Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 430165 пъти)

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2820 -: Май 22, 2022, 11:28:49 pm »
Здравейте, кога една планета "вижда" асцендента?

Когато е в знак/ дом, от които може да прави мажорни аспекти с него.
Пример: АСЦ Овен, всяка планета във : Близнаци, Рак, Лъв, Везни, Стрелец, Козирог, Водолей или в  3,4, 5,7,9,10,11 домове, или  в 3-ти, 4-ти, 5-ти, 7-ми, 9-ти, 10-ти, 11-ти знак от АСЦ.

Чудесен въпрос и супер отговор.
И аз това съм се чудила.
А, къде мога да намеря или прочета информация, коя планета на какво е сигнификатор?
Има много значения на една планета, какво представлява тя, но са разпиляни и няма систематизирана иформация.
 :-*
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 312
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2821 -: Май 23, 2022, 12:05:35 am »
Здравейте, кога една планета "вижда" асцендента?

Когато е в знак/ дом, от които може да прави мажорни аспекти с него.
Пример: АСЦ Овен, всяка планета във : Близнаци, Рак, Лъв, Везни, Стрелец, Козирог, Водолей или в  3,4, 5,7,9,10,11 домове, или  в 3-ти, 4-ти, 5-ти, 7-ми, 9-ти, 10-ти, 11-ти знак от АСЦ.

Благодаря, Рени! Има се предвид т.нар. сходящи/разходящи аспекти предполагам, а не само тези в натала?

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2822 -: Май 23, 2022, 03:09:36 pm »
Горен десен първи зъб, резец, дали има някакво по-специално астрологично или друго значение?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2823 -: Май 23, 2022, 08:50:07 pm »
Здравейте, кога една планета "вижда" асцендента?

Когато е в знак/ дом, от които може да прави мажорни аспекти с него.
Пример: АСЦ Овен, всяка планета във : Близнаци, Рак, Лъв, Везни, Стрелец, Козирог, Водолей или в  3,4, 5,7,9,10,11 домове, или  в 3-ти, 4-ти, 5-ти, 7-ми, 9-ти, 10-ти, 11-ти знак от АСЦ.



Благодаря, Рени! Има се предвид т.нар. сходящи/разходящи аспекти предполагам, а не само тези в натала?

Важи за всички карти.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 312
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2824 -: Май 23, 2022, 09:06:33 pm »
Здравейте, кога една планета "вижда" асцендента?

Когато е в знак/ дом, от които може да прави мажорни аспекти с него.
Пример: АСЦ Овен, всяка планета във : Близнаци, Рак, Лъв, Везни, Стрелец, Козирог, Водолей или в  3,4, 5,7,9,10,11 домове, или  в 3-ти, 4-ти, 5-ти, 7-ми, 9-ти, 10-ти, 11-ти знак от АСЦ.



Благодаря, Рени! Има се предвид т.нар. сходящи/разходящи аспекти предполагам, а не само тези в натала?

Важи за всички карти.

Рени, работата на стролога освен доста трудоемка, очевидно изисква много опит да се проиграят всички карти. Предполагам в един момент става автоматично като шофирането, но далчен не всеки би инвестирал необходимите време и усилия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2825 -: Май 24, 2022, 11:41:24 am »
terrarossa, кой колкото може, а пък може толкова, колкото му е записано по натал.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 312
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2826 -: Май 25, 2022, 08:37:25 am »
Да, определено от астрологична гледна точка животът изглежда  фатално предопределен. Например т.нар. кармични аспекти като дадени слънцето или асц  са съвпад с плутон/лунни възли/луна/в даден дом и т. н. на маса хора с определен набор (година)/час на раждане и т.н.
В съвременната дигитална ера очаквам ии да направи лотария за срещи между хора с най-подходящи карти като комбинация аспекти (ако изобщо на ии му пука за това), но има една лека уловка - зависи как са разположени звездите при тегленето :)

<+ това - Колко време е било нужно за изчисляване на всичкот това без софтуера на астрото? :)>

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2827 -: Май 25, 2022, 11:08:57 am »
И  от културна гледна точка за много хора животът е фатален или предопределен. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Tulip

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2828 -: Май 30, 2022, 01:53:56 pm »
Здравейте, 3 дом показва братята и сестрите, но задължително ли е те да са по-малки от натива или може и по-големите да показва? Или те са само по 11 дом :) Благодаря. Примерно соларен асцендент в 3 натален дом може ли да показва акцент към по-големите братя/сестри или щом са по-големи, то в случая 3 дом показва само комуникация, пътувания и тн

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2829 -: Май 30, 2022, 04:00:02 pm »
Трети дом е всичко, което си изброила.Ако питаш специално в хорарен въпрос, по-малката сестра е Венера, по - голямата-Луна. По-малкият брат по Меркурий, по-големият Марс.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2830 -: Юни 02, 2022, 05:11:20 pm »
Освен с програмата на Румен Колев, има ли друг начин да разберем дали в натала една планета е изгряла?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2831 -: Юни 02, 2022, 08:41:01 pm »
Сафо, с наблюдение, в продължение на години. Има и друди програми, но не са "българско производство ". :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2832 -: Юни 02, 2022, 09:11:24 pm »
Сафо, с наблюдение, в продължение на години. Има и друди програми, но не са "българско производство ". :)
Рени,мерси!Със сигурност трябват години,ама по лесния начин е по-мързеливо и обратното.
Мисля си,че ако познаваме достатъчно добре даден човек,можем да предположим.Например:Красива жена -видима Венера,в знак в който има достойнства.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 312
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2833 -: Юни 03, 2022, 07:56:57 am »
Под изгряваща планета на асцендент с ли се има предвид?
А какво е значението на "най-издигнатата планета", т.е. на медиум цели. Ако има две планети на/около МЦ? Или ако има планета и на МЦ и на АЦ какво им е влиянието и как си взаимодействат?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2834 -: Юни 03, 2022, 10:01:35 am »
Сафо, с наблюдение, в продължение на години. Има и друди програми, но не са "българско производство ". :)
Рени,мерси!Със сигурност трябват години,ама по лесния начин е по-мързеливо и обратното.
Мисля си,че ако познаваме достатъчно добре даден човек,можем да предположим.Например:Красива жена -видима Венера,в знак в който има достойнства.

...и същата в 6-ти дом, колко ще я видиш тази Венера ?! Много красиви жени са с Венера в Дева, както и много не красиви жени са с Венера във Везни;)
Всяка планета на ъгъл се вижда с нея натива. Видимостта на една планета е свързана със Слънцето. През тази призма пречупи това, което търсиш.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“