Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440661 пъти)

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2730 -: Април 25, 2022, 08:08:31 pm »
Земен знак на к10, у10 в земен знак,  малтретиран,  силно поставен Меркурий, малтретираан във връзка с 10-ти дом/ управители/- перфекционизъм.
Силен и добре поставен Сатурн, тронови планети в кардинални домове, да не са малтретирани от малефици- организираност.
Акцент върху знаци от Подвижния кръст, човешките знаци,  добре поставен Меркурий, но да не е оперативен, Луна в подвижни знаци, Луната е водеща в аспекта към АСЦ, у АСЦ-  постоянна тревожност за всичко

Рени,
К10 ми е Водолей, Уран ми е в Стелец в 7-ми дом. Меркурий ми е в Риби, много зле.
Сатурн единствено е в ъглов дом и в този Стрелец, Луна във Водолей, но няма аспект с Асц и Меркурий У асц..

Какво имаш в Дева ,шести дом ,имаш ли твърд аспект Меркурий с Луна?

Ребека,
К5 ми е в Дева, и нямам аспект мжду Луна и Меркурий.
Днес толкова се изнервих, че не успяхме да тръгнем с 30мин по-рано, че ми падна кръвното и се разтреперих, защото исках да не пътуваме в трафика. Прото се успахме с 30мин, вместо в 8:00ч, станахме в 8:30 и трябваше да заземим вилата и така да тръгнем. Това мое постоянно бързане и изчисляване до секундата, кое кога и как ще стане не е добре за нервите ми. И се скарах и на майка ми, защото не спряха да ми звънят, да питат, кога ще тръгваме.

Качих си картата, за да не пиша много по нея, но от изброените май нищо не виждам, поне на пръв поглед.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2731 -: Април 26, 2022, 10:28:37 am »
fortunades, не съм включила АСЦ, 1-ви дом и всичко, свързано с тях, а точно там, са проектирани личните качества.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2732 -: Април 26, 2022, 07:57:44 pm »
Възпитанието, средата, семейството ти са в онези проценти, коото искаш да преброиш от картата ти, тоест 100 процента  всичко е в картата ти. Както казват руснаците, което го няма в картата, то и в живота не се случва.
Иначе освен посочените, аз бих гледала и 3 дом като меркуриев дом, не само 6, особено в специфичен знак и участници. Като цяло 4 са възможните участници луна със Сатурн, Плутон (контрол фрийк) и чак тогава меркурий.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2733 -: Април 26, 2022, 08:06:02 pm »
Охо, сега виждам, че си качила и карта и твърдищ, че няюа нищо!?
Има Плутон в 6 към Меркурий и луна у3, висока, със сатурн 😂
А това си го придобила ог майка си. Виж тя ти е звъняла да дава зор и ти си се разтреперила. Емоции отвсякъде.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2734 -: Април 27, 2022, 05:17:59 am »
Привет,
Кое в картата води до перфекционизъм, организираност  и постоянно предвиждане на следващите ходове т.е. както в шаха?
Работя с психолог след аборта и той е на мнение, че този мой перфекционизъм и подготовка за всичко, което би могло да се случи, ме докарва до една постоянна тревожност за всичко. И е прав на 100%. И когато нещата не станат, така както съм ги планувала и дори и аз не съм виновна за това, се чувствам зле. И започвам да анализирам отново и отново какво е можело да направя, за да няма провал. Вмъквам, че съм спортувала много години и това също ми е дало организираност, плюс родители учители и треньори по спорт.
Колко % от картата ми дава такива характеристики и колко възпитанието и средата на семейството, според вас?
По натал имаш напрегнат аспект от Марс в 12д. към Луната 10д. Марс създава трудности в живота и пречи на спокойния ход на събитията, Луната има нужда да е забелязана високо горе, а сега е мачкана от транзита на Сатурн У10. Луната управлява 3д, на ума, на движението, на мисълта, а Сатурн в този момент ти казва да спреш, да престанеш да бързаш и планираш непрекъснато. Юпитер по транзит е на трон и пришпорва заточения Меркурий У1, Уран транзит в 12д и е в действаща опозиция с Плутон в 6д. , но всичко това ще отмине, а квадрата на Марс към Луна в натала е знак за решителност и сила, жената с този квадрат е самоуверена, обича да води, да управлява и поема рискове. Тъй че отпусни малко юздите и дай почивка на хората около теб, не ги пришпорвай  :) Поеми си въздух за предстоящото затъмнение, което от 12д ще е в опозиция на Плутон в 6д. , но пък е в хубав аспект с Нептун У11 в 8д. - ще намериш себе си с помощта на групова дейност, свързана с изучаване на скритите неща в живота, нямаш нужда от коуч – самата ти си водач, само трябва да промениш темпото.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2735 -: Април 30, 2022, 08:43:00 pm »
С повсеместното раждане чрез планирани и дирижирани методи се е навъдило едно поколение със Слънце в 10 и 11 дом, хайде и 9 при по-големите болници. След време 4 дом ще го търсим с фенер. Шефове, техните пиари и мигранти. Кой ще копае на нивата? За Индустриална революция 4-5.0 роботите ще копаят, някои хора ще са ай-ти, по 11 дом може и разни други неща.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2736 -: Април 30, 2022, 08:54:52 pm »
Люба,  ;) ;) ;)
Слънце кулминиращо и в 10-ти не е показател, че натива, няма да оре и копае, нито Слънце в 4-ти ще свети по нивите.
Аз съм със Слънце в 4-ти, според теб, дали копая ? Имам у1 в 10 ти и не само.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2737 -: Май 01, 2022, 12:33:47 am »
Аз със Слънце във втори дом какво? Копая криптовалута сигурно :D

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2738 -: Май 01, 2022, 03:31:09 am »
Нещо не ме разбрахте. Не питам кой какво прави с такова или онакова Слънце, а как ще се възстанови баланса, накъде ще избие. Ако при равни други условия е налице равномерно разпределение по домовете, то опъването в дадена точка сега трябва да резонира нанякъде.
В момента под 3 процента от децата, родени в частни болници имат шанс за Слънце във втори дом.
Постът ми е философски и материал за размисъл.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2739 -: Май 01, 2022, 10:15:12 am »
Това че някой смята дирижирано да те постави под светлината на прожекторите, не означава че буквално ще те огрее. Само с оглед това разположение. Слънце в кулминация е в различни зодиакални знаци. С различна мотивация. Различен асцендент. Различна среда, контекст. Зодиакалният знак Лъв е в различен дом/сфера. Слънце в 10 просто иска да се откроява, да не остава незабелязано с това, което предполага куспидата с Лъв. Такъв може да е човек с най-различни занимания и ниво в социалната йерархия.
Ъгловите планети са нещо като визитната картичка на човек. Ъглово Слънце - ярка индивидуалност, силна мотивация, хедонист, егоцентрик.
« Последна редакция: Май 01, 2022, 10:51:36 am от starinthenightsky »

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2740 -: Май 01, 2022, 12:00:06 pm »
fortunades, не съм включила АСЦ, 1-ви дом и всичко, свързано с тях, а точно там, са проектирани личните качества.  :)

Рени,
Асцентента ми е квадратура с Управителя му Меркурий в Риби и с Венера. А както се вижда У1 е в падение. Най-вероятно не се чувста добре така.

Охо, сега виждам, че си качила и карта и твърдищ, че няюа нищо!?
Има Плутон в 6 към Меркурий и луна у3, висока, със сатурн 😂
А това си го придобила ог майка си. Виж тя ти е звъняла да дава зор и ти си се разтреперила. Емоции отвсякъде.

Люба, значи Луна с аспект към нещо в 6-ти дом дава тревожност, заради естествения управител Меркурий?
Луната има аспект, освен със Сатурн и с Уран в 7-ми, да не би и този Уран да действа така изнервящо ми.
Между другото, когато съм гладна изпадам в хипогликемия и се разтрепервам цялата, а и ставам ужасно нервна. Но ям по много малко и често, защото не съм свикнала да се тъпча. Някъде бях чела и че Скорпион свързан с 6-ти дом дава бърз метаболизъм, но аз го свързвам с темперамента по-скоро. По-нервните хора, са сякаш по-слаби и забързани, а по-спокойните имат по-бавен метаболизъм. Но може  и да греша.

Привет,
Кое в картата води до перфекционизъм, организираност  и постоянно предвиждане на следващите ходове т.е. както в шаха?
Работя с психолог след аборта и той е на мнение, че този мой перфекционизъм и подготовка за всичко, което би могло да се случи, ме докарва до една постоянна тревожност за всичко. И е прав на 100%. И когато нещата не станат, така както съм ги планувала и дори и аз не съм виновна за това, се чувствам зле. И започвам да анализирам отново и отново какво е можело да направя, за да няма провал. Вмъквам, че съм спортувала много години и това също ми е дало организираност, плюс родители учители и треньори по спорт.
Колко % от картата ми дава такива характеристики и колко възпитанието и средата на семейството, според вас?
По натал имаш напрегнат аспект от Марс в 12д. към Луната 10д. Марс създава трудности в живота и пречи на спокойния ход на събитията, Луната има нужда да е забелязана високо горе, а сега е мачкана от транзита на Сатурн У10. Луната управлява 3д, на ума, на движението, на мисълта, а Сатурн в този момент ти казва да спреш, да престанеш да бързаш и планираш непрекъснато. Юпитер по транзит е на трон и пришпорва заточения Меркурий У1, Уран транзит в 12д и е в действаща опозиция с Плутон в 6д. , но всичко това ще отмине, а квадрата на Марс към Луна в натала е знак за решителност и сила, жената с този квадрат е самоуверена, обича да води, да управлява и поема рискове. Тъй че отпусни малко юздите и дай почивка на хората около теб, не ги пришпорвай  :) Поеми си въздух за предстоящото затъмнение, което от 12д ще е в опозиция на Плутон в 6д. , но пък е в хубав аспект с Нептун У11 в 8д. - ще намериш себе си с помощта на групова дейност, свързана с изучаване на скритите неща в живота, нямаш нужда от коуч – самата ти си водач, само трябва да промениш темпото.

akruks,
Този Марс в Телец и то в 12-ти дом, не трябва ли да е малко по-бавен, муден и не толкова изнервящ ме?
Или по-скоро е подтиснат и от там си държа всичките емоции в себе си и търпя?
Усещам се вече, че наистина търпението ми е много голямо и като едно Теле, седя и седя и гледам и търпя.. и дойде ли момента, в който ми падне шапката, истинския Марс и слънцето ми в Овен, се появяват на повърхността, но тогава става лошо. Искам да си казвам нещата както са си на момента, ама.. за сега ми е трудно.
Малко по-дипломатично искам да ги казвам и в момента това го отработваме с психолога.
Много ми е трудно да стопирам нещата, старая се.
Опитвам се да се поспра, но имам чувството, че ще стана тромава :D
По-леко ми е ежедневието, когато не бързам и не ми пука. Даже днес трябва да работя, че няма кой освен мен.
И си казах, я си изпий кафето, хапни си нещо и тогава. И ето чак сега сядам да сменя каквото трябва по сайтовете.
Вчера бяхме на рожден ден на племенника ми, който прави 6 месеца, и е Скорпион-не му беше добре на детето, не беше спало и мрънкаше и изнерви всичко. Сигурно е било заради опозицията на затъмнението с неговото слънце.
Беше доста напрегнат ден, а уж за празник се събрахме.
А аз утре съм на лекар, при една специалистка по инвитро (да каже мнение и да ме прегледа, може да се наложи да ми гледат тръбите)...

« Последна редакция: Май 01, 2022, 12:04:23 pm от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2741 -: Май 01, 2022, 12:14:39 pm »
Люба, хората сме разчертали небето, така че, на нас да ни е удобно да го разберем.
След като, отново, хората искат да поставят Слънцето на едно поколение, в дневната половина на хороскопа, значи, пак, така им/ни е удобно, за да разберем нещо в небето.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2742 -: Май 01, 2022, 12:58:41 pm »
Фортунадес, по твоята тема съм имала предвид, че детайлното вглеждане, запетайките, издребняването са естествена среда на 6 дом и Меркурий, но ми се струва, че често пренебрегват 3 дом като уж по-лежерен, но всъщност и там са големите задълбаващи. При теб Мерк е важен, у на асц, високо поставен. Обаче освен това имаш в 6 дом цял Плутон, другия контрольор, при това в аспект с Меркурий. За един половин час сутринта си направила ебати драмата, че чак и пост си писала, сериозна работа за теб самата. Какво житейско значение има някакво си събуждане с 30 мин напред!? Бихме попитали всички останали, дори с насмешка. Ама за твоите хубавци има.
В допълнение тревожността, драмите са по Луна. Със Сатурн и Плутон до ниво депресии и сриване на целия свят, пълно нещастие. Ти не стига, че и без това си проблемна в областта, ами и майка ти допълнително налива многократно масло в огъня, при това пак за оня прословут половин час сън!? Но то си е едно и също, Луна във всичките й форми.
Ясно е, че си носиш кръста с всичко това, няма лесно, всяка благословия е и проклятие. Вярвам, че някъде Меркурий -Плутон ти носят много бонус точки в работата. И пак много нерви, ако една милимунда не излезе ден преди крайната дата 😂😂

Рени, по моята тема се разбрахме с теб, харесва ми коментарът ти. Не го бях помислила от този ъгъл.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2743 -: Май 01, 2022, 02:18:45 pm »
Фортунадес, по твоята тема съм имала предвид, че детайлното вглеждане, запетайките, издребняването са естествена среда на 6 дом и Меркурий, но ми се струва, че често пренебрегват 3 дом като уж по-лежерен, но всъщност и там са големите задълбаващи. При теб Мерк е важен, у на асц, високо поставен. Обаче освен това имаш в 6 дом цял Плутон, другия контрольор, при това в аспект с Меркурий. За един половин час сутринта си направила ебати драмата, че чак и пост си писала, сериозна работа за теб самата. Какво житейско значение има някакво си събуждане с 30 мин напред!? Бихме попитали всички останали, дори с насмешка. Ама за твоите хубавци има.
В допълнение тревожността, драмите са по Луна. Със Сатурн и Плутон до ниво депресии и сриване на целия свят, пълно нещастие. Ти не стига, че и без това си проблемна в областта, ами и майка ти допълнително налива многократно масло в огъня, при това пак за оня прословут половин час сън!? Но то си е едно и също, Луна във всичките й форми.
Ясно е, че си носиш кръста с всичко това, няма лесно, всяка благословия е и проклятие. Вярвам, че някъде Меркурий -Плутон ти носят много бонус точки в работата. И пак много нерви, ако една милимунда не излезе ден преди крайната дата 😂😂

Рени, по моята тема се разбрахме с теб, харесва ми коментарът ти. Не го бях помислила от този ъгъл.

Люба,

Сега те разбрах много по-добре.
Лошото е, че не е само за това, а за всичко в ежедневието ми и житова ми.
Да, в работата съм така и вкъщи съм така и навсякъде. Има и плюсове и минуси, няма как.
Блгодаря ти отново, че така обстойно погледа и ти и другите картата и ми разяснихте ситуацията.  :-*
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2744 -: Май 02, 2022, 12:38:37 am »

akruks,
Този Марс в Телец и то в 12-ти дом, не трябва ли да е малко по-бавен, муден и не толкова изнервящ ме?
Или по-скоро е подтиснат и от там си държа всичките емоции в себе си и търпя?
Усещам се вече, че наистина търпението ми е много голямо и като едно Теле, седя и седя и гледам и търпя.. и дойде ли момента, в който ми падне шапката, истинския Марс и слънцето ми в Овен, се появяват на повърхността, но тогава става лошо. Искам да си казвам нещата както са си на момента, ама.. за сега ми е трудно.
Малко по-дипломатично искам да ги казвам и в момента това го отработваме с психолога.
Много ми е трудно да стопирам нещата, старая се.
Опитвам се да се поспра, но имам чувството, че ще стана тромава :D

Написаното от мен е за квадрата на Марс с Луната, а не конкретно за Марс в Телец и в 12д.
Под спиране нямах предвид да спреш да действаш, а да спреш да контролираш всичко и всеки, в старанието си да е перфектно до най-малкия детайл. Това е!