Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 436919 пъти)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1186
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2805 -: Май 18, 2022, 01:48:59 am »
Слънцето е онзи печален главен герой, който заради цената да е в светлината на прожекторите, посипан с брокат, жертва други облаги и удобства, съгласява се на несправедлив договор, от което се възползват трети лица на негов гръб, греят се под лъчите му. На Слънцето му стигат аплодисментите и потупването по рамото, за браво работи, да го споменат на събрание като отличника на групата и без паричен бонус, за слава, за Родину.
Може би в 10 дом е важно да съм жена на еди си кой и това всички да го знаят, да живея в..., да съм известна с... Госпожа Премиершата, Министершата, известна по фамилия, така я наричат хората в село, няма малко име, Попова я знаят, за Мария не се сещат.

А вие в кой дом светите за другите, докато просто си светите, накичен с ордени на голо дупе, оформено като прасковка? (Все пак за Слънце говорим, няма да се излагаме с целулитена дупара!)

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2806 -: Май 18, 2022, 03:38:17 am »
Аспекти в мъжка карта за сексуален маниак,или сексът като основна тема?

Изкуших се препостна мнение на Рени, което прочетох преди малко в стара тема:

Отговор #202 -: Януари 02, 2014, 08:50:22 pm »
За "дьо Сад" ,трябва да има и напрежение Венера /Марс/Сатурн, и Въздух/Подвижност -там са изпращелите секс фантазии
- по повод коментари за Нептун.

Очевидно, че Марс е замесен в схемата. А Плутон не е ли в играта също? - имам спомен за коментари отново в друга тема за Р. Полански.

Секса все още е лична тема, така че, Плутон няма някакви особени заслуги за него, освен ако "Бялото братство", "Илюминатите",  ЦК на БКП не са го гласували като обществена или духовна поръчка ? ;)
.
 Рени, моето ниво за момента е до препостване :). Сатурн не е от личните планети, но като морален регулатор има значение - т.е. предполагам си имала предвид раняващи външни планети към личните. Но ти знаеш по-добре. Между другото това е от темата за професиите.... Беше ми попаднало и (мнение за) аспект за неангажиращ/без емоционален секс (?), също в някаква очевидно некореспондираща тема, така че предложението на Сафо за обединяването им на куп е добро. А иначе стандартите за един са отклонение за друг и от тази гледна точка може и институциите да решават :). По този повод днес един 30 г. колега сподели, че изобщо не разбира моралните догми на религията "при целия този избор и свобода".

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2807 -: Май 18, 2022, 11:56:02 am »
Ренииии, сексът е лична тема, ама е по 8 дом, защото е по-приятно, препоръчително и заредено с очаквания да участва и друго лице, където нещата вече стават калабалък от хора.
А сега като се замисля и сексът сам е по дом над асцендента, така че май изобщо не изключваме регулациите на споменатите от теб институции, а ги оправдаваме.
Лична работа, ама с обществени норми.

Любааааа, ама секса е и по 5-ти дом, домът на радост на Венера. Иначе, оста Телец- Скорпион е оста на желанията, в които влиза и секса. В знака Скорпион достойнства има Марс.  Разбира се, че трябват двама, за да има кеф на дивана ?!
Би ли споделила, дали хората са правили секс, преди цивилизацията/ обществените норми ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2808 -: Май 18, 2022, 12:10:31 pm »
terrarossa,  и Марс отвъд Земята, т.е. не е вътрешна /лична планета.
Със Сатурн се загваря видимото, познатото, формата, очакваното, прогнозируемото.
Транссатурновите планети или отвъд Сатурн,отразяват онова, което не можем към момента да обясним логично, рационално, да го пипнем, видим-  с такава цел са измислени боговете.

Принципът на Сатурн е познаваем защото може да се наблюдава неговия цикъл. Зааедно с Венера, дават винаги точни, конкретни събития, защото имат определен цикъл и ако само леко мръднат от очакваното, т.е. не изгреят, не се появят на същото място, на което трябва да бъдат, веднага може да се установи по техните аналогии неблагоприятните последствия.
Сатурн винаги покварява и в секса, и в морала, и във философията, и в политиката и във всичко, защото такава му е природата. Марс наранява/ бойкотира всичко по-горе изброено. Сатурн чрез студ, Марс чрез горещина.
Марс е ексцентричен трудно може да му се хванат спатиите горе на небето, затова и долу на земята , по-често има залитания, дискомфорт, мании, зависимости, конфликти, извращения по /с него. И Сатурн, и Марс западни/нощни са по-неблагоприятни, макар Марс през нощта да му пада малко от заряда. И ако това са сигнификаторите на секса в картата, имат отношение към 1, 5,8 домове, притискат Венера/ при жените и Луна/, тогава може да очакваме отклонения от секса. Изгореният Марс е силно сексуално зареден, но ако е в дневна карта в знак на заточение, падение, труднооо ще прави морален секс . Има много положения, които дават търсената от теб информация. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2809 -: Май 18, 2022, 01:21:25 pm »
Слънцето свети в 9,10, 11 домове, заради себе си, отразява его принципа максимално силно.
Луната в 9,10, 11 домове е популярна за другите. Луната е възприемчива, притегля, приема одобрението от другите.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1186
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2810 -: Май 18, 2022, 02:42:23 pm »
Ренииии, сексът е лична тема, ама е по 8 дом, защото е по-приятно, препоръчително и заредено с очаквания да участва и друго лице, където нещата вече стават калабалък от хора.
А сега като се замисля и сексът сам е по дом над асцендента, така че май изобщо не изключваме регулациите на споменатите от теб институции, а ги оправдаваме.
Лична работа, ама с обществени норми.

Любааааа, ама секса е и по 5-ти дом, домът на радост на Венера. Иначе, оста Телец- Скорпион е оста на желанията, в които влиза и секса. В знака Скорпион достойнства има Марс.  Разбира се, че трябват двама, за да има кеф на дивана ?!
Би ли споделила, дали хората са правили секс, преди цивилизацията/ обществените норми ?
Хах, аз от секс не разбирам, за да споделям, но определено преди цивилизацията секс е имало обаче е бил друг модел, тип животински - задължително с друг, първосигнален по нагон, тук к сега, първичен и съответно максимално неизвратен, да не се ревнуваме, а да се редуваме. Всички изкривявания за дошли заради бариерите. Просто няма какво да сравняваме животът отпреди появата на писмеността, което е начало и на цивилизацията, сиреч писаните правила и изображения кама сутра. Дойде ли момент, в който да те учат как да правиш нещо, което те е пръкнало на този свят, тоест в кръвта ти е, не ми го хвали.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2811 -: Май 18, 2022, 03:13:12 pm »
Осите не транзитират. На 33 години, респ 66 и т.н. соларните повтарят наталните.
и това е относително, защото наталната ос е от рожденото място, а на 33г съм живяла на друго място и сол. АС е в 12 дом, на 4гр от наталния, съответно сол. МС е в 9д. също на 4гр от наталния МС
Добре, 4 градуса, критично отклонение. Ко на 99 се върнеш на мястото, на което си била на 33, пак ще са 4 градуса отклонение към 12 дом. Затуй са му турили Рефърънс плейс на астрокома да ги смята тези 4 градуса, да не забравяме къде се намираме.
Направила съм солар и за мястото на раждане, и за мястото на пребиваване, за 33г, за 66г, за 99г. - ами не се повтарят осите, иначе Да - в същия знак е АС, но за някой с АС в началните градуси, няма как да се повтори и знакът, тъй че това твърдение е невярно. За 33г ми излиза АС на 10 градуса, на 99г 3 градуса, при натален АС 14 градуса.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2812 -: Май 18, 2022, 03:58:41 pm »
Ренииии, сексът е лична тема, ама е по 8 дом, защото е по-приятно, препоръчително и заредено с очаквания да участва и друго лице, където нещата вече стават калабалък от хора.
А сега като се замисля и сексът сам е по дом над асцендента, така че май изобщо не изключваме регулациите на споменатите от теб институции, а ги оправдаваме.
Лична работа, ама с обществени норми.

Любааааа, ама секса е и по 5-ти дом, домът на радост на Венера. Иначе, оста Телец- Скорпион е оста на желанията, в които влиза и секса. В знака Скорпион достойнства има Марс.  Разбира се, че трябват двама, за да има кеф на дивана ?!
Би ли споделила, дали хората са правили секс, преди цивилизацията/ обществените норми ?
Хах, аз от секс не разбирам, за да споделям, но определено преди цивилизацията секс е имало обаче е бил друг модел, тип животински - задължително с друг, първосигнален по нагон, тук к сега, първичен и съответно максимално неизвратен, да не се ревнуваме, а да се редуваме. Всички изкривявания за дошли заради бариерите. Просто няма какво да сравняваме животът отпреди появата на писмеността, което е начало и на цивилизацията, сиреч писаните правила и изображения кама сутра. Дойде ли момент, в който да те учат как да правиш нещо, което те е пръкнало на този свят, тоест в кръвта ти е, не ми го хвали.

Нали, и аз това казах, секса е физическо изражение на еди-какво си. Щом участва физиката/ тялото сме ограничени до Сатурн,и преди, и сега. А, пък спецификата, с която ще се материализира тази физика е ограничена до 12 сектора.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7339
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2813 -: Май 19, 2022, 03:32:45 pm »
Сафо, ти си фронтменът на този форум, а дори не е твой. В голяма степен той живурка дори благодарение на твоето огряване тук. Интернет групичка, толкова водолейско. И да ми казваш, че не ти се виждало десетодомното слънце...
Мда... Но заточено, или "не компетентно" - цитирам Рени. Дет се вика "на всяка манджа мерудия". Депресирам се от това, но не мога да се спра... 😁

Изразяваш Слънчевият принцип като количество, не като качество.
Сафо, според теб, как се овладява прекалено много Слънце ?  :)
Рени, през февруари Слънцето не е прекалено много по нашите ширини.
А как се овладява ли? Като потърсиш дебела сянка😊
« Последна редакция: Май 19, 2022, 03:34:52 pm от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7339
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2814 -: Май 19, 2022, 03:36:35 pm »
Четвърти дом в натала, за коя стая в жилището отговаря?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2815 -: Май 19, 2022, 08:19:19 pm »
Четвърти дом в натала, за коя стая в жилището отговаря?
Кухнята, градината, стаята на бащата, а може и работния кабинет на мъжа ти, ако има такъв  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2816 -: Май 21, 2022, 09:12:31 am »
Не можах да открия тема, в която да пусна въпроса си, затова го пускам тук. Има ли индикатор в наталната карта, който да показва, че човекът е левичар? Дали Сатурн в 3 дом би могъл да показва такова "отклонение", но ми е любопитно да споделите вашите мисли за това.

Има. Една от предпоставките  е обикновено родените около Новолуние.
Сатурн как се свързва с "лявото ", 3 дом  ? С отклоненията , да, свързва се.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2817 -: Май 22, 2022, 04:46:02 pm »
Здравейте, кога една планета "вижда" асцендента?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7339
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2818 -: Май 22, 2022, 05:22:37 pm »
Четвърти дом в натала, за коя стая в жилището отговаря?
Кухнята, градината, стаята на бащата, а може и работния кабинет на мъжа ти, ако има такъв  :)
Акрукс,благодаря!Лъв на к4 и заточено Слънце-винаги има нещо недовършено в кухнята,недоправено.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2819 -: Май 22, 2022, 08:29:08 pm »
Здравейте, кога една планета "вижда" асцендента?

Когато е в знак/ дом, от които може да прави мажорни аспекти с него.
Пример: АСЦ Овен, всяка планета във : Близнаци, Рак, Лъв, Везни, Стрелец, Козирог, Водолей или в  3,4, 5,7,9,10,11 домове, или  в 3-ти, 4-ти, 5-ти, 7-ми, 9-ти, 10-ти, 11-ти знак от АСЦ.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“