Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 429775 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3225 -: Март 22, 2023, 11:09:43 am »
fortunades, според мен Меркурий е главният заподозрян – при мен е в Дева и помня до най-малки подробности случки от ранното детство, а като цяло помня дати, числа и събития, но не помня имена – срещам бивши колежки, с които сме работили 3-4 години поред, говорим си, усмихвам им се, а после с часове се мъча да си спомня как се казват  :) Най-трудна ми беше историята – чета, чета и нищо не можех да запомня, затова имам тройка в дипломата (срам), но пък в математиката бях 6+ в училище, и в университета, представях се отлично на олимпиади (тогава не награждаваха с медали, а само с книги). Моят мъж е с Меркурий в Козирог, изключително паметлив, особено по история, но по математика не го търси, обаче помни с точност кога по колко евро е пращал с 20г назад  ;D  И разбира се, от значение са какви аспекти сключва планетата на ума, мисълта и учението. При теб Марка спуска Секстил към Нептун:

Този аспект показва изключителен търговец. Вие сте вежлив, ловък и идеалист, имате богато въображение и сте възприемчив към новите идеи и методи. Имате талант в актьорството, музиката, журналистиката, говоренето и писането; умеете да обрисувате с думи.
При този аспект са налице интуитивна проницателност и плодотворно въображение. Вие сте много съзидателни в писмената реч. Възможно е да имате повече от един интерес например: фотография с езотерика и поезия. Обичате да се замисляте, и да планирате схеми, по които после да действате. Обичате да проверявате почти всичко до най-дребния детайл. Вие имате ненаситно любопитство.

Тригон Меркурий - Плутон

Вие сте умен, дипломатичен, аналитичен и индивидуалист. Имате дълбоко схващане и добри сили за съсредоточаване; използвате силата на волята си интелигентно. Можете да упражнявате влияние върху другите, смел сте и обичате съревнованието. Може да очаквате твърде много от другите хора. Този аспект е добър за анализ, обучение, медицина, проучване и финансово управление.
Аспектът показва способност да се открива корена и причинната за всичко. Вие имате изключително добра концентрация. Този аспект много често се среща в наталните карти на детективи, следователи и т.н. Вие имате много добро логическо мислене. Усещате мотивите и мислите на другите.


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12471
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3226 -: Март 22, 2023, 01:37:20 pm »
fortunades, Меркурий, Луна и Асцендент.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 312
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3227 -: Март 23, 2023, 08:35:04 am »
terrarossa, Нептун на Асц носи особеност, например, много силна интуиция, съновидения, прозрения, но и разсеяност, заблуди, зависи от аспектите. Нещо по/на тялото, лек белег, петно, бледо, почти невидимо, нещо, свързано с раждането на натива, вода, околопъпна връв.
Марс, на 5 гр. от к11, значи сх. аспект - на 5 годишна възраст, събитие при приятелче, това е 8ми дом на родител, операция, раждане, инцидент (при родител).
[/quote

Инцидент след година и половина -две, раждане след 2,5-3. Излиза още по-ранен и че е трябвало да закръглят на половин час вместо на без петнайсет тогава. Нептун при по-ранен вариант все е в играта. А входящ аспект на Сатурн с к9 какво дава? Ограничения в пътуване, образование (няма данни), 6 дом на родител - ограничения работни, може би да? А на луна с к9?
Размислям и по втория вариант, тогава квадратурата в картата ми ще активира или противопостави 10 и 7 дом, а слънцето в падение, но в дом на радост, т.е. ес. слабо и окс. с някаква сила става владетел на 8дом и господаря на асцендента.
Разглеждам баланса за двете групи слънце,Меркурий+Юпитер срещу Марс + Сатурн с луна, противопоставени с квадрата, Марс краен диспозитор по знак, заедно с неаспектираната в заточение и дом на скръб венера, Сатурн по дом. Във втория вариант на теория Юпитер придобива достойнства, но на практика дали в реалността е така, малко в субективно да оцениш собствените успехи, особено в съвременния изцяло материален и меркантилен свят.
« Последна редакция: Март 23, 2023, 08:41:55 am от terrarossa »

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3228 -: Март 23, 2023, 09:21:32 am »
akruks,

Да, винаги съм се чудила как може някой да има толкова услужлива памет, а аз не. Но, с този мой Меркурий в Риби ми е доста трудно и да се съсредоточа, понякога слушам телевизор, разговарям с някой човек, гледам нещо на телефона и успявам да хвана всичко, което се излива като информация. Мъжът ми също е с Меркурий в Козирог и е като твоя :D Все помни цени, цифри, много е добър в математика, физика-точните науки, както и всичко свързано с коли и авточасти - предната година, сам разглоби двигателя на колата, направи му ремонт и го сглоби.
Определено ми се отдава всичко, това което си писала. Аз уж нямам нищо в Дева, но както казах, помня места, цветове, форми, изображения. В аптеката и в склада ни, например помня кое къде стои, колко бройки има, как изглежда и т.н. и когато се продаде нещо, веднага забелязвам. Но за мен това не е хубаво, защото мозъкът ми се товари с глупости, вместо да запомня нещо по-важно. И аз като теб имена на хора не помня, но виж всичко свързано със зодии и дата на раждане или планети в определен знак, помня :D
Качвам карта на моя много близка приятелка, също фармацевт, но е и завършила и биотехнологии в ХТМУ т.е. 2 висши и помни като слон! Като човек е доста разпиляна, винаги забързана, никога няма време за нищо, но чете постоянно книги и ги чете за 0 време и пак успява да ги запомни. Тя от астрология не разбира, но и бяха интересни книгите на Хули Леонис и си ги купи всичките и ми говореше за тях, конкретно думи и изрази.. Просто уникален мозък. Тук Меркурий е в Телец и има само един секстил с Марс в Рак и ми е супер интересно, заради Телеца ли помни толкова много? И думите и винаги са подплатени със знания и използва доста богат набор от думи.

fortunades, Меркурий, Луна и Асцендент.
Рени, при мен всичко е в някакви странни знаци, Меркурий в Риби-яко разпиляна работа, Луна във Водолей - тука са големи мечти, голямо реене в облаците и какви ли не тъпотии ми минават през главата, даже аз се чудя как може, а асц. ми е Близнаци-отново въздух.. Трудна работа, много трудно. Но пък в работата си съм супер последователна и стабилна - предполагам от Плутона в 6-ти дом.


fortunades, според мен Меркурий е главният заподозрян – при мен е в Дева и помня до най-малки подробности случки от ранното детство, а като цяло помня дати, числа и събития, но не помня имена – срещам бивши колежки, с които сме работили 3-4 години поред, говорим си, усмихвам им се, а после с часове се мъча да си спомня как се казват  :) Най-трудна ми беше историята – чета, чета и нищо не можех да запомня, затова имам тройка в дипломата (срам), но пък в математиката бях 6+ в училище, и в университета, представях се отлично на олимпиади (тогава не награждаваха с медали, а само с книги). Моят мъж е с Меркурий в Козирог, изключително паметлив, особено по история, но по математика не го търси, обаче помни с точност кога по колко евро е пращал с 20г назад  ;D  И разбира се, от значение са какви аспекти сключва планетата на ума, мисълта и учението. При теб Марка спуска Секстил към Нептун:

Този аспект показва изключителен търговец. Вие сте вежлив, ловък и идеалист, имате богато въображение и сте възприемчив към новите идеи и методи. Имате талант в актьорството, музиката, журналистиката, говоренето и писането; умеете да обрисувате с думи.
При този аспект са налице интуитивна проницателност и плодотворно въображение. Вие сте много съзидателни в писмената реч. Възможно е да имате повече от един интерес например: фотография с езотерика и поезия. Обичате да се замисляте, и да планирате схеми, по които после да действате. Обичате да проверявате почти всичко до най-дребния детайл. Вие имате ненаситно любопитство.

Тригон Меркурий - Плутон

Вие сте умен, дипломатичен, аналитичен и индивидуалист. Имате дълбоко схващане и добри сили за съсредоточаване; използвате силата на волята си интелигентно. Можете да упражнявате влияние върху другите, смел сте и обичате съревнованието. Може да очаквате твърде много от другите хора. Този аспект е добър за анализ, обучение, медицина, проучване и финансово управление.
Аспектът показва способност да се открива корена и причинната за всичко. Вие имате изключително добра концентрация. Този аспект много често се среща в наталните карти на детективи, следователи и т.н. Вие имате много добро логическо мислене. Усещате мотивите и мислите на другите.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3229 -: Март 23, 2023, 09:45:39 am »
terrarossa,не е много лесно,а и не съм сигурна дали планети,които не са на ъгли,ще са точни за ректификация.Но ти си омъжена,раждала,тръгни от тези важни за теб събития.Асц директирай,и разгледай какви аспекти с планети прави във важните за теб години.
По 9ти дом -брат/сестра на партньора,дом на религия/философия,далечни некръвни роднини,като партньори на твоите брат/сестра,внуци(твоите внуци са по този дом),далечни пътувания,сделки,договори,12/6 домове на родители,4ти от 6ти-или 4ти на лели/чичовци,щом там има Луна/Сатурн,би трябвало някаква особеност,това е тежък аспект.
В общината към която е болницата в която си родена ,можеш да изискаш час и минути на раждане.
При мен са записали 11;35,майка ми каза-11:30,а аз съм сложила 11:29 .
Планети по ъгли ,ако има-най-точно показват/указват събития.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3230 -: Март 23, 2023, 10:05:34 am »
Меркурий в Риби Аргументите в света на водата не са сила. Меркурий тук е слаб на аргументи, но пък може да донесе от много кладенци вода. Характерното за Меркурий в акваторията на Риби, е хамелеонщината. Попиващ ум. По-голяма възприемчивост и идентификация с информация, която идва от външния свят. Колоритът. Талантът на имитатор. Учи най-добре чрез картинки. Цветове. Звуци. Метафори. Алегории. Въодушевление. Препечатва и възпроизвежда цветно и близко до оригинала. В споделената информация, мнение, начин на мислене, всеки може да се припознае. Меркурий в Риби „тегли“ информация от едно необятно информационно поле. По нестандартни начини. Те са косвени. Интуитивната свръзка, телепатията, медитацията, дочутото от радиото, от някого, видяното от телевизията, по интернет, прочетеното някъде. Плодотворен творчески период, за хора, които си служат добре със словото. Поети, писатели. Такива, които използват думите, за да изразят съкровен копнеж, да споделят мечта. За вдъхновени хрумвания. Меркурий в Риби размива границите между умовете на хората. Дава възможност да почерпиш информация директно от "океана" от споделени мисли. Там където се събират всички креативни умове на човечеството. Рай обаче и за изопачена, подвеждаща информация. Фалшиви новини. Плагиатстване. Със скрито, илюзорно, идеализирано или тайно послание.
« Последна редакция: Март 23, 2023, 10:07:46 am от starinthenightsky »

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3231 -: Март 23, 2023, 11:11:01 am »
starinthenightsky,
Много ти благодаря за информацията.
Да, има доста допирни точки с написаното от теб.
Може би съм много добра в продажбите, защото успявам винаги да убедя събеседника/клиент, пациент/, че това което му предлагам е най-доброто за него. Почти винаги имам успех, но разбира се всичко е подплатено със знания в тази област.
Много ми е натоварено и понякога ми се иска да се изключа, а не мога. Доста прегрявам и затова обичам да разговярам или да гледам нещо, за да не мисля. Отдава ми се да "чета" мислите на другите, но това нямам представа дали е по Меркурий в Риби.
 ;)

Меркурий в Риби Аргументите в света на водата не са сила. Меркурий тук е слаб на аргументи, но пък може да донесе от много кладенци вода. Характерното за Меркурий в акваторията на Риби, е хамелеонщината. Попиващ ум. По-голяма възприемчивост и идентификация с информация, която идва от външния свят. Колоритът. Талантът на имитатор. Учи най-добре чрез картинки. Цветове. Звуци. Метафори. Алегории. Въодушевление. Препечатва и възпроизвежда цветно и близко до оригинала. В споделената информация, мнение, начин на мислене, всеки може да се припознае. Меркурий в Риби „тегли“ информация от едно необятно информационно поле. По нестандартни начини. Те са косвени. Интуитивната свръзка, телепатията, медитацията, дочутото от радиото, от някого, видяното от телевизията, по интернет, прочетеното някъде. Плодотворен творчески период, за хора, които си служат добре със словото. Поети, писатели. Такива, които използват думите, за да изразят съкровен копнеж, да споделят мечта. За вдъхновени хрумвания. Меркурий в Риби размива границите между умовете на хората. Дава възможност да почерпиш информация директно от "океана" от споделени мисли. Там където се събират всички креативни умове на човечеството. Рай обаче и за изопачена, подвеждаща информация. Фалшиви новини. Плагиатстване. Със скрито, илюзорно, идеализирано или тайно послание.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 312
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3232 -: Март 23, 2023, 02:07:03 pm »
Благодаря, Сафо, да трудно е, при мен всичко е полусекстили и евентуално някой съвпад планети, но не и с нодални оси :). Освен това подсъзнателно човек търси благоприятния вариант, а неблагоприятния от 100 кладенеца вода ще извади да го отрече ;)

Корекцията при теб с 6 минути изглежда съвсем приемлива, до 10 мин +/-  грешка/корекция като цяло според мен е приемлива.

При по-ранния асцендентпо време на зачатие точен до гр. съвпад пр. слънце- пр. венера, при по-късния пр. асц.  точен съвпад пр. луна, за възприетия час (среден)  - съвпад р. слънце- пр. венера, и около 5 гр. пр. асц.-луна(?).  При този късния час точен секстил пр. асц. пр. луна съвп. марс първа бременност също. Започва доста да пасва. <ужас>
< Обаче ако по някаква причина - неточно сверен часовник късният вариант важи, т.е. марс квадрати седми дом, това е някакво предупреждение да внимавам в тази плоскост. (?) Ще започна да препрочитам как повлиява релокацията, дали все пак може да трансформира рождената карта.> Вкарвам се в някакви филми сега, ще проверявам с още събития; имам да разбера този марс извън секта, краен диспозитор, владетел на венера - и хороскопа мисля - само лошо ли действа и за какво да разчитам на него.
« Последна редакция: Март 23, 2023, 02:31:42 pm от terrarossa »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3233 -: Март 26, 2023, 07:37:19 am »
Дали винаги тригонът като лек аспект,носи лекота на натива по определените теми и сигнификации?Например:тригон между упр.на 8ми и 1ви домове,но планетите са в падение?

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3234 -: Март 26, 2023, 07:58:57 am »
Не. За мен зависи от природата на планетите.
Моят суперточен тригон Сатурн Венера, при това сравнително добре поставени и в някакъв вид рецепция не винаги е носил щастие и е трябвало да бъде изпълнен Сатурновия закон, за да е щастлива Венера. Може би защото все пак Сатурн е по-силен при мен.
С тригона си Слънце Уран нямам и съм нямала проблем. Винаги отличаваща се по естествен начин, без усилия отвън или отвътре. Този тригон си живее собствен живот в пълна хармония с мен. Има ли палачинката друга страна? Сигурно има, но мен не ме закача и душата ми е в мир. Тук Слънцето си е Слънце.

Тъй като все пак картата ми е на показ тези дни, ако някой се чуди или брои тригоните Венера Марс и Плутон, за мен са добре работещи, ако ги има. Не ми създават грижи, ако носят нещо, то е благоприятно. Естествена и комфортна сексуалност, лесно ми е да легна гола при някого, да съм консуматор и после да го сритам, чувства на ревност и притежание не ме разкъсват и ме държат надалеч от такива.
« Последна редакция: Март 26, 2023, 08:03:49 am от Люба »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3235 -: Март 26, 2023, 08:23:14 am »
Люба,благодаря за споделеното.
Интересувам се от тригон Юпитер упр.на 1ви,но в козирог(1ви дом) и Луна упр.на 8ми,в 5ти дом,телец.Освен това и Слънцето е в аспект от дева.Заформя се голям земен тригон ,светила с Юпитер,но нативът сякаш "затъва".

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3236 -: Март 26, 2023, 08:29:25 am »
Как затъва? Материално ли? Да не е прекалил с харчовете, изхвърлянията с фалшив стандарт?

Макар за Юпитер в Козирог да е по-типична прекомерната пестеливост, тук домовете и аспектите говорят за повече разточителство.

Слънце в Дева преживява катарзиса на Нептун отсреща, а от началото на годината в комбинация и с бързи планети, вкл карето с Марс, не забравяй. Но времената вече се сменят.

Отделно транзит каре юпитери. Искам, мога, ама на теория. Карето на Юпитер е като муха в стаята, не е страшно, но е много досадно и неудачно.

Друго е, но не забравяйте пресния пример, при точен транзит Слънце квадратура от Юпитер, трета и поредна, Килиан Мбапе вкара 4 гола на финала на световното и пак отбора му падна, а сребърният медал и златната обувка за голмайстор му бяха буца в гърлото, макар да са невъзможен блян за милиони. Юпитер в каре все такива ги дроби. Пресолява манджата.

Според мен, ако нативът само временно "потъва", не е страшно, скоро ще се свести.
« Последна редакция: Март 26, 2023, 08:40:25 am от Люба »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3237 -: Март 26, 2023, 08:46:45 am »
Люба,ще кача картата в другата тема.Не съм сигурна,че е временно.Материално е много добре,работи и печели.Здравословно нещо се случва.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3238 -: Март 26, 2023, 02:46:42 pm »
Дали винаги тригонът като лек аспект,носи лекота на натива по определените теми и сигнификации?Например:тригон между упр.на 8ми и 1ви домове,но планетите са в падение?
зависи планетите от тригона в какви други аспекти участват , например аз имам тригон между Венера в собствен знак и Сатурн в собствен знак, но Сатурн е в квадрат с Марс, също в собствен знак, а Венера в опозиция с Юпитер, дали ми е леко като имам тригон?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12471
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3239 -: Март 27, 2023, 06:50:21 pm »
Дали винаги тригонът като лек аспект,носи лекота на натива по определените теми и сигнификации?Например:тригон между упр.на 8ми и 1ви домове,но планетите са в падение?

Да, в това е неговия смисъл и защото е с природата на Юпитер. Но, не винаги е полезен или оправдава очакванията. В дневна карта ако дневна планета прави тригон, даже и към  нощна, тогава -да. В нощна карта тригон от Юпитер не е толкова полезен колкото квадрат от Марс.
Сафо, аспекта показва, дали с нещо или някого може да се осъществи сътрудничество, статуса на планетата, колко ефективно, домовете, какви интереси са замесени и колко може да се случи от нещото  с някого, планетите, доколко това сътрудничество е на взаимна симпатия.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“