Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440753 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2895 -: Юли 04, 2022, 09:15:09 am »
Какви са аспектите и планетите,които показват/отговарят за Похот,Чревоугодие,Алчност,Леност,Гняв,Завист,Горделивост?Седемте смъртни гряха в Християнството.

Обединени като грях- търсиш къде са нарушени морално етичните норми. 9-ти дом, Домът на Бога/Слънцето, Юпитер, Венера. Като включи и закона + Сатурн.
Иначе, изброените поотделно от теб- Луна, Венера, Марс, без достойнства, извън секта, малтретирани от малефици, невидими.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2896 -: Юли 04, 2022, 12:08:27 pm »
Какви са аспектите и планетите,които показват/отговарят за Похот,Чревоугодие,Алчност,Леност,Гняв,Завист,Горделивост?Седемте смъртни гряха в Християнството.

Обединени като грях- търсиш къде са нарушени морално етичните норми. 9-ти дом, Домът на Бога/Слънцето, Юпитер, Венера. Като включи и закона + Сатурн.
Иначе, изброените поотделно от теб- Луна, Венера, Марс, без достойнства, извън секта, малтретирани от малефици, невидими.Юпитер е фазов,стационарноретрограден ,в 6ти,скорпион.
Замислих се ,заради 7те планети -седем смъртни гряха.
Къде са нарушени моите морално етични норми,Рени,не се ориентирам.Би ли ми помогнала?
Козирог на к9,Сатурн в телец,12ти дом.Слънцето е заточено в 10ти.
« Последна редакция: Юли 04, 2022, 12:11:17 pm от Сафо »

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2897 -: Юли 04, 2022, 12:14:04 pm »
Бабата по бащина линия по кой дом и планета управител се гледа, при жена. В картата на внучката.
Аспекти за рак и съответно смърт?
С лоши новини ме посрещнаха мои близки.
Бабата по бащина линия, това е майката на бащата - производен 10-ти от 4-ти и това е 1-ви дом в картата на внучката
тумори, рак по Плутон
на мой бивш комшия, Бог да го проси, когато транзитен Плутон налази 6-ти дом и направи опозиция с Марс в Близнаци в началото на 12д. му откриха рак на белите дробове (никога не е пушил), лекуваха го в Италия, където живееше и работеше, но почина на 33г.

Akruks, благодаря.
Нямаме час на раждане, защото е родена през 1947год. и не мога да кача картата с час.
Рак на панкреаса. Нз дали ще иска да се подлага на каквото и да било и дали ще издържи.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2898 -: Юли 04, 2022, 12:44:08 pm »
Сафо, опитай по обратен ред- според теб, наруши ли си морално -етичните норми наложени от Бог ? И тогава търси причините.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2899 -: Юли 04, 2022, 12:51:31 pm »
Какви са аспектите и планетите,които показват/отговарят за Похот,Чревоугодие,Алчност,Леност,Гняв,Завист,Горделивост?Седемте смъртни гряха в Християнството.

Обединени като грях- търсиш къде са нарушени морално етичните норми. 9-ти дом, Домът на Бога/Слънцето, Юпитер, Венера. Като включи и закона + Сатурн.
Иначе, изброените поотделно от теб- Луна, Венера, Марс, без достойнства, извън секта, малтретирани от малефици, невидими.Юпитер е фазов,стационарноретрограден ,в 6ти,скорпион.
Замислих се ,заради 7те планети -седем смъртни гряха.
Къде са нарушени моите морално етични норми,Рени,не се ориентирам.Би ли ми помогнала?
Козирог на к9,Сатурн в телец,12ти дом.Слънцето е заточено в 10ти.
Сафо ,не се втелявай в тези смъртни гряха,дето са измислени след планетите.Има много седмици за втеляване-звезда със седем лъча,седемраменен свещник,седем дни,седем ноти,седем стълби към небето на Зигурата,седем спектрални цвята,..и дори Мадона семестрелная има. ::)Иначе грях няма,въпрос на гл.точка. ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2900 -: Юли 04, 2022, 01:29:09 pm »
fortunades, разгледай колко е активна оста 1-7 домове, в солара, и ще получиш отговор, колко силно ти ще се ангажираш, през годината с баба/дядо. По дирекция- дошъл ли е моментът, транзити- точно кога, прогресия- как ще преживеш тази ситуация. А, по натал е посочено какво може да се случи. Всеки производен 8 ми дом показва докога продължават нещата.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2901 -: Юли 04, 2022, 03:00:41 pm »
Сафо, опитай по обратен ред- според теб, наруши ли си морално -етичните норми наложени от Бог ? И тогава търси причините.
Да, изпитвам гняв.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2902 -: Юли 04, 2022, 03:05:14 pm »
Какви са аспектите и планетите,които показват/отговарят за Похот,Чревоугодие,Алчност,Леност,Гняв,Завист,Горделивост?Седемте смъртни гряха в Християнството.

Обединени като грях- търсиш къде са нарушени морално етичните норми. 9-ти дом, Домът на Бога/Слънцето, Юпитер, Венера. Като включи и закона + Сатурн.
Иначе, изброените поотделно от теб- Луна, Венера, Марс, без достойнства, извън секта, малтретирани от малефици, невидими.Юпитер е фазов,стационарноретрограден ,в 6ти,скорпион.
Замислих се ,заради 7те планети -седем смъртни гряха.
Къде са нарушени моите морално етични норми,Рени,не се ориентирам.Би ли ми помогнала?
Козирог на к9,Сатурн в телец,12ти дом.Слънцето е заточено в 10ти.
Сафо ,не се втелявай в тези смъртни гряха,дето са измислени след планетите.Има много седмици за втеляване-звезда със седем лъча,седемраменен свещник,седем дни,седем ноти,седем стълби към небето на Зигурата,седем спектрални цвята,..и дори Мадона семестрелная има. ::)Иначе грях няма,въпрос на гл.точка. ;D
Ребека, а дали има човек, който да не е изпитвал поне веднъж в живота си от изброените човешки качества, наречени "грях"? Не съм религиозна, но в мен има някакъв страх. Само размишлявам. Човешките ценности дали се променят във времето?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2903 -: Юли 04, 2022, 05:33:24 pm »
Сафо, опитай по обратен ред- според теб, наруши ли си морално -етичните норми наложени от Бог ? И тогава търси причините.
Да, изпитвам гняв.

10 пъти " Отче наш" и си готова. ;)
Охлади  си Марс.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2904 -: Юли 04, 2022, 10:23:26 pm »
Всичко е нормално и е каквото е.Сафо,ти си светица само с тоя гняв.Аз съм толкооова "грешна ",че се чудя как още съм жива.Слава на Бога ,явно е пич,иска още да се гърча. ;D Иначе вярваща съм,не  религиозна и имам страх от Бога.Морала ми е по Сатурн, лакомията да живея по Юпитер.Това което питаш е като за астропсихология-с чудесни отговори с Лилити и други прокажени астероиди и фиктивни точки.Реално всичко е нормално,в материални тела живеем ,командвани от основни активности на три телесни дупки. :D Дявола свири на кавал с телата ни.седем тела ,седем чакри ,седемте рилски езера ,седем джуджета,седем осми   ;D,седем хайдути и едно магаре ,седем козлета,седем престола,седем тайнства..Али баба поне е с четиридсет разбойника. ;D Нибируууу ,хм. :D
« Последна редакция: Юли 05, 2022, 12:01:47 am от Ребека »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2905 -: Юли 05, 2022, 05:42:48 am »
Сафо, ако от 7 изпитваш само гняв, трябва да си по-благосклонна към себе си. Според мен поне по 3-4, половината, носим в себе си постоянно.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2906 -: Юли 05, 2022, 11:32:36 am »
Всички сме грешници. Егото и суетата са нашето дяволско изкушение. Гледната точка дава оценката - субективната. Затова всичко що обслужва личният интерес може да се смята за морално-етично. Когато е в личен ущърб, не е такова. На хора, на които симпатизираш прощаваш и греховете,  на другите не можеш да простиш и предимствата. Божиите заповеди са пожелателен идеал. Затова е в реда на нещата да се нарушават. 

Иначе грях няма,въпрос на гл.точка. ;D

Блажени са верующите, които никога или рядко са им били нарушавани личните морално-етични норми.
« Последна редакция: Юли 05, 2022, 12:21:09 pm от starinthenightsky »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2907 -: Юли 05, 2022, 12:06:17 pm »
Понятието за грях е свързано с вменяване на чувство за вина,което е оръжие за манипулация и власт.Манипулацията,властта и страха са са от арсенала на всичко тъмно,далеч от чистата вяра,светлината,любовта,прошката,себепрощаването,мъдроста и свободата.Религията изопачена като средство за власт на църковни институции не е емпатична ,а античовешка по същността си.Затова сме свободни да пърдим и ядем или не ,уважавайки вечната ни духовна същност.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2908 -: Юли 05, 2022, 12:22:52 pm »
Сафо, опитай по обратен ред- според теб, наруши ли си морално -етичните норми наложени от Бог ? И тогава търси причините.
Да, изпитвам гняв.
"Гневете се, но не грешете; слънце да ви не залязва гневни; нито давайте място на дявола... ­ казва св. апостол Павел ­ Всяко огорчение и ярост, гняв, вик и хула да бъдат далече от вас заедно с всяка злоба, но бивайте един към другиго добри, състрадателни, прощавайте си един другиму, както и Бог ви прости в Христа" (Ефес. 4:26, 31, 32).
http://www.pravoslavieto.com/docs/gnevut.htm

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2909 -: Юли 05, 2022, 12:33:49 pm »
Akruks, благодаря.
Нямаме час на раждане, защото е родена през 1947год. и не мога да кача картата с час.
Рак на панкреаса. Нз дали ще иска да се подлага на каквото и да било и дали ще издържи.
А на внучката час на раждане нямате ли, нали за нея пита по кой дом е бабата по бащина линия, а аз ти написах, че е по 1-ви дом.
Може да направиш на жената карта, като ползваш Слънцето (знак и градус) за АС, този вид карта също работи. Моят свекър е 1937г. с рак на панкреаса, поболя се когато действаха затъмненията по оста Лъв- Водолей - той е Водолей, когато имаше затъмнение в Лъв му поставиха стенд на сърцето, после пък му откриха рак – лекуваха го с химиотерапия, свекървата каза наскоро, че са го изчистили, но получил метастази в костите и сега му поставяли на 6 месеца някакви инжекции, много скъпи, но били поети от здравна каса.
Когато се разболя свекър ми четох за рак на панкреаса и пишеше, че в повечето случаи не изкарвали повече от 5г, в редки случаи обаче има такива, които живеят по 10 и повече години.