостите, а онзи, за когото бях пуснала хорар “използва ли я”) И понеже му потече нослето остана вкъщи, не ходеше на градина през изминалата седмица и аз се грижих за него. Зарази и мене, отвориха се стари (болезнени) рани (в преносен смисъл), но в това време транзитната квадратура Марс Водолей -Уран Телец заформи Тау с моя Марс У3,8 в 3д. и с Марс У 1, 5, 12 в 12д на малката дъщеря - до последно стисках зъби и траех нейното поведение, но в крайна сметка се оказах с билет за самолет и в самолета, където си поплаках стабилно като гледах украинче на съседна седалка, което се оказа родено на 11 март (внука ми е на 12-ти) и с подобно име със същата буква.
В това време имам дир. Слънце тритон с нат. Луна в края на 7д.(на К8) и квадрат нат. Уран У6 в
12д. , дир. СЛВ на нат. АС , дир Сатурн опозиция Венера и др.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2669 -: Март 28, 2022, 01:17:43 pm »
Венера е, проекции се разглеждат по равнодомната система.

maimunka365,

Значи съм в период на Венера.

Благодаря!
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.