Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 441075 пъти)

Bodra

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3135 -: Февруари 24, 2023, 10:18:14 am »
Бихте ли ми казали числата на кои планети съответстват? Най-вече  в антична астрология. Срещам различна информация и това ме обърква. По-специално ме интересуват числата 4 и 7.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3136 -: Февруари 24, 2023, 11:27:07 am »
Бихте ли ми казали числата на кои планети съответстват? Срещам различна информация и това ме обърква. По-специално ме интересуват числата 4 и 7.

4 Уран, 7 Нептун

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3137 -: Февруари 27, 2023, 10:56:15 am »
Южен възел на асц как се отразява на външния вид на натива?Напасвам часа на раждане на една жена(свекърва ми).

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3138 -: Февруари 27, 2023, 11:52:58 am »
Южен възел на асц как се отразява на външния вид на натива?Напасвам часа на раждане на една жена(свекърва ми).
Лунен възел е фиктивна точка, дава насоки за кармата, а външността се определя от знака на АС и планети в 1-ви дом.
Моят зет, който почина, е с южен възел на АС, външният му вид си е изцяло по АС в Дева и по Венера в 1д. близо до АС, а Плутон в края на 1д.  показва силата му да се налага.
За точно определяне градуса на АС може да ползваш подробните сабиански символи.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3139 -: Февруари 27, 2023, 12:05:43 pm »
Южен възел на асц как се отразява на външния вид на натива?Напасвам часа на раждане на една жена(свекърва ми).
По западната система южният възел е с природата на Сатурн.При ведическата  Кету е с природата на Марс. Знаеш им характеристиките, виж дали нещо ти вързва . :) При АС Дева Кету във ведическата е в дома си,силен ,Акрукс да каже дали е дал характеристики на Марс.Чела съм със сигурност физ.характеристики по възлите ,но не знам къде.Може и тук във форума да е било от времето, когато пишеше Лили.Търси в нета.
« Последна редакция: Февруари 27, 2023, 12:09:16 pm от Ребека »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3140 -: Февруари 27, 2023, 12:28:58 pm »
По западната система южният възел е с природата на Сатурн.При ведическата  Кету е с природата на Марс.  При АС Дева Кету във ведическата е в дома си,силен ,Акрукс да каже дали е дал характеристики на Марс.Чела съм със сигурност физ.характеристики по възлите ,но не знам къде.
  Той беше с Луна в Овен 8-ми дом, но гледам сега за позната с Кету в Дева близо до АС, която има Луна и Слънце Овен в 8д. , а нищо общо със зет ми. При него си беше изразено лъвското, Меркурий У1, Марс и Слънце в Лъв. Венера в 1д. близо до АС - висок, хубав и чаровен мъж с трапчинки като се усмихва, Венера съвпада с една звезда на колекционера и той беше колекционер – стари автомобили, скъпи маркови вина и др. Докато при познатата ми Меркурий У1, 10, Венера, Марс и Сатурн са в Телец.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3141 -: Февруари 27, 2023, 04:11:14 pm »
Да има вдлъбнатина някъде по главата, все едно  е имало засмукване, вакуум, по-слабо тяло, отколкото обещава знака, у 1, специфика в/по  челото.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3142 -: Февруари 27, 2023, 04:17:12 pm »
Бях чела някъде,но за хорарни въпроси се отнасяше,възел на асц.
При индийците Раху е по-неблагоприятен(главата)има мозък и е ненаситен.Кету го свързват с астрология,нематериални форми на живот ,аскетизъм и мн.други неща и лоши и добри,също с магията,отрови,екземи и рак.Но никъде не пише какво е влиянието му върху външния вид.
Родилни петна като невус мисля е по възлите,но зависи какви аспекти правят и в кой знак са.
За картата,която напасвам,използвах двете раждания,за които зная дати ,което едва ли е достатъчно.И след това забелязах Кету на асц.Но той дава самота и лош брачен живот,което важи за натива.Тя има огромно петно/родилен белег на единия крак(краката са тип "слонски",без изявени глезен,коляно и т.н.)
« Последна редакция: Февруари 27, 2023, 04:23:47 pm от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3143 -: Февруари 27, 2023, 04:19:33 pm »
Да има вдлъбнатина някъде по главата, все едно  е имало засмукване, вакуум, по-слабо тяло, отколкото обещава знака, у 1, специфика в/по  челото.
А,Рени,ти пък кога ....докато пиша ;)
Не е слаба,напротив.И никога не е била.
да отписвам скорпионския асц значи
има специфика на челото,някак ,костите,черепа,носа ,има издадена брадичка
« Последна редакция: Февруари 27, 2023, 04:22:14 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3144 -: Февруари 27, 2023, 04:26:27 pm »
Сафо, фиксаж на АСЦ придава тежест, особено в крайниците- от колената надолу, от лакътя към китката, поради задържане на отрови, шлаки, вода в организма, след определена възраст, но не е свързан с дебело.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3145 -: Февруари 27, 2023, 04:36:54 pm »
Благодаря дами,ще въртя картата пак.

Yeah!

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 92
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3146 -: Февруари 28, 2023, 06:32:09 pm »
Имам един съвсем начинаещ въпрос, колко точно е страшно да се подписват документи по време на ретрограден Меркурий?
Последната ми работа подписах юли 2019, точно по време на ретрограден Меркурий, ами нищо лошо не се случи, даже в тази работа се издигнах в кариерата.
Сега напускам и последният ми работен ден ще е на 28 април. Идният ретро Меркурий ще свърши на 14 май.... Аз има ли смисъл да стоя без работа и да чакам да приключи този период преди да търся нещо друго?

Как мислите?
Смятам да рискувам и да си търся работа+ подписване на договори в този период, пък каквото ще да става.
Какво мислите вие?
I deserve the best.

Bodra

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3147 -: Февруари 28, 2023, 08:54:12 pm »
Предполагам, че статусът на наталния Меркурий е от значение, за какво отговаря и какви точки засяга ретроградния.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3148 -: Март 01, 2023, 05:40:55 am »
Предполагам, че статусът на наталния Меркурий е от значение, за какво отговаря и какви точки засяга ретроградния.
+точно така!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3149 -: Март 01, 2023, 09:07:08 pm »
Имам един съвсем начинаещ въпрос, колко точно е страшно да се подписват документи по време на ретрограден Меркурий?


...толкова, колкото да ти е писано да подписваш документи по време на ретрограден Меркурий. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“