Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440985 пъти)

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2910 -: Юли 05, 2022, 10:27:38 pm »
Akruks, благодаря.
Нямаме час на раждане, защото е родена през 1947год. и не мога да кача картата с час.
Рак на панкреаса. Нз дали ще иска да се подлага на каквото и да било и дали ще издържи.
А на внучката час на раждане нямате ли, нали за нея пита по кой дом е бабата по бащина линия, а аз ти написах, че е по 1-ви дом.
Може да направиш на жената карта, като ползваш Слънцето (знак и градус) за АС, този вид карта също работи. Моят свекър е 1937г. с рак на панкреаса, поболя се когато действаха затъмненията по оста Лъв- Водолей - той е Водолей, когато имаше затъмнение в Лъв му поставиха стенд на сърцето, после пък му откриха рак – лекуваха го с химиотерапия, свекървата каза наскоро, че са го изчистили, но получил метастази в костите и сега му поставяли на 6 месеца някакви инжекции, много скъпи, но били поети от здравна каса.
Когато се разболя свекър ми четох за рак на панкреаса и пишеше, че в повечето случаи не изкарвали повече от 5г, в редки случаи обаче има такива, които живеят по 10 и повече години.

Akruks,
Благодаря, не се бях сетила,
Така ли трябва да изглежда такава карта? И тя е със Слънце във Водолей.
В коя тема мога да кача картите на внучката и на бабата, за да се даде мнение за здравословното и състояние?

Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2911 -: Юли 07, 2022, 03:18:18 pm »
Akruks,
Благодаря, не се бях сетила,
Така ли трябва да изглежда такава карта? И тя е със Слънце във Водолей.
В коя тема мога да кача картите на внучката и на бабата, за да се даде мнение за здравословното и състояние?
Да, така изглежда картата, има по натал Плутон в 6д и предстои Слънцето по прогресия да го квадрати, дано се оправи жената.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2912 -: Юли 12, 2022, 02:50:51 pm »
Добър ден за сключване на договор в близките дни/седмица, дали има?Не виждам такъв, може би съм прекалено пристрастна. Става въпрос за работа.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2913 -: Юли 12, 2022, 06:42:21 pm »
Няма пълно щастие, но един петък в края на работния ден след квадратурата с Уран бих хванала тригона венера-сатурн.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2914 -: Юли 12, 2022, 08:06:07 pm »
сафо, 16.07, ако толкова е спешно и е работата е свързана със сгради, услуги и грижи, площ/площадки. Иначе, може да се изчака Слънце да се отдалечи от Меркурий. Управителите на 10 дом, в периода имат ли сила ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2915 -: Юли 12, 2022, 08:38:08 pm »
Момичета,Люба,Рени,благодаря ви!Мой близък/познат.Новата работа е свързана с продажби,реклама също ,на джетове,бъгита,водни ски и тем подобни машини и уреди за забавление.Пътува се също,комуникации с чужденци.Договорът е в него и той трябва да го подпише.Обмислях Луна в риби,в начални градуси,защото има секстил към телецките планети и тригон сх.към Слънце,Меркурий.Но,Люба с водолейската Луна ме подсети,че всъщност човекът е със Сатурн упр.на асц във везни и рак на к7 по натал.
Рени,К10 е скорпион,Марс е зле в периода.Нощно раждане,пълнолунен.
« Последна редакция: Юли 12, 2022, 08:42:52 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2916 -: Юли 12, 2022, 08:51:29 pm »
Сафо, к3 ако е Риби, Юпитер, макар и по-бавен, не е зле в периода, няма твърди аспекти от малефици. Горен съвпад Слънце/Меркурий ще е в негов 7 ми дом, това е добре, само да не е на самото пълнолуние.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2917 -: Юли 27, 2022, 11:52:50 pm »
Ако в натала има планета близо до кусп в предходен (т.е. на края на дома), отчитате ли я и в следващия? Чета из темите, че се комбинират доста елементи по тропик и сидерал - вероятно е личен подход, но комбинирате ли при интерпретация също Плацидус и Кох?

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2918 -: Юли 28, 2022, 03:08:27 am »
Аз имам няколко планети "на карлангъч" и проявленията са... Смесени. Или така ми се иска.
Ето пример: Уран на 8/9. Не излизам от зоната на конвенционалната наука, макар да е по нетичичен начин, а чатя посред нощите в астрофорум. Звездите ми го говорят.  :D

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2919 -: Юли 28, 2022, 04:08:18 am »
Луната ми е в 7д на К8 по Плацидус, отчитам я изцяло като седмодомна, каквито са ѝ нуждите; на малката дъщеря Луната е в 8д и няма нищо общо с моята, съвсем други нужди има в 8-ми дом.
Слънцето ми по Кох е в самия край на 1д, но реално съм втородомно Слънце по Плацидус.
Щях да забрава Сатурн на К6, но в 5д., който управлява – изявите му са по 5д., петодомен е...
Опс, то и Плутон е на куспида – на АС, макар в 12д и енергията му е свързана с този дом, то оказва влияние на моята личност и външност, от дете вадя на снимките дълбоко проницателен поглед, все едно сканирам хората около мен 🧐

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2920 -: Юли 28, 2022, 10:42:08 am »
Привет,

Ако в една соларна година е сключен брак с подпис, а в другата соларна година се склюи църковен брак,
какво ще е показано в тази с църковния брак?
Благодаря.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2921 -: Юли 28, 2022, 10:51:28 am »
Благодаря ви, Люба, Акрукс - истината е някъде там...
Люба, и аз съм като тебе съм дълбоко нагазила в конвенционалната наука и практическото битие, но ето че искам, че се опитвам да разбера звездния език - просто съвпадение или екзалтиращ уран?
Акрукс, моята луна е 8 дом, натисната от Сатурн играещ между 8 и 9 (мернах го това в съседнта тема.... :o ), при мен е същото за плутон и погледа .......
« Последна редакция: Юли 28, 2022, 11:04:17 am от terrarossa »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2922 -: Юли 28, 2022, 11:09:23 am »
terrarossa, броиш от АСЦ в кой знак попада планетата и това ще ти даде основа.
Например, АСЦ Овен, Юпитер в Скорпион, в края на 7 ми дом. Скорпион е  8 ми знак от Овен, Юпитер ще е ангажиран с  темите по 8 ми, но ще ги реализира/ действа по тях в 7 ми дом.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2923 -: Юли 28, 2022, 02:23:25 pm »
Рени, благодаря.
Обаче стана дори по-объркващо - планета в 10 знак от асцендента, в края на 8 дом, близо до кусп 9. Ангажирана с темите в 10 дом, ще ги реализира в 8? А 9?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2924 -: Юли 29, 2022, 05:02:01 pm »
Рени, благодаря.
Обаче стана дори по-объркващо - планета в 10 знак от асцендента, в края на 8 дом, близо до кусп 9. Ангажирана с темите в 10 дом, ще ги реализира в 8? А 9?

Наблюдавай, призвание, престиж, професия, дали са пряко свързани с 8 или 9 домове.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“